یکشنبه, 21 ارديبهشت 1399 - 20:09

دارا خسروشاهی در مصاحبه با رسانه ها گفت که در مقایسه با بازه های زمانی گذشته، اوبر بیشترین خسارت در تاریخ فعالیت خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ دیده است.

گزارش ها نشان می دهد که شرکت اوبر در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹ خسارتی بالغ بر ۹/۲ میلیارد دلار را تجربه کرده است. دارا خسروشاهی، مدیرعامل و موسس اوبر در پاسخ به رسانه ها گفت که این شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ درآمدی بالغ بر ۵۴/۳ میلیارد دلار داشت که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹ از افت ۹/۲ میلیارد دلاری رنج می برد.

به گزارش زومیت، مدیرعامل اوبر توضیح می دهد که کل بهای رزرو ناخالص بخش کسب و کار تاکسی اینترنتی اوبر با افت ۳درصدی همراه بوده است، اما بخش سفارش غذا یا اوبر ایتز (Uber Eats) نسبت به سال گذشته به لطف افزایش سفارشات از رشد ۵۴درصدی بهره می برد.

کسب و کارهایی شبیه به اوبر به صورت مستقیم از مشتریان درآمدزایی نمی کنند؛ بلکه رابطی میان کاربران و سرویس دهندگان هستند و درآمد آنها با سهم داشتن از بخشی از درآمد سرویس دهنده حاصل می شود. محاسبه تمامی مخارج به همراه مالیات و موارد دیگر نیز بهای رزرو ناخالص این دسته از کسب و کارها را تشکیل می دهد.

با شیوع بیماری کرونا به کسب و کارهای مختلفی آسیب وارد شد و بسیاری از مناطق دنیا به صورت خودجوش یا به دستور مقامات محلی به حالت قرنطینه درآمدند. همین امر نیز به کسب و کارهایی مانند اوبر که در زمینه حمل و نقل شهری فعالیت دارد، ضربه سنگینی وارد کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید