پنج شنبه, 02 خرداد 1398 - 15:06

اگر بخواهیم در رابطه با پنج سخنران انگیزشی برتر جهان صحبت کنیم، بدون هیچ گونه تردیدی لس براون یکی از آنها خواهد بود. وی سابقه مجری گری، نویسندگی و حضور در مجلس نمایندگان کشور آمریکا را نیز دارد و تقریبا برای تمامی برندهای برتر جهان سخنرانی هایی را داشته است. درواقع راهکارها و توصیه های او باعث شده است تا شرکت ها و افراد مختلفی در سراسر جهان بتوانند به موفقیت مدنظر خود دست پیدا کنند. از جمله دلایلی که باعث می شود تا گفته های وی تاثیر و نتیجه لازم را داشته باشد این است که او کودکی بسیار سختی را داشته و موفق شده است تا از دل یک زندگی سخت، شرایطی ایده آل را برای خود رقم بزند.

وی در کودکی توسط والدین خود رها شده و به فرزندخواندگی زنی میانسال درآمد. همچنین در دوران تحصیل نیز معلم ها همواره او را در وضعیت بدتری به نسبت سایرین تصور کرده و همین امر نیز باعث شد تا وی به عنوان فردی کندذهن معرفی و مورد تمسخر همسال های خود قرار گیرد. بدون شک چنین شرایطی کافی است تا افراد همواره خود را پایین تر از سایرین تصور کنند، با این حال این شرایط سخت با تصمیمی شجاعانه از سوی او همراه شد که زندگی او را دچار تغییری عظیم کرد. با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه به بررسی 10 راز موفقیت از نگاه یکی از برترین مشاوران تاریخ در این زمینه، خواهیم پرداخت.

راز موفقیت لس براون

1-نظرات دیگران نباید به حقیقت زندگی شما تبدیل شود

به این امر باور داشته باشید که هر فردی نسبت به دیگری متفاوت بوده و این امر باعث می شود تا یک راه و مسیر یکسان برای موفقیت وجود نداشته باشد. درواقع هر فردی مسیر خاص خود را خواهد داشت. با این حال برای قدم گذاشتن در مسیر خود، لازم است تا در ابتدا نظرات منفی پیرامون خود را کنار گذاشته و شجاعت در دست گرفتن زندگی را داشته باشید. همچنین برای رسیدن به هر آن چیزی که می خواهید، در ابتدا لازم است تا نسبت به امکان پذیر بودن آن ایمان داشته باشید. در غیر این صورت رسیدن به مرحله پایانی عملا غیرممکن خواهد بود. در آخر نیز توجه داشته باشید که برای هیچ زمینه ای، نقطه کمال وجود نداشته و به همین خاطر لازم است تا به دنبال پیشرفتی مداوم باشید.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان رایان هالیدی

2-اهداف خود را حداقل دوبار در روز یادآوری کنید

بسیاری از موارد در طول زندگی ممکن است افراد را از مسیر مدنظر آنها منحرف سازد. با این حال در صورتی که همواره اهداف در ذهن شما مرور شود، بدون شک احتمال درگیر شدن با فرعیات کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین این امر به شما کمک خواهد کرد تا انگیزه شما قدرت خود را حفظ کرده و آستانه تحمل در برابر سختی ها افزایش یابد. در آخر نیز توجه داشته باشید که اگر جسارت تحقق اهداف خود را ندارید، اهداف مدنظر تنها در حد یک رویا باقی خواهد ماند.

3-صبور باشید

هر چیزی زمان خاص خود را نیاز خواهد داشت. این امر در رابطه با بهترین ها طولانی-تر بوده و لازم است تا بتوانید برای آن تحمل داشته باشید. در بسیاری از موارد مشاهده می شود که افراد به علت عملکرد عجولانه خود، عملا تنها بخش کوچکی از نتایج اقدامات خود را به دست می آورند. در این رابطه لس براون مثالی دارد که می-گوید یک درخت بامبو پنج سال را در خاک سپری کرده و پس از آن طی تنها شش هفته، به نهایت رشد خود دست پیدا می کند. این مثال به خوبی نشان می دهد که صبر کردن برای نتایج یک هدف بزرگ، در نهایت می تواند به رشد سریع شما منجر شده و همه چیز را دگرگون سازد. در این رابطه توجه داشته باشید که تنها در اختیار داشتن یک هدف کافی نبوده و لازم است تا آمادگی کسب آن را نیز در خود ایجاد کنید. در غیر این صورت واکنش خوبی را نسبت به آن نداشته و موفقیتی مقطعی را تجربه خواهید کرد.

4-از اعمال تغییرات عمده در خود واهمه ای نداشته باشید

بدون شک قادر نخواهید بود تا با یک الگوی زندگی غلط، به جایگاهی بالا دست پیدا کنید. به همین خاطر لازم است تا از همین امروز رفتارهای روزانه خود را در جایی یادداشت کرده و اقدام به بررسی و نقد آنها کنید. با انجام این کار به این نکته پی خواهید برد که عملا بسیاری از عادت های شما اشتباه بوده و لازم است تا با موارد دیگر جایگزین شود. با این حال این تغییر ناگهانی ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد. با این حال این امر بهایی است که شما برای موفقیت و ایده آل های خود باید متحمل شوید. در نهایت نیز به این باور دست پیدا کنید که هیچ گونه محدودیتی برای انسان ها تعیین نشده و تنها مانع موجود، سدهای ذهنی خود آنها است که با تغییر آن می توان شگفتی ها را رقم زد.

5-پایه های خود را محکم و قدرتمند سازید

برای موفقیت در هر زمینه ای، پیش نیازهایی وجود دارد که لازم است تا نسبت به آنها توجه کافی را داشته باشید. برای مثال در صورتی که می خواهید یک خواننده خوب باشید، لازم است تا در ابتدا بر روی صداسازی و تقویت حنجره خود کار کرده تا قابلیت اجرای هر ترانه ای را به بهترین شکل ممکن داشته باشید. در این رابطه هیچ زمانی دیر نیست و تنها کافی است تا شجاعت قدم اول را داشته باشید. تحت این شرایط به صورت معجزه آسایی مشاهده خواهید کرد که چگونه همه چیز به کمک شما خواهد آمد. در نهایت نیز توجه داشته باشید که لازم است تا دایره ارتباطات خود را با افراد قدرتمند پر کنید و حتی به دنبال رقیبانی سطح بالا برای خود باشید. این امر به شما کمک خواهد کرد تا سرسختانه به دنبال بهبود عملکرد خود باشید. این نکته را فراموش نکنید که اگر در کنار 9 دونده ضعیف و بازنده به رقابت بپردازید، شما به دهمین بازنده تبدیل خواهید شد.

6-در مسیر موفقیت هیچ گونه نقطه پایانی وجود نخواهد داشت

در رابطه با مقوله شکست داستان های متنوعی بیان شده است که شاید بهترین آن در رابطه با توماس ادیسون باشد. وی در مسیر پیداکردن رشته مناسب برای روشن شدن چراغ، هزار مرتبه با شکست مواجه شد. با این حال وی هیچ گاه آنها را به عنوان یک اتفاق بد تلقی نکرده و همواره عنوان کرده است که وی هزار روش را پیدا کرده است که کارایی لازم را ندارد. در نهایت نیز وی موفق شد تا یکی از بزرگترین اتفاقات تاریخ را رقم بزند. تحت این شرایط بسیار عجیب است که افراد با تنها چند شکست، عملا خواسته های خود را رها می کنند. با نگاهی به افراد موفق به این نکته پی خواهید برد که تمامی آنها سختی های متعددی را متحمل شده اند و ابدا کسب موفقیت هیچ گاه قرار نیست آسان باشد. به همین خاطر لازم است تا هیچ گاه متوقف نشده و همواره به مانند یک جنگجو رویاهای خود را دنبال کنید. درواقع در جهانی که بسیاری از افراد به علت شجاعت و تلاش بی نظیر خود موفق شده اند تا رویای خود را به واقعیت تبدیل کنند، هیچ دلیلی وجود ندارد که شما از این امکان بی بهره باشید.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان کریس گاردنر

7-زندگی ممکن است کاملا بی رحم باشد

این امر احتمال دارد که بارها در طول زندگی خود به زمین افتاده و با بدترین افراد برخورد کنید. درواقع هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که جهان با شما به مانند یک مادر مهربان رفتار کند. با این حال شکایت کردن از این وضعیت هیچ گونه تغییری را در زندگی شما نداشته و تنها زمانی می توانید بدون مشکل به قدم های خود در مسیر موفقیت ادامه دهید، که از هر چیزی در جهان سرسخت تر باشید. درواقع اگرچه ممکن است که شما مقصر زمین خوردن خود نباشید، با این حال ماندن در این وضعیت و برخاستن مجدد بدون شک تقصیر خود شما خواهد بود. به همین خاطر نیز باید به این باور دست پیدا کنید که تنها شما مسئول زندگی خود هستید و لازم است تا در این رابطه هیچ گونه انتظار کمکی را از فردی غیر از خودتان، نداشته باشید. در آخر توجه داشته باشید که اگر تاکنون به موفقیت دست پیدا نکرده اید، به معنای بازنده بودن شما نبوده و ممکن است تنها به این علت باشد که شما روش درست کسب آن را امتحان نکرده اید.

8-اگر دیگران نمی توانند هدف شما را مشاهده کنند به این خاطر است که این هدف تنها به شما اعطا شده است

به بازیکنی مانند کریستیانو رونالدو و یا لیونل مسی فکر کنید. افرادی که در فقر بزرگ شده و رویای آنها برای تبدیل شدن به بهترین بازیکن، همواره مورد تمسخر واقع شده است. با این حال آنها موفق شدند تا در یک عصر درخششی مافوق تصور داشته باشند. درواقع در هر دوره شما تنها شاهد یک ابرستاره به مانند پله و یا مارادونا بوده اید. با این حال این دو نفر تمامی معادلات و عادت ها در این زمینه را تغییر داده اند. با این حال در صورتی که بخواهید به گفته های اطرافیان خود گوش داده و اهداف خود را کنار بگذارید، در نهایت زندگی خود را در سطحی مشخص و با انواع حسرت ها سپری خواهید کرد. در این رابطه حتی لس براون نیز به علت متفاوت بودن خود در زمینه آموزشی همواره مورد تمسخر قرار گرفته است. با این حال یک معلم رفتاری کاملا متفاوت با او داشته و وی را به سمت علاقه او که در زمینه موسیقی بوده است، هدایت کرده است. درواقع به نظر این معلم در صورتی که فردی می خواهد یک موسیقی دان باشد، هیچ دلیلی ندارد که درس هایی غیرمرتبط با آن را مطالعه کند و لازم است تا زمان و انرژی خود را صرفا صرف کسب مهارت در آن حوزه کند. در نهایت نیز این نکته را فراموش نکنید که رویای شما تنها مخصوص خودتان است و این امر بسیار طبیعی خواهد بود که افراد دیگر آن را درک نکنند. با این حال شما باید از آن حفاظت کرده و از متفاوت بودن با سایرین واهمه ای را نداشته باشید.

9-هیچ گاه راضی نباشید

برای موفقیت لازم است تا همواره به مانند فردی تشنه رفتار کنید. بدون شک انواع تعریف ها تنها به ضرر شما خواهد بود. در این رابطه در صورتی که منتقد جدی خود نباشید، کمبودهای ریز و درست شما در نهایت به معضلی بزرگ در مسیر راه تان تبدیل خواهد شد. در این رابطه توجه داشته باشید که این امر به معنای حرص خوردن و ناراضی بودن از زندگی نبوده و تنها به این نکته اشاره دارد که نباید خود را در هیچ مرحله ای رشد خود را متوقف سازید. درواقع همواره فعالیتی دیگر نیز وجود خواهد داشت که شما تاکنون آن را انجام نداده اید.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان کوین سیستروم

10-کلید موفقیت تغییر است

هیچ گونه اتفاق مثبتی بدون تغییر اتفاق نخواهد افتاد. در این رابطه توصیه می شود تا زندگی تمامی افراد موفق را مورد مطالعه قرار دهید تا به تغییر در افکار، رفتار و تقریبا تمامی چیزهای سابق آنها پی ببرید. به همین خاطر نیز در صورتی که به دنبال اتفاقات جدیدی در زندگی خود هستید، لازم است تا مواردی جدید را در زندگی خود وارد کرده و تغییرات لازم را داشته باشید. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که تغییر امری یک شبه نبوده و برای این امر تنها کافی است که در مقایسه با دیروز خود، موارد منفی و سدهای ذهنی کمتری را داشته باشید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید