جمعه, 27 تیر 1399 - 08:32

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد کلید خورد

نشست خبری چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد به صورت مجازی با حضور حسن بلخاری مشاور فرهنگی و هنری مدیرعامل بانک پاسارگاد و دبیر جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد، راحله شهرابی مدیر امور حوزه راهبری و روابط عمومی و ارشد هدایتی سرپرست روابط عمومی بانک پاسارگاد، با هدف آغاز به کار رسمی این جشنواره و رونمایی از جشنواره برگزار شد.

در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیات قرآن کریم حسن بلخاری دبیر جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد در زمینه برگزاری این جشنواره در سال جاری گفت : جشنواره 180 ثانیه ‎ای فیلم پاسارگاد دو سالانه است و آخرین دوره آن سال گذشته برگزار شد، اما به دلیل نام‎ گذاری امسال به نام سال جهش تولید، قرار شد امسال نیز این جشنواره برگزار شود.

چهارمین جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد

وی ادامه داد: هیات مدیره بانک پاسارگاد به خصوص دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد به اجرای مسئولیت‎ ‏های اجتماعی موسسات اقتصادی و بانک‎ها توجه ویژه‎ ای داشتند و طی سال‎ های اخیر نشان دادند که در نظر دارند تا به شیوه ‎های معقول و منطقی رسالت فرهنگی و اجتماعی خود را به انجام رسانند.

مشاور فرهنگی و هنری مدیرعامل بانک پاسارگاد گفت: بانک پاسارگاد یکی از مجموعه‎ های فعال و موفق اقتصادی است که در زمینه ‎های اجتماعی و فرهنگی نیز نقش موثری در جامعه ایرانی داشته، حتی فیلم جدایی نادر از سیمین که اولین اسکار را برای ایران به ارمغان آورد حاصل حمایت این بانک در زمینه فرهنگی است.

بلخاری افزود: طی سال‎های 94 ، 96 و 98 سه دوره جشنواره فیلم پاسارگاد برگزار شد و در جریان این برگزاری، استعدادهای بزرگی کشف شدند که امروزه جزو افراد موفق در زمینه هنر فیلم‎ سازی به شمار می روند و ما این موفقیت را نتیجه توجه بانک پاسارگاد به مسئولیت اجتماعی می دانیم.

وی همچنین گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر موضوع تولید و شعار جهش تولید در سال جاری چهارمین جشنواره فیلم پاسارگاد در ابعاد وسیع ‎تری برگزار می‎شود تا آثار موفق و ارزشمند در زمینه صنعت و اشتغال به جامعه ایرانی معرفی و زمینه ‎ها برای رشد و توسعه صنعت ملی با کمک ابزارهای هنری فراهم شود.

حسن بلخاری، دبیر جشنواره فیلم کوتاه پاسارگاد درباره اهداف برگزاری جشنواره فیلم پاسارگاد گفت: ما در یک جنگ نابرابر اقتصادی با انواع تحریم ‎ها روبه ‎رو هستیم در چنین موقعیتی توجه به اقتصاد ملی و تقویت ارکان آن می ‎تواند بهترین راهکار برای رشد و توسعه اقتصادی کشور و مقاومت در برابر تحریم ‎ها باشد بنابراین اولین هدف ما حمایت از تولید و رشد اقتصادی است. همچنین انعکاس تلاش های جهادگرانه عرصه تولید و صنعت از طریق ابزارهای هنری، ایجاد بستری برای شناسایی و بروز استعداد و قابلیت های هنری، پشتیبانی و حمایت از تولید با محتوای جذاب و فاخر در زمینه تولید ملی و جلب توجه آحاد مردم به نقش ارزنده حمایت از تولید ملی در جهش تولید اقتصادی از دیگر اهداف مهم ما برای برگزاری این جشنواره است.

راحله شهرابی، مدیر امور حوزه راهبری و روابط عمومی بانک پاسارگاد نیز ضمن تبیین اهمیت برگزاری این جشنواره گفت: سه دوره جشنواره طی سال ‎های قبل با موفقیت چشمگیر و با حضور موثر هنرمندان جوان و پیشکسوت در بخش‎های مختلف برگزار شد و امسال چهارمین دوره این جشنواره به دلیل اهمیت بحث حمایت از تولید و تأکید مقام معظم رهبری بر آن، به صورت خاص با نگاه به محور «حمایت از تولید» برگزار می شود.

وی افزود: یکی از تفاوت ها و تمایزهای این جشنواره در سال جهش تولید، دعوت از فیلم‎سازان حرفه ای و باتجربه در کنار جوانان و فیلم‎ سازانی است که در ابتدای راه هستند.

شهرابی در این نشست همچنین با تأکید بر اقدامات ارزشمند بانک پاسارگاد در زمینه حمایت از تولید ادامه داد: بانک پاسارگاد با اجرای پروژه های عظیم در حوزه های مختلف مانند معدن، فولاد، انرژی و ... نقش خود را در حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی به خوبی ایفا کرده است. اقدامات این بانک نه ‎تنها در عرصه اقتصادی، بلکه در ارتقای کیفیت، سطح زندگی و سلامت جامعه مخصوصا در مناطق کم ‎برخوردار نیز تأثیر شگرفی گذاشته است.

در نشست خبری چهارمین جشنواره فیلم پاسارگاد ارشد هدایتی، سرپرست روابط عمومی بانک پاسارگاد با اشاره به مخاطبان چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه بانک پاسارگاد گفت: این جشنواره در دو بخش مستند و داستانی برگزار می شود و همه دوستداران رشد و توسعه اقتصادی کشور، شرکت ها و واحدهای صنعتی و تولیدی و فیلم ‎سازان حرفه ای و باتجربه و همچنین جوانان بااستعداد و علاقه‎ مند مخاطب این جشنواره هستند.

وی همچنین افزود: یکی از ویژگی های خاص چهارمین جشنواره فیلم پاسارگاد مشارکت شرکت های تولیدی و صنعتی با گروه‎ های فیلم‎ سازی است. شرکت ها و سازمان های تولیدی، می توانند با گروه های فیلم ‎ساز وارد مذاکره شوند و آثار تولیدی خود را به جشنواره ارسال کنند. با این کار پیوند خوبی میان جهان هنر و شرکت های تولیدی و صنعتی ایجاد می‎شود.

هدایتی با بیان اینکه آثار ارسالی توسط افراد شاخص و بنام در حوزه فیلم‏سازی داوری می‎شود به جوایز جشنواره در بخش استعدادهای جوان اشاره کرد و گفت: جایزه اول، جام زرین پاسارگاد و مبلغ 200 میلیون ریال، جایزه دوم جام سیمین پاسارگاد و مبلغ 150 میلیون ریال همچنین جایزه سوم، جام بلورین پاسارگاد و مبلغ 100 میلیون ریال است. وی همچنین جوایز جشنواره در بخش فیلم سازان حرفه ای و باتجربه را از نفرات اول تا سوم به ترتیب جام زرین پاسارگاد و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال، جام سیمین پاسارگاد و مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال و جام بلورین پاسارگاد و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

هدایتی با بیان اینکه پذیرش آثار ارسالی از طریق ثبت نام در سایت جشنواره به نشانیwww.pasargadfilmfest.ir(http://%D9%86%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8Cwww.pasargadfilmfest.ir) و دریافت کد رهگیری است، افزود: مهلت ارسال آثار تا انتهای شهریور سال جاری است. مدت زمان نمایش آثار ارسالی با تیتراژ از 180 ثانیه تا 10 دقیقه است. سازندگان آثار بایستی اثر خود را در ابعاد استاندارد (حداقل 720) و در دو کیفیت مناسب بازبینی و اکران در فرمت های HD , MP4 و یا FHD تهیه و برای دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. درج کد رهگیری بر روی مدارک ارسالی نیز الزامی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید