پنجشنبه, ۴ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Thu, 25 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز
بررسی آرزوی دیرینه گیمرها

چطور وارد دنیای توسعه بازی های رایانه ای شویم؟

2 سال پیش ( 1400/6/2 )
مترجم : علی ‌آل ‌علی  

اگر شما از طرفدارهای عنوان های مختلف بازی باشید و خودتان را گیمر خطاب کنید، احتمالا همیشه آرزوی توسعه بازی های رایانه ای را داشته اید. بسیاری از توسعه دهندگان امروزی عنوان های جذاب بازی در گذشته گیمر بوده اند. با این حساب آرزوی بسیاری از افراد برای ورود به این حوزه چندان هم غیرمنطقی نیست. شما برای ورود به این عرصه باید بیش از هر نکته دیگری به کسب مهارت های موردنیاز توجه داشته باشید. شاید بازی کردن امر بسیار ساده ای باشد، اما بدون تردید بازی سازی بسیار سخت تر از آن خواهد بود. درست به همین خاطر بسیاری از طرفدارهای دنیای گیم وقتی اولین تجربه شان در حوزه بازی سازی را پشت سر می گذارند، به طور کامل از این عرصه ناامید می شوند. با این حساب شما باید به دنبال ورود موفقیت آمیز به این عرصه باشید، در غیر این صورت شانس چندانی برای موفقیت در آن نخواهید داشت. 

ارزش صنعت گیم در طول سال های اخیر به طور روزافزونی افزایش پیدا کرده است. با این حساب جلب توجه جهانی به این حوزه امری طبیعی محسوب می شود. بسیاری از استودیوهای کوچک در سراسر دنیا با هدف ارائه عنوان های جذاب بازی و کسب سودهای کلان وارد بازار شده اند. این امر برای بسیاری از گیمرها نیز نوعی آرزوی دیرینه محسوب می شود. هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از مهارت های موردنیاز برای فعالیت مناسب در عرصه گیم است. مهارت های مورد بحث در این مقاله به شما برای تبدیل شدن به یک بازی سازی حرفه ای کمک خواهد کرد. در ادامه برخی از مهمترین مهارت های این حوزه را مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

دنیای توسعه بازی های رایانه ای

1.    داستان سرایی

بازی های رایانه ای دیگر ماهیت ساده و غیرداستانی ندارند. برخی از بازی ها آنقدر داستان شان جذاب است که حتی از فیلم های سینمایی هم مخاطب بیشتری جلب می کند. با این حساب توانایی شما برای داستان سرایی یکی از نکات مهم در زمینه بازی سازی خواهد بود. وقتی بازی شما یک داستان جذاب داشته باشد، گیمرهای مختلف به آن جذب خواهند شد، در غیر این صورت حتی بهترین گرافیک دنیا هم تاثیری بر روی جلب نظر مخاطب هدف نخواهد داشت. 

مطلب مرتبط: بازاریابی و توسعه برند در صنعت گیمینگ

امروزه برخی از برندهای بزرگ در زمینه بازی سازی برای طراحی داستان های جذاب اقدام به استخدام افراد حرفه ای می کنند. با این حساب اگر شما دارای مهارت لازم برای درخشش در این حوزه باشید، به خوبی شانس شروع فعالیت تان به ساده ترین شکل ممکن را خواهید داشت. 

2.    اصول اساسی روانشناسی

هر شخصیت در بازی باید روانشناسی درستی داشته باشد، در غیر این صورت برای هیچ کاربری جذاب نخواهد بود. امروزه بازی های بزرگ دنیا دارای شخصیت های بسیار هوشمند و باورپذیر هستند. اگر شما اصول اساسی روانشناسی را بلد باشید، طراحی شخصیت های مختلف برای شما امر دشواری نخواهد بود. این امر شما را بدل به گزینه ای جذاب برای استودیوهای بازی سازی به منظور همکاری های بلندمدت خواهد کرد. 

امروزه بازی سازی از جهات بسیار زیادی شبیه به تهیه فیلم های جذاب است. شما علاوه بر یک سیر داستانی جذاب در این میان نیاز به شخصیت های باورپذیر و دارای روحیه قهرمانی هم هستید. فقط در این صورت شانس جلب نظر مخاطب هدف برای شما به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد. 

3.    درک مناسب از ریاضیات

کار در حوزه بازی سازی به طور قابل ملاحظه ای با اعداد و ارقام سر و کار دارد. شما باید محاسبه های دقیقی برای تهیه یک عنوان بازی مناسب داشته باشید، در غیر این صورت شاید نتیجه نهایی کارتان چندان چنگی به دل نزند. بسیاری از گیمرها وقتی وارد دنیای بازی سازی می شوند، اول از همه کار با فرمول های ریاضی و درک درست از آن برای شان دشوار است. با این حساب شما باید اقدام به تقویت مهارت های ریاضی تان برای حضور موفق در این حوزه کنید، در غیر این صورت شاید شانسی برای طراحی بازی های جذاب برای مخاطب هدف تان نداشته باشید. 

خوشبختانه امروزه گزینه‏ های بسیار زیادی برای تقویت مهارت های ریاضی در دسترس است. با این حساب شما مشکلات چندان زیادی برای تقویت این مهارت تان نخواهید داشت. 

4.    آشنایی با فیزیک

طراحی بازی های رایانه ای به معنای دقیق کلمه نوعی شبیه سازی است. شما برای اینکه یک دنیای واقعی را در عرصه گیم بازسازی کنید، باید درک درستی از فیزیک داشته باشید، در غیر این صورت دنیای بازی تان برای کاربران هرگز جذاب نخواهد بود. بدون تردید همه بازی های جذاب دنیا شبیه سازی مناسبی از دنیای واقعی هستند. به عنوان مثال، بازی های فوتبال را در نظر بگیرید. اگر فیزیک بازیکنان و نحوه گردش توپ در مسابقه طبیعی نباشد، هیچ کس از عنوان موردنظر استقبال نخواهد کرد. درست به همین خاطر بسیاری از افراد حرفه ای در دنیای گیم مدت ها به یادگیری اصول فیزیک و پیاده سازی آن در بازی ها مشغول بوده اند. 

5.    بازاریابی

یک عنوان بازی عالی بدون بازاریابی مناسب برای هیچ کس جذاب نخواهد بود. شما باید بازی خودتان را به بهترین شکل ممکن دسترس مردم قرار دهید. این امر نکته ای ضروری برای رقابت با عنوان های مشهور بازی است. بسیاری از طراح های بازی به این نکته مهم توجه نشان نمی دهند. درست به همین خاطر بازی های شان هرگز توانایی رقابت با عنوان های بزرگ و مشهور را پیدا نمی کنند. اگر شما مهارت کافی در زمینه بازاریابی ندارید، باید حتما از افراد حرفه ای کمک بگیرید، در غیر این صورت شاید عنوان های بازی تان برای همیشه مورد بی توجهی قرار گیرد.

دنیای توسعه بازی های رایانه ای

6.    برنامه نویسی

برنامه نویسی یکی دیگر از مهارت های ضروری برای طراحی بازی می شود. شما در زمینه طراحی بازی باید برنامه های مختلفی را طراحی کنید. با این حساب آشنایی با زبان برنامه نویسی نکته مهمی خواهد بود. بسیاری از طراح های بازی بدون آگاهی از این حوزه وارد بازار می شوند و در نهایت برای طراحی نهایی بازی شان مجبور به پرداخت هزینه های گزاف به برنامه نویس ها می شوند. اگر شما چنین مهارتی را داشته باشید، دیگر نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نخواهید داشت. 

7.    ذوق هنری

طراحی بازی های جذاب تا حدود زیادی در رابطه با ذوق هنری هر فرد است. اگر شما بازی جذابی برای مخاطب تان طراحی کنید، شانس تاثیرگذاری بر روی وی را خواهید داشت. این امر پایه اصلی تمام بازی های جذاب محسوب می شود. بنابراین دنیای طراحی بازی بیش از هر نکته دیگری مربوط به ذوق و سلیقه شماست. 

استفاده از ایده های مناسب برای طراحی بازی امر مهمی محسوب می شود. برخی از عنوان های بازی به طور قابل ملاحظه ای از ایده نامناسب رنج می برند. با این حساب اگر شما ایده های هیجان انگیزی داشته باشید، به سادگی امکان پیدا کردن سرمایه گذار برای بازی تان را هم خواهید داشت. 

مطلب مرتبط: ایده های کارآفرینی برای گیمرها

8.    آشنایی با اقتصاد و امور مالی

امروزه دنیای بازی ها بسیار عجیب و غریب شده است. گاهی اوقات شما حتی نیاز به طراحی قوانینی برای به دست آوردن پول از سوی بازیکن ها خواهید داشت. در این صورت وضع قوانین منصفانه در بازی امر بسیار مهمی خواهد بود. اگر شما به این نکته توجه لازم را نشان ندهید، هرگز شانسی برای طراحی یک بازی جذاب و مورد علاقه گیمرها نخواهید داشت. 

منبع : entrepreneur
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/J3MYjTbZ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه