دوشنبه, ۱۵ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Mon, 6 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

10 راز موفقیت از زبان ری کراک

2 سال پیش ( 1398/4/28 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

ری کراک، مالک بزرگترین رستوران زنجیره ای در جهان است. وی تا قبل از فعالیت در این زمینه، یک بازاریاب و تاجر موفق بود. او در یکی از سفرهای کاری خود، با برادران مک دونالد مواجه شد و شیوه سرویس دهی آنها که مبتنی بر الگو Drive in(انجام خرید بدون نیاز به خارج شدن از اتومبیل) بود، مورد توجه جدی وی قرار گرفت. همین امر نیز باعث شد تا وی به آنها پیشنهاد گسترش تعداد رستوران ها را بدهد. سیاست اجاره ساختمان های خالی که عملا توسط صاحبان آنها رها شده بود، منجر به کاهش بسیاری از هزینه های این طرح و سرعت بخشی به افزایش تعداد شعبه ها شد، با این حال برطبق قرارداد، مالک اصلی تمامی اقدامات آقای ری کراک، برادران مک دونالد بودند. همین امر نیز باعث شد تا وی با دریافت وام بتواند سهم آنها را خریداری کند.

وی همواره به اهمیت مکان شعبه های خود واقف بوده و برای مکان سنجی درست، از یک هواپیمای شخصی استفاده می کرد. بازرسی مداوم از تمامی شعبه ها نیز از دیگر اقدامات وی بوده است که به انجام دقیق کارها منجر می شد. همچنین در راستای یکسان سازی کیفیت خدمات و غذا در تمامی شعبه ها، دوره های آموزشی نیز برگزار کرد. با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه به بررسی 10 راز موفقیت از زبان این کارآفرین خوش فکر، خواهیم پرداخت.

راز موفقیت ری کراک

1-چشم اندازی بزرگ برای خود داشته باشید

ری کراک همواره عنوان کرده است که او از همان ابتدای شروع کار خود، رویای ثروتمند شدن را داشته است، با این حال تا قبل از آشنایی با برادران مک دونالد علی رغم انجام کارهای مختلف، عملا نتوانسته بود تا این رویا را برای خود به واقعیت تبدیل کند. به همین خاطر نیز وی عقیده دارد که هر فردی باید از یک چشم انداز بزرگ برخوردار باشد تا بتوانند با قدرت رو به جلو گام بردارند. تمامی تلاش ها و حتی خرید میلیونی سهام برادران مک دونالد نیز ناشی از چشم اندازی بوده است که در نهایت منجر به ثروتمند شدن او شد. بدون شک بدون این امر هیچ گونه تمایلی برای بهبود اوضاع و امتحان کردن شرایطی جدید، ایجاد نمی شد. به عقیده وی رهبران می-توانند فرصت هایی را ببینند که برای سایرین صرفا یک محدودیت است. به همین خاطر نیز لازم است تا اگر شغل فعلی خود را دوست نداشته و آن را با اهداف خود همسو نمی دانید، از آن به عنوان پلی برای یافتن موقعیت های جدید بهره برده و در هر کاری درخشان ظاهر شوید. این امر شایستگی شما را برای مراتب بالاتر افزایش خواهد داد. در این رابطه این نکته را فراموش نکنید که قبل از شروع ایجاد رستوران های مک دونالد، آقای کراک در زمینه فروش دستگاه های تولید آبمیوه کاملا درخشان ظاهر شده بود، با این حال به علت اینکه وی تنها بازاریاب شرکتی بود که به فردی دیگر تعلق داشت، وی کار کردن برای دیگران را برای رسیدن به چشم انداز و هدف اصلی خود کافی نمی دانست.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان هنری فورد

2-از کار کردن برای برند خود ترسی نداشته باشید

اگرچه همواره مشاهده می شود که مدیران از همان ابتدا تنها در دفتر کار خود حضور دارند، با این حال آقای ری کراک برای سرعت دهی هرچه بهتر به کارها، سیاستی متفاوت را در پیش گرفت و خود به عنوان نخستین کارمند، شروع به فعالیت کرد. وی در این رابطه عنوان کرده است که او حتی برای مدتی پایین ترین کارها نظیر شستن ظرف و جارو کشیدن را نیز انجام می داده است. درواقع وی عقیده دارد که برای گسترش برند خود، نباید انجام هیچ فعالیتی را نوعی ضعف تلقی کرد. این اقدام وی باعث شد تا او به خوبی بتواند با شرایط کار آشنا شده و مدیریت بهتری را بر روی کارمندان خود داشته باشد. در نهایت وی هیچ گاه فعالیت های خود را به سطحی مشخص محدود نکرده و همواره به دنبال ایده های جدید برای افزایش توان برند خود بوده است. درواقع وی عملا هیچ گونه اعتقادی به استانداردهای موجود نداشته و سبکی نوین را در تمامی زمینه های رستوران داری، ایجاد کرده است. همین نوآوری و تفاوت نیز باعث شده است تا این برند به سرعت به محبوبیت بسیار بالا در سرتاسر جهان دست پیدا کند.

3-فرصت ایجاد کنید

اگرچه بسیاری از افراد به دنبال شرایطی مطلوب و آمدن فرصت در زندگی خود هستند، با این حال آقای ری کراک همواره تلاش کرده است تا خالق فرصت برای خود باشد. وی در این رابطه عنوان کرده است که افراد بسیار کمی حاضرند تا شغل فعلی خود را که درآمد مناسبی نیز دارد، رها کنند. همین امر نیز باعث می شود تا تعداد افراد موفق کاملا انگشت شمار باشد. به همین خاطر در صورتی که شجاعت ریسک کردن را نداشته باشید، شایسته قرار گرفتن در جایگاه قشر خاص و مرفه را نیز نخواهید داشت. در نهایت توجه داشته باشید که فرصت ها ابدا منتظر شما نخواهند ماند. بدون شک اگر آقای ری کراک در زمینه تصمیم خود تعلل می کرد، این ایده و یا ایده ای مشابه آن ممکن بود توسط فردی دیگر، مورد استفاده قرار گیرد.

4-نسبت به کار خود عشق بورزید

اگر صرفا برای پول کار کنید، هیچ گاه موفق نخواهید شد. اگرچه هدف اصلی آقای کراک کسب ثروت میلیاردی بوده است، با این حال این دستاورد در سایه علاقه وی به کار بوده است. به همین خاطر به عقیده وی اگر نسبت به کار خود علاقه کافی را نداشته باشید، لازم است تا به دنبال شغلی دیگر بروید زیرا شانس موفقیت شما در آن عملا صفر خواهد بود. جالب است بدانید که آقای کراک تا آخرین روزهای عمر خود همواره به بازدید از شعبه ها و برقراری تماس تلفنی برای پیگیری اقدامات، می پرداخت. به همین خاطر نیز لازم است تا مسیری را برای خود انتخاب کنید که تا پایان عمر نیز از پیمودن آن، احساس خوبی را داشته باشید.

مطلب مرتبط: 6 راز موفقیت از زبان رید هستینگز

5-ریسک پذیر باشید

هر اقدامی با ریسک های خاص خود همراه خواهد بود. بدون شک اقدامات بزرگ نیز ریسک بالاتری را خواهند داشت، با این حال اگر از آ نها واهمه داشته باشید، مغلوب-شان خواهید شد. به همین خاطر نیز وی همواره عقیده دارد که به جای توجه به مشکلات احتمالی به مقصد مطلوب موردنظر توجه کرده و به خود ایمان داشته باشید. در نهایت اگر نمی توانید در حال حاضر آینده شرکت خود را تصور کنید، نباید این امر را به معنای درست نبودن مسیر خود تلقی کنید. در این رابطه فراموش نکنید که بنا بر گفته های آقای کراک، خود او نیز ابدا تصور نمی کرد که بتواند به چنین محبوبیت و شهرتی در سرتاسر جهان دست پیدا کند. درواقع وی در ابتدا تنها به این امر توجه داشت که بتواند بازار آمریکا را در دست بگیرد. در نهایت تلاش ها و کیفیت کار بالای وی باعث شد تا زمینه برای رشد جهانی این برند مهیا شود.

6-زمینه کاری خود را به خوبی بشناسید

همان گونه که در بخش مقدمه عنوان شد، آقای ری کراک در تمامی زمینه های مرتبط با کسب و کار خود درست به مانند یک کارگر ساده، فعالیت کرده است. همین امر نیز باعث شد تا وی بتواند به خوبی همه چیز را در رابطه با این حرفه درک کند. همچنین وی برای پیوند کودکان با برند خود نیز اقدام به حضور آنها در تبلیغات و قرار دادن انواع اسباب بازی ها در سبد محصولات خود کرده است. همین امر نیز باعث شد تا مشتریان او متشکل از تمامی اقشار جامعه باشد.

7-هیچ گاه برای رسیدن به اهداف تان دیر نخواهد بود

آشنایی ری کراک با برادران مک دونالد زمانی اتفاق افتاد که او بیش از 50 سال سن داشت. بسیاری از افراد با رسیدن به این رقم، عملا زندگی خود را پایان یافته تلقی کرده و همین امر نیز باعث می شود تا مسیر خود را ادامه دهند، با این حال آقای کراک بزرگترین تحول زندگی خود را در این سن ایجاد کرد. به همین خاطر وی توصیه می-کند که توجهی به سن خود نداشته و تمامی محدودیت های ذهنی را کنار بگذارید. در نهایت انجام مقایسه ها نیز کاری بی فایده خواهد بود. درواقع موفقیت برای یک نفر ممکن است در 50 سالگی و برای فردی دیگر در همان سنین جوانی رخ دهد. به همین خاطر نباید با این مقایسه ها خود را دلسرد کرد.

8-به دنبال بهترین حالت ممکن باشید

اگرچه نمی توان به نقطه کمال در هیچ زمینه ای دست پیدا کرد، با این حال شما می-توانید تا حد امکان خود را به آن نزدیک کنید. درواقع تفاوت کیفیت در شعبه های مختلف رستوران ها از جمله مواردی بوده است که کاملا عادی تلقی می شد، با این حال وی با شکستن این عادت، موفق شد تا مزیت رقابتی برای خود ایجاد کرده و طرفداران بی شماری را پیدا کند. به همین خاطر شما می توانید با ارائه راهکارهایی برای رفع حتی یک کمبود، به موفقیت های چشمگیر دست پیدا کنید.

9-از اهمیت کار تیمی غافل نشوید

پخت به موقع و درست مواد غذایی در صورتی که با تحویل فوری همراه نباشد، ارزش کار را کاهش خواهد داد، با این حال هماهنگی این دو بخش نیز کافی نبوده و کار در یک محیط کثیف نیز همه چیز را نابود خواهد ساخت. به همین خاطر نیز به عقیده آقای کراک تمام بخش ها باید همکاری و هماهنگی لازم را داشته باشند تا بهترین خروجی ممکن به دست آید. وی در این رابطه حتی دوره های آموزشی برای کارمندان خود نیز ایجاد کرد تا بتوانند عملکرد لازم را داشته باشند. درواقع شما باید به این باور دست پیدا کنید که موفقیت تنها به وسیله همکاری تمامی افراد میسر خواهد بود.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان ساتیا نادلا

10-شخصیت خود را حفظ کنید
بدون شک باشخصیت بودن هنگامی که همه چیز مطالبق میل شما است، اقدامی کاملا ساده خواهد بود، با این حال هنر اصلی این است که حتی تحت سخت ترین شرایط نیز بتوانید طبق اصول اخلاقی خود رفتار کنید. در نهایت این اصول به شما کمک خواهند کرد تا همواره در مسیری درست گام بردارید. به عقیده آقای کراک، مدیری که نتواند شخصیت خود را در سخت ترین شرایط و حتی پس از کسب ثروت میلیاردی حفظ کند، توان حفظ برند خود برای درازمدت نیز نخواهد داشت. به همین خاطر هیچ گونه تفاوتی در رفتار و شخصیت وی پس از کسب ثروت میلیاردی، مشاهده نشده است.

منبع : knowstartup
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/KYLaIeAu
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه