شنبه, 29 دی 1397 - 18:58

کمپین #همراهتیم همراه اول زیر ذره بین «فرصت امروز»

تقریبا تمام مردم یک کشور یا حتی جهان چه اهل ورزش باشند و چه نباشند در رویدادهای ورزشی مهم در یک بازه زمانی خاص توجه شان نسبت به رویداد مربوطه به شدت زیاد است. به ویژه اگر رویداد مربوطه مربوط به پرطرفدارترین ورزش دنیا یعنی فوتبال باشد. دوره های مختلف مسابقات جام جهانی یا المپیک را در ذهن خود مرور کنید. آنچنان تمام رسانه های جمعی مانند تلویزیون، رادیو، اینترنت، روزنامه ها و مجلات غرق در برنامه های مختلف و اطلاعات راجع به رویداد ورزشی می شوند که تقریبا تمامی افراد در جریان آن قرار می گیرند، بنابراین بازاریابی در زمان برگزاری چنین رویدادهای مهم ورزشی می تواند به طور شگرفی در گسترش کسب و کار و معرفی برندها تاثیر داشته باشد. شرکت ها و برندهای بزرگ و معروفی در سراسر دنیا هنگام برگزاری رقابت های ورزشی مهم به روش های مختلف بازاریابی محصولات خود را تبلیغ می کنند و یا بر برندینگ نام تجاری خود متمرکز می شوند. یکی از رایج ترین روش های بازاریابی در این رویدادها تعریف کمپین های مختلف است که هم می تواند تاثیر مثبتی بر معرفی برند دارد و هم می تواند فروش شرکت را بالا ببرد. این کمپین ها معمولا با ایجاد شور و هیجان در بین کاربران اهداف خود را دنبال می کنند. هرچه کمپین جذاب تر باشد موفقیت آن بیشتر خواهد بود.

در همین راستا همراه اول همانند همیشه، در رویداد فوتبال جام ملت های آسیا 2019 اقدام به راه اندازی کمپین #همراهتیم کرده است که در ادامه با توجه به اهمیت آن و حضور تیم ملی کشورمان و شانس بالای قهرمانی ایران در آن، مروری بر این کمپین جالب خواهیم داشت.

کمپین #همراهتیم همراه اول

شعار کمپین همراهتیم

هدف تشکیل این کمپین حمایت از تیم ملی و دلگرمی دادن به بازیکنان است. شعار این کمپین آن است که ما به بازیکنان تیم ملی پاس گل می دهیم. برای این حرکت نمادین باید یک توپ همراه تان باشد و آن را به هر شکلی که مد نظرتان است و طراحی کرده اید پاس بدهید.

مطلب مرتبط: کمپین «مدار فیروزه ای» همراه اول زیر ذره بین «فرصت امروز» / روی مدار باش!

نحوه عضویت در کمپین همراهتیم

برای یکپارچه شدن و زیباتر شدن فیلم هایی که برای کمپین همراهتیم می سازید، یک قالب مشخص توسط سلبریتی ها معرفی می شود. این قالب کلیات فیلمی که باید بگیرید را به شما نشان می دهد تا فیلم های مختلف گرفته شده همسو بوده و زمان مشخصی داشته باشند. برای عضویت در کمپین همراهتیم همراه اول کافی است یک فیلم کوتاه در قالب معرفی شده بسازید و در صفحه شخصی خود با هشتک #همراهتیم به اشتراک بگذارید. در این فیلم نام دو تا از دوستان خود را که می خواهید به کمپین دعوت کنید بیان کرده و آنها را تگ کنید. به این ترتیب شما نیز عضو کمپین همراهتیم همراه اول شده و این چرخه را ادامه می دهید.

به طور خلاصه گردش کار شرکت در کمپین به شرح زیر است:

• یه توپ ساده جور کنین و از خودتون ویدئو بگیرین.

• داخل ویدئو 2 نفر از دوستانتون رو به این چالش دعوت کنین.

• با خلاقیت خودتون یه پاس گل بدین، به طوری که توپ از تصویر خارج بشه.

• ویدئو را با هشتگ #همراهتیم در صفحه تون به اشتراک بذارین و اون دو نفر رو تگ/منشن کنین.

• اگه صفحه تون خصوصیه (private)، اسکرین شات بگیرین و به صفحه اینستاگرام همراه اول دایرکت کنین.
شروع کمپین همراهتیم

در کمپین #همراهتیم، از همه مردم دعوت می شود تا با پیوستن به این کمپین و تهیه ویدئو، حمایت خود را از تیم ملی فوتبال ایران ابراز کنند و پیام همدلی خود را به تیم برسانند. برای یکپارچه شدن ویدئوها و هماهنگی تصویری و محتوایی، قالبی برای آن طراحی شده است که از طریق تعدادی سلبریتی و اینفلوئنسر به دیگران معرفی می شود. به این صورت که این چند نفر، به عنوان آغازکننده های کمپین، حرکتی را شروع می کنند و بعد هر کدام از آنها از دو نفر از دوستان خود دعوت می-کنند تا آنها هم به کمپین بپیوندند و افراد دیگری را به کمپین دعوت کنند. هدف از این به هم پیوستن و ادامه دادن زنجیره ای که آغاز شده، این است که مردم به صورت استعاری، به بازیکنان تیم ملی ایران پاس گل بدهند.

سلبریتی یا اینفلوئنسر در لوکیشن مورد نظرِ خود جلوی دوربین ایستاده و یک توپ فوتبال که روی آن #همراهتیم درج شده است در دست دارد. در این ویدئوها سه عنصر اصلی باید در کلام و تصویر رعایت شود. اما قطعا لحن، گفتار، اکت و خلاقیت هر فرد می تواند متفاوت باشد:

1. می خوایم پاس گل بدیم به تیم ملی، همه مردم ایران همراه تیم بشیم و پاس گل بدیم به بچه های تیم ملی تا تیم های حریف رو درو کنن توی جام ملت ها.

2. من دو نفر رو دعوت می کنم به این چالش(اسامی را می گوید)، توپ رو پاس می دم بهشون(هر کسی با خلاقیت خودش پاس می دهد) تا اونها هم دو نفر دیگه رو به چالش دعوت کنن و همینجور این پاس های گل برسه به بچه های تیم ملی.

3. از شمایی که این ویدئو رو می بینین هم دعوت می کنم توی این چالش شرکت کنین و ویدئوتون رو با هشتگ همراهتیم پست کنین توی صفحه تون و دو نفر رو به چالش دعوت کنین و تگ کنین.

مطلب مرتبط:نگاهی به کمپین جدید همراه اول / ترکیب ساده همراهی

خلاقیت در ساخت فیلم کمپین همراهتیم

کمپین #همراهتیم همراه اول

درست است که فیلم باید در یک قالب مشخص ساخته شود، اما این به آن معنا نیست که تمامی فیلم ها باید شبیه به یکدیگر ساخته شوند. اتفاقا کاملا برعکس فیلم ها را می توانید طبق سلیقه و انتخاب خودتان بسازید. می توانید لوکیشن های مختلف را برای ساخت آن انتخاب کنید. این لوکیشن ها می تواند در یک زمین فوتبال چمن، زمین ورزشی مدرسه، محیط خانه و یا حتی کوچه باشد. تم های مختلفی می توانید برای دیالوگ ها و ساخت فیلم استفاده کنید، می توانید از یک قالب اسطوره ای و با غرور ملی استفاده کنید یا قالب مورد علاقه شما طنز باشد. اگر در فوتبال یا رشته ورزشی با توپ مهارت خاصی دارید می توانید با توپ بازی کنید و حرکات حرفه ای انجام دهید یا توپ را ساده پاس داده و از کادر خارج کنید.

کپشن فیلم کمپین همراهتیم همراه اول:

بعد از اینکه فیلم را در قالب بالا ساختید در کپشن آن نیز باید موارد ذکرشده در فیلم را در عنوان نیز بنویسید یعنی:

1)استفاده از #همراهتیم

2)توضیح درباره کمپین، تگ کردن دو دوستی که در فیلم نام آنها برده و آنها را دعوت کرده اید.

3)دعوت کردن از تمام مردم ایران برای شرکت در این کمپین و حمایت از تیم ملی

یک نمونه از کپشن فیلم کمپین همراهتیم:

فرض کنید یک فیلم برای کمپین ساخته ایم و می خواهیم یک کپشن مناسب برای آن بنویسیم.کپشن زیر می تواند یک راهنمای کمکی برای شما باشد:

سلام... امروز می خوام تمام انرژی و عشق خودم را به بچه های تیم ملی اعلام کنم و بگم من یکی از اعضای #همراهتیم که همیشه حامی تیم ملی هستم. این کمپین قراره به بچه های تیم فوتبال پاس گل بده تا بتونن تمام بازی هاشون رو توی جام ملت های آسیا به بهترین شکل ببرند. شما هم می تونید به راحتی به این کمپین ملحق بشید، کافیه یک فیلم کوتاه از خودتون آماده کنید، دو تا از دوستاتون رو به این کمپین دعوت کنید، اسم اونها رو توی فیلم بگید و اونها رو تگ کنید. از یه توپ فوتبال استفاده کنین و توپ رو به اونها پاس بدین. عضویت در این کمپین نشون می ده که همه ما یک دل و یک صدا حامی تیم فوتبال مون هستیم. چه شما فوتبالی باشید و چه نه به عنوان یک ایرانی از شما دعوت می کنم به کمپین همراهتیم همراه اول بپیوندید.

سپس فیلم را با #همراهتیم به اشتراک بگذارید. این حرکت به وسیله دوستان شما نیز ادامه پیدا کرده و به صورت زنجیروار تعداد زیادی عضو کمپین همراهتیم همراه اول می شوند.

مطلب مرتبط:نگاهی به کمپین اینترنت نسل چهارم اپراتور همراه اول / تجربه تبلیغاتی با اینترنت پرسرعت

کلام آخر ...

تیم ملی فوتبال مان بعد از مدت ها امسال یکی از مدعیان قهرمانی در جام ملت های آسیا است. امیدواریم با غیرت و همدلی بازیکنان و تفکر مربی حرفه ای تیم و حمایت همه ما ایرانیان به عنوان یار دوازدهم امسال شاهد قهرمانی تیم کشورمان بعد از سال ها باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی