چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز

مدیریت زمان کارآفرین های موفق چگونه است؟

4 سال پیش ( 1398/9/8 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : مدیریت   پدیدآورنده : مدیریت زمان   پدیدآورنده : مکس پالمر  

برای بسیاری از افراد قرار گرفتن در بالاترین قله های موفقیت، به معنای مشغله کاری بسیار بالا و سختی مداوم است. این امر در حالی است که با نگاهی به افراد موفق جهان، دقیقا خلاف این موضوع به اثبات می رسد. علت این امر ابدا به خاطر کم بودن حجم کاری آنها نبوده و تنها به خاطر مدیریت زمان فوق العاده آنها است. در همین راستا به بررسی راهکارهایی خواهیم پرداخت که شما را به سطح مدیریت زمان کارآفرین های موفق، نزدیک خواهد کرد.

1-در ابتدا به سراغ اقداماتی بروید که از آنها تنفر دارید

مدیریت زمان کارآفرین های موفق

بدون شک در زندگی هر فردی، برخی از اقدامات ابدا مطابق میل آنها نیست. تحت این شرایط ممکن است افراد برای حذف آنها تلاش کنند، با این حال توجه داشته باشید که تمامی موارد را نمی توان حذف کرد. به همین خاطر توصیه می شود تا سریعا آنها را انجام داده و باقی روز خود را بدون فکر کردن به آنها سپری کنید.

2-سحرخیز باشید

این امر که قبل از ساعت 12 به خواب رفته و قبل از بالا آمدن خورشید از خواب بیدار شده باشید، نه تنها در زمینه سلامت شما تاثیرات فوق العاده ای را خواهد داشت، بلکه سطح انرژی شما را نیز با افزایشی چشمگیر مواجه خواهد کرد. درواقع نتایج آمارها حاکی از آن است که کیفیت خواب در ساعت های اولیه شب، به مراتب بالاتر از هر زمان دیگری بوده و به همین خاطر این دسته از افراد از سطح انرژی فوق العاده ای برخوردار هستند. همچنین این امر که صبح ها زودتر بیدار شوید، باعث خواهد شد تا شما فرصتی را برای انجام کارهای دیگر داشته باشید. برای مثال شما می توانید زمانی را به ورزش هایی نظیر دویدن و یا حتی مدیتیشن اختصاص دهید که تحت این شرایط شاهد تاثیرات مثبت آن در عملکرد روزانه خود خواهید بود. در نهایت این امر باعث خواهد شد تا شما تمایل بیشتری به صرف مهم ترین وعده غذایی(صبحانه) داشته باشید.

مطلب مرتبط: 20 راهکار ساده برای مدیریت زمان

3-از تمامی دقایق خود استفاده سودمندی را داشته باشید

اگرچه این امر ممکن است عجیب به نظر برسد، با این حال واقعیت این است که افراد در طول روز حتی چند ساعت را به سادگی هدر داده و همین امر باعث می شود تا تصور کنند که با مشکل کمبود وقت مواجه هستند. این امر در حالی است که مدت زمان یک روز برای تمامی افراد کاملا یکسان است، با این حال برخی عملکرد و حجم کاری خیره کننده ای را دارند. راز این موفقیت، به علت استفاده درست از زمان بوده و این دسته از افراد در کنار تعیین اولویت ها، توجه خاصی نیز به زمان های مرده خود دارند. برای مثال کارآفرین های موفق، همواره در طول زمان رانندگی خود برای رسیدن و یا بازگشت از محل کار، به پادکست ها و کتاب های صوتی گوش می دهند. همین امر یک فرصت را برای رشد بیشتر آنها فراهم می آورد. درواقع با تحلیل رفتارهای خود، متوجه بسیاری از اشتباهات و فرصت های موجود خواهید شد. به همین خاطر ضروری است تا بازنگری ای در شیوه رایج و عادت های خود داشته باشید.

4-با یک تیر دو نشان را بزنید

شاید بتوان مهم ترین ویژگی یک کارآفرین را در خلاقیت او جست و جو کرد. درواقع این افراد حتی در رابطه با اقدامات بسیار ساده خود نیز به دنبال خلاقیت و میانبرهایی هستند. همین امر نیز باعث می شود تا رشد مداوم آنها تضمین شده باشد. درواقع اگر قادر به انجام کارهای بیشتر در مدت زمان کمتری باشید، بدون شک رشدی سریع را تجربه خواهید کرد. در این رابطه اگرچه راهکارهای متعددی معرفی شده است، با این حال سیاست تلاش برای اتمام اقدامات در نصف زمان معمول، بهترین گزینه محسوب می شود. برای این امر ضروری است تا در تلاش برای اتمام اقدامات در نصف زمان معمول آن باشید. این محدودیت زمانی، شما را به سمت تفکر خلاق سوق خواهد داد. همچنین تلاش برای انجام چندین فعالیت به صورت همزمان نیز از دیگر موارد سودمند محسوب می شود.

5-زمانی را به انجام اقدامات به تاخیر افتاده اختصاص دهید

این امر یک واقعیت است که حتی در بهترین حالت ممکن نیز نمی توان کاملا مطابق برنامه ریزی ها رفتار کرد. علت این امر به این خاطر است که همواره احتمال بروز اتفاقاتی پیش بینی نشده وجود دارد. بدون شک زیادشدن چنین اقداماتی، خود به یک معضل تبدیل خواهد شد. به همین خاطر در هر ماه شما باید با توجه به نیاز خود، زمانی مناسب را برای اتمام اقدامات به تاخیر افتاده، اختصاص دهید.

6-اینترنت را به یکی از ابزار ضروری زندگی خود تبدیل نکنید

اینترنت اگرچه انقلابی را در زندگی افراد به وجود آورده است، با این حال به علت این امر که یک جهان جذاب محسوب می شود، ممکن است افراد را بیش از حد درگیر خود کند. درواقع امروزه از اعتبار به اینترنت نیز نام برده می شود. به همین خاطر ضروری است تا میزان آن را کنترل کنید. برای مثال استفاده از مسیریاب های آنلاین می تواند یک گزینه بسیار عالی برای افزایش سرعت رفت و آمدهای شما باشد، با این حال گشت و گذار بی هدف در شبکه های اجتماعی نیز می تواند به سادگی ساعت هایی را در طول روز از شما بگیرد. به همین خاطر توصیه می شود تا حداقل برای یک روز در ماه، به صورت کامل اتصال خود به اینترنت را قطع کنید. همچنین این امر که در استفاده از ابزارهایی نظیر ایمیل به دنبال مختصرترین پیام ها باشید، خود به مدیریت بهتر زمان منجر خواهد شد. برای این امر یک استاندارد وجود دارد که باید برای هر ایمیل محدودیت پنج جمله ای داشته باشید.

7-فهرستی برای کارهای خود تعیین کنید

روان شناس ها اثبات کرده اند که هر آن چیزی که از حالت ذهنی فاصله گرفته و مکتوب شود، احتمال انجام آن افزایشی چشمگیر را پیدا خواهد کرد. بدون شک هر فردی به صورت ذهنی اقدامات روزانه خود را می داند، با این حال اگر فهرستی در این رابطه تعیین کنید، همواره قادر خواهید بود تا آنها را طبق اولویت دسته بندی کرده و عملکرد روزانه، هفتگی، ماهانه و حتی سالانه خود را با یکدیگر مقایسه کنید. برای این امر در حال حاضر اپلیکیشن های متعددی وجود دارد. به همین خاطر نباید خود را مجبور به حمل دفترچه ای بدانید.

8-قبل از حضور در یک جلسه نسبت به ضرورت آن اطمینان حاصل کنید

دنیای کارآفرینی با انواع جلسات گره خورده است، با این حال هیچ الزامی برای شرکت در تمامی آنها وجود ندارد. درواقع یکی از تفاوت های کارآفرین های موفق با سایرین در این است که آنها تنها بهترین اقدامات را مورد توجه قرار می دهند. برای مثال شرکت در یک جلسه ممکن است نتایج خوبی را به همراه داشته باشد، با این حال شما را از یک اقدام فوق العاده دور سازد. به همین خاطر شما باید همواره به هزینه فرصت هر اقدام خود توجه داشته باشید. برای این امر یک پرسش درونی و تحقیق در این رابطه کاملا کافی خواهد بود.

مطلب مرتبط: 10 راهکار موثر برای مدیریت زمان بهتر

9-از ابزارهای مدیریت زمان استفاده کنید

بسیاری از افراد مجبور به استفاده از دستیارانی در کنار خود هستند. علت این امر به این خاطر است که آنها زمان کافی برای پرداختن به تمامی امور را نداشته و ترجیح می دهند که اقدامات دارای اهمیت کمتر را به افرادی دیگر محول کنند، با این حال برای تمامی افراد نیز استخدام یک یا چند دستیار امکانپذیر نیست. تحت این شرایط نباید ابدا ناامید شد. علت این امر به این خاطر است که امروزه پیشرفت تکنولوژی امکانات متعددی را در اختیار افراد قرار داده است. به همین خاطر ضروری است تا از نرم افزارها و اپلیکیشن های موجود در زمینه مدیریت زمان به خوبی استفاده کنید. فراموش نکنید که برخی از آنها، به علت در اختیار داشتن هوش مصنوعی، می توانند کاملا شبیه به یک دستیار برای شما عمل کنند. به همین خاطر لازم است تا این موارد را به عنوان اولویت های اصلی خود بدانید.

در نهایت توجه داشته باشید که هیچ راز جادویی در رابطه با موفقیت کارآفرین ها وجود نداشته و آنها به علت تمرین های متعدد خود موفق شده اند تا خودسازی خوبی را داشته باشند. به همین خاطر ضروری است که پس از انجام این 9 اقدام، به دنبال برنامه ریزی های دیگری برای بهبود مداوم سطح خود باشید.

منبع : business2community
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/AdmgXN7q
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه