شنبه, 30 فروردين 1399 - 09:10

در شرایطی که ویروس کرونا اکثر کسب و کارها را متوقف کرده است و در این شرایط بسیاری با مشکلات شدید مالی دست به گریبان هستند، اقدام جدید مدیران آمازون جنجال های بسیاری را به همراه داشته است. درواقع با توجه به موفقیت این شرکت در زمینه فروش اینترنتی و قرنطینه خانگی که به استفاده بیشتر افراد از اینترنت منجر شده است، میزان تقاضای این شرکت افزایشی چشمگیر را پیدا کرده و همین امر باعث شده است تا در بخش های مختلف خصوصا انبارداری نیاز به نیروی بیشتری حس شود.

قدرت‏ نمایی آمازون

به همین خاطر این شرکت اعلام کرده است که 75 هزار نفر را استخدام خواهد کرد. این امر در حالی است که برخی از تحلیلگران، فعالیت شرکت آمازون را در شرایط حال حاضر، بیش از حد منفعت‎طلبانه اعلام کرده و به خطر انداختن جان افراد را متهم کرده اند. درواقع در حال حاضر صدها نفر در کنار هم در یک انبار مشغول به کار هستند. با این حال جف بزوس در جدیدترین مصاحبه خود اعلام کرده است که در شرایط سخت حال حاضر، اقدام آمازون بسیار مهم و حیاتی است.

مطلب مرتبط: درس های تازه از بحران کرونا

برای مثال فروشگاه زنجیره ای هول فودز که از زیرمجموعه های آمازون محسوب می شود، ضروری است تا به فعالیت خود ادامه داده تا نیاز افراد به خارج شدن از منازل کاهش یابد، با این حال اعلام شده است که برای کاهش نگرانی ها، نظارت های سختگیرانه تری اعمال خواهد شد. حال باید دید که در چند روز آینده، چه اتفاقاتی رقم خواهد خورد. درواقع اگرچه کرونا باعث افزایش سود آمازون شده است، با این حال یک اشتباه می‎تواند وجهه این شرکت را به صورت کامل تخریب کرده و نتایج عکس را به همراه داشته باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید