معاون وزیر صمت / سیاست ممنوعیت واردات خودرو اشتباه است، واردات خودرو باید مدیریت شود نه ممنوع - فرصت امروز

یکشنبه, 11 شهریور 1397 - 18:28

معاون وزیر صمت / سیاست ممنوعیت واردات خودرو اشتباه است، واردات خودرو باید مدیریت شود نه ممنوع

یکی از چالش های صنعت خودروی کشور بعد از اعمال تحریم های جدید آمریکا، سرنوشت قراردادهای خارجی از جمله شرکت رنو است.

به گزارش اقتصاد خودرو، در این خصوص دکتر منصور معظمی، رئیس ایدرو و معاون وزیر صمت با بیان اینکه هیچ کدام از طرف های خارجی خودروساز از جمله رنو از ایران نرفته اند، گفت: تعلیق به معنای قطع همکاری نیست.

وی در گفت وگو با اقتصادخودرو گفت: هیچ کدام از شرکت های رنو، پژو و سیتروئن رسما اعلام قطع همکاری نکرده اند و صرفا در شرایط کنونی به دلیل فشار آمریکا فعالیت شان در ایران تعلیق شده است.

معظمی خاطرنشان کرد: آنچه که من می دانم و می بینم این است که هیچ یک از این خودروسازان نمی خواهند از ایران بروند چرا که بازار ایران یک بازار بسیار خوبی برای آنان است.

وی در ادامه افزود: بازار ایران یک بازار گارانتی شده و safe برای طرف های خارجی است و لذا این شرکت ها هیچ گاه ایران را ترک نخواهند کرد.

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه قطعات محصولات رنو در ایران تولید خواهد شد، گفت: بایستی علاوه بر گرفتن امتیازهای بیشتر از خودروسازان خارجی، آنان را برای ادامه همکاری در ایران کمک کنیم.

وی با بیان اینکه باید شرایط را درک و به لحاظ حقوقی به طرف های خارجی کمک کنیم، عنوان کرد: نباید در زمانی که این شرکت ها مایل به ماندن در ایران هستند آنان را مجبور به ترک ایران کنیم.

معظمی در پاسخ به این سوال که ممنوعیت واردات خودرو از جمله محصولات رنو به ایران، یک رفتار دوگانه درخصوص همکاری با خودروسازان خارجی است و قطعا شرکت رنو را از حضور در ایران دلسرد می کند، گفت: من به عنوان یک کارشناس باید بگویم که ممنوعیت واردات جای تامل جدی دارد و بایستی مورد ارزیابی و بازنگری قرار گیرد.

وی افزود: ضرورتی نداشت که واردات خودرو ممنوع شود چراکه می توانیم بدون اعمال ممنوعیت بازار را مدیریت کنیم به طوری که بازار دچار التهاب نشود.

قیمت خودرو

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی