دوشنبه, ۲۸ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 17 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

اغلب افراد در ابتدای مسیر تبدیل شدن به کارآفرین تردیدهای بسیار زیادی دارند. وقتی شما در ابتدای راه هستید، بسیاری از انتخاب ها پیش روی تان قرار دارد. اگر در این بین انتخاب های شما درست از آب درنیاید، باید به طور مداوم مسیر کاری تان را تغییر دهید. این امر کابوس تمام نشدنی برای کارآفرینان محسوب می شود. به همین خاطر باید از همان ابتدا حوزه مورد علاقه و درستی را برای شروع فعالیت کاری انتخاب کنید. 

شروع فرآیند کارآفرینی در دوره 20 سالگی امر ساده ای نیست. بسیاری از کارآفرینان بزرگ نیز در این سن درگیر آزمون و خطاهای بسیار زیادی بوده اند. اگر شما هم قصد ورود به دنیای کارآفرینی را دارید، باید در تجربه افراد موفق در این راستا سهیم شوید. این امر نه تنها از نقطه نظر کارآفرینی، بلکه انتخاب حوزه ای برای فعالیت کاری نیز اهمیت دارد. 

توصیه های شغلی برای کارآفرینان جوان

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از توصیه های شغلی برای کارآفرینان جوان است. این امر به آنها برای پیگیری هرچه بهتر روند فعالیت کاری شان کمک خواهد کرد. به این ترتیب مشکلی در ادامه مسیرشان به عنوان کارآفرین نخواهند داشت. در ادامه برخی از نکات در این راستا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. تمرکز اصلی ما در این میان بررسی توصیه هایی اساسی برای کارآفرینان تازه کار است که قبل از 30 سالگی قصد ورود به این حوزه را دارند. اگر شما هم در ابتدای مسیر کارآفرینی هستید، توصیه های مورد بحث در این مقاله برای تان راهگشا خواهد بود. 

مطلب مرتبط: 4 توصیه به زنان کارآفرین

انتخاب شغل مورد علاقه

وقتی صحبت از انتخاب یک شغل می شود، بسیاری از افراد اولین معیار مهم را میزان درآمد می دانند. این امر تا حدود زیادی درست است، اما وقتی صحبت از انتخاب شغل برای سال های طولانی بعدی می شود، فقط میزان درآمد مهم نیست. اگر شما به حوزه کاری تان علاقه چندانی نداشته باشید، به سختی امکان ادامه کار در آن بخش را خواهید داشت. این امر درباره بسیاری از کارآفرینان و کارمندانی که در میانسالی اقدام به تغییر حوزه کاری شان می کنند، مصداق دارد. بنابراین شما باید به طور قابل توجه در زمینه انتخاب شغل به معیارهای دیگر نگاه کنید. 

هر فردی دارای سلیقه و علاقه منحصر به فردی است. این امر وی را از دیگران متمایز خواهد کرد. اگر قرار بود همه انسان ها به حوزه ای مشابه علاقه داشته باشند، دیگر تفاوتی میان کارآفرینان مختلف به وجود نمی آمد. شما در ابتدای مسیر کارآفرینی باید اول از همه به حوزه مورد علاقه تان توجه نشان دهید. این امر شما را در مسیری درست برای تاثیرگذاری بر روی بازار قرار خواهد داد. شاید حوزه مورد علاقه شما در نگاه نخست سطح پایینی از درآمد را داشته باشد، اما یادتان باشد که تمام کارها در ابتدای مسیر با حقوق مناسب و بالا همراه نیست. به همین خاطر شما در انتخاب حوزه کاری باید اول از همه به علاقه تان توجه کنید.

اختصاص دست کم هشت ساعت از روز به کارهای روزمره برای کارآفرینان امر ساده ای نیست. چنین امری شما را به طور قابل ملاحظه ای به دردسر خواهد انداخت، البته اگر به حوزه کاری تان علاقه ای نداشته باشید. بسیاری از افراد بدون توجه به حوزه علاقه شان اقدام به انتخاب یک کار می کنند. شاید این امر نکته جالبی محسوب شود، اما از آنجایی که شما فرصت چندانی برای ارزیابی میزان علاقه تان به یک حوزه کاری پیدا نمی کنید، به احتمال فراوان به سرعت از انتخاب تان پشیمان خواهید شد. توصیه ما در این بخش ارزیابی چندین حوزه کاری متفاوت و سپس انتخاب یکی برای ادامه فعالیت است. در این صورت شما امکان انتخاب بهترین گزینه ممکن و ارزیابی سلیقه تان را خواهید داشت. 

دروغگویی در رزومه ممنوع

اگر شما برای استخدام در یک شرکت یا موسسه نیاز به تهیه رزومه دارید، باید فقط واقعیت های فعالیت تان را برای آنها بازگو کنید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی دیگران نخواهید داشت. امروزه بسیاری از افراد برای جلب نظر مدیران دیگر شرکت ها رزومه شان را اندکی دستکاری می کنند. این امر شاید در نگاه نخست مشکل بزرگی محسوب نشود، اما خیلی زود واقعیت را برای دیگران مشخص خواهد ساخت. 

وقتی شما در رزومه تان درباره مهارت در یک حوزه خاص واقعیت را بیان نکنید، مدیران شرکت روی توانایی شما در بخش موردنظر حساب خواهند کرد. به این ترتیب در موقعیتی که نیاز به مهارت تان باشد، به احتمال زیاد هیچ حرفی برای گفتن نخواهید داشت. چنین امری شما را به طور قابل ملاحظه ای دچار مشکل خواهد کرد. بنابراین بهترین راهکار در این میان تلاش برای نوشتن رزومه بر اساس واقعیت های موجود است، در غیر این صورت حتی اگر شغل دلخواه تان را هم پیدا کنید، خیلی زود کارتان را از دست خواهید داد. این امر اهمیت بسیار زیادی از نقطه نظر فعالیت در حوزه کاری دارد. 

خوشبختانه امروزه راهنمایی های بسیار زیاد و کاربردی برای تهیه رزومه در دسترس قرار دارد. شما با استفاده از چنین راهنمایی هایی امکان طراحی یک رزومه مناسب را دارید. نکته مهم در این میان تلاش برای اتکا بر توصیه ما در این بخش است. اگر رزومه شما تماما واقعی باشد، سطح حرفه ای گری تان در حوزه کسب و کار را نشان داده اید. 

توجه به ریسک ها

شما در ابتدای جوانی انرژی و زمان زیادی در دسترس تان است. این امر به شما برای موفقیت در حوزه های کاری مختلف کمک خواهد کرد. نکته مهم در این میان تلاش برای درک ریسک های موجود در عرصه فعالیت کاری است. چنین امری به شما برای تاثیرگذاری مناسب بر روی بازار کمک خواهد کرد. بسیاری از کارآفرینان بزرگ به خوبی از همان ابتدا با ریسک های حوزه فعالیت شان آشنا شدند. همین امر به آنها برای ادامه کار در حوزه مورد علاقه شان کمک کرده است. 

اغلب اوقات استفاده از تجربیات دیگر کارآفرینان موفق و همچنین تلاش برای یادگیری برخی از مهارت ها در حوزه کسب و کار امر مهمی خواهد بود. بی شک کارآفرینان فاقد مهارت های کاربردی همیشه برای پیدا کردن فرصت های شغلی با مشکل رو به رو خواهند شد. به همین خاطر شما باید اول از همه به فکر یادگیری مهارت های موردنیازتان باشید. سپس امکان مرور برخی از حوزه های مناسب برای فعالیت شغلی را پیدا خواهید کرد. 

مطلب مرتبط: توصیه هایی برای توسعه سریع کسب و کار پیش از آنکه دیر شود

نکته مهم بعدی در این میان توجه به ریسک های هر شغلی است. بدون تردید فعالیت در هر حوزه ای همراه با ریسک های بسیار زیادی است. بنابراین شما باید پیش از انتخاب حوزه کاری تان با ریسک های آن به خوبی آشنا شوید. به عنوان مثال، سرمایه گذاری در بخش بورس همیشه همراه با استرس هایی در زمینه بازگشت سرمایه است. اگر شما تحمل چنین استرس هایی را ندارید، به احتمال زیاد انتخاب بورس به عنوان حوزه کاری امری نگران کننده خواهد بود. چنین امری شما را خیلی زود نسبت به حوزه کاری تان ناامید می سازد. 

تلاش برای کسب موقعیت شغلی مورد علاقه

بسیاری از کارآفرینان در سن و سال پایین همیشه نسبت به کسب موقعیت های شغلی بهتر استرس دارند. این امر آنها را در مسیر تاثیرگذاری بر روند توسعه کاری شان به طور مداوم به بن بست می رساند. اگر شما برای کسب یک موقعیت شغلی حتی مهارت لازم را ندارید، دنیا به آخر نرسیده است. امروزه کلاس های مهارت افزایی بسیار متفاوتی برای کارآفرینان در دسترس است. بنابراین شما باید از کلاس های مورد نظر به خوبی استفاده نمایید، در غیر این صورت هرگز مهارت های لازم برای پیدا کردن موقعیت های شغلی بهتر را نخواهید داشت. 

یکی از دلایل اصلی شرکت مداوم کارآفرینان در دوره های آموزشی تلاش برای یادگیری مهارت های تازه و همچنین ارتقای سازمانی است. این امر باید همیشه مد نظر شما نیز قرار داشته باشد، در غیر این صورت هرگز امکان پیدا کردن شغل مورد علاقه تان را نخواهید داشت.

یکی از تفاوت های اصلی میان کارآفرینان موفق و شکست خورده میزان تمایل و انگیزه شان برای یادگیری مهارت های تازه است. این امر اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر شما به عنوان یک کارآفرین هنوز از کسب مهارت های تازه وحشت دارید، باید به سرعت فکری به حال وضعیت تان نمایید، در غیر این صورت هرگز شانسی برای جلب نظر مشتریان نخواهید یافت. این امر به معنای شکست قطعی تان در بازار کسب و کار خواهد بود. 

یادتان باشد شما در مسیر فعالیت به عنوان کارآفرین شاید شانس راه اندازی یک کسب و کار تازه را پیدا کنید. در این میان اگر مهارت های متنوع و کاربردی نداشته باشید، به هیچ وجه کارآفرین موفقی نخواهید شد. الگوبرداری از کارآفرینان موفق در این میان امر بسیار مهمی محسوب می شود. بنابراین همیشه حواس تان به این نکته باشد. 

همیشه فرصت تغییر حوزه کاری هست

بسیاری از افراد در ابتدای ورود به حوزه کسب و کار بیش از آنچه واقعا نیاز است درباره آینده کاری شان فکر می کنند. یکی از دغدغه های ذهنی در این شرایط کاهش علاقه در سال های بعد است. این امر همیشه مثل یک کابوس همراه کارآفرینان جوان است. به همین خاطر بسیاری از اوقات توانایی کار مناسب و حتی انتخاب حوزه ای عالی برای ادامه کار را از دست می دهند. 

خبر خوش برای شما به عنوان یک کارآفرین تازه کار امکان تغییر حوزه کاری در هر زمانی است. امروزه بسیاری از افراد در میانه مسیر تبدیل شدن به یک کارآفرین حرفه ای در حوزه ای خاص مسیرشان را به طور کامل عوض می کنند. شاید این امر بسیار عجیب به نظر برسد، اما همیشه بهتر از اتلاف وقت در حوزه ای است که بدان علاقه ای ندارید. چنین نکته ای در ذهن بسیاری از کارآفرینان دیگر نیز جریان دارد. بنابراین اگر در موقعیت هایی خاص نسبت به فعالیت تان ناامید شدید، همیشه امکان تغییر روند کاری را خواهید داشت. 

خوشبختانه امروزه موسسه های بسیار زیادی در زمینه مشاوره شغلی فعالیت دارند. این امر به شما برای فعالیت شغلی به بهترین شکل ممکن کمک خواهد کرد. با این حساب اگر در هر مرحله‎ای از فعالیت کاری با مشکلی رو به رو شدید، همیشه به همکاری با موسسه های مورد نظر فکر کنید. چنین امری شما را به طور قابل ملاحظه ای از دیگر کارآفرینان هم سن تان جلو خواهد انداخت. 

مطلب مرتبط: چگونه توصیه های معتبر در حوزه کسب و کار پیدا کنیم؟

بسیاری از افراد پس از مدت زمانی کوتاه فعالیت در یک حوزه خاص خودشان را به طور کامل ملزم به ادامه کار تا پایان عمرشان در آن حوزه می دانند. شاید این استدلال در نگاه نخست جالب باشد، اما یادتان نرود که هر فردی در طور زمان حوزه علاقه اش به شدت تغییر خواهد کرد. به همین خاطر باید همیشه آمادگی لازم برای تغییر حوزه کاری تان را داشته باشید، در غیر این صورت شاید سال ها با مشکل در راستای فعالیت در حوزه کاری مورد علاقه تان دست و پنجه نرم کنید. 

هرگز یادگیری را متوقف نکنید

یکی از ویژگی های مهم کارآفرینان موفق تلاش شان برای یادگیری نکات تازه به طور مداوم است. چنین امری شما را همیشه به عنوان یک کارآفرن حرفه ای جلو خواهد داد. بسیاری از کارآفرینان بزرگ حتی پس از کسب موفقیت های بسیار عالی نیز دست از یادگیری نکات تازه برنمی دارند. دلیل این امر نیز کاملا مشخص است. امروزه سطح رقابت در حوزه های مختلف به طور قابل ملاحظه ای زیاد است. به همین خاطر هر کارآفرینی باید همیشه مهارت های تازه ای کسب کند، در غیر این صورت خیلی زود در رقابت با دیگران کم خواهد آورد.

شما در ابتدای مسیر تبدیل شدن به یک کارآفرین باید همیشه به دنبال یادگیری مهارت های تازه باشید. این امر شاید در نگاه نخست سختی های زیادی برای تان به همراه داشته باشد، اما در مدت زمانی کوتاه شهرت تان را به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد.

یکی از ساده ترین راهکارها برای یادگیری مهارت های تازه در عرصه کسب و کار مراجعه مداوم به برخی از سایت های تحلیلی در حوزه کاری تان است. چنین امری شما را همیشه از اخبار، ترندها و مهارت های مورد نیاز در حوزه کاری تان مطلع می سازد. با این حساب اگر به دنبال موفقیت در حوزه کسب و کار هستید، باید همیشه کسب مهارت های شغلی تازه را مدنظر قرار دهید. 

همکاری و دسترسی به کارآفرینانی که تحسین می کنید

بدون تردید هر فردی در بازار کسب و کار برخی از افراد را تحسین می کند. این امر به خاطر مهارت بالا و توانایی افراد موردنظر برای موفقیت در بازار روی می دهد. بنابراین اگر شما هم افرادی را به عنوان مدیران یا کارآفرینان برجسته مورد تحسین قرار می دهید، باید همیشه آنها را مدنظر قرار دهید. این امر به شما برای موفقیت در عرصه کسب و کار کمک می کند. 

یکی از راهکارهای عالی برای تبدیل شدن به کارآفرینی حرفه ای در عرصه کسب و کار تلاش برای همکاری با کارآفرینان بزرگ است. البته منظور ما در این بخش مراجعه به کسانی مثل بیل گیتس در همان ابتدای کار نیست. شما باید در اولین گام کارتان را با برخی از کارآفرینان برجسته در بازارهای محلی شروع کنید. سپس در طول زمان امکان فکر کردن به همکاری با کارآفرینان بزرگ‎تر را نیز خواهید داشت. 

بی شک همکاری با کارآفرینان بزرگ در سراسر دنیا آرزوی هر فردی است. نکته مهم در این میان تلاش برای تبدیل شدن به کارآفرینی مناسب برای همکاری با کسانی است که همیشه تحسین شان کرده اید. این امر انگیزه کافی در شما برای فعالیت کاری را ایجاد خواهد کرد. به علاوه در نگاه دیگران نیز شما را فردی حرفه ای جلوه می دهد.

اجازه ندهید کارتان شما را تعریف کند

ارزش اصلی شما به عنوان کارآفرینان مربوط به کارتان نیست. شما باید مجموعه ای از مهارت ها و کیفیت های اساسی را به عنوان مشخصه های خودتان مورد بررسی قرار دهید. این امر شما را به طور قابل ملاحظه ای در مقایسه به رقبای تان جلو خواهد انداخت. 

بسیاری از افراد خودشان را به طور کامل با کاری که انجام می دهند تعریف می کنند. شاید این امر در نگاه نخست هیچ مشکلی به همراه نداشته باشد، اما به محض اینکه اولین شکست کاری پیش بیاید، تمام برنامه های شما به هم خواهد ریخت. بنابراین هرگز اجازه ندهید کارتان به طور کامل شما را تعریف کند. 

به یک منبع درآمدی اتکا نکنید

بسیاری از کارآفرینان برای کسب درآمد فقط به یک حوزه کاری توجه نشان می دهند. این امر شاید از نظر حرفه ای شدن در حوزه کاری موردنظر مزایای زیادی به همراه داشته باشد، اما خیلی زود شما را با مشکلات زیادی مواجه خواهد کرد. اگر شما در یک بازه زمانی مشخص شغل تان را از دست بدهید، به احتمال زیاد مشکلات مالی زیادی پیدا خواهید کرد. نکته مهم در این میان متنوع سازی منابع درآمدی برای پشت سر گذاشتن بی دردسر دوره های بیکاری احتمالی است. چنین امری می تواند با نوعی سرمایه گذاری کوچک در موسسه های مختلف یا سهام ها شروع شود. نکته مهم در اینجا تلاش برای پرهیز از بروز مشکلات مالی به طور گسترده است. 

مطلب مرتبط: موفقیت در کارآفرینی با توصیه های کاربردی

موفقیت را برای خودتان را شخصی سازی کنید

موفقیت برای هر فردی یک معنای متفاوت دارد. شما باید در این راستا به طور قابل ملاحظه ای درک تان از موفقیت را شخصی سازی کنید. این امر به شما برای فعالیت کاری در بازه های زمانی طولانی کمک خواهد کرد. همچنین امکان بهبود روند فعالیت شغلی را نیز می دهد. بنابراین همیشه به هنگام شروع کارتان در یک حوزه مشخص برداشت تان از موفقیت را ترسیم کنید. چنین امری اهداف شما را از فعالیت کاری تعریف می کند. بنابراین همیشه نیم نگاهی به تعریف شخصی تان از موفقیت داشته باشید. 

منبع : theladders
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/OA4PHBmg
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه