دوشنبه, ۱۵ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Mon, 6 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

بدون تردید هر رویداد و مراسمی را می توان به فرصتی برای بازاریابی و فروش بیشتر تبدیل کرد. در این زمینه برخی از مراسم ها هستند که هر ساله برگزار می شوند و محبوبیت جهانی دارند. بدون شک هالووین یکی از آنها محسوب می شود. با توجه به این امر که تا چند روز دیگر وارد این مراسم خواهیم شد، لازم است تا در این زمینه صحبت نماییم تا هر برندی بتواند با آمادگی لازم خود را آماده نماید و بتواند بالاترین حد نتایج را به دست آورد. در این زمینه عدم وجود ایده های جذاب، مهمترین مانع محسوب می شود. به همین خاطر در ادامه ایده های برتری را بررسی خواهیم کرد که در چند سال اخیر، نتایجی فوق العاده به همراه داشته است. 

7 ایده برای استفاده تجاری از مراسم هالووین

1-مسابقه برگزار نمایید 

در این رابطه شما می توانید از اقدامات رایج در هالووین استفاده نمایید. برای مثال حکاکی بر روی کدو تنبل و یا پوشیدن لباس های ترسناک، از جمله رایج ترین ها محسوب می شود که شما می توانید در این زمینه مسابقه ای را برگزار کرده و به برندگان جایزه دهید. در این زمینه بهتر است که محل برگزاری، در محوطه شرکت باشد. این امر خود باعث می شود تا زمینه فروش و آشنایی با برند شما مهیا شود. در این زمینه حضور یک عکاس کمک خواهد کرد تا ضمن پوشش خبری مناسب، امکان عکس برداری از اقدامات و در نهایت نظرسنجی از مشتریان مهیا شود. این موضوع خود به تعامل بهتر شما با جامعه هدف منجر خواهد شد. نکته ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که از اهمیت تبلیغات غافل نشوید تا بتوانید جذب حداکثری داشته باشید. در این زمینه اگر همچنان ویروس کرونا در کشور شما یک تهدید جدی محسوب می شود و اوضاع بهبود پیدا نکرده است، توصیه می شود که پروتکل های بهداشتی را به صورت کامل رعایت نمایید تا افراد بدوت ترس، در این مراسم حضور پیدا کنند. امسال با توجه به پاندمی کرونا، می توان اقدامات بی سابقه ای را هم انجام داد. برای مثال سابقه طراحی ماسک ترسناک، یکی از این موارد است. در نهایت حتی اگر امکان برگزاری مراسم به صورت حضوری وجود ندارد، نباید از این رویداد مهم غافل شوید و همه چیز را به صورت آنلاین برگزار نمایید. 

مطلب مرتبط: چالش بازاریابی هاینز برای هالووین

2-تغییراتی در محصولات خود داشته باشید 

7 ایده برای استفاده تجاری از مراسم هالووین

به شکل محدود شما می توانید برخی از ابزارهای موردنیاز برای هالووین را به فروش برسانید. این استراتژی از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا نیز انجام شده و بسیاری از برندها اقدام به تولید ماسک های تنفسی کردند. در این زمینه اگر کسب و کار شما به صورتی نیست که قادر به تولید باشید، می توانید با برندهای دیگر وارد همکاری شوید. درواقع از این فرصت می توانید برای فروش یک محصول جدید نیز استفاده کنید. با این حال شما تنها زمانی فروش فوق العاده را خواهید داشت که حداقل یک خلاقیت جدید را ارائه کرده باشید. در این زمینه بررسی مداوم اقدامات انجام شده از سوی سایر برندها، یک اقدام کاملا هوشمندانه خواهد بود. 

3-بازنشر داشته باشید 

در زمینه بازنشر شما دو اقدام کلی را می توانید انجام دهید. نخست آنکه پست های مربوط به هالووین سال گذشته خود را دوباره به اشتراک بگذارید. در این زمینه می توانید با تغییراتی، محتواها را به روز رسانی کنید. با این حال اقدام مهمتر این است که نمایشگر اقدامات جامعه هدف و مشتریان خود باشید. درواقع می توانید از مشتریان و مخاطبان خود بخواهید که با یک هشتگ و یا تگ کردن صفحه رسمی برند، شما را نسبت به اقدامات خود در رابطه با هالووین مطلع سازند و شما نیز بازنشر داشته باشید. در این بخش شما می توانید محصولات خود را نیز وارد این اقدامات نمایید. برای مثال عکاسی ترسناک از محصولات، یکی از ساده ترین این موارد محسوب می شود. 

4-از هشتگ ها غافل نشوید 

شما از هشتگ های مرتبط با هالووین و یا مواردی که به صورت تخصصی توسط خودتان ایجاد شده، می توانید برای استفاده بهتر از هالووین استفاده نمایید و لحظات سرگرم کنندهای را ایجاد نمایید. با این حال با بررسی مداوم هشتگ های این رویداد، می توانید نسبت به جدیدترین اقدام و ترندها آگاه شده و از آنها استفاده نمایید. فراموش نکنید که مخاطبان نسبت به سرگرمی، تمایل بسیار بالایی را دارند و شما نباید این فرصت را از دست بدهید. برای درک بهتر این موضوع توصیه می شود تا مقالات مرتبط با حوزه ایجاد سرگرمی در کسب و کار (گیم فیکشن) را مطالعه نمایید. استفاده مداوم از تمامی هشتگ های مرتبط با هالووین باعث خواهد شد تا شانس دیده شدن بالاتری را هم پیدا نمایید. علت این امر به این خاطر است که با نزدیک شدن به مراسم هالووین، تمرکز بسیاری از افراد بر روی این مراسم خواهد بود. 

5-دکوراسیون را تغییر دهید 

دکوراسیون تنها به محل کار اختصاص نداشته و شما می توانید تم سایت و شبکه های اجتماعی خود را نیز تغییر دهید. این موضوع باعث خواهد شد تا پیوند لازم میان شما و رویداد موردنظر شکل گیرد و جذابیت بالاتری را برای مشتریان خود داشته باشید. در این زمینه می توانید بخشی از فضای شرکت را به فروش محصولات هالووین نیز اختصاص دهید. این موضوع نه تنها منجر به همکاری با سایر برندها و تبلیغات دوجانبه می شود، بلکه خود دلیلی برای حضور مشتری و خرید خواهد بود. در این زمینه برخی از برندها اقدامات بسیار خلاقانه ای را انجام می دهند. برای مثال به جای تخفیفات ویژه، وسایل هالووین را هدیه می دهند. این امر خود باعث می شود تا فروش محصولات نیز تضمین شده باشد. 

6- منوی هالووینی ایجاد نمایید

7 ایده برای استفاده تجاری از مراسم هالووین

در هر کسب و کاری شما می توانید یک منوی هالووینی داشته باشید. برای مثال اگر در زمینه پوشاک فعالیت دارید، تصاویر این مراسم را بر روی لباس ها منتشر نمایید. در این زمینه بالاترین میزان اقدامات را برندهای مواد غذایی و رستوران ها می توانند انجام دهند. درواقع شما می توانید با اقداماتی نظیر اضافه کردن یک سس به منو که همرنگ خون است و ترساندن مشتریان خود، جذابیت بالایی را برای کسب و کار خود ایجاد نمایید. فیلم برداری و ارسال این اقدامات در سایت و شبکه های اجتماعی، خود باعث می شود تا افراد بیشتری به سمت برند شما جذب شوند.

7-لوگوی خود را تغییر دهید

7 ایده برای استفاده تجاری از مراسم هالووین

با توجه به موقت بودن این اقدام، ابدا نباید نگرانی داشته باشید. در این زمینه توصیه می شود که لوگوی خود را تغییر داده و یک المان از هالووین را به آن اضافه نمایید. این موضوع بدون شک جذابیت داشته و توجه شما را به این مراسم بزرگ نشان خواهد داد. 

مطلب مرتبط: کمپین بازاریابی برگرکینگ برای هالووین

در آخر توصیه می شود که از اقدامات کارمندان خود برای مراسم هالووین، پوشش خبری مناسب داشته باشید. در این زمینه می توانید به صورت مداوم با نظرسنجی های متنوع، سلیقه جامعه هدف خود را پیدا کرده و به بهترین شکل، برای این مراسم آماده شوید. 

منبع : smallbiztrends
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0TNCj6ws
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه