چهارشنبه, 26 شهریور 1393 - 09:13

همه اجناس رایگان را دوست دارند. اینکه چقدر به کیفیت محتوا و اطلاعات خود اعتقاد دارید، اهمیتی ندارد. شما باید کل محصول خود یا حداقل بخش اعظمی از آن را به‌صورت رایگان عرضه کنید. در غیر‌این صورت، در‌نهایت شخص دیگری این کار را انجام می‌دهد.
خواه‌ناخواه امروز مشتریان بیش از پیش از شما انتظار دارند. شاید شما این مسئله را نپسندید، اما این توقع مشتریان فرصت بسیار ارزشمندی برای کسانی است که قدرت و تاثیر اطلاعات و نیز ارزش و تاثیر چشمگیر محصولات رایگان را درک
کرده‌اند.

 همین قدرت و تاثیر کلمه «رایگان» بود که موجب شد رفیق من، برایان ومپلر با افراد برجسته عرصه موسیقی همانند برد پایزلی، کیت اربن و چندین موسیقیدان مشهور و گروه‌های موسیقی دیگر مشارکت کند. در ادامه داستان برایان را
می‌خوانیم.
 چندین سال بود که من و دوستم برایان که گیتار می‌زد، با یکدیگر در خانه‌ها کار می‌کردیم؛ با استفاده از وام تعمیرات انجام می‌دادیم و خانه‌ها را نو می‌کردیم. پول‌توجیبی خود را نیز پس‌انداز می‌کردیم. برایان مهارت‌هایی در ساخت‌و‌ساز داشت و من کارهای کم‌اهمیتی انجام می‌دادم.
 هیچ‌کدام از ما از کارمان راضی نبودیم، اما مجبور بودیم درآمدی کسب کنیم تا اینکه بتوانیم علایق خود را در اینترنت دنبال کنیم و در رشته محبوب خود کار کنیم. خوشبختانه خرید خانه‌ها را رها کردیم و تمرکز خود را روی فضای مجازی و اینترنت
گذاشتیم.
علاقه اصلی او موسیقی و گیتار و به‌طور ‌دقیق‌تر بازار کوچک مربوط به تنظیم پدال گیتار بود. همکاری ما در ساخت‌و‌ساز فرصتی بود تا با یکدیگر گفت‌وگو کنیم و این گفت‌وگوها به هر یک از ما کمک کرد تا در دنیای اینترنت خود را به‌عنوان پیشگام تثبیت کنیم و در این عرصه موفق شویم.
موضوع اصلی بسیاری از گفت‌وگوهای ما «قدرت و تاثیر کلمه رایگان» بود و این مکالمات نتایج ارزشمندی برای هر دوی ما به همراه داشت.
 ده سال پیش، همه گروه‌های موسیقی در منطقه ایندیاناپولیس می‌دانستند که در آن منطقه تنها یک فرد است که می‌تواند پدال گیتار تولید کند؛ آن فرد برایان بود.


برایان عصرها و آخر هفته‌ها به‌طور ‌خستگی‌ناپذیری روی پدال گیتار برای گروه‌های موسیقی و رفقای موسیقیدان خود، کار می‌کرد. او برای خدمات خود درآمد جانبی معقولی داشت، اما در چند ساعت فقط چند دلار به‌دست می‌آورد و هیچ‌کدام از ما تابه‌حال چنین کاری نکرده بودیم.
 به محض اینکه کار من در اینترنت از او پیشی گرفت، من و برایان در مورد چگونگی استفاده او از مهارت منحصر‌به‌فرد خود در جهت راه‌اندازی و رشد یک کسب‌و‌کار واقعی که مورد علاقه او نیز بود، بحث و گفت‌وگو کردیم. در‌نهایت به مفهوم محصولات رایگان پی بردیم.
 برایان چند عکس دیجیتال گرفت و همچنین مطالبی در مورد فرآیند تنظیم پدال گیتارهای گوناگون تایپ کرد. او این جزوه‌های دیجیتال را به‌صورت PDF درآورد تا به‌راحتی قابل دانلود باشند و بتواند آنها را چاپ یا به طرفداران خود
ارسال کند.
هر جزوه‌ای که او تهیه و توزیع کرده بود، به‌طور ‌اجتناب‌ناپذیری سوالات زیادی را از سوی خوانندگان و طرفداران روزافزون به همراه داشت. هر چقدر این محتوای ارزان یا رایگان را  بیشتر در فضای مجازی منتشر می‌کرد، تعداد طرفداران او بیشتر می‌شد. به‌تدریج تقاضا برای تنظیم و تعمیر پدال گیتار و دیگر آموزش‌ها و جزوه‌های مرتبط افزایش یافت، تا‌جایی‌که مجبور شد چند نفر را استخدام کند تا او را در این کار یاری کنند. 

اگرچه من می‌دانم برایان تنها شخصی نیست که در دنیا می‌تواند پدال گیتار را باز و آن را با دستگاه هویه تعمیر و تنظیم کند، اما اطمینان دارم که او تنها فردی است که وقت خود را صرف جمع‌آوری مطالبی در مورد فرآیند تعمیر و تنظیم پدال گیتار کرده و این اطلاعات را به‌صورت رایگان در اختیار عموم قرار داده تا طرفداران خود را افزایش دهد.

نتیجه و دستاورد تلاش او چه بود؟
اکنون چندین موسیقیدان برتر دنیا از پدال‌های برایان ومپلر استفاده و همه‌جا از این پدال‌ها تعریف و تمجید می‌کنند. برایان در فروشگاه‌های سرتاسر دنیا نام خود را به‌عنوان برند بر محصولاتش حک کرده است: Brian’s Wampler Pedals. او همچنین با مستعدترین موسیقیدانان روی کره زمین همکاری کرده است؛ موسیقیدانانی که همواره رضایت خود را از تجهیزات سفارشی که برایان برای آنها تهیه می‌کرد، اعلام کرده‌اند.
شما می‌توانید داستان کامل برایان را در سایت WamplerPedals.com  بخوانید و به این موضوع پی ببرید که علاقه برایان و نیز تاثیر واژه «رایگان» اکنون او را به چه موفقیت شگرفی رسانده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید