یکشنبه, 11 خرداد 1399 - 15:36

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که چه افرادی بالاترین شانس استخدام را دارند؟ درواقع تنها رزومه افراد در زمینه استخدام ملاک نبوده و برخی از خصوصیات باعث می شود تا مدیران به سمت یک فرد تمایل بیشتری را پیدا کنند. با آگاهی از این تیپ های شخصیتی می توانید شانس استخدامی خود را در هر شرکتی افزایش دهید. در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

1-مستقل ها

تیپ شخصیت بالاترین شانس استخدام

افرادی که به خوبی بتوانند وظایف خود را انجام داده و در هر شرکتی موفق ظاهر شده اند، به عنوان مستقل ها شناخته می‏شوند که دلیل رشد آنها تنها مهارت های خودشان محسوب می شود. چنین افرادی معمولا نظم و تعهد کاری بالایی داشته و برای حفظ آمار خوب خود، حتی در بدترین شرایط نیز سطحی حرفه ای را به نمایش می گذارند. تحت این شرایط طبیعی است که مدیران هم به دنبال چنین افرادی باشند.

2-تیم‎گراها

دسته دوم افرادی هستند که در زمینه کار تیمی کاملا موفق ظاهر می شوند. این افراد به خوبی و در کمترین زمان به هر تیمی به هماهنگی لازم دست پیدا کرده و باعث می شود تا راندمان شرکت، با کاهش مواجه نشود. این افراد به خوبی نسبت به دستور ها مطیع بوده و مهارت ارتباطی بالایی را دارند. به همین خاطر می‏توانید اطمینان داشته باشید که با سایر کارمندان شرکت مشکلی را پیدا نخواهند کرد. همچنین این افراد روحیه کمک کردن بالایی را داشته و این امر باعث می‎شود تا کل تیم شرکت بتواند از تجربیات چنین فردی استفاده کند.

3-باانگیزه ها

این دسته از افراد تمایل بالایی را به رشد و به دست آوردن موقعیت شغلی دارند و این امر می تواند به خاطر شرایط زندگی آنها و یا علاقه باشد. معمولا این روحیه در بین کارمندان جوان به چشم می خورد. با استخدام این افراد می توانید اطمینان داشته باشید که در مدت زمانی کوتاه، به ستارگانی در عرصه خود تبدیل خواهند شد. بدون شک جذب افرادی با پتانسیل رشد بالا، باعث می شود تا با هزینه ای پایین، پس از مدتی یکی از بهترین ها را در کنار خود داشته باشید. این سیاست خصوصا توسط برندهایی با بودجه محدود، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

مطلب مرتبط: 10 اشتباه ساده ای که شانس استخدام شما را به شدت کاهش خواهد داد

4-تطبیق‏ پذیرها

این افراد خود را با هر شرایطی هماهنگ ساخته و در برابر مشکلات، کمترین نارضایتی را از خود نشان می دهند. به همین خاطر می-توانید اطمینان داشته باشید که شرایط سخت، بر روی عملکرد این افراد تاثیر منفی را به همراه نخواهد داشت. درواقع این افراد همواره به دنبال راه حل بوده و قدرت تحمل بالایی را دارند.

5-باتجربه ها

در آخر افرادی که تجربه های مختلفی را دارند، مورد توجه جدی مدیران قرار می گیرند. در این رابطه توجه داشته باشید که تجربه بالا، نسبتی است که براساس سن سنجیده می شود. برای مثال برای یک جوان 23 ساله بیش از 10 تجربه و اقدامات مختلف کاری در یک حوزه مشخص به معنای تجربه بالا خواهد بود، با این حال این موضوع برای فردی میانسال بدون شک باید چندین برابر باشد. این دسته از افراد از تجربه موارد جدید واهمه نداشته و از این مورد کاملا استقبال خواهند کرد. این امر در حالی است که سایر کارمندان تمایل دارند که تنها در حوزه مخصوص خود، اقداماتی را انجام دهند. به همین خاطر با استخدام این دسته از افراد شما می توانید اطمینان داشته باشید که فردی را در اختیار دارید که توانایی انجام چند اقدام را به صورت در اختیار دارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی