پنج شنبه, 25 مهر 1398 - 14:32

فرصت امروز : به نظر می رسد روز سه شنبه هفته جاری برخی پیش بینی ها درباره روند بازار سرمایه در نیمه دوم سال ۹۸ درست از آب در آمد و بازار فضای عمومی منفی را تجربه کرد؛ به طوری که به جز تعداد انگشت شماری سهم (در حدود ۱۱ سهم)، سایر سهام شرکت ها با ریزش قیمت مواجه شدند.

مدیر نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس، علت ریزش شدید و بی سابقه شاخص و کاهش قیمت اکثر شرکت ها را فقط ناشی از رفتار هیجانی سهامداران مخصوصاً تازه واردان اعلام کرد. محسن خدابخش درباره شرایط روز گذشته بازار سهام گفت: «این جو هیجانی هم ناشی از غالب شدن رفتار سرمایه گذاران تازه وارد و تصمیمات احساسی بوده و در برابر اقدام به فروش سهامداران حقیقی، حقوقی های بازار دست به خرید گسترده زده اند که حکایت از رفتار هیجانی سهامداران حقیقی دارد. »

علت ریزش شاخص بورس

این مقام مسئول افزود: «اثر مباحث سیاسی هم تمام شده و با نگاه بنیادی به شرکت های بزرگ می توان متوجه شد که هنوز قیمت سهام اکثر بزرگان در محدوده های مناسب و ارزنده ای قرار داشته و نسبت P/E برخی شرکت های حاضر در صنایع شیمیایی، فولادی و معدنی کمتر از میانگین P/E بازار و بین ۴ و تا حداکثر ۶ مرتبه است. »

خدابخش تاکید کرد: با این اوصاف به همه سرمایه گذاران مخصوصاً سهم اولی ها، توصیه می شود از رفتارهای هیجانی و احساسی پرهیز کرده و با دقت و تحلیل و با مشخص کردن استراتژی سرمایه گذاری و نگاه بلندمدت تصمیم گیری کنند. »

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی