جمعه, 10 مرداد 1399 - 15:00

اگر شما در زمینه مدیریت کسب و کار فعالیت داشته باشید، به خوبی از وابستگی موفقیت در این عرصه به استخدام نیروی کار مناسب آگاه هستید. امروزه برندهای مختلف در تلاش برای جلب نظر نیروی کار ماهر و دارای تجربه رقابت نزدیکی با هم دارند. هرچه تیم کارمندان شرکت شما دارای توانایی و سابقه بیشتری باشد، در عمل شانس بیشتری برای موفقیت در بازار خواهید داشت. افزایش اهمیت استخدام نیروی کار ماهر در طول سال ‎های اخیر برخی از کارآفرینان را وارد حوزه کاریابی کرده است. چنین آژانس‎ هایی در تلاش برای یافتن نیروی کار مناسب شرکت ‎های مختلف هستند . نکته جالب اینکه همکاری با چنین آژانس ‎هایی در طول دهه گذشته به شدت افزایش یافته است.

بدون تردید هنوز هم برخی از برندها نسبت به همکای با آژانس ‎‏های کاریابی برای تامین نیازهای استخدامی شان تردید دارند. این امر گاهی اوقات مشکلات جدی برای برندها ایجاد می‎ کند. هدف ما در مقاله کنونی بررسی مزیت ‎های همکاری با آژانس ‎های کاریابی برای تامین نیازهای استخدامی شرکت است. ما در ادامه بحث را در قالب چهار محور اصلی پیش خواهیم برد.

مزیت همکاری آژانس کاریابی استخدام نیروی کار

1. صرفه ‎جویی در زمان

فرآیند یافتن و استخدام کارمندان تازه همیشه زمان زیادی طلب می ‎کند. امروزه اغلب برندها زمان کافی برای استخدام کارمندان را ندارند. این امر در کنار ضرورت برگزاری مصاحبه حضوری با تعداد زیادی از متقاضیان بدل به کابوسی تمام عیار خواهد شد . همکاری با آژانس‎ های کاریابی امکان صرفه ‎جویی در زمان و دسترسی سریع به فرد موردنظر را فراهم خواهد کرد.

مطلب مرتبط: نکاتی برای استخدام نیروی کار جوان

برندهای سنتی در زمینه استخدام کارمندان همیشه با مشکل مدیریت زمان مواجه هستند. همچنین تعامل با کارمندان نیز در شرایط ناتوانی برای یافتن جایگزین ‎شان دشوار خواهد بود. علاقه کارمندان برای ترک شرکت یا کار در موسسه‎ ای بزرگ ‎تر کاملا طبیعی است. اگر ما توانایی یافتن سریع جایگزین برای کارمندان قبلی را نداشته باشیم، بخش قابل توجهی از فعالیت شرکت ‎مان متوقف خواهد شد.

2. دسترسی به منابع بیشتر

دسترسی به منابع بیشتر برای استخدام نیروی کار یکی دیگر از مزیت ‎های آژانس ‎های کاریابی است. چنین موسسه‎ هایی به طور معمول دامنه وسیعی از کارمندان علاقه ‎مند به استخدام در حوزه‎ های مختلف را تحت پوشش دارند. بنابراین توصیه کارمندان مناسب با سطح نیاز شرکت شما کار چندان دشواری برای آنها نخواهد بود. این امر توانایی برندها برای استخدامی برندها را به شدت افزایش خواهد داد.

ارتباط با دانشگاه‎ ها به عنوان یکی از مراکز اصلی پرورش استعدادهای کارآفرینی و کسب و کار مزیت مهمی برای برندها محسوب می‎ شود. متاسفانه بسیاری از برندها در عمل توانایی ایجاد ارتباط مناسب با دانشگاه‎ ها یا دیگر مراکز آموزشی را ندارند. همکاری با آژانس ‎های کاریابی در این بخش نیز ایده مناسبی محسوب می ‎شود. مزیت اصلی آژانس‎ های کاریابی ارتباط قوی با بخش ‎های مختلف تحصیلی و آموزشی است بنابراین آنها همیشه تعدادی نیروی کار آماده برای ورود به دنیای کسب و کار در اختیار دارند.

3. حفظ بهتر کارمندان در شرکت

حفظ کارمندان در شرکت یکی از دغدغه ‎های اصلی برندها محسوب می‎ شود. کارآفرینان همیشه نگران از دست دادن کارمندان برترشان هستند. یافتن جایگزین برای کارمندان مطرح همیشه فرآیند دشواری محسوب می‎ شود. بنابراین گزینه نخست هر برندی تلاش برای پیشگیری از خروج کارمندان ماهرشان است. آژانس‎ های کاریابی به طور معمول قراردادهای حرفه‎ ای و بلندمدتی با نیروی کار امضا می‎ کنند بنابراین شما امکان استفاده از حضور طولانی نیروی کار حرفه‎ ای در کسب و کارتان را خواهید داشت.

بسیاری از برندها در زمینه استخدام نیروی کار عجله بسیار زیادی دارند. این امر موجب بروز مشکلاتی در زمینه ارزیابی توانایی افراد مختلف و انتخاب بهترین فرد می ‎شود. نتیجه چنین امری اغلب چالش ‎های فراوان در زمینه همکاری میان برندها و کارمندان تازه ‎شان خواهد بود. همکاری با آژانس ‎های کاریابی امکان اطمینان از کیفیت و مهارت کارمندان را فراهم خواهد کرد بنابراین هر برندی در صورت محدودیت زمانی برای استخدام نیروی کار باید اقدام به همکاری با آژانس‎ های کاریابی نماید.

4. رابطه حرفه ‎ای و عمیق با نیروی کار

گاهی اوقات برخی از برندها نیازمند نیروی کار موقتی هستند. این امر در حوزه‎ های مختلفی نظیر بازاریابی، روابط عمومی و حتی فروش روی می‎ دهد. مسئله مهم در این میان یافتن افرادی برای کار موقت با نهایت دقت و حرفه‎ ای ‎گری است. بسیاری از کارمندان پس از شروع به کار موقت در یک شرکت عملکرد مناسبی از خود نشان نمی ‎دهند. این امر به دلیل اطمینان از قطع همکاری پس از پایان بازه زمانی کوتاه‎ مدت است. مزیت اصلی آژانس ‎های کاریابی رفتار حرفه‎ ای نیروی کار موقت در شرکت‎ های مختلف است. دلیل اصلی این امر آموزش‎ های حرفه‎ ای آژانس‎ های کاریابی است.

مطلب مرتبط: راهکارهایی برای استخدام نیروی انسانی مناسب

امروزه اغلب کسب و کارها برنامه بسیار شلوغی در طول روز دارند. این امر فرصت چندانی به آنها برای برگزاری مصاحبه استخدامی نمی ‎دهد. اگر شما نیز برنامه کاری بسیار شلوغی دارید، همکاری با آژانس‎ های کاریابی ایده مناسبی خواهد بود. شما به این ترتیب امکان صرفه‎ جویی در وقت و دسترسی به نیروی کار مورد نیازتان با بالاترین کیفیت و مهارت را خواهید داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید