یکشنبه, ۸ خرداد(۳) ۱۴۰۱ / Sun, 29 May(5) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از اقتصادنیوز ، قیمت دلار دیروز به سمت مرز ۳۰ هزار تومان قدم برداشت و در نزدیک این مرز معامله شد.

برخی از معامله گران معتقد بودند در صورتی که نرخ دلار بالای محدوده یاد شده تثبیت شود احتمال رسیدن آن به مرز ۳۲ هزار تومان وجود خواهد داشت.

قیمت دلار در کانال 30 هزار تومان

اثر حذف دلار ۴ هزار و ۲۰۰ در بازار ارز

از نظر فعالان بازار با حذف دلار 4 هزار و 200 تومانی و هم چنین افزایش قیمت نفت در ماه های اخیر، ظرفیت بازارساز برای عرضه اسکناس آمریکایی در بازار آزاد بالا رفته است. به عقیده این دسته از معامله گران در سال های گذشته، دولت بخشی از ظرفیت ارزی خود را صرف ارائه دلار 4 هزار و 200 تومانی به کالاهای اساسی می کرد.

بازار ساز تقویت می شود

با حذف ارز 4 هزار و 200 تومانی بازارساز می تواند ظرفیت آن را به بازار آزاد تخصیص دهد. در کنار این در دوران محدودیت های کرونایی، قیمت نفت بسیار پایین آمده بود. با این حال با آغاز جنگ روسیه و اوکراین قیمت نفت افزایش قابل توجهی یافت و این موضوع نیز می تواند در درآمدهای ارزی ایران موثر باشد.

نگاه تهران به حواله درهم ، دلار هرات و سلیمانیه

از طرفی هم عده ای از معامله گران باور دارند افرایش قیمت نرخ حواله درهم و قیمت دلار در هرات و سلیمانیه انتظارات صعودی در تهران را تقویت کرده است.

برخی از تحلیلگران معتقدند افزایش نقدینگی و کالاهای اساسی در کنار فضای مه آلود برجام موجب شده که قدرت معامله گران افزایشی بیشتر باشد.

جدول کامل قیمت دلار و ارزهای معتبر

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/w26tkhM7
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه