یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 - 16:34

بدون شک مصاحبه کاری برای هر فردی استرس های خاص خود را به همراه خواهد داشت. اگرچه این امر طبیعی محسوب می شود، با این حال در صورتی که به خوبی برای این لحظه آماده نباشید، بدون شک با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد. اگرچه معمولا در رابطه با مواردی که لازم است تا در مصاحبه خود عنوان کنید، صحبت می شود با این حال در این مقاله قصد عملکردی متفاوت را داشته و به شما سوالاتی را با ذکر دلیل معرفی خواهیم کرد که ابدا در مصاحبه شغلی نباید عنوان شود. در همین راستا و در ادامه به بررسی 20 مورد منتخب خواهیم پرداخت.

مصاحبه کاری

1-شرکت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند؟

هنگامی که قصد فعالیت برای شرکتی را دارید، لازم است تا از مدت ها قبل تحقیقاتی را در رابطه با حوزه کاری و فعالیت های آن به دست آورید. درواقع این سوال شما به سادگی نشان خواهد داد که شما ابدا نسبت به تناسب خودتان با موقعیت مدنظر آگاهی نداشته و صرفا برای در اختیار داشتن یک فرصت شغلی به این مصاحبه آماده اید و بهترین گزینه محسوب نمی شوید. تحت این شرایط نیز از همان ابتدا یک دیدگاه منفی را در ذهن مصاحبه شونده ایجاد خواهید کرد. خوشبختانه امروزه به لطف دنیای اینترنت، پاسخ بسیاری از این قبیل سوالات در دسترس خواهد بود.

2-وضعیت حقوق به چه میزانی است؟

در جریان مصاحبه شغلی بهتر است تا تنها به دنبال طرح سوالاتی باشید که می تواند طرف مقابل شما را تحت تاثیر قرار دهد. بدون شک مسئله درآمد و حقوق از جمله مواردی است که باید اجازه دهید تا طرف مقابل شما آن را در زمان مناسب مطرح کند. بیان سریع و صریح این امر می تواند نوعی بی ادبی و مادی گرایی بیش از حد شما را نشان دهد که بدون شک هیچ مدیر و یا فرد مصاحبه کننده ای از این گونه رفتار استقبال نخواهد کرد.

مطلب مرتبط: 5 نکته که در مصاحبه شغلی باید رعایت شود

3-آیا باید به صورت روزانه و برای ساعت های طولانی به کار بپردازم؟

تفاوتی نمی کند که شما این سوال را با چه منظوری بیان کرده اید. نخستین تصویری که پس از طرح آن در ذهن طرف مقابل ایجاد خواهد شد این است که شما فردی تنبل بوده و نمی توانید تعهد کافی را نسبت به کار خود داشته باشید. این امر نیز به مانند مورد قبل از جمله مواردی است که باید اجازه دهید که فرد مقابل آن را مطرح کرده و سپس می توانید شرایط خاص و یا پیشنهادهای خود را مطرح کنید.

4-وضعیت تعطیلات و مرخصی ها به چه صورت است؟

نکته بسیار مهمی که باید نسبت به آن توجه داشته باشید این است که در ابتدا لازم است تا مرزی میان سوالات ضروری با فرعی داشته باشید. بدون شک مطرح کردن این سوال نیز نمی تواند برای شما یک مزیت محسوب شود. بدون شک این سوال بیانگر این امر خواهد بود که شما حتی به شغلی که هنوز آن را به دست نیاورده اید، تعهد لازم را نخواهید داشت و فردی تلاشگر محسوب نمی شوید.

5-چگونه می توانم به سرعت در کار خود پیشرفت کنم؟

در ابتدا لازم است تا بر روی کار خود تمرکز کرده و در تلاش برای نشان دادن استعداد و قابلیت های خود باشید. بدون شک این امر باعث خواهد شد تا مدیران نیز در اندیشه استفاده بهتر از شما باشند. با این حال در صورتی که مدیران را در این قضیه تحت فشار قرار دهید، بدون شک آنها نیز واکنش خوبی را نسبت به شما نشان نخواهند داد و در بهترین حالت ممکن است توقعات آنها از شما در همان ابتدا در سطحی بالا قرار گیرد. به همین خاطر بهتر است تا در ابتدا تنها به دنبال ایجاد توقعات منطقی باشید تا بتوانید در کار خود درخشش لازم برای پیشرفت را نشان دهید. در آخر فراموش نکنید که این سوال به آینده ارتباط دارد و به همین خاطر مطرح کردن آن در جلسه مصاحبه، اقدامی هوشمندانه نخواهد بود.

6-در صورت به مشکل برخورد کردن با سایرین چه کاری را باید انجام دهم؟

این پرسش به سادگی این پیام را انتقال خواهد داد که شما در موقعیت های قبلی خود با مشکلاتی در برخورد با سایرین مواجه بوده اید و توانایی یک ارتباط مسالمت آمیز و همکاری سازنده را ندارید. بدون شک این امر یک امتیاز منفی برای شما خواهد بود. بدون شک هیچ شرکتی تمایل ندارد که با فردی که ممکن است با وی به مشکل برخورد کنند، همکاری داشته باشد.

7-وضعیت پاداش ها و مزیت های کاری در شرکت به چه صورت است؟

فراموش نکنید که بسیاری از شرکت ها افرادی را به طور آزمایشی مورد استفاده قرار می دهند تا از آمادگی آنها اطمینان داشته باشند. به همین خاطر نیز تاز زمانی که در شرکت به جایگاه لازم دست پیدا نکرده اید، نباید انتظارات بالایی را داشته باشید. بدون شک کار در هر شرکتی با مزیت ها و پاداش هایی همراه خواهد بود. با این حال این امر تنها زمانی شامل حال شما خواهد شد که درخشش خوبی را داشته باشید. به همین خاطر نیز این سوالات را باید در زمانی که از کسب فرصت شغلی اطمینان حاصل کرده اید، مطرح کنید.

8-چه زمانی با افزایش حقوق مواجه خواهم شد؟

مصاحبه استخدام

درواقع همه چیز وابسته به عملکرد شما خواهد بود. با این حال در ابتدای کار و زمانی که هیچ فعالیتی را انجام نداده اید، زیر ذره بین قرار دادن این مسائل دردسرساز خواهد بود. درواقع درست به مانند پاسخ های شما، سوالات طرح شده نیز میزان حرفه ای بودن را مشخص خواهد کرد. این پرسش نشان خواهد داد که اولویت اول شما بحث مالی بوده و این امر ابدا خوشایند هیچ مدیری نیست. در این رابطه مشاهده کلیپ ها و مقالات در زمینه مصاحبه کاری، می تواند به بهود رفتار و سوالات شما کمک شایانی کند.

9-آیا می توان زودتر از موعد مقرر محل کار را ترک کرد؟

این سوال جنبه مثبتی را نداشته و نوعی تنبلی را تداعی خواهد کرد. اگرچه ممکن است شما شرایط خاصی را داشته باشید، با این حال برای طرح آن بهتر است تا هنگامی که پرسشگر سوالات خود را در رابطه با زمان کاری مطرح کرد، موقعیت خاص خود را شرح دهید و منتظر واکنش وی باشید. آمارها در این زمینه حاکی از آن است که شانس قبول شرایط در این روش به مراتب بیش تر است. به همین خاطر نباید از جادوی بیان درست جملات خود غافل شوید. همچنین فراموش نکنید که بهتر است تا زندگی شخصی خود را با کاری که قصد انجام آن را دارید هماهنگ سازید. درواقع نمی توان انتظار زیادی داشت که شرکت، وضعیت کار را براساس شرایط زندگی شما تغییر داده و تنظیم کند.

مطلب مرتبط: باید ها و نباید ها در مصاحبه استخدامی

10-آیا شما نیز ازدواج کرده و یا صاحب فرزند هستید؟

اگرچه فرد مصاحبه کننده برای ارزیابی وضعیت شما ممکن است این سوالات را مطرح کند، با این حال این امر نباید باعث شود که شما نیز به مسائل شخصی وی بپردازید. بدون شک پرسش در این زمینه هیچ گونه نیاز و ضرورتی نداشته و شما را ناآشنا با آداب و محیط اداری نشان خواهد داد. به همین خاطر تحت هیچ شرایطی پرسش شخصی از فرد مقابل خود نداشته باشید.

11-آیا فعالیت در شبکه های اجتماعی مورد ارزیابی و بررسی قرار خواهد گرفت؟

برخی از فعالیت های درون شرکتی کاملا حالت مخفیانه داشته و هیچ مدیری تمایل ندارد تا همگان از آن باخبر باشند. به همین خاطر با توجه به این امر که شما در این رابطه پاسخ درستی را دریافت نخواهید کرد، پس بهتر است تا آنها را نسبت به این قضیه حساس نکرده و در این زمینه بی تفاوت باشید.

12-آیا در زمینه استفاده از اینترنت و ایمیل محدودیتی وجود دارد؟

درست به مانند مورد قبل، این سوال نیز پرسشگر را نسبت به شما حساس خواهد کرد و این باور را در ذهن آنها شکل خواهد داد که شما قصد استفاده خارج از عرف در این زمینه را دارید. در این راستا اطمینان داشته باشید که در صورت زیاده روی و استفاده بیش از حد، آنها به شما تذکرات لازم را خواهند داد. به همین خاطر این پرسش نیز هیچ گونه ضرورتی نخواهد داشت.

13-آیا دفتر کار مخصوص به خود را خواهم داشت؟

مصاحبه استخدام

بدون شک هر شرکتی برای رفاه حال کارمندان خود برنامه ریزی هایی را خواهد داشت. با این حال دفتر جداگانه از جمله مواردی است که به بسیاری از عوامل خصوصا میزان فضای شرکت، بستگی خواهد داشت. به همین خاطر نباید به نحوی رفتار کنید که بیانگر این امر باشد که از کار کردن در کنار سایرین فراری هستید و یا انتظارات بیش از حدی از شرکت خود دارید.

14-آیا شایعه ای که در رابطه مدیر شرکت به گوش من رسیده است، صحت دارد؟

بدون شک پرداختن به این مسائل کاملا غیرحرفه ای بوده و نباید انتظار داشت که مصاحبه کننده که فردی از تیم شرکت محسوب می شود، اقدام به صحبت بر علیه مدیر خود کند. برای جلوگیری از چنین پرسش هایی توصیه می شود که تمامی موارد مورد نظر خود را قبل از حضور در جلسه مورد بررسی قرار داده و برای چندین بار به ویرایش آن بپردازید.

15-چه مواردی منجر به اخراج من خواهد شد؟

ابدا ایده خوبی نخواهد بود که مصاحبه شونده قبل از استخدام شما به مقوله اخراج فکر کند. به همین خاطر نیز لازم است تا تمرکز خود را صرفا بر روی مواردی که باعث استخدام شما خواهد شد، معطوف کنید.

16-آیا امکان استفاده از تلفن همراه در زمان کاری وجود دارد؟

این سوال از جمله مواردی خواهد بود که به سادگی نشان خواهد داد که شما قصد تمرکز 100درصدی بر روی کار خود را ندارید.

17-وعده های غذایی شرکت شامل چه مواردی است؟

این امر به مصاحبه کننده این پیام را القا خواهد کرد که شما به دنبال رستورانی رایگان هستید و به این امر بیش از اصل کار خود اهمیت نشان می دهید.

18-آیا مشکل عصبی من تاثیرگذار خواهد بود؟

بدون شک هیچ شرکتی تمایل ندارد تا فردی بیماری را به استخدام خود درآورد. این امر حتی شامل ساده ترین مشکلات نظیر عدم توانایی در کنترل خشم است. به همین خاطر نیز بهتر است تا در این رابطه صحبتی نکرده و در زمانی مناسب به دنبال راهکارهایی برای بهبود آن باشید.

19-آیا فکر نمی کنید که من کاملا مناسب شرکت شما هستم؟

اگرچه اعتماد به نفس از جمله ویژگی های مثبت افراد محسوب می شود، با این حال نباید در این رابطه زیاده روی کرده و به جای طرف مقابل خود تصمیم گیری کنید. این امر بیشتر خودستایی و غرور کاذب شما را نشان خواهد داد. این نکته را نیز مورد توجه قرار دهید که هیچ فردی نمی تواند خود را بی نقص و کامل بداند. به همین خاطر این اقدام شما هیچ سودی را به همراه نخواهد داشت. در نهایت توجه داشته باشید که نوع ادبیات و نحوه استفاده از کلمات نیز از جمله ابزارهایی خواهد بود که به وسیله آن می توانید مصاحبه کننده خود را تحت تاثیر قرار دهید. به همین خاطر لازم است تا در رابطه با توانایی خود در این زمینه اطمینان حاصل کنید.

مطلب مرتبط: صحبت از جزییات در مصاحبه کاری تا چه میزان مناسب است

20-لطفا هرچه سریع تر پاسخ نهایی را اعلام کنید

تمامی لحظات مصاحبه شما دارای اهمیت خواهد بود. به همین خاطر نباید به محض به پایان رسیدن سوالات، همه چیز را تمام شده تصور کرده و رفتاری متفاوت را از خود نشان دهید. بدون شک طرف مقابل شما نیاز به زمانی برای بررسی سوالات، رزومه کاری، مشورت با مدیر و سایر افراد مهم شرکت و در نهایت مقایسه شما با سایر شرکت کنندگان خواهد داشت. به همین خاطر نیز تحت هیچ شرایطی نباید فرد و یا افراد مصاحبه کننده را تحت فشار خود قرار دهید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی