جمعه, ۱ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Fri, 23 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

عادات افراد ثروتمند قبل از کسب شهرت

1 سال پیش ( 1398/9/4 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : مکس پالمر  

این امر یک واقعیت است که تعداد افراد میلیاردر جهان بسیار کم بوده و همین امر باعث می شود تا بسیاری رسیدن به این سطح را یک امر اتفاقی و بیشتر در رابطه با وجود امکانات و شانس، تلقی کنند. اگرچه نمی توان منکر وجود افرادی شد که براساس یک اتفاق و یا اقدامات نادرست به ثروت دست پیدا کرده اند، با این حال شامل حال تمامی افراد نیست. به همین خاطر بسیار بهتر است که تصور خود را در این رابطه تغییر دهید. فراموش نکنید که ذهن، می تواند بزرگترین محرک و یا مانع برای شما تبدیل شود. درواقع اگر تاکنون به موفقیت مدنظر خود دست پیدا نکرده اید، بهتر است قبل از گله کردن، به این امر توجه کنید که آیا شایستگی رسیدن به بالاترین جایگاه ها را دارید؟ درواقع تمایل برای رسیدن به موفقیت، در تمامی افراد وجود داشته ولی تنها برخی از افراد جسارت قدم گذاشتن در آن مسیر را دارند. به همین خاطر الزامی است که به جای توجه به وضعیت کنونی افراد موفق، به گذشته آنها خصوصا قبل از کسب شهرت و موفقیت، نگاهی بیندازید. اگرچه افراد با یکدیگر تفاوت هایی را دارند، با این حال برخی از رفتارها، کاملا مشترک است. برای مثال در فوتبال همه افراد باید با پاهای خود بازی کنند و این امر توسط تمامی بازیکنان رعایت می شود. برای کسب موفقیت نیز یکسری عادت های مثبتی وجود دارد که افراد خواهان آن، خود را ملزم به رعایت این موارد می کنند. بدون شک آگاهی در این زمینه باعث خواهد شد تا شما بدانید که چه رفتارهایی شما را به سطح موفق ترین ها نزدیک تر خواهد کرد در همین راستا به بررسی 10 مورد منتخب، خواهیم پرداخت.

عادات افراد ثروتمند

1-یک شبکه قوی از افراد مختلف را ایجاد کنید

هیچ فردی تاکنون موفق نشده است تا به تنهایی کاری بزرگ را انجام دهد. درواقع اصل اولیه کسب موفقیت را باید توانایی ایجاد یک تیم کارآمد دانست. برای مثال همگان مارک زاکربرگ را به عنوان موسس فیس بوک می دانند، با این حال وی در این رابطه تنها نبوده و این موفقیت را در سایه تیم قدرتمند خود به دست آورده است با این حال توجه داشته باشید که شما قادر نخواهید بود تا با تمامی افراد نیز ارتباط داشته باشید. درواقع شما تنها باید افرادی را در کنار خود داشته باشید که از دو ویژگی برخوردار باشند، نخست اینکه همسو با اهداف شما باشند و دیگر آنکه روحیه شما را تضعیف نکنند. به همین خاطر ضروری است تا سریعا فهرستی از افرادی را که با آنها در ارتباط هستید را تهیه کرده و افرادی را که از این دو ویژگی برخوردار نیستند از زندگی خود حذف کنید. اگرچه این امر ممکن است سخت به نظر برسد، با این حال توجه داشته باشید که شما نمی توانید با سبک زندگی افراد معمولی، به سطح بهترین ها دست پیدا کنید. این امر درست اقدامی است که با بررسی زندگی تمامی افراد موفق، به وجود آن پی خواهید برد. در آخر فراموش نکنید که این امر به معنای سوءاستفاده از افراد نبوده و لازم است تا موفقیت جمعی را مدنظر خود داشته باشید. درواقع توجه بیش از حد به منافع شخصی، همه نتایج را کاملا مقطعی خواهد ساخت.

مطلب مرتبط: بررسی 20 عادت رفتاری افراد ثروتمند

2-از معجزه زود بیدارشدن غافل نشوید

اگرچه مزیت های زود بیدارشدن از خواب به اثبات رسیده است، با این حال داشتن یک برنامه زمانی منظم برای خواب، تنها برای حفظ سلامت نبوده و این امر باعث خواهد شد تا امکان مدیریت زمان شکل گیرد. در این رابطه توجه داشته باشید که برنامه های تلویزیونی، اینترنت و انواع بازی ها، به سرگرمی افراد تبدیل شده است که باعث می شود تا آنها محکوم به دیر خوابیدن باشند. این امر در حالی است که مالکان شبکه های تلویزیونی، کنسول های بازی و شبکه های اجتماعی هیچ گاه به این شکل رفتار نکرده و خود را بیش از حد درگیر این موارد نمی کنند. درواقع این موارد برای آنها ابدا سرگرم کننده نبوده و منبع درآمد محسوب می شود. درواقع به وقت تلف کردن، شما زمینه پیشرفت را نمی توانید مهیا سازید. به همین خاطر بسیار ضروری است تا مدیریت شدیدی را در رابطه با هر سه این موارد داشته باشید. درواقع اگر برای مواد غذایی یک هرم وجود دارد که میزان ارزشمند بودن هر گروه از مواد غذایی را نشان می دهد، برای اقدامات روزانه افراد نیز باید چنین هرمی را ایجاد کرد که در رأس آن تفریحات بی فایده ای نظیر موارد معرفی شده، قرار می گیرد. در نهایت توجه داشته باشید که اگر عادت به نوشتن برنامه روزانه خود داشته باشید، دیگر زمانی را برای پرداختن به بسیاری از کارها نخواهید داشت. فراموش نکنید که رسیدن به موفقیت یک انتخاب بوده و لازم است تا هزینه فرصت آن را نیز مدنظر خود قرار دهید. اگرچه این امر ممکن است سخت به نظر برسد، با این حال فراموش نکنید که این امر از جمله ویژگی های هر دستاورد بزرگی محسوب می شود.

3-دانش اندوزی خود را تحت هیچ شرایطی متوقف نکنید

بدون شک برای هیچ علمی، نقطه پایانی را نمی توان متصور شد. به همین خاطر همواره می توان بهبودهایی را داشت. فراموش نکنید که جهان در تسخیر افرادی قرار دارد که در حوزه مورد علاقه خود، همواره در تلاش برای ارتقای سطح علمی هستند. در این رابطه توجه داشته باشید که با توجه به تنوع و پیچیده بوده علوم مختلف، شما باید تنها بر روی یک و یا دو مورد کاملا مشابه و مرتبط تمرکز کنید. این امر بدون شک بهتر از زمانی خواهد بود که در حوزه های مختلف، آگاهی متوسطی را داشته باشید. برای مثال وارن بافت، تمامی ثروت افسانه ای خود را تنها از طریق سرمایه گذاری به دست آورده است. به عقیده او این کار، تنها حوزه کاری مورد علاقه او محسوب می شود که نسبت به آن آگاهی بسیار خوبی دارد. وی حتی در سن نزدیک به 90 سالگی خود نیز مطالعه در این زمینه را متوقف نکرده است. به همین خاطر شما باید پس از انتخاب حوزه موردعلاقه خود، برنامه ریزی درستی برای مطالعه مداوم داشته باشید. خوشبختانه امروزه شیوه های آموزشی بسیار متنوع شده است و شما تحت هر شرایطی می توانید این برنامه ریزی را برای خود انجام دهید.

4-تنها به خودتان اجازه تعیین هدف را دهید

تقریبا تمامی افراد جهان، قربانی تصمیمات سایرین محسوب می شوند. برای مثال جهان پر است از دانشگاه رفته هایی که تنها به اصرار خانواده خود در رشته تحصیل کرده و پس از فارغ التحصیلی ابدا به جایگاه مدنظر خود نرسیده اند. این امر در حالی است که همه افراد از استعدادهایی برخوردار هستند. برای مثال لیونل مسی، اگرچه حتی از نظر جسمی نیز استانداردهای یک فوتبالیست را نداشته است، با این حال به علت این امر که در سنین کم، موفق شده است تا استعداد خود را کشف و تنها بر روی آن تمرکز کند، در یکی از بهترین باشگاه های جهان شروع به بازی کرده و امروزه به عنوان یکی از بهترین های تاریخ معرفی می شود. خود او نیز همواره عنوان کرده است که در هیچ زمینه ای نمی توانست به چنین موفقیتی دست پیدا کند. به همین خاطر نیز بسیار مهم است که هر فردی، در تلاش برای کشف رویای خود باشد. در این رابطه افراد مختلف ممکن است عقاید مختلفی را داشته باشند، با این حال در صورتی که موفق نشوید، آنها ابدا مسئولیت این اتفاق را برعهده نخواهند گرفت. به همین خاطر نیز ضروری است تا استعداد خود را کشف کرده و بر روی آن متمرکز بمانید. بدون شک هیچ فردی به اندازه خودتان، آگاهی کافی را از شما نداشته و به همین خاطر لازم است تا این اقدام را به تنهایی انجام دهید، با این حال این امر به معنای عدم استفاده از مشورت های سایرین نبوده و تنها به این امر اشاره دارد که شما باید خود مسئولیت زندگی را برعهده بگیرید. این امر درست اقدامی است که در تمامی افراد موفق مشترک بوده و آنها در مقطعی از زندگی خود یک تصمیم کاملا جسورانه را گرفته اند.

5-از متفاوت بودن واهمه ای نداشته باشید

این امر که تفکر سنتی و خاص محدوده زندگی خود را کنار بگذارید، به عنوان جسارت الزامی برای موفقیت یاد می شود. برای مثال ممکن است در منطقه زندگی شما رسم باشد که افراد در حوزه هایی خاص مشغول به فعالیت شوند، با این حال این اقدام باعث خواهد شد تا شما در سطحی مشابه افراد اطراف خود ساکن بمانید. با این حال اگر خواهان موفقیت هستید، ضروری است تا این مانع را حذف کرده و از متفاوت بودن ترسی نداشته باشید. بدون شک تا قبل از رسیدن به موفقیت خود، ممکن است حتی مورد تمسخر سایرین نیز قرار گیرید. علت این امر به این خاطر است که رویای هر فرد، کاملا مختص به خود او بوده و این امر طبیعی است که سایرین قادر به درک آن نباشند. نکته دیگری که در این رابطه وجود دارد، برای افراد متوسط بسیاری از موارد غیرممکن بوده و همین امر باعث می شود تا رسیدن به موفقیت یک امر عادی محسوب شده و در طول تاریخ میلیون ها نفر به این سطح دست پیدا کرده اند، برای آنها ناشدنی باشد. در نهایت توجه داشته باشید که زمان بروز نتایج، ابدا قابل پیش بینی نخواهد بود با این حال شما باید ایستادگی کافی را داشته باشید. درواقع این امر نیز طبیعی است که همه چیز مطابق انتظار شما جلو نرود، با این حال حتی یک مورد نیز وجود نداشته است که فردی ایستادگی و تلاش روزافزونی را داشته باشد و در نهایت به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکرده باشد.

مطلب مرتبط: 8 راز ثروتمند شدن میلیونرها

6-با بهترین ها ارتباط داشته باشید

شما برای رسیدن به سطحی بالاتر لازم است تا با افرادی ارتباط برقرار کنید که این مرحله را طی کرده اند. این امر باعث خواهد شد تا شما ارتباط کافی را با افرادی داشته باشید که حتی یک توصیه آنها می تواند شما را کاملا متوجه اشتباهات موجود کرده و ایده هایی طلایی را به شما دهد، با این حال توجه داشته باشید که با توجه به اصلی که در موارد قبل عنوان شد و افراد موفق تمایل دارند تا با هم سطح های خود ارتباط داشته باشند، بدون شک ارتباط گرفتن با این افراد سخت خواهد بود. به همین خاطر لازم است تا در ابتدا، به دنبال افرادی باشید که به مانند خودتان، خواهان کسب موفقیت هستند. این امر نیز کاملا مفید است. با کسب کمی شهرت، بدون شک زمینه آشنایی شما با بهترین ها نیز مهیا خواهد شد. برای مثال با نگاهی به دوستان افرادی نظیر بیل گیتس، متوجه این امر خواهید شد که تمامی آنها، از بهترین های جهان در حوزه های مختلف محسوب می شوند.

منبع : business2community
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/x4V9JBz5
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه