چهارشنبه, ۸ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Wed, 29 Nov(11) 2023 /
           
فرصت امروز

وقتی کرونا سر و کله اش در زندگی ما پیدا شد، خیلی ها فکر می کردند دیگر کار دنیا به پایان رسیده و همه ما دیر یا زود نسخه مان پیچیده خواهد شد. خوشبختانه انسان ها دوباره ثابت کردند که خیلی خوب با شرایط تازه هماهنگ می شوند. به طوری که با گذشت کمتر از دو سال همه چیز به حالت عادی بازگشت. البته در این میان وضعیت کاری یک استثنای بزرگ محسوب می شود. کم نیستند کارآفرینانی که حتی بعد از دوران کرونا هم بی خیال دورکاری نشده اند. احتمالا هم شما هم چنین دوستانی دور و برتان دارید. خب تکلیف این علاقه بی پایان برای دورکاری چیست؟ آیا اصلا روش دیگری وجود ندارد؟ 

ما در روزنامه فرصت امروز معتقدیم فاصله های مکانی دیگر مانعی برای توسعه کسب و کار محسوب نمی شود. خیلی از کارآفرینان برای استخدام نیروی کار حتی به سراغ افراد خارج از کشور محل سکونت شان هم می روند. دورکاری فرصت بی نظیری برای تعامل کارمندانی از سراسر دنیا فراهم کرده است. در این میان شما هم می توانید سهمی از ماجرا داشته باشید. البته دورکاری تنها گزینه دم دست شما نیست. این روزها بازار کار ترکیبی (Hybrid Work) نیز حسابی داغ است. در این الگو شما به جای اینکه همه کارمندان را مرخص کرده و از راه دور پروژه ها را جلو ببرید، به طور یکی در میان از آنها استفاده خواهید کرد. به زبان خودمانی، در الگوی کار ترکیبی کارمندان به طور چرخشی در دفتر شرکت حضور پیدا کرده و به پروژه ها رسیدگی می کنند.

دورکاری یا کار ترکیبی

شاید فکر کنید کارمندانی که به طور چرخشی در شرکت حضور پیدا نمی کنند، تعطیلات بی نهایت لذت بخشی را پشت سر خواهند گذاشت. خب در این صورت باید خیلی زود شما را از رویای زیبای تان دور کنیم؛ چراکه این ماجرا اصلا واقعیت ندارد. در عوض کسانی که به طور چرخشی در شرکت حضور پیدا نمی کنند، در قالب دورکاری همکاری لازم را نشان خواهند داد. 

مطلب مرتبط: چالش های مدل کار ترکیبی (Hybrid Work) چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم وضعیت دورکاری و الگوی کار ترکیبی را زیر ذره بین ببریم. از آنجایی که هر دو مدل فوق طرفدارهای دوآتیشه خودش را دارد، بد نیست نگاهی انتقادی به آنها بیندازیم. اینطوری شما الگویی که واقعا به درد برندتان می خورد، انتخاب خواهید کرد. پس با ما همراه باشید تا نگاهی دقیق تر به ماجرا بیندازیم. 

شما در این مقاله نه تنها با الگوی کار ترکیبی و دورکاری آشنا خواهید شد، بلکه مزایا و معایب هر کدام را نیز یاد می گیرید. اینطوری چشم انداز بهتری برای انتخاب یکی از الگوها خواهید داشت. خب شما که نمی توانید به طور همزمان از هر دو الگوی موردنظر استفاده کنید. پس با ما همراه باشید تا در قالب یک ماجراجویی جذاب تصمیم اساسی تان را بگیرید. 

کار ترکیبی و دورکاری: مرور تفاوت ها

کار ترکیبی و دورکاری

همانطور که در مقدمه مقاله گفتیم، تفاوت آشکاری میان دورکاری و کار ترکیبی وجود دارد. در حالی که دورکاری بدون حضور اعضای شرکت در محیطی مشخص دنبال می شود، کار ترکیبی نیازمند اجاره دفتر خواهد بود. به طور معمول دورکاری از نظر مدیریت نیروی انسانی دردسرهای بیشتری برای مدیران دارد؛ چراکه باید با تمام کارمندان از راه دور در ارتباط بوده و اوضاع را مدیریت کنند. از سوی دیگر کار ترکیبی دست کم خیال شما را بابت نیمی از اعضای شرکت راحت خواهد کرد. به طوری که لازم نیست تمام تمرکزتان را روی همه کارمندان بگذارید. 

شاید فکر کنید کار ترکیبی به معنای فعالیت روزمره برخی از کارمندان در محیط کلاسیک شرکت است. خب در این صورت باید کمی بیشتر ماجرا را واکاوی کنیم. کار ترکیبی در واقع بیشتر از اینکه شامل حضور کارمندان در محیط کار باشد، حول جلسات مهم جریان دارد. اجازه دهید با یک مثال کلیدی ماجرا را روشن کنیم. شرکتی را در نظر بگیرید که در طول هفته نیاز به تشکیل جلسه تیم های مختلف دارد. کار ترکیبی در این حالت به کمک مدیران ارشد شرکت آمده و آنها به جای دعوت از همه کارمندان برای حضور در دفتر اصلی هر روز از یک تیم دعوت کرده و جلسه کلیدی شان را برگزار می کنند. اینطوری بدون اینکه محیط شرکت خیلی شلوغ شود، همه کارها به خوبی جلو خواهد رفت. 

همانطور که می بینید، کار ترکیبی و دورکاری اصلا معنای یکسانی ندارند. اشتباهی که خیلی از کارآفرینان تکرار می کنند، اشتباه گرفتن این دو شیوه با هم است. در حالی که آنها تفاوت های معناداری با هم دارند. حالا که با تفاوت های این دو شیوه آشنا شدید، باید نگاهی دقیق تر به هر کدام از آنها داشته باشیم. اینطوری مقدمات استفاده از هر کدام در عمل فراهم خواهد شد. 

انواع مدل های کار ترکیبی

دفترمحور: ملاقات های کلیدی در دفتر کار

دفترمحور

یکی از پرطرفدارترین الگوهای مربوط به کار ترکیبی دفترمحور نام دارد. در این الگو کارآفرینان به جای اینکه از شیوه چرخشی برای حضور کارمندان در شرکت استفاده کنند، فقط به جلسات کلیدی اکتفا می کنند. شرایطی را فرض کنید که تمام اعضای شرکت در خانه پروژه ها را دنبال می کنند اما وقتی نیاز به جلسات کاری است، همه در فضای شرکت حضور پیدا کردن و در جلسات شرکت می کنند و این الگو به خوبی تعاملات میان کارمندان را تنظیم کرده و کوچک ترین مشکلات مربوط به تعاملات میان کارمندان را حل و فصل خواهد کرد. 

اگر شما هم نگران سطح همکاری میان اعضای شرکت هستید، یکی از شیوه های مناسب سرمایه گذاری بر روی الگوی ملاقات محور است. اینطوری دیگر خبری از ناهماهنگی میان اعضای تیم های مختلف یا سختی های مربوط به مدیریت شان در مقیاس وسیع نیست. 

الگوی انعطاف پذیر: ترکیبی داوطلبانه

الگوی انعطاف پذیر

در هر شرکتی حضور برخی از کارمندان کاملا ضروری است. در عین حال برخی دیگر نیاز چندانی برای حضور سفت و سخت در محل کار ندارند. از آنجایی که کارمندان کلیدی برای شرکت ها معمولا تعداد اندکی دارند، در الگوی انعطاف پذیر بر روی حضور همین افراد اندک در محل کار تاکید می شود. نکته جالب اینکه با حضور این کارمندان اندک دیگر محل کار از حالت سنتی خارج شده و خیلی سخت اسم دفتر کار بر آن گذاشته می شود. 

مطلب مرتبط: 10 نکته برای مدیرانی که از مدل کار ترکیبی استفاده می کنند

یادتان باشد، در کار ترکیبی مفهومی به نام دفتر کار وجود ندارد. به همین خاطر الگوی انعطاف پذیر بیشتر از اینکه نیازمند استفاده از دفتر کار باشد، محلی کوچک برای حضور مداوم اعضای کلیدی شرکت نیاز دارد. این الگو برای شما نه تنها هزینه های کمتر مدیریت نیروی انسانی را به همراه خواهد داشت، بلکه خیلی راحت فرصت پیشبرد پروژه های مهم در فضایی ساکت و آرام را فراهم می سازد. 

الگوی سازگار با دورکاری

الگوی سازگار با دورکاری

آیا شما هم وسوسه شده اید تا از کارمندان درجه یک در مقیاس جهانی استفاده کنید. بی شک گاهی اوقات مدیران علی رغم تمام تلاش ها برای استفاده از الگوی دورکاری باز هم نیاز به همکاری نزدیک با برخی از کارمندان دارند. شاید این دسته از کارمندان نقش تعیین کننده ای در سرنوشت شرکت داشته باشند. در هر صورت دورکاری گزینه ای نیست که مدیران در چنین شرایطی به طور کامل از آن استفاده کنند. در این صورت الگوی سازگار با دورکاری یکی از شیوه های جذاب در کار ترکیبی محسوب می شود. 

وقتی درباره الگوی بالا حرف می زنیم، باز هم باید به حضور برخی افراد به طور رو در رو در کنار هم دقت کنیم. در این شیوه فقط آن بخشی از اعضای شرکت که امکان دورکاری دارند، به طور بین المللی انتخاب می شوند. ماجرا جالب شد، نه؟

یادتان باشد، گاهی اوقات همکاری با کارمندانی که در مقیاس جهانی فعال هستند، به معنای از ضرورت پرداخت حقوق بیشتر است. بنابراین شاید این شیوه هزینه های بیشتری روی دست تان بگذارد. اگر آمادگی پرداخت چنین هزینه هایی را ندارید، بهتر است دور الگوی سازگار با دورکاری را خط بکشید؛ چراکه به غیر از هزینه اضافی مزیت دیگری برای تان به همره نخواهد داشت. 

مزایای کار ترکیبی

مزایای کار ترکیبی

آشنایی با الگوهای کار ترکیبی فقط یک روی سکه است. شما علاوه بر آشنایی با این نکات نیاز به یک راهنمایی دقیق درباره مزایای آن هم دارید. اینطوری خیلی بهتر برای تصمیم گیری در این رابطه آماده خواهید شد. پس با ما همراه باشید تا پرونده کار ترکیبی را ببندیم. 

هزینه اجرایی کمتر

هزینه اجرایی کمتر

کار ترکیبی به شما فرصت طلایی برای کاهش هزینه ها می دهد. بی شک کارآفرینان صفر کیلومتر همیشه بابت هزینه های اضافی شاکی هستند. بنابراین اگر فرصتی برای کاهش هزینه ها پیش بیاید، حتما از آن استقبال خواهند کرد. خب تا وقتی بخشی از اعضای شرکت در قالب دورکاری فعال هستند، هزینه ها کمتر از حالت عادی مدیریت کسب و کار خواهد بود. 

این روزها همه اهالی دنیای کسب و کار دنبال صرفه‎جویی بیشتر در هزینه ها هستند. درست به همین خاطر شما هم باید در این رابطه برنامه ای دقیق داشته باشید. احتمالا شما هم کارآفرینانی را دیده اید که به محض ورود به بازار دنبال ولخرجی های عجیب هستند. خب ما در روزنامه فرصت امروز اصلا طرفدار این مدل کار نیستیم. به همین خاطر توصیه اول و آخرمان برای شما در این وضعیت حذف هزینه های غیرضروری است. اینطوری اندک شانسی برای موفقیت در بازار خواهید داشت. 

مطلب مرتبط: الگوی کار ترکیبی (Hybrid Work) و چالش های آن

کارمندان مستقل و شادتر

کارمندان مستقل و شادتر

کار ترکیبی به اعضای شرکت امکان انتخاب از میان دورکاری و حضور سازنده در محیط کار را می دهد. گاهی اوقات مدیران به خیال اینکه که کارمندان در الگوی دورکاری خوشحال تر خواهند بود، همه را مجبور به ترک الگوی سنتی کار می کنند. این در حالی است که آدم ها به طور طبیعی سلیقه های مختلفی دارند. بنابراین کنار گذاشتن بخش زیادی از اعضای شرکت از فرصت کار حضوری تاثیر انکارناپذیری بر نگرش شان خواهد داشت. این امر تا جایی ادامه پیدا می کند که گاهی اوقات موجب نارضایتی های گسترده در میان اعضای یک شرکت می شود. 

ما در روزنامه فرصت امروز شیوه کار ترکیبی را فرصتی عالی برای تقویت روحیه و افزایش آزادی عمل کارمندان می دانیم. شما برای توسعه کسب و کارتان چاره ای به غیر از احترام به آزادی عمل اعضای شرکت ندارید. درست به همین خاطر باید هر طور شده این عامل مهم را در میان کارمندان تان تقویت کنید. وگرنه دیر یا زود اوضاع تان به هم می ریزد. 

ارتباط کاری بهتر

ارتباط کاری بهتر

نظر شما درباره حضور هر تیم کاری در مواقع ضروری دم دست تان چیست؟ خیلی از مدیران حوصله تعامل روزمره با یک عالمه کارمند را ندارند. درست به همین خاطر کار ترکیبی برای شان حکم نقشه گنج را دارد. اگر شما هم مدیریت کارمندان پرتعداد را کابوسی تمام عیار تلقی می کنید، کار ترکیبی فرشته نجات تان خواهد بود. یکی از ویژگی های کلیدی در مدل کار ترکیبی فراهم سازی موقعیتی برای ارتباط بهتر میان مدیران و کارمندان است. از قدیم گفته اند «دوری و دوستی» و شاید این ضرب المثل درباره شیوه مدیریت کارمندان کاربرد زیادی داشته باشد. پس بد نیست فرصتی به این الگو داده و شانس تان در بازار را امتحان کنید. 

یادتان باشد ارتباط بهتر مدیران با کارمندان امری ثابت نیست. چه بسا در طول زمان این حالت تغییر کرده و دیگر نیازی به استفاده از دورکاری یا کار ترکیبی نباشد. اگر از ما می شنوید، باید همیشه آماده تغییر باشید. وگرنه دیر یا زود اوضاع تان در بازار به هم ریخته و رشته امور از دست تان در خواهد رفت. 

چالش های کار ترکیبی

چالش های کار ترکیبی

مهمترین چالش در کار ترکیبی مدیریت دوگانه است. شما از طرفی با کارمندانی رو به رو هستید که در شرکت حضور پیدا می کنند و از طرف دیگر باید با بخشی از اعضا که دورکار هستند، تعامل داشته باشید. گاهی اوقات رفتار مدیران در این حالت موجب سوءتفاهم های بزرگ می شود. به طوری که شما را تا آستانه اتهاماتی مثل تبعیض میان کارمندان جلو می برد. این نکته مثل لبه پرتگاهی است که اگر به موقع از آن کنار نکشید، سقوط آزادی تمام عیار را به همراه خواهد داشت. 

هیچ کارمندی علاقه مند به فعالیت در شرکتی با تبعیض های گسترده نیست. درست به همین خاطر شما باید فکری به حال وضعیت تان در شرکت کنید. وگرنه دیر یا زود اوضاع تان در بازار با چالش های کلیدی همراه خواهد شد. همان طور که یک متهم حتی بعد از تبرئه شدن همچنان نگاه های سنگین دیگران روی خودش را حس می کند، مدیران هم بعد از اثبات رفتار یکسان شان با همه کارمندان بیشتر از گذشته در معرض اتهام های مختلف یا نگاه های منفی خواهند بود. به طوری که عملا مدیریت شرکت برای تان تبدیل به نوعی ماموریت غیرممکن خواهد شد. 

مطلب مرتبط: دورکاری (Remote Work) در دنیای کسب و کار: راهنمایی کامل برای کارآفرینان

یادتان باشد، برخی از روش های مدیریت کسب و کار به درد همه نمی خورد. کار ترکیبی یکی از این روش هاست که باید با دقت فراوان درباره‎اش تصمیم گیری کنید. عجله در این رابطه نه تنها اوضاع شما را به هم خواهد ریخت، بلکه از نظر آینده شغلی نیز ریسک زیادی برای تان به همراه دارد. خب اولین شکست در بازار احتمالا آخرین شکست آدم خواهد بود، مگر نه؟

دورکاری و مزایای آن

دورکاری و مزایای آن

دورکاری الگوی تازه ای نیست، با این حال وقتی کرونا سایه شومش را بر سر دنیا انداخت، محبوبیت زیادی پیدا کرد. این الگو به مدیران امکان ادامه فعالیت شرکت بدون ریسک های مربوط به ابتلا به کرونا را می داد. بعد از اینکه اوضاع خطرناک کرونا تمام شد، دورکاری همچنان مهمان ویژه کارآفرینان بود. این اتفاق یک دلیل روشن داشت: مزایای حیرت انگیز دورکاری.

ما در این بخش قصد داریم برخی از مهمترین مزایای دورکاری را به اتفاق شما مرور کنیم. از آنجایی که دورکاری شیوه ای بی نهایت سرراست محسوب می شود، مثل کار ترکیبی مدل های مختلفی ندارد. پس ما این بخش را با مرور مزایای این شیوه دنبال کرده و بعد هم برخی از چالش های مهم آن را مرور خواهیم کرد. 

کار از هر جای دنیا: فرصت استخدامی به وسعت دنیا!

کار از هر جای دنیا

اینکه آدم در خانه اش نشسته و برای برندهای بزرگ دنیا کار کند، دیگر یک رویای شیرین نیست. خیلی از کارمندان با سابقه دنیا الان همینطوری مشغول فعالیت کاری هستند. مدیران نیز فرصت طلایی همکاری با بهترین نیروی کار دنیا در قالب دورکاری را به همین سادگی از دست نمی دهند. نکته کلیدی در این میان درک امکان استخدام نیروی کار از هر نقطه دنیاست. شما لازم نیست فقط از شهرهای اطراف یا قاره خودتان دست به انتخاب بزنید. کم نیستند شرکت هایی که در سیلیکون ولی ثبت شده اند، اما کارمندانی از سراسر دنیا دارند. دورکاری به مدیران امکان تشکیل تیم های بی نهایت حرفه ای، آن هم بدون توجه به بُعد مکان را می دهد.

ما در روزنامه فرصت امروز معتقدیم تنها محدودیت مهم در دورکاری انتخاب کارمندان به گونه ای است که اختلاف ساعت کار دست تان ندهد. مثلا اگر شما در قاره آسیا فعال هستید، نهایتا باید از آسیای شرقی یا اروپا کارمند در قالب دورکاری بگیرید. خب قاره آمریکا با اختلاف ساعت وحشتناک اصلا گزینه خوبی نخواهد بود؛ چراکه ساعت کاری شما عملا نیمه شب قاره آمریکا را شامل می شود. اگر کارمندی را سراغ دارید که از خواب شبش برای همکاری با برندی در آن سر دنیا می زند، ما را هم بی خبر نگذارید. 

برنامه انعطاف پذیر: آرزوی تمام کارمندان

برنامه انعطاف پذیر

آیا کارمندان وقتی در دفتر شرکت حضور دارند، دائما مشغول رسیدگی به کارهای مهم هستند؟ احتمالا شما هم در طول ساعت های اداری از بیکاری شدید رنج برده اید. به علاوه، گاهی اوقات آدم کارهای شخصی دارد که باید فورا انجام دهد. در این صورت حضور در دفتر کار دست کمی از زندان نخواهد داشت. 

یکی از مزایای حیرت انگیز دورکاری انعطاف بیشتر در برنامه کاری است. اینطوری شما فقط و فقط با کیفیت نهایی پروژه تان ارزیابی خواهید شد و دیگر مهم نیست چه ساعتی مشغول کار شده یا کی کار را تعطیل می کنید. 

مطلب مرتبط: راهکارهای تعامل با کارمندان در فرآیند دورکاری

کارمندانی که توانایی خوبی در مدیریت پروژه ها و پیشبرد کارها مطابق نظم خاص خودشان دارند، معمولا با دورکاری نیز میانه خوبی خواهند داشت. این گزینه به آنها فرصت خوبی برای اثرگذاری بر روی مدیران داده و خیال آنها را بابت عملکرد مناسب در بازار راحت می کند. 

یادتان باشد، هیچ الگوی کاری برای همه مردم دنیا خوب نیست. دورکاری هم برای آن دسته از کسانی که توانایی مدیریت خود را ندارند، فاجعه آمیز خواهد بود. به طوری که بعد از مدتی کوتاه رشته تمام کارها از دست شان خارج می شود. پس بد نیست قبل از اینکه کارمندانی برای شرکت تان استخدام کنید، نیم نگاهی به سابقه کارشان در قالب دورکاری داشته باشید. اینطوری خیال تان از آینده برند خود نیز مطمئن می شود. خب هرچه باشد کسانی که تا حالا یک دقیقه هم سابقه دورکاری ندارند، دیر یا زود مشکلات زیادی برای تان به وجود خواهند آورد. پس چه بهتر که قبل از وقوع این حادثه عظیم جلویش گرفته شود. 

همکاری با محوریت مهارت ها: جذابیت بی پایان

همکاری با محوریت مهارت ها

اگر در الگوی کار ترکیبی محدودیت نسبتا زیادی برای همکاری با کارمندان جهانی وجود دارد، در اینجا دیگر هیچ محدودیتی پیش روی شما نخواهد بود. خیلی از مدیران حسرت همکاری با کارمندانی کاملا حرفه ای و دارای مهارت های بالا را دارند. خب اگر شما هم اینطور فکر می کنید، بد نیست نگاهی به دورکاری داشته باشید. اینطوری می توانید بدون هیچ دردسری با کارمندان در مقیاس جهانی همکاری کرده و اصلا نگران جزییات هم نباشید. 

یکی از نتایج کلیدی اتفاق بالا همکاری با تمرکز محض بر روی مهارت کارمندان است. احتمالا شما هم تجربه قطع همکاری با بسیاری از کارمندان درجه یک فقط و فقط به خاطر نقل مکان شان به شهری دیگر را داشته اید. چنین اتفاقی برای هر کارآفرینی بی نهایت سخت و غیرمنتظره است. بنابراین دورکاری می تواند مشکلات این چنینی را به طور کامل برای شما از بین ببرد. چه بسا با دورکاری تیم شما از نقطه نظر مهارت در وضعیت بهتری قرار گیرد. پس منتظر چه هستید؟ همین حالا دست به کار شده و چنین تیمی برای خودتان مهیا کنید. 

چالش های دورکاری

چالش های دورکاری

هیچ الگوی کاری در این دنیا بدون ایراد نیست. دورکاری هم علاوه بر مزایای حیرت انگیز برخی از مشکلات را به همراه دارد. در ادامه برخی از نکات کلیدی در این رابطه را مرور خواهیم کرد. 

بحران ارتباط میان اعضای شرکت

بحران ارتباط میان اعضای شرکت

شما قرار نیست بدون استفاده از ملاقات های حضوری یا تعاملات عادی میان اعضای شرکت بدون هیچ دردسری کارتان را ادامه دهید. هرچه باشد در ساختار سازمانی تعامل میان اعضای شرکت نکته ای کلیدی برای همکاری بهترشان محسوب می شود. چه بسا کارمندان در قالب این الگو مشکلات بسیاری زیادی را تجربه کنند. پس دورکاری هم مثل کار ترکیبی به درد همه نمی خورد. یکی از مشکلاتی که در این میان دیر یا زود یقه مدیران را می گیرد، بحران ارتباط میان اعضای شرکت است. چطور انتظار دارید کسانی که تا حالا یکدیگر را ملاقات هم نکرده اند، مثل ساعت با هم هماهنگ شوند؟

مطلب مرتبط: چالش حمایت از کارمندان در فرآیند دورکاری

سوال بالا معمولا در ابتدای کار برای هیچ کارآفرینی جدی به نظر نمی رسد. با این حال به محض اینکه اولین چالش ها خودشان را نشان می دهند، همه به فکر راهکاری برای آن می افتند. ما در روزنامه فرصت امروز همیشه ارزیابی کلی از الگوی دورکاری قبل از انتخابش را توصیه می کنیم. اگر شما هم دوست دارید از این شیوه استفاده کنید، بد نیست کمی دست نگه داشته و بیشتر سبک و سنگین کنید. 

ترسیم مرز میان کار و زندگی

وقتی آدم ها از خانه مشغول کار هستند، ترسیم مرزی محسوس میان کار و زندگی بدل به چالشی سخت خواهد شد. خیلی از کارمندان در قالب دورکاری عملا یکی از بخش های زندگی را نابود می کنند. ماجرا از این قرار است که دسته نخست از کارمندان آنقدر درگیر کارشان می شوند که زندگی شان را فراموش می کنند. دسته دوم کاملا برعکس هستند. به طوری که کار را سرسری گرفته و فقط روی زندگی خودشان متمرکز می شوند. 

اگر یادتان باشد، در بخش های قبلی گفتیم بد نیست نیم نگاهی به تجربه دورکاری اعضای شرکت داشته باشید. این امر در جلسات استخدامی اهمیت محوری خواهد داشت. خب کسی که تا حالا تجربه دورکاری، حتی در دوران کرونا را نداشته، احتمالا اصلا از این مدل کار خوشش نمی آید. پس چرا الکی خودتان را درگیر همکاری با چنین گزینه ای می کنید؟

یادتان باشد، مرز میان کار و زندگی باید کاملا روشن باشد. وگرنه بالاخره یکجایی کار دست مدیران می دهد. اگر فکر می کنید کارمندان تان مهارت لازم برای ترسیم این خط کلیدی را ندارند، بهتر است قبل از اجرای دورکاری کمی درباره این نکته کلیدی به آنها توضیح دهید؛ چراکه بدون این کار بی برو برگشت کارتان با مشکلات کلیدی همراه خواهد شد. 

این روزها مشاوران زیادی در زمینه دورکاری مشغول کمک به کسب و کارها هستند. اگر شرایط تان کمی پیچیده شد، بد نیست از این خدمات هم استفاده کنید. همکاران ما در روزنامه فرصت امروز آماده کمک به شما درباره جنبه های مختلف دورکاری هستند. پس هر جا کارتان به مشکل خورد، ما را فراموش نکنید.

منابع:

https://www.makeuseof.com

https://ruul.io

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/eYnUnLg8
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارخرید از چینپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هوایی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه