یکشنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Sun, 4 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از ایسنا خوزستان، رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز با بیان اینکه عدم واردات خودرو یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو است، گفت: به تازگی اعلام کرده اند که واردات خودرو تا پایان سال انجام خواهد شد اما بعید می دانم که واردات خودرو تا پایان سال عملیاتی شود و تا زمانی که خودرو وارد نشود روند قیمت آن صعودی خواهد بود.

عبدالرضا عساکره در گفت گو با ایسنا در خصوص وضعیت بازار خودرو در اهواز اظهار کرد: در حال حاضر قیمت خودرو به اوج خود رسیده و قیمت خودروهای داخلی نسبت به ماه های گذشته حداقل ۱۰ درصد و قیمت خودروهای خارجی ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه عدم واردات خودرو یکی از دلایل افزایش قیمت خودرو است، افزود: واردات خودرو قرار بود از آذرماه امسال آغاز شود و به تازگی هم اعلام کرده اند که واردات خودرو تا پایان سال انجام خواهد شد اما بنده بعید می دانم که واردات خودرو تا پایان سال عملیاتی شود. این موضوع به سال آینده موکول خواهد شد و تا زمانی که خودرو وارد نشود روند قیمت آن صعودی خواهد بود.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی اهواز با اشاره به اینکه نوسانات نرخ ارز از دلایل دیگر افزایش قیمت خودرو است، تصریح کرد: مدتی بود که نرخ دلار روی ۳۳ هزار تومان ثابت مانده بود اما افزایش نرخ دلار به ۳۵ و نیم تا ۳۶ هزار تومان باعث افزایش قیمت خودرو شده است.

عساکره تصریح کرد: مثلا زمانی که نرخ دلار ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان بود سانتافه ۲۰۱۷، ۸۰۰ میلیون تومان قیمت داشت اما با افزایش قیمت دلار همان خودرو به ۹۵۰ میلیون تومان تا یک میلیارد تومان رسیده است. یعنی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.

وی ادامه داد: از طرفی شرکت های سازنده خودرو مانند ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو افزایش قیمت خودرو اعلام می کنند و زمانی که سازندگان خودرو افزایش قیمتی را اعلام کنند قیمت آن در بازار به دو برابر قیمت کارخانه افزایش می یابد.

عساکره در خصوص وضعیت خرید و فروش خودرو در بازار اهواز افزود: از اواخر آبان ماه وضعیت خرید و فروش خودرو بهتر شده و حدود ۱۰ روز است که از رکود خارج شده است.

وی با بیان اینکه احتمال افزایش قیمت خودرو در روزهای آینده وجود دارد، عنوان کرد: زمانی قیمت خودرو افزایش می یابد که تقاضای خودرو بیشتر می شود و در آن شرایط قیمت خودرو مجددا افزایش می کند. همچنین نرخ دلار نیز صعودی بوده و اگر نرخ دلار نزولی شود قیمت خودرو نیز کاهش می یابد.

جدول کامل قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/VobIfJh6
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه