پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

امروز قیمت طلا و سکه مانند هفته گذشته گران شد. این روند معکوس طلا و سکه با دلار همچنان ادامه دارد. به نظر می رسد ترس مردم از خرید دلار به رونق بازار طلا و سکه کمک کرده است. آیا روند افزایش در بازار فلز زرد همچنان صعودی است؟

به گزارش فرصت امروز به نقل از تجارت نیوز قیمت طلا و سکه در نخستین روز هفته با سیر صعودی بر خلاف دو بازار دلار و انس جهانی طلا حرکت کرد.

قیمت دلار در روزهای اخیر با تلاش نهاد پولی کشور روند با ثباتی را پیش گرفت اما قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر گران شده است. این روند معکوس قیمت ها در ۲ بازار مالی کشور، سیگنال افزایش قیمت دلار را می دهد که فعلا توسط بازارساز کنترل شده است.

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار / بلاتکلیفی بازارهای مالی و کالایی، دلار، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه در ۱۰ روز گذشته بیشتر افزایشی بود، این در حالی است که قیمت دلار روند کاهشی و نسبتا با ثباتی را پشت سر گذاشته است.

در حال حاضر قیمت هر انس طلا 1,754.68 دلار است و امروز روند کاهشی محدودی در طلای جهانی داشتیم. این در حالی است که قیمت هر انس طلا در اواسط هفته گذشته تا محدوده ۱۷۳۰ دلاری عقب نشست اما در پایان هفته موفق شد محدوده حمایتی ۱۷۵۰ دلاری را بشکند و گران شد.

بلاتکلیفی بازارهای مالی

جواد فلاحیان، کارشناس بازارهای مالی در مورد آینده بازارهای مالی به تجارت نیوز می گوید: «ابهامات در آینده اقتصادی کشور، هم از جهت توقف روند مذاکرات و هم سیاست گذاری های کلان دولت، نوعی بلاتکلیفی را در همه بازارهای مالی و کالایی، از جمله دلار، طلا و سکه ایجاد کرده است.»

او می گوید: «سکه همچنان با حباب قیمتی در حال معامله است. فعالان بازار معتقدند سکه باهوش تر از دلار رفتار می کند. طلا نیز با توجه به حباب موجود در بازار، معامله می شود. بنابراین به نظر نمی رسد در شرایط فعلی، نوسان شدید قیمتی از جمله کاهش زیاد در بازار رخ دهد.»

فلاحیان با اشاره به شرایط تورمی در کشور، توضیح می دهد: «بازارهای مالی از جمله دلار نسبت به تورمی که در بازارهای کالایی ایجاد شده، عقب تر هستند. با توجه به سیاست های دولت در کنترل دستوری، به نظر می رسد فنر قیمتی آنها کشیده شده است.»

فلاحیان توضیح می دهد: «اگر یک موج تورمی دیگر در بازارها شکل بگیرد، این احتمال وجود دارد که فنر آنها رها شود و دلار به رقم های بالاتری برسد.»

در شرایطی که کنترل قیمت دلار در دستان نهاد پولی کشور است به نظر می رسد مردم برای درگیر نشدن با تبعات خرید دلار به خرید طلا و سکه تمایل بیشتری دارند. این افزایش تقاضا موجب تحرکات قیمتی در بازار طلا و سکه شده است.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/CkBgT5U0
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه