جمعه, 02 خرداد 1399 - 09:57

اگرچه همواره توصیه می شود که فردی را برای فعالیت تخصصی در زمینه سئو استخدام نمایید، با این حال همواره امکان انجام این اقدام میسر نبوده و در برخی از موارد شما بودجه کافی را برای چنین اقدامی در اختیار ندارید. تحت این شرایط تا بهبود اوضاع نباید همه چیز را رها کرده و همواره اقداماتی وجود دارد که خودتان شخصا بدون دانش خاصی می توانید آن ها را انجام داده و وضعیت سئو سایت خود را بهبود بخشید. در این مقاله به بررسی 9 نمونه از آن ها خواهیم پرداخت.

1-به تگ های به کار رفته توجه نمایید

بهبود سئو سایت

به تگ هایی که تاکنون برای مطالب خود استفاده کرده اید نگاهی بیندازید. آیا آن ها ارتباط لازم را با محتوا و نوع کار شما داشته و هریک معنا دارد؟ در این رابطه با بررسی و تحقیق پرطرفدارترین تگ های موجود که از طریق جست وجو در اینترنت و استفاده از نرم افزارهای مرتبط، می توانید به این موارد دست پیدا کرده و ضمن استفاده از آن ها، به عنوان جایگزین موارد قبلی نیز استفاده نمایید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که رویدادها، بسیار مهم خواهند بود. برای مثال یک روز جهانی، یک جشن و هرچیزی که برای اکثریت و یا اقلیت ها اهمیت دارد، می تواند یک تگ مناسب در زمان خاص خود باشد.

مطلب مرتبط: 10 اشتباه رایج در زمینه سئو سایت

2-تحقیقات کاملی در رابطه با کلمات کلیدی داشته باشید

برخی از کلمات هستند که بیشتر مورد توجه کاربران قرار داشته و استفاده از آن ها می تواند شانس دیده شدن محتوای شما را افزایش دهد. در این رابطه شما باید از آنها حتی در تیتر خود نیز استفاده نمایید. با این حال برای آگاهی از این موارد، می توانید از برنامه های گوگل نیز استفاده کرده و بهترین ها را انتخاب نمایید. درواقع بسیاری از تولیدکنندگان موفق محتوا، این کلمات را قبل از شروع کار خود پیدا کرده و تلاش می کنند که در موقعیت مناسب از حداکثر آن ها استفاده کنند. برای مثال Google AdWords Keyword Planner یکی از این ابزارها محسوب می شود.

3-اقدامات رقبای خود را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید

هنگامی که دانش کافی در زمینه سئو ندارید، یکی از راهکارهای ساده این است که به اقدامات انجام شده از سوی رقبای خود توجه کافی داشته باشید. درواقع تقلید کردن از آن ها می‎تواند وضعیت سایت شما را بهبود بخشد. با این حال توجه داشته باشید که این اقدام باید به صورت موقت انجام شود. درواقع این سیاست در طولانی مدت، نتایج عکس را به همراه خواهد داشت. با این حال تحلیل مداوم رقبا، اقدامی کاملا سودمند بوده و لازم است که به صورت مداوم آن را انجام دهید.

4-سرعت سایت خود را افزایش دهید

این امر با کاهش حجم تصاویر و ویدئو ها تا حد زیادی قابل اجرا خواهد بود. درواقع براساس استانداردهای جهانی، یک سایت باید در کمتر از 5 ثانیه بالا آمده و محتوای آن به نمایش گذاشته شود. همچنین ضروری است تا تنوع کار خود را افزایش دهید. درواقع ایجاد محتوای بیشتر و متنوع تر در زمینه سئو سایت بسیار مهم بوده و به همین خاطر شما باید انواع محتواها را مورد توجه قرار دهید. در این رابطه پادکست ها و اینفوگرافی ها معمولا کمتر مورد توجه قرار می گیرد. با این حال تولید آنها بسیار ساده بوده و می تواند شما را وارد یک عرصه کم رقیب نماید.

5-نظم کاری داشته باشید

تولید منظم و طبق برنامه محتواها حتی مهم تر از کیفیت آن ها خواهد بود. به همین خاطر شما باید یک برنامه کاری مشخص را برای خود داشته باشید. برای مثال هر هفته سر یک ساعت مشخص، یک پادکست را به اشتراک بگذارید. در این رابطه نیز انواع نرم‎افزارهایی وجود دارد که این اقدام را بسیار ساده کرده است.

6-با سایر سایت ها همکاری داشته باشید

قرار دادن محتوای یکدیگر بر روی سایت، اقدام در زمینه پست مهمان، بازنشر و به صورت کلی هر اقدامی که به افزایش محدوده عملکردی شما منجر شود، کاملا ضروری خواهد بود. در این رابطه فراموش نکنید که شما باید انواع شبکه‎های اجتماعی را نیز مورد توجه قرار دهید تا شانس دیده شدن شما افزایش پیدا کند.

7-از ابزارهای آنالیز استفاده نمایید

ابزارهای آنالیز به شما کمک خواهند کرد تا از پیشرفت خود اطمینان داشته باشید. درواقع ممکن است اقدامات شما نتایج عکس را به همراه داشته باشد. پیشرفت لازم را از طریق آن ها به دست نیاورید. تحت این شرایط اگر تحلیلی وجود نداشته باشد، شما عملا متوجه آن نخواهید شد. این ابزارها با بررسی وضعیت سایت، انواع آمارها را تولید می کنند که می توانید از آن برای مقایسه وضعیت خود با گذشته استفاده نمایید. در این رابطه توصیه می شود که هر ماه این اقدام را انجام دهید.

8-مطالب مرتبط با حوزه سئو را مطالعه نمایید

خوشبختانه امروزه یادگیری بسیار ساده شده است. برای مثال در گذشته افراد محکوم به مطالعه کتاب بودند که بسیار کمیاب بود. با این حال در حال حاضر شما حتی از طریق تلفن همراه خود بدون نیاز به خارج شدن از منزل، می توانید سطح خود را افزایش دهید. در این رابطه توصیه می‎شود که به صورت مداوم مقالات مرتبط با سئو را مورد مطالعه قرار داده و در این رابطه از آموزش های تصویری غافل نشوید. این امر باعث خواهد شد تا پس از مدتی، خودتان به یک کارشناس این حوزه تبدیل شده و دیگر نیازی به استخدام فرد و یا افرادی وجود نداشته باشد.

مطلب مرتبط: مزیت های مدیریت سئو سایت برای استارت آپ ها

9-سوال بپرسید

به عنوان آخرین توصیه، پیشنهاد می شود که از افراد خبره در این زمینه سوال نمایید. برای این موضوع از گروه های لینکدین، انجمن Google’s Webmaster Forum و WebmasterWorld Forum از نمونه های بسیار خوب محسوب می شوند. در نهایت دنبال کردن هشتگ seoquestion نیز می تواند شما را به پاسخ برخی از سوالات رایج برساند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید