دوشنبه, ۷ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Mon, 26 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

10 راز موفقیت از زبان کانر مک گرگور

4 سال پیش ( 1398/2/2 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

در زمینه ورزش های ترکیبی (به اختصار UFC) مک گرگور شناخته‎شده ترین فرد محسوب می شود که موفق شده است تا در دو وزن مختلف به قهرمانی در این رقابت ها دست پیدا کند. وی همچنین رکورددار سریع ترین ناک اوت در تاریخ فینال این مسابقات نیز است. رقابت اخیر وی با حبیب نورماگومدوف نیز به عنوان پربیننده ترین مبارزه معرفی شد. وی در ماه گذشته خبر بازنشستگی خود را اعلام کرد که حیرت بسیاری را برای علاقه‎مندان این رشته به همراه داشت. به این بهانه در ادامه به بررسی 10 راز موفقیت از زبان این ورزشکار افسانه ای خواهیم پرداخت.

راز موفقیت کانر مک گرگور

1-نسبت به کار خود وسواس داشته باشید

اگرچه به عقیده بسیاری مک گرگور کمی دیر پا به مسابقات ورزش های ترکیبی گذاشت، با این حال وی در همین مدت زمان کم نیز موفق شده است تا عملکردی خیره‎کننده و فراتر از حد تصور را به نمایش بگذارد. پیروزی بر خوزه آلدو که رکورد 10 سال پیروزی متوالی را در اختیار داشت، شروع مطرح شدن وی در سطح جهانی بود. نکته جالب این مسابقه ناک اوت کردن حریف تنها در 13 ثانیه بوده است که در نوع خود یک رکورد جدید محسوب می-شود. وی در رابطه با راز موفقیت خود عنوان کرده است که او اعتماد به نفس خود را از عملکرد روزانه اش می گیرد و همواره تلاش کرده است تا بیش از سایرین برای کسب موفقیت تلاش کند. همچنین وی از الزامات موفقیت را علاقه بیش از حدی دانسته که منجر به نوعی وسواس در کار شود. این امر به شما کمک خواهد کرد تا همواره به دنبال بالاترین سطح ممکن باشید. همچنین این امر که در مسیر موفقیت خود درگیر حواشی نشوید نیز از دیگر مواردی محسوب می شود که باعث خواهد شد تا بتوانید بر روی هدف و اقدامات لازم آن، متمرکز بمانید. درواقع برای رسیدن به موفقیت لازم است تا تنها به هدف توجه داشته و سایر موارد نظیر اخبار پیرامون خود را نادیده بگیرید.

2-از قدرت تجسم و ذهن خود غافل نشوید

مک گرگور همواره قبل از شروع مسابقه، خود را به عنوان فرد پیروز متصور شده و در تلاش برای ایجاد یک تصویر ذهنی دلخواه است. این امر به وی کمک می کند تا بر استرس خود غلبه کرده و موفقیت را امری دست‎یافتنی تصور کند. در این رابطه علم روانشناسی نیز عنوان کرده است که ریشه بسیاری از ناتوانی و شکست های انسان، ناشی از سدهای ذهنی است. به همین خاطر می توان گفت که ذهن هر چیزی را که بتواند باور کند، قدرت رسیدن به آن را نیز در فرد ایجاد خواهد کرد. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا شرایط مطلوب خود را به صورت مکرر در ذهن متصور شده و به دنبال یک تصویر ذهنی کاملا شفاف از آن باشید. با تمرین در این رابطه، به زودی شاهد تغییرات مثبتی به خصوص در میزان انگیزه و عملکرد خود، خواهید بود.

مطلب مرتبط: 7 قانون موفقیت از زبان راجر فدرر

3-محدودیت ها را کنار بگذارید

بدون شک هر فردی برای خود یک نقطه پایان را متصور می شود. با این حال مک گرگور توصیه می کند که این اقدام را کنار گذاشته و به دنبال شکستن رکوردها باشید. این امر که خود را محدود به سطح مشخصی ندانید، باعث خواهد شد تا به دنبال انجام کارهایی فراتر ار هرگونه مرز و محدوده ای باشید. برای مثال رکورد سریع ترین ناک اوت در فینال، اگرچه برای بسیاری یک رویا تلقی می شود، با این حال وی به علت عدم محدود کردن خود و تلاش برای نمایش تمامی قابلیت‎ها، موفق شد تا این رکورد جاودانه را در برابر حرفی که تا به آن زمان شکستی را متحمل نشده بود، به دست آورد.

4-تمامی ترس های خود را کنار بگذارید

هر فردی از مجموعه ای از ترس ها برخوردار است که ترس از شکست، رایج ترین آن محسوب می شود. با این حال با نگاهی واقع‎بینانه به این نکته پی خواهید برد که حتی در صورت وقوع ترس های شما نیز اتفاق فاجعه‎باری رخ نخواهد داد. درواقع تمامی افراد حتی محتاط‎ترین ها نیز در طول زندگی خود با شکست هایی مواجه خواهند شد. با این حال تفاوت افراد شکست‏خورده و موفق، تنها در واکنش آنها خلاصه می شود. درواقع افراد موفق، شکست‏خورده هایی هستند که این امر را به عنوان یک رخداد طبیعی دانسته و در هیچ مرحله ای متوقف نشدند. با این حال در صورتی که تمایلی به شکست ندارید، توصیه می شود تا غرور را کنار گذاشته و همواره به دنبال بهبود خود باشید. فراموش نکنید که درخشش حال حاضر شما، در هیچ شرایطی نمی تواند ضامن موفقیت های آتی نیز باشد. به همین خاطر نیز لازم است تا افزایش مهارت و تلاش بیشتر، همواره مدنظر شما باشد. در آخر به خاطر داشته باشید که لازم است تا جسارت قدم گذاشتن در مسیر خواسته-ها و یا نمایش استعداد و توانایی های خود را داشته باشید، در غیر این صورت زندگی شما با حسرت و فاصله ای بسیار نسبت به آنچه که می‎توانستید به آن برسید، سپری خواهد شد.

5-منحصر به فرد باشید

بدون شک تمامی افراد با یکدیگر تفاوت هایی را دارند. همین امر نیز باعث می‎شود تا تلاش برای شبیه شدن به سایرین، امری کاملا نادرست محسوب شود. همچنین فراموش نکنید که مردم در هر حرفه و کسب و کاری ضامن بقای شما خواهند بود. به همین خاطر نیز باید تفاوتی با سایرین داشته باشید تا بتوانید نظر افراد را جلب کرده و طرفداران بیشتری را برای خود پیدا کنید. این امر درواقع همان ایجاد برند شخصی محسوب می شود که مزیت های فراوانی را برای افراد به همراه خواهد داشت.

6-برای تصمیم گیری های خود زمان کافی را اختصاص دهید

مک گرگور از جمله ورزشکارانی است که هیچ‎گاه تحت فشار رسانه ای قرار نگرفته و پاسخ های لحظه ای را نیز نداشته است. درواقع وی برای حتی کوچک ترین کنفرانس خبری و یا مصاحبه نیز از مدت ها قبل خود را آماده کرده و دقیقا می‏داند که چه واکنشی باید به سوالات احتمالی داشته باشد. همین امر نیز وی را از بسیاری از حاشیه ها و مشکلات دور ساخته است. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا همواره برای تصمیم گیری های خود زمان کافی را اختصاص دهید تا بتوانید همواره در مسیری درست گام بردارید. جالب است بدانید که کانر مک گرگور در خانواده ای به شدت فقیر متولد شد و از جثه ای نحیف برخوردار بوده است. همین امر نیز باعث شد تا وی برای بهبود وضعیت و افزایش توان برای دفاع از خود به ورزش-های رزمی روی آورد. این امر در حالی بود که وی در ابتدا تصمیم داشت تا در زمینه فوتبال فعالیت کند. وی در این رابطه عنوان کرده است که این اقدام وی نخستین تصمیم حرفه ای او بوده که برای آن مدت زیادی را صرف کرده است.

7-به تعادلی میان تواضع و غرور دست پیدا کنید

اگرچه کانر اخیرا در دو مسابقه با فلوید می ودر و حبیب نورماگومدوف محتمل شکست شد، با این حال وی هیچ‎گاه خود را بازنده ندانسته و عنوان کرده است که هیچ شکستی برای وی نقطه پایان نیست. درواقع نمی توان انتظار داشت که فردی بتواند تا ابد پیروز از میدان خارج شود. همچنین وی عنوان کرده است که هیچ شکست واقعی وجود نداشته و وی یا به پیروزی دست پیدا خواهد کرد و یا چیزهای جدیدی را خواهد آموخت که به افزایش قدرت و مهارت وی کمک خواهد کرد. در آخر فراموش نکنید که غرور هنگامی که با تواضع همراه نباشد، حالتی خارج از حد کنترل و مضر را به خود خواهد گرفت که باعث می شود تا فرد با نخستین شکست خود، کاملا نابود شود.

8-منتقدان خود را فراموش کنید

وی در جواب منتقدان خود عنوان کرده است که برندگان بر روی موفقیت تمرکز کرده و بازنده ها تمرکز خود را معطوف به افراد برنده می کنند. درواقع این جمله اگرچه خشم بسیاری از منتقدان را به همراه داشته است، با این حال به خوبی نشان می دهد که نباید اجازه داد تا صحبت های منفی بر روی شما تاثیر بدی را داشته باشد. وی در ادامه عنوان کرده است که تمامی افرادی که سایرین را مورد نقد قرار می دهند، ابدا در شرایط آنها قرار نداشته و نمی توانند خود را به جای آنها تصور کنند. به همین خاطر نیز نقد نمی تواند کاملا واقعی باشد. در این رابطه بهتر است تا تمرکز خود را تنها بر روی گام بعدی خود قرار داده و در هیچ مرحله ای اجازه ندهید که گفته های افراد منجر به ایجاد تردیدهایی نسبت به توانایی‏های خودتان شود. برای مثال هنگامی که وی تصمیم گرفت تا در یک مسابقه بوکس با فلوید می ودر شرکت کند، بسیاری از افراد به انتقاد از وی پرداخته و هیچ شانسی را برای او قائل نبودند. علت این امر نیز به این خاطر است که وی در رشته بوکس فعالیت نکرده و نمی تواند با برترین ورزشکار آن، رقابت کند. با این حال وی فراتر از انتظار ظاهر شد و علی رغم شکست در راند دهم، به 100 میلیون پول از این مسابقه و مطرح کردن رشته ورزشی خود دست پیدا کرد. به همین خاطر نیز می توان گفت که این شکست در راستای اهدافی مهم تر بوده که به خوبی تیزهوشی و عدم ترس وی از شکست را به اثبات می‎رساند.

مطلب مرتبط: 5 راز موفقیت در کسب و کار

9-هوشمندانه تلاش و تمرین کنید

برخی از افراد ممکن است تلاش و تمرین فوق‏العاده ای را انجام داده و حتی در این رابطه از افراد برتر حوزه خود نیز فراتر روند. با این حال هنوز هم نمی توانند به جایگاه مدنظر خود دست پیدا کنند. تحت این شرایط لازم است تا نحوه کار خود را مورد بازبینی قرار دهید تا نسبت به درست بودن روش های خود اطمینان کسب کنید. برای مثال در زمینه ورزش، همواره وسایل، رژیم ها و روش های جدید معرفی می شود که کارآمدی بیش-تری را نسبت به روش های قدیمی تر خود دارند. به همین خاطر نیز این موارد می-توانند به شما کمک کنند تا به سطح آمادگی بیش تری دست پیدا کنید. درواقع برای موفقیت لازم است تا از امکانات اطراف خود به خوبی استفاده کنید که بدون شک تکنولوژی های روز، از جمله آنها محسوب می-شود. در نهایت فراموش نکنید که بهترین نوع سرمایه‎گذاری، سرمایه‎گذاری بر روی خود است. به همین خاطر نباید برای هزینه کردن برای خود واهمه ای داشته باشید.

10-ذهن حریف خود را برهم بریزید

همان طور که در موارد گذشته عنوان شد، یکی از مهم ترین الزامات موفقیت، تمرکز است. به همین خاطر در صورتی که بتوانید ذهن مخاطب خود را منحرف و مخدوش کنید، شانس موفقیت خود را افزایش خواهید داد. این امر درواقع عملیات روانی ای محسوب می شود که وی قبل از تمامی مسابقات خود در تلاش برای انجام آن است. در این رابطه وی توصیه می کند که هیچ‎گاه حریف خود را رها نکرده و اجازه ندهید که با تمام قوای خود پا به میدان مسابقه بگذارد.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/veOqPfUg
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
علیرضا کردابادی :
2 سال پیش
کانر مک گریگور موفق خواهم شد اخرش میام یو اف سی😈😈😈
مک گرگیور آینده :
2 سال پیش
اسم من رو به خاطر تون بسپارید امیرحسن ایران نژاد مبارز شکست ناپذیر ufc
پسری‌پر‌تلاس :
2 سال پیش
من نمیخوام مک گریگور‌آینده شم میخام فرا تر از مک گریگور برم آفتاد
کانر :
5 ماه پیش
من بهتر از کانر میشوم از همه موفق تر
Влцоытв :
5 ماه پیش
Флаочовщбф
دثدساسدسدی :
1 ماه پیش
ایایاساسدسددسدس
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه