دوشنبه, 09 دی 1398 - 14:26

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز پنج هزار و ۸۱۷ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۷۵ هزار و ۵۴۷ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و ۳۵۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۹ هزار و ۸۷۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

رشد شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با دو هزار و ۱۸۹ واحد افزایش به ۱۲۰ هزار و ۳۵۹ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با یک هزار و ۴۶۲ واحد رشد به ۸۰ هزار و ۳۸۱ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۶ هزار و ۲۶۱ واحد افزایش به رقم ۴۴۶ هزار و ۲۷۴ واحد رسید، شاخص بازار اول سه هزار و ۹۳۲ واحد و شاخص بازار دوم ۱۳ هزار و ۱۶۳ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۷۴۸ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۳۹۰ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۳۷۸واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۹۱ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۲۷۸ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۴۶ واحد، و خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۱۹۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل پتروشیمی پارس (پارس) با ۸۱ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۵۴ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۳۳ واحد، پلی پروپیلن جم (جم پیلن) با ۳۲ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، ماشین سازی اراک، بانک اقتصاد نوین و قند ثابت خراسان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۰۵ میلیون و ۳۱۷ هزار برگه سهم به ارزش دو هزار و ۳۸۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز ۱۰۸ واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و۹۳۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۸۱۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۱۳ هزار و ۹۲۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید