شنبه, 10 خرداد 1399 - 19:13

مایکروسافت با توسعه هوش مصنوعی برای انتخاب اخبار، بخشی از سردبیران خود را تعدیل کرد.

به گزارش زومیت مدیرعامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، همیشه از ایده کاربرد هوش مصنوعی به همراه نیروی انسانی و نه به جای آنها، دفاع کرده است؛ اما ظاهرا در عمل وقتی فرصت مناسب برای استفاده کامل از هوش مصنوعی ایجاد شود، مایکروسافت بدون معطلی و با خشنودی تمام، تنها از هوش مصنوعی استفاده خواهد کرد.

مایکروسافت هوش مصنوعی سردبیران Microsoft News

به گزارش BusinessInsider، مایکروسافت اخیرا سردبیران خود را که در وب سایت MSN.com مشغول به کار بودند، تعدیل و هوش مصنوعی را جایگزین آنها کرده است تا اخبار مناسب را برگزینند.

وب سایت MSN.com بازدیدکنندگان زیادی را در ایالات متحده آمریکا به خود اختصاص داده است. به ادعای وب سایت خبری ام اس ان، این وب سایت به رقم ۵۰۰ میلیون نفر بازدیدکننده در ۱۴۰ کشور دنیا رسیده است. حال با شرایط به وجود آمده، حدود ۵۰ نفر از نیروهای این وب سایت در ایالات متحده آمریکا تحت الشعاع جایگزینی هوش مصنوعی قرار گرفته اند. البته، این افراد از کارمندان مستقیم مایکروسافت نبودند و از طریق آژانس های استخدامی نظیر Aquent و MAQ با مایکروسافت همکاری می کردند.

هنوز نگرانی هایی درباره کیفیت اخبار پیشنهادی مبتنی بر سیستم هوش مصنوعی وجود دارد و نمی توان فعالیت هوش مصنوعی را کاملا بری از خطا دانست. برای مثال، ممکن است هوش مصنوعی در اعتبارسنجی اخبار جعلی یا اخبار گمراه کننده توانایی لازم را نداشته باشد و با انتشار برخی اخبار نادرست مشکلاتی را ایجاد کند. به خصوص که در حال حاضر سرعت انتقال اخبار بسیار بیشتر از هر زمان دیگری است و اطلاعات غلط می تواند آسیب های زیادی را ایجاد کند.

با این تفاسیر اما، مایکروسافت نیوز فعالیت هوش مصنوعی را خالی از لطف نمی داند و گفته است که سیستم هوش مصنوعی آنها، محتوای اخبار را بررسی می کند و چندین وجه از اخبار را درک خواهد کرد. برای مثال میزان تازگی خبر، دسته بندی، نوع موضوع، فحوای کلام و میزان محبوبیت بالقوه خبر را ارزیابی می کند و سپس آن را برای سردبیر برای تأیید نهایی می فرستد.

همچنین، الگوریتم هوش مصنوعی مایکروسافت قادر است باتوجه به متن خبر، عکس هایی را پیشنهاد دهد تا جذابیت خبر را افزایش دهد. بعد از آن سردبیرها فقط باید اخبار مهم را از میان انبوه اخبار جمع آوری شده توسط هوش مصنوعی انتخاب، سپس آنها را بررسی و درنهایت مطابق با آیتم های مدنظر در موضوعات مختلف برای انتشار در طول روز، طبقه بندی کنند بنابراین بازدیدکنندگان، آخرین اخبار را از منابع موثق دریافت خواهند کرد. در هر صورت مایکروسافت تمام تلاش خود را کرده است تا نیروی انسانی را که هر کدام حداقل ساعتی ۴۰دلار دستمزد می گرفتند، از چرخه هزینه ها حذف کند.

خبرگزاری BusinessInsider معتقد است که این اقدام از سوی تیم Bing که حالا مالک Microsoft News است، صورت گرفته است. یکی از سخنگویان شرکت مایکروسافت همچنین گفته است:

مثل تمام شرکت ها، ما نیز کسب و کار خود را به طور مرتب ارزیابی می کنیم. ممکن است بعد از ارزیابی نتایج به گونه ای باشد که در بخش هایی سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم و هر از گاهی برخی نیروها را از جایی به جای دیگر منتقل کنیم یا مجبور به تعدیل نیرو شویم. بنابراین، تصمیمات اتخاذ شده کنونی ارتباطی با همه گیری کووید- ۱۹ و شرایط فعلی ندارد، بلکه تنها با این اتفاقات هم زمان شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید