سه شنبه, 15 بهمن 1398 - 07:42

با گشایش اعتبار اسنادی داخلی بانک پاسارگاد، زنجیره اعتماد کامل می شود

بانک پاسارگاد با هدف کمک به رشد و شکوفایی صنایع داخلی و چرخه اقتصاد کشور، بسته حمایتی ویژه خدمات بانکی را ارائه کرده است. این بسته شامل ارائه مشاوره بانکی، اعطای تسهیلات ارزان قیمت، گشایش اعتبار اسنادی داخلی و صدور انواع ضمانت نامه بانکی است.

به گزارش خبرگزاری فارس، یکی از اساسی ترین برنامه های راهبردی بانک پاسارگاد که در سال های اخیر به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است، تشویق مشتریان جهت استفاده از خدمات بانکی (نظیر ضمانت نامه و اعتبار اسنادی) با هدف کاهش هزینه های تأمین مالی بوده است.

همچنین بانک پاسارگاد با طراحی و اعطای تسهیلات ارزان قیمت تلاش کرده تا به سهم خود در تأمین سرمایه در گردش بنگاه ها مشارکت کند، بنابراین بسته حمایتی بانک پاسارگاد مشتمل بر صدور انواع ضمانت نامه بانکی، گشایش اعتبار اسنادی داخلی، اعطای تسهیلات ارزان قیمت و ارائه خدمات مشاوره ای طراحی شده است.

طراحی این بسته حمایتی در راستای سیاست های بانک مرکزی به منظور حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی کشور با هدف کمک به رشد و شکوفایی صنایع داخلی و چرخه اقتصاد کشور، اتخاذ شده است. این موضوع از منظر کاهش هزینه های تأمین مالی و تسهیل شرایط دریافت اعتبار توسط فعالان اقتصادی، منطبق با بند «9» سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر «اصلاح و تقویت همه جانبه نظام مالی کشور با هدف پاسخگویی به نیازهای اقتصاد ملی، ایجاد ثبات در اقتصاد ملی و پیشگامی در تقویت بخش واقعی» است.

همانطور که اشاره شد، بانک پاسارگاد، این بسته حمایتی ویژه را با هدف کمک به رشد و شکوفایی صنایع داخلی و چرخه اقتصاد ارائه کرده است. این بسته حمایتی شامل ارائه مشاوره بانکی، اعطای تسهیلات ارزان قیمت، گشایش اعتبار اسنادی داخلی و صدور انواع ضمانت نامه بانکی است. در ادامه گزارش حاضر، نگاهی به بسته حمایتی این بانک خواهیم داشت.

* ارائه خدمات مشاوره ای به مشتریان: از سال 1398 ارائه خدمات مشاوره ای به عنوان بعد چهارم به بسته حمایتی بانک پاسارگاد اضافه شد. با توجه به لزوم آشنایی هرچه بیشتر بنگاه های اقتصادی با ابزارهای متنوع بانکی و تأمین مالی، بانک پاسارگاد تلاش می کند تا با شناخت دقیق بنگاه ها و تطبیق محصولات و خدمات متنوع بانکی با نیازهای آنها، بهترین راهکارها با کمترین قیمت تمام شده را به آنها معرفی کند. به عنوان مثال، با توجه به اینکه اکثر مشتریان با ابزار گشایش اعتبار اسنادی داخلی آشنایی ندارند، تمایل دارند تا با قیمت تمام شده بالا نسبت به تأمین مالی از طریق دریافت تسهیلات اقدام کنند. در حالی که در بسیاری از موارد می توانند با دریافت اعتبار اسنادی داخلی و با هزینه به مراتب کمتر نسبت به تأمین مالی اقدام کنند.

* اعطای تسهیلات ارزان قیمت بدون محدودیت: بانک پاسارگاد با هدف کمک به رشد و شکوفایی چرخه اقتصاد کشور و همچنین افزایش دامنه خدمات بانکی، اقدام به اعطای تسهیلات ارزان قیمت می کند. براساس این طرح، مشتریان متناسب با ضریب امتیازشان در بانک و با حداقل مانده روزانه یک میلیون ریال در حساب های جاری و کوتاه مدت خود مشمول برخورداری از این تسهیلات می شوند.

به هر یک میلیون ریال در حساب های جاری یا کوتاه مدت مشتری، روزانه یک امتیاز تعلق می گیرد. نرخ این تسهیلات 9 الی 18درصد برای حساب های جاری و 18درصد برای حساب های کوتاه مدت عادی است. حداقل مبلغ تسهیلات اعطایی برای اشخاص حقیقی 200 میلیون ریال و برای اشخاص حقوقی 500 میلیون ریال تعیین شده است. اشخاص حقوقی، صاحبان مشاغل، فعالان اقتصادی، پذیرنـدگان فعـال دستگاه های کارت خوان بانک (دارای مجوز فعالیت)، مخاطبـان اصلـی ایـن طــرح هســتند و بانــک پاســارگاد آمــاده ارائــه تسـهیلات ارزان قیمـت بـه این اشـخاص است.

طبق بررسی به عمل آمده، بانک پاسارگاد در 10 ماه ابتدایی امسال، در بخش اعطای تسهیلات ارزان قیمت، رشد چشمگیری در عملکرد خود داشته است، به طوری که در این بخش شاهد رشد 213درصدی در مقایسه با عملکرد کل سال 1397 این بانک هستیم.

* گشایش اعتبار اسنادی داخلی: امروزه با وجود برخی خدمات و محصولات بانکی انجام بسیاری از فعالیت های تجاری به راحتی امکان پذیر است. یکی از نیازهای موجود در فعالیت های تجاری و اقتصادی، انجام معامله بین خریدار و فروشنده در فضای قابل اعتماد و بدون ریسک است. در همین زمینه، بانک پاسارگاد با ارائه خدمات گشایش اعتبار اسنادی داخلی، ضمن اعتمادسازی میان طرفین قرارداد، کلیه شرایط لازم برای انجام معامله بدون ریسک را برای خریداران و فروشندگان داخلی فراهم کرده است.

خریداران با استفاده از این خدمات می توانند از مزایایی نظیر تأمین کالا یا مواد اولیه با حداقل نقدینگی، دریافت اعتبار با کارمزد کمتر از تسهیلات و پرداخت وجه به فروشنده بعد از اجرای کامل تعهدات توسط ایشان برخوردار شوند. همچنین فروشندگان نیز ضمن اعتماد به خریدار از دریافت کامل مبلغ قرارداد فروش اطمینان پیدا می کنند.

بانک پاسارگاد در گشایش اعتبار اسنادی داخلی در 10 ماهه سال 1398 در مقایسه با عملکرد سال گذشته، به رشد 316درصدی دست یافته و موفق شده است تا در بین بانک های خصوصی، سهم اول بازار را در این بخش از خدمات و محصولات بانکی از آن خود کند.

* صدور انواع ضمانت نامه بانکی: یکی از مهم ترین خدمات بانک پاسارگاد به مشتریان خود، صدور انواع ضمانت نامه های بانکی است که موجب تسهیل مبادلات اقتصادی و تجاری در جامعه می شود. در این زمینه نیز بانک پاسارگاد با ایجاد زمینه های لازم، امکان دریافت این خدمات را با شرایط آسان و سریع فراهم کرده است.

بر این اساس، بانک پاسارگاد آماده صدور انواع ضمانت نامه های پیمانکاری (شرکت در مناقصه/مزایده، حسن انجام کار یا تعهدات، پیش پرداخت و کسور وجه الضمان)، انواع ضمانت نامه های تعهد پرداخت (گمرکی، مالیاتی، خروج از کشور، نظام وظیفه، آژانس های مسافرتی) و سایر ضمانت نامه ها برای مشتریان خود است. بازار هدف این خدمات شامل کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی انواع مختلف ضمانت نامه است. بانک پاسارگاد همچنین در بخش صدور ضمانت نامه نیز با رشدی معادل 172درصد، در مقایسه با کل عملکرد سال 1397، سهم اول بازار را در بین بانک های خصوصی در این بخش از خدمات و محصولات بانکی، کسب کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید