شیرآلات ساختمانی با قابلیت ۷۰ درصد صرفه‌ جویی در آب - فرصت امروز

چهارشنبه, 09 تیر 1395 - 12:30

محققان در یک شرکت دانش‌بنیان موفق به طراحی و ساخت شیرآلات ساختمانی شدند که می‌تواند به میزان ۷۰درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کند.

متین رستگار، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان تولید‌کننده «شیرآلات ساختمانی الکترونیکی با قابلیت ۷۰درصد صرفه‌جویی در مصرف آب» در این باره گفته: در راستای پیشرفت‌های جهانی لازم بود که ادوات کاهنده مصرف آب طراحی و ساخته شود که ما توانستیم در این شرکت دانش‌بنیان به این موضوع دست یابیم.

به گزارش مهر، این مدیر دانش‌بنیان افزود: معمولا ساخت شیرآلاتی که بتواند در مصرف آب صرفه‌جویی کند خارجی و باقیمت بالایی هستند که واردات آن به کشور هزینه‌بر است؛ همچنین کشور چین نمونه‌های بی‌کیفیتی را با قیمت ارزان به سایر کشور‌ها صادر می‌کند.

رستگار با بیان اینکه از این رو درصدد آمدیم تا شیرآلاتی که در راستای کاهش مصرف آب باشد طراحی کنیم، اظهار کرد: اکنون توانستیم دانش فنی این شیرآلات و ادوات کاهنده را به‌دست بیاوریم زیرا وجود چنین ابزاری در کشور فوق‌العاده ضروری است.

وی در باره این ادوات کاهنده مصرف آب گفت: اساس کار شیرهای الکترونیکی این شرکت برمبنای ارسال و دریافت نورمادون قرمز است، یعنی به‌طور کامل الکترونیکی بوده و بدون تماس دست و تنها با قراردادن دست مصرف‌کننده در میدان دید، سنسورهای مادون قرمز شروع به کار می‌کند.

رستگار با اشاره به ویژگی‌های این شیرآلات ساختمانی عنوان کرد: یکی از ویژگی‌های مهم این شیرها، جلوگیری از تقلیل افت فشار آب در طبقات بالایی ساختمان به میزان قابل‌توجهی نسبت به شیرآلات معمولی است؛ همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب به میزان بیش از ۷۰درصد نسبت به شیرهای معمولی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی از دیگر ویژگی‌های این طرح به شمار می‌رود.

به گفته مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، مزیت این دستگاه این است که ۷۰درصد صرفه‌جویی در مصرف آب و صددرصد افزایش بهداشت را به دنبال دارد.

وی در باره صادرات این ادوات کاهنده مصرف آب گفت: همه کشورهایی که با کمبود آب مواجه هستند را می‌توانیم هدفی برای صادرات خود قرار دهیم.

رستگار با بیان اینکه خیلی از کشورها مانند ترکیه که پیشرفته است هنوز نتوانسته این شیرآلات را طراحی کند، گفت: کیفیت و قیمت مهم‌ترین عواملی هستند که در تولید و صادرات یک محصول تاثیرگذارند.

وی گفت: اکنون ما توانسته‌ایم این شیرآلات را در یک دوره به لبنان صادر کنیم ولی صادرات نیاز به نقدینگی بالایی دارد. از این رو بنا داریم در آینده نزدیک و بعد از تولید انبوه، صادرات را به کشورهای دیگر آغاز کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی