جمعه, ۱ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Fri, 23 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

بهبود کیفیت کاری برای هر کارآفرینی دارای اهمیت است. بسیاری از افراد به طور طبیعی دارای عملکرد مناسبی از نظر کاری نیستند. همین امر انگیزه کافی برای بهبود کیفیت کاری و افزایش بهره وری را به همراه دارد. اگر در این میان از توصیه های مناسب برای بهبود کارایی در عرصه کسب و کار استفاده شود، مسیر موردنظر در بازه زمانی کوتاهی طی خواهد شد. 

امروزه بسیاری از کارشناس ها نسبت به ایجاد تغییرات کوچک اما تاثیرگذار در حوزه زندگی شخصی یا به عبارت دیگر سبک زندگی تاکید دارند. این امر اغلب اوقات موجب بهبود کیفیت کاری در بلندمدت می شود. هدف اصلی در مقاله کنونی بررسی این نکته مهم است. برخی از کارآفرینان جوان و موفق در بازارهای مختلف این مسئله را مورد بررسی دقیق قرار خواهند داد. 

بهبود کیفیت کاری با تغییرات هوشمندانه سبک زندگی

1.    حذف المان های پرت کننده حواس در محل کار

جاش کوهلباچ: موسسه Wholesale Suite

یکی از راهکارهای مناسب برای افزایش بهره وری در محیط کار مربوط به کاهش المان های پرت کننده حواس است. اغلب افراد در محیط کار به سادگی حواس شان پرت می شود. مهمترین آیتم در این میان دستگاه های هوشمند و به ویژه گوشی های هوشمند است. چنین دستگاه هایی در طول ساعت های کاری باید کنار گذاشته شوند. خوشبختانه بسیاری از مردم توانایی مدیریت زمان کار با گوشی های هوشمند را دارند. این امر نکته قوت بسیار مهمی برای چنین افرادی محسوب می شود، با این حال برخی از افراد نیاز به راهنمایی و برنامه ریزی در این حوزه خواهند داشت. چنین افرادی باید پیش از هر نکته دیگری به کاهش المان های پرت کننده حواس توجه نشان دهند.

مطلب مرتبط: ۶ نشانه ای که سبک زندگی نسل جدید کارآفرینان را متمایز می کند

بدون شک هر فردی نسبت به برخی از المان ها در محیط کار حساسیت نشان می دهد بنابراین هیچ رویکرد یگانه ای برای شناسایی المان ها وجود ندارد. مهمترین مسئله در این میان تلاش برای ارزیابی دقیق وضعیت محل کار و تلاش برای حذف بخش های آزاردهنده و موجب حواس پرتی است. این امر به اندازه کافی برای تاثیرگذاری بهتر در محیط کار کافی خواهد بود. 

2.    استفاده از تمام فرصت های کوچک

جان هال: موسسه کلندر

اعمال تغییرات بسیار کوچک در سبک زندگی اغلب به دلیل فقدان تاثیرگذاری لازم مورد بی توجهی قرار می گیرد. نکته مهم در این میان تاثیر مشترک اقدامات کوچک است. وقتی کارآفرینان از هر فرصتی برای اصلاح نحوه زندگی شان استفاده نمایند، به تدریج توانایی تاثیرگذاری شان بر روی محیط کار و تعامل با مشتریان بیشتر خواهد شد. 

استفاده از فرصت های مختلف در طول روز برای کارآفرینی بهتر ضروری است. این امر همیشه به معنای تلاش برای کار مداوم نیست. گاهی اوقات ما نیاز به استراحت داریم. اگر در طول روز زمان اندکی برای استراحت اختصاص دهیم، شاید بهره وری کلی مان به شدت افزایش پیدا کند. بنابراین استفاده از فرصت های مناسب در طول روز نباید فقط محدود به گزینه های مشخص و از پیش تعیین شده ای باشد. 

3.    ایجاد عادت مشخص برای مطالعه

جوردن کونراد: موسسه Writing Explained

یکی از راهکارهای مناسب برای افزایش بهره وری و کارایی در محیط کسب و کار مربوط به اختصاص زمان مناسب برای مطالعه در طول روز است. بسیاری از افراد به دلیل فقدان آگاهی از شیوه های نوین کسب و کار فعالیت همیشه بهره وری پایینی دارند بنابراین اندکی مطالعه بسیاری از مشکلات را حل و فصل خواهد کرد. 

وقتی افراد به دنبال مطالعه هستند، همیشه با انتخاب از میان گزینه های متعدد مواجه می شوند. مهمترین مسئله در این میان تلاش برای انتخاب گزینه های مناسب به منظور مطالعه ای تاثیرگذاری است. خوشبختانه امروزه سایت های بسیار زیادی در زمینه ارزیابی و تحلیل انواع کتاب و مجله فعالیت دارد بنابراین انتخاب گزینه هایی برای مطالعه از میان توصیه های سایت های معتبر امری مناسب خواهد بود. 

4.    ضرورت برنامه ریزی

دیگو اروجوئلا: موسسه Cables & Sensors

وقتی مردم در طول روز به استقبال رویدادهای مختلف، به جای برنامه ریزی مشخص، می روند، مشکلات بسیار زیادی پدیدار خواهد شد. بسیاری از افراد برای ساعت های کاری شان هیچ برنامه مشخصی ندارند. بنابراین مواجه‎ شدن با مشکلات عمده در زمینه کسب و کار کاملا طبیعی خواهد بود. برنامه ریزی برای ساعت های کاری امری مهم در شرکت های بزرگ است. درست به همین خاطر کارایی و بهره وری در اغلب برندهای بزرگ بسیار بالاست. 

بدون تردید برنامه ریزی برای بهبود عملکرد در ساعت های کاری امر ساده ای نیست. درست به همین خاطر باید از توصیه افراد حرفه ای در این میان استفاده مناسب را برد. برخی از کارآفرینان به طور مداوم با مشاوره ایی برای برنامه ریزی شغلی ارتباط برقرار می کنند. این امر نقش مهمی در موفقیت کارآفرینان بازی می کند. همچنین در صورت ناتوانی برای ارتباط با چنین مشاورانی باید دست کم اصول اولیه برنامه ریزی برای ساعت های کاری را اجرا کنیم. این امر شامل تعیین زمان های مشخص برای فعالیت های مختلف در طول روز است. اگر این امر مدنظر کارآفرینان قرار نداشته باشد، امکان تاثیرگذاری بر روی بازار کسب و کار و شرکت به حداقل خواهد رسید. 

5.    تهیه فهرست کارهای روزانه

اندرو شاراژ: موسسه Money Crashers

تهیه فهرستی ساده از کارهای پیش رو برای ایجاد نظم و بهبود کارایی مفید است. بسیاری از کارآفرینان پس از حضور در محل کار تازه به فهرستی از گزینه های مناسب برای پیگیری توجه می کنند. این امر زمان مشخصی از کارآفرینان خواهد گرفت. امروزه زمان برای هر کسب و کاری مهم است بنابراین باید در کمترین زمان ممکن نسبت به انجام کارهای مهم و حیاتی اقدام کرد. در غیر این صورت کسب و کارمان فرصت قابل ملاحظه ای را از دست خواهد داد. 

تهیه یک فهرست ساده از کارهای پیش رو در طول هفته یا ماه پیش رو امر سختی نیست. این فهرست به تمام کارهای مان در طول بازه زمانی موردنظر نظم مشخصی خواهد داد بنابراین دیگر نیازی برای نگرانی و برنامه ریزی در لحظه برای پیگیری کارهای مختلف وجود ندارد. 

مطلب مرتبط: 9 عادت در سبک زندگی کارآفرینان کارآمد

6.    شروع تمرین های ورزشی

جان ترنر: موسسه سید پراد

اگر شما در طول روز مشکلات زیادی برای فعالیت مناسب و بهره وری مطلوب دارید، باید نسبت به شروع تمرین های ورزشی اقدام نمایید. شاید در نگاه نخست میان کارایی مناسب در محیط کار و فعالیت ورزشی ارتباطی وجود نداشته باشد، اما فقدان حرکات ورزشی در طول هفته موجب خستگی و تنبلی مفرط می شود. فعالیت ورزشی در طول هفته موجب بهبود سطح آمادگی و همچنین سلامت کارآفرینان خواهد شد. بنابراین در طول ساعت های کاری توانایی بالاتری برای تاثیرگذاری بر روی همکاران و پروژه های شرکت خواهند داشت. 

شروع فعالیت ورزشی کار سختی نیست. امروزه نرم افزارهای بسیار زیادی برای فعالیت ورزشی وجود دارد. جالب اینکه اغلب نرم افزارهای موردنظر به طور رایگان در دسترس کاربران قرار دارد. با این حساب دیگر هیچ بهانه ای برای عدم فعالیت ورزشی وجود نخواهد داشت. 

7.    تغییر محیط کار

جارد آتکینسون: موسسه WPForms

یکی از نکات ساده برای بهبود سطح بهره وری مربوط به تغییر محیط کار است. این امر یکی از گزینه های ساده برای بهبود سطح کیفی و کمی کار روزانه خواهد بود. بسیاری از افراد برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نیاز به سطح کاری بسیار بالایی دارند. حضور در موقعیت های تازه برای هر کارمندی همراه با شور و نشاط است بنابراین تغییر محیط کار ایده‏ ای مناسب خواهد بود. 

برخی از کارآفرینان به جای انتقال از یک دفتر به دفتری دیگر به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در محل کاری جاری شان هستند. این امر مزیت های بسیار زیادی برای کارآفرینان و همکاران شان دارد. اغلب اوقات دکور قدیمی یک دفتر کاری موجب کاهش کیفیت عملکرد تمام اعضای دفتر می شود بنابراین همکاری برای ایجاد تغییراتی کوچک در محیط دفتر ضروری خواهد بود. این امر کیفیت کاری تمام افراد حاضر در دفتر موردنظر را تغییر خواهد داد. 

8.    خوابیدن در زمان مشخص

بلیر ویلیامز: موسسه Member Press

خواب مناسب برای بهبود سطح عملکرد کاری دارای اهمیت بسیار زیادی است. برخی از کارآفرینان برای کار بیشتر اقدام به حذف فرصت استراحت شان در طول روز می کنند. نکته جالب اینکه برخی از آنها حتی در خانه نیز پیگیر کارهای شغلی شان هستند. این امر اغلب به معنای خواب نامنظم و بسیار اندک است. شاید این امر برای برخی از برندها به معنای تعهد کاری بیشتر اعضای شان باشد، اما در بلندمدت کیفیت کاری کارآفرینان و کارمندان را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد. با این حساب باید نسبت به تعیین یک زمان مناسب برای خوابیدن اقدام کرد. این امر استراحت لازم برای بدن را به همراه خواهد داشت. 

گاهی اوقات کارآفرینان در محل کار به دلیل خستگی بیش از اندازه توانایی فعالیت مناسب را از دست می دهند. این امر نتایج بسیارخطرناکی برای کارآفرینان، علاوه بر بعد حرفه ای، در پی دارد. سلامت افراد باید در اولویت قرار داشته باشد. در غیر این صورت فعالیت کاری بی معنا خواهد بود

مطلب مرتبط: 7 تغییر در سبک زندگی که شما را به مدیری بهتر تبدیل خواهد کرد

9.    زود از خواب بیدار شوید

سید بلخی: موسسه WPBeginner

بسیاری از کارآفرینان تنها چند دقیقه پیش از خروج از منزل برای حضور در محل کار از خواب بیدار می شوند. این امر به معنای خروج همراه با عجله از خانه و عدم توجه به اندکی درنگ پس از بیدار شدن است. شاید در نگاه نخست این امر هیچ مشکلی نداشته باشد، اما شروع روزمان را خراب خواهد کرد. وقتی روزمان را به طور مناسب شروع نکنیم، به احتمال زیاد تا پایان روز درگیر مشکلاتی خواهیم بود. 

امروزه برخی از کارآفرینان برای شروع مناسب روزشان برنامه ریزی بسیار زیادی می کنند. این امر شامل بیدار شدن از خواب در ساعت های اولیه صبح است. این امر زمان مناسبی برای تمرکز بر روی کارهای روزانه در اختیار آنها قرار می دهد. شاید این امر بسیار ساده به نظر برسد، اما تاثیرگذاری بسیار مثبتی بر روی وضعیت کارآفرینان در محیط کار خواهد داشت. 

10.    استراحت در میانه روز

جان براکت: موسسه اسمش بالون

روزهای کاری همیشه خسته کننده است. بسیاری از کارآفرینان در میانه روز احساس خستگی مفرط می کنند بنابراین اندکی استراحت یا خواب در میانه روز ایده نامناسبی نخواهد بود. بدون تردید بسیاری از کارآفرینان تمایل به کار بدون وقفه در طول روز دارند. این امر شاید جذابیت زیادی به همراه داشته باشد، اما از نظر حرفه ای موجب خستگی شدید و کاهش کیفیت کاری خواهد شد. 

کار اندک اما با کیفیت ارزش بسیار بیشتری نسبت به کار فراوان و دارای کیفیت بسیار پایین دارد بنابراین باید در این وضعیت نسبت به حفظ کیفیت و کمیت کاری به طور متعادل اقدام کرد. در غیر این صورت تعادل عرصه کسب و کار و وضعیت زندگی مان به سرعت برهم می‎خورد. 

11.    اختصاص یک ساعت برای وعده ناهار

کریس کریستوف: موسسه مانستر اینسایت

زمان صرف ناهار دارای اهمیت بسیار زیادی است. برخی از کارآفرینان برای صرف این وعده مهم زمان کافی را اختصاص نمی دهند. این امر اغلب اوقات شرایط کارآفرینان را به شدت دشوار می سازد. وقتی زمان مناسب برای صرف وعده غذایی ناهار و اندکی استراحت در میانه روز مدنظر قرار نگیرد، کیفیت کاری در ادامه روز به شدت کاهش خواهد یافت. 

زمان ناهار فرصت مناسبی برای گفت وگوی صمیمانه با همکاران یا مدیران شرکت است. برخی از ایده های کاری عالی در طول همین زمان شکل می گیرد بنابراین گاهی اوقات افزایش زمان صرف این وعده غذایی در کنار همکاران موجب ایده پردازی مطلوب خواهد شد. 

12.    محدودسازی ملاقات ها به 30 دقیقه

ماریا تیموتی: موسسه OneIms

ملاقات های کاری طولانی اغلب هیچ نتیجه مناسبی در پی ندارد. بسیاری از کارآفرینان برای جلسات شان زمان مشخصی تعیین می کنند. اگر یک جلسه کاری بیش از 30 دقیقه طول می کشد، باید نسبت به تقسیم اش در جلسات متعدد اقدام کرد. در غیر این صورت امکان تاثیرگذاری مناسب از بین می رود. حضور در جلسات کاری باید با تمرکز بالا و همچنین آمادگی برای بیان نکات مهم صورت گیرد. یکی از ایرادات جلسات طولانی با حضور شمار بالایی از شرکت کنندگان مربوط به خروجی اندک است. این امر به معنایی دقیق تر نوعی اتلاف وقت محسوب می شود. 

امروزه هیچ نیازی برای گردآوری تمام اعضای شرکت در جلساتی مشخص وجود ندارد. این امر در بسیاری از موارد مدنظر کارآفرینان قرار نمی گیرد. با این حساب تلاش برای ایجاد تغییرات مهم در نحوه برگزاری جلسات کاری دارای اهمیت بسیار زیادی خواهد بود. شاید این امر مدت زمان بسیار زیادی از کسب و کارها برای برگزاری جلسات متعدد وقت بگیرد، اما دست کم تاثیرگذاری هر جلسه تا حد زیادی افزایش خواهد یافت. 

13.    برنامه ریزی برای روز بعد در انتهای روز

جیکوب تانور: موسسه Click Play Films

برنامه ریزی برای روزهای کاری نباید به همان روزها موکول شود. این امر اغلب اوقات زمان زیادی از ابتدای روز را هدر می دهد. یکی از شیوه های مناسب برای تاثیرگذاری بر روی محیط کار و بهبود کیفیت کاری مربوط به برنامه ریزی برای روز بعد درست در ساعت های پایانی روز جاری است. بی تردید این امر مشکلات بسیار زیادی برای کارآفرینان از نقطه نظر مدیریت زمان در پی خواهد داشت، اما در عوض نظم کاری را توسعه می دهد. 

مطلب مرتبط: ارتقای کیفیت کاری شرکت با بهینه سازی فرآیندهای سازمانی

بسیاری از کارمندان برنامه ریزی های بسیار بلندمدتی برای فعالیت شان انجام می دهند. این امر شامل برنامه ریزی برای چندین ماه پشت سر هم است. نکته مهم در این میان توجه به برنامه ریزی بلندمدت در کنار برنامه ریزی کوتاه مدت است. در غیر این صورت نظم کاری برهم خواهد خورد. 

بسیاری از کارآفرینان با مواجهه برنامه ریزی های بلندمدت اعتماد به نفس شان را از دست می دهند. این امر مشکلات بسیار زیادی برای چنین برندهایی به همراه دارد. برنامه ریزی مدیران ارشد هر شرکت باید با اندکی انعطاف پذیری همراه باشد، در غیر این صورت انگیزه کارمندان برای پیگیری برنامه های موردنظر به شدت کاهش خواهد یافت. 

ایجاد تغییرات مناسب در روند فعالیت کاری امر مهمی محسوب می شود. ایجاد برخی از تغییرات کوچک اما تاثیرگذار در سبک زندگی برای تحقق برنامه های کاری امر مهمی است. اگر شما نیز در تلاش برای ایجاد برخی از تغییرات مهم در عرصه کسب و کارتان هستید، استفاده از توصیه های مورد بحث در این مقاله گزینه مناسبی خواهد بود. نکته مهم در این میان سادگی اجرای شیوه های مورد بحث در این مقاله است بنابراین فشار زیادی برای کارآفرینان برای پیگیری چنین شیوه ای وجود نخواهد داشت. 

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/8jQcis6O
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه