شنبه, ۲۲ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Sat, 13 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از سایت طلا ، در چند مدت گذشته چند عامل باعث افزایش قیمت دلار شد؛ اخبار سیاسی مثل قطعنامه شورای حکام و ابهام در نتایج مذاکرات وین و از سوی دیگر افزایش انتظارات تورمی و جو هیجانی در جامعه. این شرایط نوسانات قیمت طلا را نیز در پی داشت.

در واقع، از آنجایی که قیمت دلار مهم ترین عامل موثر بر نوسانات قیمت طلا و سکه است، این دو فلز داخلی نیز تحت تاثیر قرار گرفت. ابتدای این هفته بود که طلا و سکه به مرز تاریخی خود نزدیک شدند و پا به کانال های جدیدی گذاشتند.

اما این نوسانات و افزایش قیمت ها برای طلافروشان و فعالان این حوزه چه تبعاتی داشته است؟

ضرر طلافروشان از نوسانات و افزایش قیمت طلا و سکه در بازار

وضعیت بازار طلا و سکه پس از نوسانات قیمتی

نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد: ۱۰ روز گذشته به دلیل نوسانات و افزایش قیمت ارز در بازارهای داخلی و به تبع آن تحت تاثیر قرار گرفتن قیمت طلا و سکه، تقاضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه افزایش پیدا کند.

او در مورد تبعات این شرایط برای طلافروشان گفت: نوسانات قیمتی و افزایش تقاضا باعث شد در این ۱۰ روز طلافروشان به شدت ضرر کنند. چرا که فروشندگان ناچار بودند مصنوعات و سکه های فروخته شده را با قیمت بالاتری خریداری و جایگزین کنند. البته از روز دوشنبه بازار به ثبات و آرامش رسیده است.

در زمان اوج حباب به بازار ورود نکنید

بذرافشان معتقد است در این مدت خریدار نسبت به فروشنده در این بازار بیشتر بوده. او ادامه داد: هنگامی که قیمت ها و حباب به اوج می رسد بهتر است مردم به بازار ورود نکنند. ولی متاسفانه این افزایش قیمت ارز و طلا در بازه ای باعث رفتار هیجانی مردم و افزایش تقاضا شد.

بذرافشان بیان کرد: خوشبختانه از ابتدای روز دوشنبه، صحبت های رئیس بانک مرکزی در رابطه با کنترل و تزریق ارز به صرافی ها باعث شد تا حدودی قیمت ها روند کاهشی پیدا کند. در نتیجه تقاضا در بازارهای داخلی نیز نزولی شد.

او درمورد کاهش قیمت ها گفت: درحال حاضر هرمثقال طلای ۱۸ عیار حدود ۲۱۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۴۲ هزار تومان، سکه حدود یک میلیون تومان، نیم سکه حدود ۳۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳۵۰ هزار تومان و سکه گرمی ۱۵ هزار تومان کاهش داشته است.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/UMZCRLud
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه