چهارشنبه, 28 اسفند 1398 - 13:54

برند اپل در گزارشی رسمی خبر از بازگشایی تمام 42 فروشگاه اش در چین داده است. مدیرعامل این غول دنیای دستگاه های دیجیتال خبر موردنظر را در مصاحبه ای اختصاصی با بلومبرگ و رویترز اعلام کرده است. به این ترتیب استراتژی اپل در راستای مقابله با گسترش هرچه سریع تر ویروس کرونا تقریبا به پایان راه رسیده است. مدیران اپل در ابتدای ماه فوریه در واکنش به شیوع سریع این ویروس اقدام به تعطیلی موقت فروشگاه های شان در این کشور کردند.

بازگشایی فروشگاه های اپل در چین

براساس گزارش رسمی اپل بستن فروشگاه های این برند در چین به عنوان یکی از بزرگ‎ترین بازارهای آنها موجب بروز برخی از چالش های مالی در ماه گذشته شده است. با این حال مدیران این برند پس از بازگشایی دوباره شعبه های فروش شان در چین امیدوار به بازگشت وضعیت به حالت عادی هستند. نکته مهم درباره وضعیت برند اپل حضورش در تمام نقاط شیوع کروناست. وقتی ما با یک برند بزرگ مواجه هستیم، بحران های جهانی بیشتری تاثیر را بر روی آن خواهد داشت. این امر در مورد تجربه کرونا به خوبی قابل مشاهده است. اکنون پس از بازگشایی فروشگاه های اپل در چین نوبت به شعبه های ایتالیا رسیده است. براساس اعلام رسمی مدیران اپل در ایتالیا این برند به طور موقت تمام فعالیت های فروش خود را تعطیل کرده است. این امر در راستای بهبود وضعیت سلامتی مشتریان بازار ایتالیا صورت گرفته است.

مطلب مرتبط: دورکاری راهکار اپل برای کاهش سرعت انتشار ویروس کرونا در آمریکا

تیم کوک در مصاحبه ای پیرامون بازگشایی شعبه های اپل در چین اینگونه اظهارنظر کرده است: «من گمان می کنم کشور چین به خوبی ویروس کرونا را تحت کنترل درآورده است. اگر ما فقط به آمارهای رسمی این کشور در زمینه مقابله با ویروس موردنظر نگاه کنیم، امکان فهم نکات بسیار زیادی درباره سرنوشت آن را خواهیم داشت. من به طور شخصی نگاه بسیار مثبتی به این ماجرا دارم.» شروع فعالیت خرده‎فروشی اپل در بازار چین همراه با تردیدهایی درباره وضعیت آنها در بازارهای جهانی است. به این ترتیب شاید با شیوع بیشتر ویروس کرونا شاهد تعطیلی هرچه بیشتر شعبه های اپل در سراسر جهان به دلایل بهداشتی باشیم. بدون تردید این امر تا زمان کنترل کامل ویروس موردنظر ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید