جمعه, ۱۱ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Fri, 1 Mar(3) 2024 /
           
فرصت امروز

7 مرحله فروش محصول در شبکه اجتماعی اینستاگرام

3 سال پیش ( 1399/6/4 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : دانا نیکول   پدیدآورنده : فروش  

محبوبیت بسیار بالای اینستاگرام باعث شده است تا شاهد حضور فعال تقریبا تمامی برندهای مطرح باشیم، با این حال آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده ‎اید که چه مراحلی برای فروش یک محصول باید در این شبکه طی شود؟ درواقع عدم آگاهی در این زمینه باعث شده است تا بسیاری از صفحات، با موفقیت چندانی مواجه نباشند و این امر خود شرایط را بیش از حد سخت کرده است. این امر در حالی است که برای موفقیت در این زمینه، نیاز به در اختیار داشتن بودجه زیاد و یا انجام اقدامات کاملا سخت نبوده و در این زمینه با رعایت چند اصل، می‎توانید تا حدود زیادی نسبت به موفقیت خود اطمینان داشته باشید. این نکته را فراموش نکنید که زمان موفقیت هر یک از صفحات با یکدیگر متفاوت است. این امر به عوامل مختلفی نظیر تعداد رقبای شما، بستگی خواهد داشت. در این راستا هفت مرحله فروش محصول در اینستاگرام را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-نمایش محصول

فروش محصول شبکه اجتماعی اینستاگرام

بدون نیاز به حذف صفحه، شما می ‎توانید به یک پیج تجاری تبدیل شوید. در این راستا از بخش تنظیمات و تنها با چند اقدام ساده، این امر امکان ‎پذیر است. مزیت صفحات تجاری، به علت امکاناتی است که اینستاگرام به آنها ارائه می ‎دهد. همچنین این کار باعث خواهد شد تا در دسته حرفه ‏‎ای‏ها قرار گرفته و شرایط را برای رشد بیشتر خود مهیا کنید. با این حال این امر تنها اقدام مقدماتی بوده و در گام بعد نیاز است تا محصول خود را به بهترین شکل در معرض نمایش قرار دهید.

مطلب مرتبط: 21 راهکار افزایش شانس فروش محصول در اینستاگرام

در این راستا توصیه می ‎شود که صرفا به عکس بسنده نکرده و فیلم‎ هایی را نیز تهیه نمایید. درواقع به هر میزان که در این زمینه حرفه‎ ای‎تر عمل کرده باشید، شانس موفقیت بالاتری را نیز خواهید داشت. با توجه به این امر که اعتماد کردن در فضای اینترنت بسیار سخت است، شما باید در این رابطه اقدامات زیادی را انجام دهید. در غیر این صورت فروش اینترنتی مناسبی را تجربه نخواهید کرد. برای بیشتر دیده شدن محصولات خود نیز همکاری با اینفلوئنسرها و صفحات مختلف، ایجاد مسابقات و برگزاری لایو از جمله اقداماتی است که باعث خواهد شد تا اعتمادها به شما افزایش پیدا کند.

همچنین در نقد و بررسی محصولات، کاملا عادلانه رفتار کنید. همواره این نکته را به خاطر داشته باشید که هیچ محصولی، در بهترین وضعیت ممکن قرار نداشته و تعریف ‎های بدون دلیل شما، تنها زمینه نارضایتی و عدم موفقیت در طولانی مدت را به همراه خواهد داشت. در کنار تمامی این روش ‎ها، استفاده درست از هشتگ ‎ها، باعث می‎ شود تا محتواهای شما در دسته‎ بندی‎ های گوناگون قرار گرفته و شانس دیده شدن بالایی را داشته باشید.

2-از استوری غافل نشوید

اگر بخواهید پست‎ های بیش از حدی را بگذارید، بدون شک زمینه نارضایتی مخاطب را به وجود خواهید آورد. در این راستا توصیه می ‎شود که بخشی از اقدامات خود را از طریق استوری انجام دهید، با این حال توجه داشته باشید که شما باید تمامی اقدامات را در هایلایت ‎های مختلف قرار دهید تا امکان استفاده از آنها برای سایر مخاطبان، امکان ‎پذیر باشد. اگرچه برای هر هایلایت، امکان اضافه کردن 100 عکس وجود دارد، با این حال توصیه ما این است که برای هر مورد نهایتا 50 استوری را قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا پیدا کردن موارد موردنیاز، به مراتب ساده ‏تر باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که به علت پخش خودکار و سهولت بالایی که استوری ‎ها دارند، شما حتی می ‎توانید در طول یک روز، هفت استوری را منتشر نمایید. با این حال این امر برای صفحات یک الی دو مورد است. یکی از ترفندهایی که بسیار موفقیت ‎آمیز است این است که شما اطلاعات کامل را در سایت رسمی قرار داده و در استوری ‎ها، لینک سایت را قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا مخاطب در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، به بخش اصلی و کامل‎ تری دسترسی داشته باشد. تحت این شرایط دیگر نیازی به تکرار برخی از اقدامات نخواهد بود که به افزایش سرعت شما کمک می ‎کند.

3-آموزش داشته باشید

همواره این احتمال وجود دارد که محصولات شما از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشند با این حال جامعه هدف نیاز چندانی را به آن احساس نکند. تحت این شرایط ضروری است تا نیاز را در جامعه هدف خود ایجاد نمایید. در این راستا آموزش، بهترین اقدامی است که می ‎توانید انجام دهید. به همین خاطر توصیه می ‎شود که در بین محتواهای خود، موارد آموزشی را نیز قرار دهید. برای مثال ممکن است شما در زمینه فروش لوازم کوهنوردی فعالیت داشته باشید. تحت این شرایط تبدیل کردن حتی یک نفر به صف علاقه‎ مندان یک حوزه، باعث خواهد شد تا شانس فروش بیشتری را داشته باشید. برای مثال می ‎توانید بهترین مسیرهای کوهنوردی منطقه خود را معرفی کرده و به بررسی انواع محصولات و تفاوت آنها با یکدیگر بپردازید. تمامی این موارد باعث خواهد شد تا تمایل به خرید در افراد افزایش پیدا کند. همچنین شناخت موانع خرید، از دیگر مواردی است که باعث خواهد شد تا به راه حل ‎های بسیار خوبی دست پیدا کنید. برای مثال یکی از دلایل عمده پایین بودن میزان خرید از یک صفحه، مباحث اقتصادی است. تحت این شرایط توصیه می ‎شود که شما راهکارهایی را داشته باشید. برای مثال می ‎توانید به ازای هر سه خرید، یک تخفیف ویژه را تعیین نمایید. با این اقدام افراد به عنوان سفیر برند شما عمل کرده و اقدام به تبلیغات می ‎کنند.

مطلب مرتبط: تبلیغات در اینستاگرام: راهکارهای فروش کالا

4-تعامل خوبی با مخاطبان خود داشته باشید

اگر انتشار این امر را دارید که مخاطب به شما مراجعه کند، بدون شک بزرگ ‎ترین اشتباه ممکن را مرتکب شده اید. درواقع شما باید در تلاش برای ایجاد تعامل باشید. در این راستا توصیه می ‎شود که از نظرسنجی، ایجاد مسابقات، پرسش و پاسخ و تمامی اقداماتی که توسط صفحات دیگر انجام می ‎شود، استفاده نمایید. در کنار این موضوع توصیه می ‎شود که از قابلیت پاسخ‎ های از پیش تعیین شده استفاده نمایید. این امر باعث خواهد شد تا جواب دادن به پیام ‎های افراد، با سرعت و سهولت به مراتب بالاتری همراه باشد. همچنین شما صرفا به اینستاگرام محدود نبوده و حتی می‎ توانید نشست‎ هایی را نیز داشته باشید. در این راستا یک صفحه فعال در زمینه فروش لوازم کوهنوردی می ‎تواند با ایجاد برنامه‎ های کوهپیمایی، در کنار پیدا کردن دوستان و مشتریان بیشتر، اقدام به تبلیغ مستقیم و یا غیرمستقیم محصولات خود نماید.

5-نظم کاری داشته باشید

این امر یک واقعیت است که تمامی محصولات شما برای مخاطبان، جذابیت لازم را خواهد داشت. تحت این شرایط بسیار مهم است که آنها بتوانند در کسری از ثانیه به موارد موردنظر خود دست پیدا کنند. برای این امر هیچ چیز بهتر از یک نظم کاری نخواهد بود. برای مثال ممکن است شما هر یکشنبه، ویدئوهایی آموزشی و یا معرفی جدیدترین محصولات را داشته باشید. تحت این شرایط لازم است تا در یک هایلایت استوری، برنامه‎ های هفتگی خود را شرح دهید تا افراد بتوانند با شما هماهنگ شوند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ چیز بهتر از یک رشد طبیعی نخواهد بود. درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که اقدام به خرید دنبال‎ کننده و حتی لایک می ‎کنند تا از همان ابتدا، بسیار محبوب به نظر برسند. با این حال آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده ‎اید که چرا تعداد زیادی از افراد باید یک فروشگاه ناشناس را که تنها چند پست گذاشته است، دنبال نمایند؟ در این راستا توصیه می ‎شود که بودجه خود را صرف اقدامات به مراتب بهتری نمایید. درواقع چنین اقداماتی باعث خواهد شد تا امکان سنجش میزان موفقیت شما نیز بسیار سخت باشد. در این راستا توصیه می ‎شود که آمارهای هفتگی خود را در اکسل وارد کرده و در پایان ماه؛ آنها را به یک آمار تبدیل نمایید. این امر باعث خواهد شد تا امکان مقایسه آمارها وجود داشته باشد. تحت این شرایط در صورت وجود مشکل، شما سریعا از آن مطلع خواهید شد.

6-قیمت را بر روی محصولات ذکر نمایید

یکی از مواردی که باعث خواهد شد تا شانس موفقیت بالایی را داشته باشید این است که از تمامی قابلیت ‎های جدید یک شبکه، استفاده نمایید. در این راستا امکان درج قیمت بر روی تصاویر، از جمله مواردی است که باعث سهولت بالاتر مخاطبان خواهد شد. در این راستا افراد می ‎توانند موارد موردنظر خود را با یک کلیک انتخاب و خرید را نهایی کنند. به همین خاطر توصیه می ‎شود که حتما یک سایت داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا افراد به آن وارد شده و پس از کسب اطمینان از عدم کلاهبرداری، اقدام به خرید نمایند. در این راستا نمایش مدارک و مجوزها، از جمه اقدامات ضروری خواهد بود.

7-مشتریان را در دسته‎ بندی ‏های گوناگون قرار دهید

شما باید شناخت بسیار خوبی را از مخاطبان خود داشته باشید. برای مثال اگر یکی از مخاطبان شما توانایی تولید محتوا را دارد، شما باید از این ویژگی آنها استفاده نمایید. همچنین ممکن است برای برخی از مشتریان، قیمت محصول ابدا اهمیتی نداشته باشد. تحت این شرایط شما می ‎توانید جدیدترین و گران ‎قیمت‎ترین موارد را در ابتدا به آنها معرفی نمایید. به صورت کلی به هر میزان که اطلاعات شما از مخاطبین بیشتر شود، امکان برنامه‎ ریزی ‎های بهتری نیز مهیا خواهد بود. در این راستا بهتر است که موارد را در یک برنامه ذخیره کنید. درواقع در صورت از دست دادن آنها، ضرری جبران‎ ناپذیر را متحمل خواهید شد. به همین خاطر حتی تهیه نسخه پشتیبان نیز اقدامی کاملا درست خواهد بود.

مطلب مرتبط: بازاریابی در اینستاگرام با هدف فروش مستقیم

در نهایت فراموش نکنید که چشم ‎نواز بودن اقدامات شما دارای تاثیر بسزایی بوده و به همین خاطر توصیه می ‎شود که از فردی حرفه ‎ای برای تهیه تصاویر و فیلم‎ های مناسب، استفاده نمایید.

منبع : tailwindapp
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/zgU4EuKo
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید بلیط هواپیماخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوش
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه