پنج شنبه, 09 مرداد 1399 - 15:00

یکی از چالش های همیشگی افراد این است که چگونه می ‎توانند راندمان کاری خود را بهبود بخشند. در این رابطه تکنیک‎ هایی وجود دارد که با رعایت تمامی آنها، شاهد معجزه‎ ای در این زمینه خواهید بود. در ادامه برخی از مهمترین آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-استفاده از زمان‎سنج

چگونه راندمان کاری شرکت افزایش دهیم

هنگامی که به زمان خود توجه نداشته باشید، این امر کاملا طبیعی خواهد بود که زمانی بیش از حد نیاز را به یک اقدام اختصاص دهید. برای مثال ممکن است در حین کار، برای چند دقیقه به یک موضوع جدید فکر کنید. تحت این شرایط ضروری است که از یک تایمر استفاده کنید. نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از افراد در این رابطه از ساعت‎ های اتاق خود کمک می ‎گیرند. ایراد اصلی این اقدام، ضرورت مشاهده مداوم آنها است. این امر باعث خواهد شد تا تمرکز شما نابود شود. در کنار این موضوع، توجه داشته باشید که بهتر است تا به زمانی کمتر از حد تصور خود فکر کنید. این امر در رابطه با 80 درصد مواقع، کاربردی بوده و باعث می‎ شود تا در زمان شما صرفه‎ جویی شود.

2-تمامی مواردی را که تمرکز شما را نابود می‎کند، کنار بگذارید

مواردی نظیر نوتیفیکیشن موبایل، باعث خواهد شد تا تمرکز افراد سریعا نابود شود. در این رابطه ضروری است تا این موارد را شناسایی کرده و سریعا در این رابطه اقدام کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که برخی از ابزارها وجود دارد که در این رابطه به ما کمک خواهد کرد. برای مثال ممکن است شرایط برای کاهش صدای محیط، چندان فراهم نباشد. به همین خاطر ضروری است تا از هدفون ‎های کاهش صدا استفاده کنید. درواقع برای مشکلات بزرگ، راه حل‎ های به مراتب ساده‎ تری نیز وجود دارد.

مطلب مرتبط: چگونه راندمان کاری خود را افزایش دهیم

3-از موسیقی‎ هایی با ریتم تند استفاده کنید

برای این امر که کمتر احساس خستگی کنید و تحرک شما افزایش پیدا کند، توصیه می ‎شود که از موسیقی ‎هایی با ریتم تند کمک بگیرید . در این رابطه توجه داشته باشید که شما تنها زمانی باید به این موسیقی‎ ها گوش دهید که با احساس خستگی مواجه شده اید. درواقع افراط در این زمینه نیز خود به سلامتی شما آسیب وارد خواهد کرد. در کنار این موضوع، لازم است تا استراحت‎ هایی کاملا مطابق میل خود داشته باشید. برای مثال ممکن است برخی از افراد از 10 دقیقه استراحت میان دو فعالیت خود، برای چرتی کوتاه و برخی دیگر برای پیاده ‏روی در خارج از دفتر شرکت استفاده کنند. به همین خاطر شما باید شیوه مورد علاقه‎ تان را پیدا کنید.

4-همواره دلایل حضور خود در شرکت را یادآوری نمایید

تلاش برای رسیدن به هدف اصلی خود، ارتقای شغلی و تامین معاش خانواده از جمله رایجترین دلایلی است که هر فردی از فعالیت تجاری خود دارد. در این رابطه یادآوری مداوم آنها باعث خواهد شد تا انگیزه خود را حفظ کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما تنها به چند مورد محدود نبوده و می ‎توانید هر دلیل سودمندی را به این فهرست اضافه کنید. برای مثال ممکن است چندین دوست را از بین افراد تیم شرکت پیدا کرده باشید. این امر می ‎تواند به فهرست شما اضافه شود.

5-اولویت ‎بندی داشته باشید

در ابتدا شما باید اقدامات کاملا ضروری با محدودیت زمانی را انجام دهید. پس از آن نوبت به اقدامات ضروری می ‎رسد. در رده‎ های بعدی نیز اقدامات مهم و در نهایت سطح متوسط‎ ها خواهند بود. این امر باعث خواهد شد تا در پایان روز نسبت به انجام اقدامات ضروری خود، اطمینان داشته باشید.

6-اقدامات مشابه را در یک گروه قرار دهید

اقدامات مشابه شما باید در یک گروه قرار گیرد. در این رابطه توجه داشته باشید که عدم فعالیت شما در این رابطه باعث خواهد شد تا زمان زیادی را از دست بدهید. همچنین می ‎توانید برای اقداماتی که به تمرکز نیاز ندارد، از استراتژی انجام چند فعالیت به صورت همزمان، استفاده کنید.

7-.جوایزی را تعیین کنید

برای این امر که راندمان کاری شما در بهترین وضعیت ممکن قرار گیرد، ضروری است تا برای خود جوایزی را تعیین کنید. این امر باعث خواهد شد تا انگیزه شما برای انجام سریع تر آنها افزایش پیدا کند. در این رابطه جایزه هر چیزی که مورد علاقه شما است، می ‎تواند باشد. درواقع برای ارتقای روحیه و انگیزه خود نباید منتظر اقدامی از سوی مدیر شرکت باشید.

8-از تکنولوژی فاصله بگیرید

اعتیار بیش از حد به تکنولوژی باعث می ‎شود تا افراد حالتی روبات گونه را پیدا کنند. تحت این شرایط مواردی نظیر خلاقیت، نابود خواهد شد. به همین خاطر توصیه می ‎شود که حداقل نیم روز در هفته، خود را از هرگونه تکنولوژی رهایی بخشیده و اجازه دهید تا وابستگی شما به این بخش، کاهش پیدا کند. در نهایت فراموش نکنید که امروزه مواردی نظیر شبکه ‎های اجتماعی، به قاتلین اصلی زمان افراد تبدیل شده است. این موضوع بدون شک راندمان کاری شما در شرکت را نیز کاهش خواهد داد.

9-همواره یک دفترچه همراه خود داشته باشید

در این رابطه می ‎توانید از دفترچه تلفن همراه خود نیز استفاده کنید. درواقع چنین ابزاری به شما کمک خواهد کرد تا هر موردی را که ذهن شما را درگیر می ‎کند در آن یادداشت کرده و اجازه ندهید که تمرکز شما از بین برود.

10-برنامه روزانه داشته باشید

شما باید یک برنامه روزانه برای خود داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا امکان انجام بهتر کارها، مهیا باشد. در کنار این موضوع فراموش نکنید که بهتر است تا موارد را مکتوب کرده و پس از پایان هر یک، به روی آن خط بکشید. این امر از نظر روانشناسی، به مانند یک بازی بوده و تمایل افراد را برای انجام آن، افزایش خواهد داد.

11-ورزش را فراموش نکنید

ورزش صبحگاهی باعث خواهد شد تا انرژی به مراتب بیشتری را در طول روز داشته باشید. در کنار این موضوع، تناسب اندام بالاتر، باعث می ‎شود تا آستانه تحمل شما افزایش پیدا کند. در نهایت فراموش نکنید که با توجه به تاثیر مستقیم جسم و ذهن بر روی یکدیگر، این اقدام در نهایت به بهبود وضعیت فکری شما منجر خواهد شد.

12-از ابزارهای موجود استفاده کنید

برخی از سایت‎ ها و نرم‎افزار ها، امکان انجام سریع‎ تر اقدامات را مهیا می ‎کند. تحت این شرایط دیگر توجیهی ندارد که خود بخواهید این موارد را به اتمام برسانید. در این رابطه با یک جست و جوی ساده، به عنوان آنها در زمینه ‎های مختلف، دسترسی پیدا خواهید کرد.

13-فراتر از استانداردها باشید

بدون شک استانداردهای شرکت، میانگینی خواهد بود که امکان به اجرا درآوردن آن توسط هر فردی مهیا باشد. با این حال شما در راستای بهبود سطح خود، ضروری است تا به دنبال موارد به مراتب بیشتری باشید. در این رابطه توصیه می ‎شود که با مدیریت در این رابطه صحبت کرده و از تمایل خود برای اقدامات بیشتر صحبت کنید و بدون شک این امر با استقبال مواجه خواهد شد. درواقع درست به مانند یک ورزشکار که تمارین خود را سخت ‎تر می ‎کند تا به سطح بالاتری دست پیدا کند شما نیز باید به همین شکل رفتار کرده و برای پیشرفت، خود را تحت فشار قرار دهید.

14-از پادکست‎ها غافل نشوید

این امر طبیعی است که شما زمان کمی را برای مطالعه داشته باشید با این حال این موضوع باید باعث شود تا شما از اهمیت مطالعه غافل شوید . در این رابطه توصیه می‎ شود که از زمان ‎های مرده خود برای گوش دادن به پادکست و یا کتاب ‎های صوتی، استفاده کنید. بدون شک برای بهبود باندمان کاری خود، افزایش سطح اطلاعات امری ضروری خواهد بود. اگرچه ممکن است تصور کنید که میزان زمان‎ های مرده چندان قابل توجه نخواهد بود، با این حال جالب است بدانید که هر فرد به صورت میانگین روزی دو ساعت زمان مرده را در اختیار دارد.

15-از کتاب‎های مفید غافل نشوید

کتاب ‎هایی نظیر به اتمام رساندن اقدامات اثر دیوید آلن، به شما کمک خواهد کرد تا به خوبی بتوانید وظایف روزانه خود را انجام داده و با احساس فشار بیش از حد مواجه نشوید. روش ‎های معرفی شده در این اثر فوق ‎العاده بوده و توصیه می‎ شود که در کنار این کتاب، از موارد مشابه نیز غافل نشوید. درواقع برای موفقیت ممکن است راهکارهایی وجود داشته باشد که تاکنون از نظر ما پنهان مانده است.

16-مطالعه سریع را تمرین کنید

مطالعه سریع یک تکنیک محسوب می‎ شود که با کمی تمرین می‎ توانید در این رابطه به تسلط دست پیدا کنید. برای آگاهی از اصول آن، انواع سایت ‎ها وجود دارد که به خوبی به این موضوع پرداخته‎ اند. در کنار این مسئله، شما می‎ توانید از سایت ‎هایی که در زمینه خلاصه کردن کتاب‎ ها فعالیت دارند نیز استفاده کنید. این امر باعث خواهد شد تا امکان مطالعه چند کتاب در یک روز، مهیا شود.

17-استراحت داشته باشید

تصور بسیاری از افراد این است که برای رسیدن به راندمان کاری بالا نیاز است که به صورت مداوم کار کنند. این امر در حالی است که رسیدن به این خواسته بدون رعایت اصل استراحت مناسب، عملا غیرممکن خواهد بود. درواقع شما باید به نحوی استراحت کنید که از خسته شدن بیش از حد جلوگیری شده و همواره انرژی کافی تا زمان پایان ساعت کاری خود را داشته باشید.

18-نه گفتن را جدی بگیرید

برای رسیدن به یک راندمان کاری بالا، نیاز است که شما به برنامه خود پایبند باشید. این امر در حالی است که اگر قدرت نه گفتن به سایرین را نداشته باشید، امکان انجام این امر عملا غیرممکن خواهد بود. این امر در حالی است که هر فردی نیاز دارد تا خود را در اولویت اول قرار دهد. در این رابطه اگر نمی ‎توانید مشکل را کنار بگذارید، بهتر است که از یک روانشناس کمک بگیرید.

19-همه چیز را در دسترس خود قرار دهید

هر فردی باید در کنار منظم نگه داشتن میز کار خود، به دنبال نوع چیدمانی باشد که براساس آن به راحتی بتواند به موارد موردنیاز خود دسترسی پیدا کند. همچنین ضروری است که به اصل کار تیمی توجه داشته و تصور نکنید که شما باید تمامی اقدامات را به تنهایی انجام دهید.

مطلب مرتبط: 5 اقدامی که به افزایش راندمان و تحرک تیم کاری شرکت کمک خواهد کرد

20-مهارت تایپ خود را بهبود بخشید

در راستای افزایش راندمان کاری بسیار مهم است که سرعت انجام اقدامات خود را افزایش دهید. در این رابطه مواردی نظیر تایپ کردن، از جمله مهارت‎ هایی محسوب می ‎شود که هر کارمندی با آن سروکار دارد. به همین خاطر با یادگیری اصول تایپ حرفه ‎ای، می‎توانید به وضعیت به مراتب بهتری دست پیدا کنید.

21-موارد اتلاف‎ کننده زمان خود را شناسایی کنید

برخی از اقدامات هستند که ابدا ضرورتی نداشته و زمان شما را نابود می‎ کنند. با حذف آنها شما زمان بیشتری برای اقدامات مهم خود خواهید داشت . برای مثال انجام بازی‎ های آنلاین، به یکی از عادت ‎ها تبدیل شده است، با این حال با کنار گذاشتن آن می‎ توانید زمینه رشد بیشتر خود را مهیا سازید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید