پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فصت امروز به نقل از تجارت نیوز، قیمت خودرو همچنان با نوساناتی همراه است. اما خرید و فروشی در بازار صورت نمی گیرد و بازار در رکود قرار دارد. البته کارشناسان نیز احتمال افزایش قیمت را در آینده پیش بینی می کنند.

در این رابطه، حسن کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت نیوز گفت: در حال حاضر بازار در شرایط رکود و سردرگمی قرار دارد و خرید و فروشی نیز انجام نمی شود. اما عوامل موثر در وضعیت بازار، همه به سوی افزایش قیمت در آینده هستند.

بازار و قیمت خودرو در بلاتکلیفی

سامانه یکپارچه وزیر صمت تاثیری در قیمت ها ندارد

فیروز نادری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت نیوز در رابطه با فروش خودرو در سامانه یک پارچه وزیر صمت گفت: به نظر نمی رسد تاثیری در میزان عرضه و روند بازار داشته باشد. اما باید اجرایی شود تا نتیجه و تاثیر آن را در بازار مشاهده کرد.

او بیان کرد: با وجود این، در حال حاضر عرضه خودرو کم است. اما توقف عرضه خودرو به بازار تاثیر منفی دارد و ممکن است باعث افزایش دوباره قیمت خودروها شود.

قیمت ها بالا اعلام می شود

اما کارشناسی دیگر معتقد بود که قیمت ها واقعی نیستند.

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو به تجارت نیوز گفت: در حال حاضر بازار در رکود قرار دارد قیمت خودروها را بالا اعلام می شود. اما نکته قابل توجه این است که در بازار خرید و فروشی صورت نمی گیرد. دلیل بالا رفتن قیمت ها این است که فروشندگان عجله ای برای فروش خودروها ندارند و قیمت ها را بالا اعلام می کنند.

به عقیده او، در حال حاضر نیز عرضه به بازار نیز کاملا محدود است و این یکی از عوامل تاثیرگذار در افزایش قیمت ها است. به نظر نمی رسد فروش خودرو در سامانه متمرکز تاثیری در افزایش قیمت ها داشته باشد.

قدرت خرید مردم کاهش یافته است

همچنین بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو به تجارت نیوز در رابطه با تاثیر کاهش تولید بر بازار خودرو کشور گفت: تولید محصولات خودروسازان به نسبت کاهش یافته است. این کاهش تولید به علت افزایش هزینه تولید، تحریم ها، عدم گردش مالی بین قطعه سازان و خودروسازان و سایر عوامل اتفاق افتاده است.

او توضیح داد: کاهش قدرت خرید مردم نیز در بازار خودروی کشور تاثیر بسیاری دارد و باعث نوسانات زیادی در قیمت ها می شود.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

جدول کامل قیمت محصولات ایران خودرو

جدول کامل قیمت محصولات سایپا

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/opfybxPW
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه