یکشنبه, 20 بهمن 1398 - 14:03

تا به امروز فیس بوک برای بخش هایی نظیر عینک های واقعیت مجازی خود به اندروید و برند گوگل وابسته بوده است، با این حال طی آخرین اخبار قرار است تا با کمک یکی از مدیران سابق شرکت مایکروسافت، سیستم عامل مخصوص خود را طراحی کند، با این حال دلیل این تغییر چیست؟ بدون شک مسئله کاهش وابستگی و تامین امنیت اصلی ترین گزینه محسوب می شود. درواقع با نگاهی به برند اپل متوجه اهمیت وجود سیستم عامل منحصر به فرد خواهید شد. آنها به لطف این عامل موفق شده اند تا هر ساله در برابر رقبای قدرتمند خود، پیروز باشند. بدون شک وجود یک سیستم منحصر به فرد باعث می شود تا قدرت اعمال تغییر، شخصی سازی و هماهنگی بالاتر فراهم باشد. همه این موارد در نهایت به افزایش سرعت و کارایی بیشتر محصولات منجر خواهد شد.

فیس بوک سیستم عامل مخصوص

همچنین طی چند وقت اخیر مشکلاتی میان دو برند فیس بوک و گوگل پیش آمده است که این اقدام برای پیشگیری از اتفاقات احتمالی نیز می تواند باشد. درواقع با توجه به تجربه برند هوآوی، ضروری است تا برندها تا حد امکان از وابستگی های خود بکاهند.

همچنین مسئله تامین بیشتر امنیت اطلاعات کاربران، یکی از مهم ترین انتقادهای چند سال اخیر به فیس بوک است که این اقدام می تواند به بهبودهایی منجر شود. بدون شک در آینده تنها برندهایی قادر به بقا خواهند بود که تا حد امکان منابع درآمدی خود را متنوع کرده اند. به همین خاطر نیز این اقدام می تواند زمینه های فعالیت بیشتری را به همراه داشته و با کسب استقلال بیشتر در نهایت سودآوری شرکت نیز افزایشی چشمگیر را پیدا کند. حال باید دید که سیستم عامل فیس بوک تا چه حد می تواند موفقیت آمیز ظاهر شود. درواقع با توجه به از میان رفتن یک مشتری بزرگ برای گوگل، حتی ممکن است شاهد پیشنهادی جدید از سوی این شرکت باشیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید