چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

موکش آمبانی از 7 راز موفقیت می گوید

4 سال پیش ( 1398/5/3 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

موکش آمبانی، کارآفرینی هندی و مدیرعامل برند ریلاینس است که عمده فعالیت آن در زمینه نفت و گاز است. وی در فهرست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018، در جایگاه نوزدهم و اول آسیا قرار دارد، با این حال آقای آمبانی موسس این برند محسوب نشده و پدر او این شرکت را تاسیس کرد که در ابتدا در زمینه نساجی فعالیت می کرد. از این برند به عنوان بزرگترین شرکت خصوصی کشور هند نام برده می شود. وی همچنین موسس پالایشگاه جام نگر (بزرگ ترین پالایشگاه نفت جهان) و برند مخابراتی جیو است که به سرعت اینترنت پرسرعت را برای مردمان این کشور با هزینه ای پایین راه اندازی کرده است. در حال حاضر نیز این برند، کاملا بازار هند را در اختیار خود قرار داده است.

موکش آمبانی تحصیلات خود را تا مقطع دانشگاه در کشور خود ادامه داده و سپس برای تحصیل در رشته مدیریت ارشد کسب و کار، وارد دانشگاه استنفورد در آمریکا شده است، با این حال تنها پس از یک سال در انتخابی سرنوشت ساز، از تحصیل برای کمک به شرکت نوپای پدر خود که مسیر روبه رشدی را در حال پیمودن بود، انصراف داد. وی در همان بدو ورود به شرکت پدر خود، با ارائه برخی از طرح ها توانست تا عملکردی درخشان را داشته باشد. ایجاد بیش از 60 برند جدید که پالایشگاه جام نگر و برند مخابراتی جیو از جمله موفق ترین آنها محسوب می شوند. این موارد باعث شد تا شرکت در مدت زمانی کوتاه به درآمدهای بسیار بالا دست پیدا کند. وی پس از فوت پدر خود در سال 2002، به عنوان مالک جدید این شرکت معرفی شد. همین امر نیز باعث شد تا پیش بینی ها حاکی از قرار گرفتن وی در میان 10 گزینه نخست فهرست ثروتمندترین افراد جهان باشد. با این حال جدا شدن برادر کوچک تر وی از جمله اتفاقاتی محسوب می شد که این پیش بینی را ناکام گذاشت. وی اخیرا نیز خانه ای به ارزش بیش از 2 میلیارد دلار در کشور خود ساخته است که از آن به عنوان گران قیمت ترین منزل جهان یاد می شود. با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه به بررسی هفت راز موفقیت از زبان ثروتمندترین فرد آسیا، خواهیم پرداخت.

راز موفقیت موکش آمبانی

1-رویایی برای خود داشته باشید

برای رسیدن به هر سطحی، شما به یک محرک ذهنی نیاز خواهید داشت. با نگاهی به تمامی افراد موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که تمامی آنها از این محرک تحت عنوان آرزو، برخوردار بودند. اگرچه ایجاد آن نقطه پایان محسوب نشده و سختی های بسیاری برای تحقق آن وجود خواهد داشت، با این حال بدون پیمودن این مرحله شانس کسب هیچ دستاورد بزرگی را به دست نخواهید آورد. به همین خاطر نیز لازم است تا قبل از شروع به فعالیت، به خودشناسی خوبی دست پیدا کرده و زمینه های مورد علاقه خود را شناسایی کنید. این امر به کاهش اشتباهات در زمینه تعیین هدف اصلی، منجر خواهد شد. در نهایت لازم است تا توجه داشته باشید که مدرک تحصیلی تنها راه برای رسیدن به خواسته ها نبوده و موارد متعددی از افراد بسیار موفقی را می-توان مثال زد که تحصیلات قابل توجهی را نداشته اند. به همین خاطر نیز لازم است تا دلایل کافی برای تحصیل خصوصا در مقطع دانشگاه، داشته باشید.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان ری کراک

2-به غریزه خود اعتماد داشته باشید

موکش آمبانی در طول زندگی خود چندین تصمیم کاملا جنجالی و مهم را داشته است. وی در این رابطه عنوان کرده است که اتخاذ برخی از آنها صرفا به علت اعتماد او به غریزه اش صورت گرفته است. وی در این رابطه توصیه می کند که هر فردی در تلاش برای افزایش توان غریزه خود باشد و به آن در کنار قوه عقل خود، اعتماد کند. برای مثال بخشیدن 150 میلیون دلار به همسر خود، خرید یک تیم کریکت به نام مومبائی و ساخت گران قیمت ترین منزل جهان از جمله تصمیماتی محسوب می شود که وی صرفا بر پایه غریزه خود انجام داده و کوچک ترین توجهی به حاشیه های پیرامون هر یک از آنها نداشته است.

3-تشنه موفقیت باشید

تنها زمانی سختی های کار خود را قبول کرده و از ریسک کردن واهمه ای نخواهید داشت که اشتیاق بیش از حد معمول برای کسب موفقیت را داشته باشید. درواقع با ساکن بودن هیچ فردی نتوانسته است تا به موفقیت دست پیدا کند. به همین خاطر نیز لازم است تا در زمینه ای فعالیت کنید که نسبت به آن انگیزه و اشتیاق کافی را داشته و همواره به دنبال راهکارهایی برای حفظ و یا حتی افزایش میزان آن باشید. درواقع این امر باید به باور شما تبدیل شود که فرصت ها صرفا برای شما نبوده و در صورت تعلل ممکن است به تصاحب فردی دیگر درآورده شود. به همین خاطر نیز باید به سرعت عمل به عنوان یک فاکتور مهم در موفقیت، توجه ویژه ای را داشت. در نهایت آقای آمبانی توصیه می کند که از دیگر بخش های زندگی غافل نشده و در هر مرحله ای از زندگی خود لذت ببرید.

4-چشمان خود را کاملا باز نگه دارید

یک مدیر باید آگاه ترین فرد شرکت محسوب شود. این امر نه تنها در رابطه با امور داخلی شرکت، بلکه در مورد تحرکات بازار نیز باید باشد. این سطح به شما کمک خواهد کرد تا همواره بهترین تصمیمات را اتخاذ کنید. در نهایت لازم است تا با افرادی که به نوعی در تلاش برای فریب شما هستند، برخوردی کاملا سخت داشته باشید تا از تکرار مجدد آن جلوگیری شود. در نهایت از این امر که به دنبال یادگیری بیشتر باشید، احساس شرم نکرده و تقویت مهارت ها را امری ضروری و مداوم تلقی کنید.

5-اجازه دهید عملکردتان معرف شما باشد

موکش امبانی از جمله افرادی محسوب می شود که به خوبی موفق شده است تا شهرت خود را کنترل کند. وی عقیده دارد که حضور مداوم در مصاحبه ها و ارتباط بیش از حد با رسانه ها عاملی مخرب خواهد بود که تمرکز فرد را برای اقدامات مهم نابود خواهد ساخت. در نهایت وی توصیه می کند که به جای صحبت از خود، تاثیر اقدامات خود را افزایش دهید تا همگان شما را با اقدامات مثبت تان بشناسند. بدون شک این امر تاثیرگذارتر از ساعت ها سخنرانی است.

6-به همه اعتماد کنید اما اعتقاد بیش از حد نداشته باشید

وی از جمله افرادی محسوب می شود که با کارمندان خود رفتار بسیار خوبی را دارد. وی در این رابطه عنوان کرده است که او هیچ گاه به دنبال امتحان کردن افراد برای کسب اطمینان خود نبوده و از همان ابتدا به همه اعتماد لازم را دارد، با این حال این امر به معنای ایمان آوردن به آنها نیست. همین امر نیز باعث می شود تا وی دقیقا بداند که تا چه اندازه باید بر روی دیگران حساب باز کند. این امر مانع از آن خواهد شد که حتی نزدیک ترین افراد نیز بتوانند به شما آسیبی را وارد کنند. در آخر توجه داشته باشید که بیش از حد محتاط بودن، تنها باعث خواهد شد تا از زندگی خود آن گونه که باید لذت نبرید. به همین خاطر نباید خود را بیش از حد در حصار های امن قرار دهید.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان هنری فورد

7-تحت هر شرایطی شخصیت قدرتمندی از خود نشان دهید

هر فردی با لحظات بسیار سخت نیز مواجه خواهد شد. درواقع نباید تصور کرد که افراد ثروتمند بدون هیچ گونه مشکلی هستند، با این حال این موارد تنها زمانی مشکل ساز نخواهند بود که شما از آنها قوی تر باشید. به همین خاطر نیز وی توصیه می کند که افراد در برابر سختی ها صبر کافی را داشته و هیچ کدام از آنها را ابدی تصور نکنند. بدون شک شما به عنوان مدیر و سرپرست یک خانواده، هیچ گاه نباید ضعفی از خود نشان دهید. در غیر این صورت خانواده و تیم شرکت نابود خواهد شد. وی پس از فوت پدر خود، اگرچه در آن زمان فردی جوان محسوب می شد، با این حال به خوبی توانست تا اوضاع شرکت و خانواده خود را تحت کنترل درآورده و شرکت پدری را به بالاترین جایگاه ممکن برساند.

منبع : knowstartup
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/d5UvKTwf
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه