پنجشنبه, ۱۷ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Thu, 8 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

4 توصیه برای بهبود مهارت نوشتاری

2 سال پیش ( 1399/6/1 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : رایلی هالت  

بدون مهارت نوشتاری مناسب، تولید هیچ یک از انواع محتواها امکان پذیر نخواهد بود. در این رابطه حتی برای یک ویدئو آموزشی، شما به سناریو نیاز خواهید داشت که کاملا به قدرت نوشتاری شما وابسته است. در این رابطه فراموش نکنید که در حال حاضر، تولید محتوا در صدر تمامی روش های بازاریابی قرار دارد. به همین خاطر توجه ویژه به آن کاملا ضروری خواهد بود. در این راستا به بررسی راهکارهایی خواهیم پرداخت که توانایی شما این زمینه را افزایش می دهد. درواقع این موارد حاصل توصیه های چندین نویسنده و افراد فعال در زمینه تولید محتوا است. به همین خاطر با رعایت آنها حتما به نتایج خوبی دست پیدا خواهید کرد.

1-مطالعه کتاب و رمان

توصیه برای بهبود مهارت نوشتاری

برای این امر که دایره واژگان شما بهبودهای خوبی را داشته باشد ضروری است که کتاب های مختلفی را مطالعه کنید. در این رابطه رمان ها، یک گزینه بسیار خوب محسوب شده و می تواند شما را در این زمینه به خوبی یاری نماید. به همین خاطر بهتر است که برای مدتی نظیر شش تا یک سال، زمان خود را صرف مطالعه نمایید. این امر باعث خواهد شد تا در مراحل بعدی، عملکرد به مراتب درخشان تری را داشته باشید. درواقع برای موفقیت در هر زمینه ای لازم است تا سرمایه گذاری خوبی را داشته باشید. این مدت نیز نخستین سرمایه گذاری شما خواهد بود. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که خرید چندین کتاب ممکن است برای شما پرهزینه باشد. در این راستا استفاده از نسخه های الکترونیکی و قرض گرفتن از اطرافیان، از جمله راهکارهای مفید محسوب می شود.

مطلب مرتبط: چگونه مهارت نوشتاری خود را تقویت کنیم

2-آموزش خود را متوقف نکنید

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که نویسندگی دارای اصول و قواعدی بوده که باید آنها را یاد بگیرید. در این راستا فراموش نکنید که همواره روش ها و مطالب جدیدتری معرفی می شود. به همیت خاطر ضروری است تا این اقدام شما به صورت مداوم و همیشگی باشد. تحت این شرایط شما می توانید به شیوه ای موضوعات خود را به رشته تحریر درآورید که کاملا شایستگی موفقیت را دارند. در این راستا با یک جست و جوی ساده، به انواع مطالب مفید، دست پیدا خواهید کرد. نکته دیگری که نباید فراموش کنید این است که روش های آموزشی در حال حاضر بسیار متنوع شده و شما صرفا به کتاب محدود نیستید. درواقع از کلاس های آنلاین و مقالات موجود غافل نشوید. این موارد به صورت خلاصه، اصلی ترین موضوعات را به شما منتقل خواهد کرد.

3-تمرین را به عادت رفتاری خود تبدیل نمایید

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که صرفا آموزه های تئوری شما را به یک نویسنده توانا تبدیل نخواهد کرد. در این راستا ضروری است که تمرین بسیار زیادی را داشته باشید. درواقع شما باید تمامی اطلاعات و آموخته ها را به مرحله عمل درآورده و خود را نقد نمایید. در این راستا برخی از افراد از نویسنده های توانا می خواهند که اقدامات آنها را نقد نمایند. با این حال نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما در ابتدای مسیر موفقیت خود قرار داشته و طبیعی است که اقدامات شما، حتی ناامیدکننده باشد. با این حال تا زمانی که ناامید نشوید، همچنان می توانید به فردی موفق در این زمینه تبدیل شوید. توصیه دیگر این است که با خودتان صادق باشید. درواقع هر فردی باید در زمینه مورد علاقه خود فعالیت نماید.

برای مثال ممکن است شما علاقه کافی به نویسندگی را نداشته باشید. تحت این شرایط تلاش در این زمینه، تقریبا بیهوده خواهد بود. درواقع دلیلی وجود ندارد که همه افراد، از این مهارت برخوردار باشند، با این حال اگر علاقه به این حوزه را دارید، نباید اجازه دهید که هیچ چیز، مانع از رشد شما شود. درواقع برای موفقیت افراد زمانی مشخص وجود ندارد. این امر برای برخی در سنین جوانی و برای برخی دیگر به چندین سال زمان نیاز دارد. در این راستا مقایسه کردن خود با دیگران، ظلمی است که باعث می شود در حسرت رویاهای تان باقی بمانید. با این حال بررسی کردن مداوم اقدامات انجام شده از سوی سایرین، یک اقدام کاملا هوشمندانه بوده و باعث خواهد شد تا با ایده های جدید و نقاط ضعف و قدرت هر یک از افراد آشنا شوید. این امر به بهبود سطح کاری شما کمک بسیاری را خواهد کرد.

مطلب مرتبط: چرا مهارت های نوشتاری می تواند به بهبود کسب و کار کمک کند

4-از تکنولوژی استفاده نمایید

در آخر نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از امکانات موجود در اطراف خود استفاده نمایید. خوشبختانه امروزه نویسندگی درست به مانند هر اقدام دیگری ساده تر شده و تحت این شرایط عدم استفاده از شرایط موجود، یک اشتباه بزرگ خواهد بود. برای مثال یکی از ابزارهای سودمند این است که شما می توانید متن خود را در سایت های مختلف قر ار دهید تا در کسری از ثانیه، ایرادهای گرامری آن را مشخص نمایند. این امر باعث خواهد شد تا بدون اشتباه اقدام به انتشار محتواهای خود نمایید. با این حال تنها این بازار وجود نداشته و شما باید به صورت مداوم، جدیدترین و مفیدترین موارد را پیدا نمایید.

منبع : blogtrepreneur
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/KO4HmIyf
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه