سه شنبه, ۵ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Tue, 27 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

اصول طلایی موفقیت

1 سال پیش ( 1399/10/4 )
نویسنده : رائول شارما   مترجم : امیر آل علی  

تفاوتی ندارد که هدف شما چه باشد، یکسری از اصول وجود دارد که عدم رعایت آنها باعث خواهد شد تا به موفقیت موردنظر دست پیدا نکنید. شاید یکی از دلایل اصلی این امر که اکثر افراد جهان در مسیر رویاهای خود گام برنمی ‎دارند، آن است که اصولی نادرست را برای خود انتخاب می ‎کنند که به نتیجه لازم نمی ‎رسد و این امر منجر به ناامیدی آنها خواهد شد. با این حال نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اصول موفقیت، چند مورد ثابت بوده که تمامی افرادی که به جایگاهی شایسته در زندگی خود رسیده ‎اند، پیروی از آنها را در دستور کار خود قرار داده‎اند. در ادامه نگاهی به این فهرست خواهیم داشت. 

اصول طلایی موفقیت

1-از تصمیم ‎های دشوار نترسید 

بدون شک اگر بخواهید در زندگی خود تغییر بزرگی را ایجاد نمایید لازم است تا تصمیمات بزرگی را نیز اتخاذ کنید. به نظر من سخت ‎ترین تصمیم این است که تصمیم به تغییر بگیرید. این مسئله اگرچه ساده به نظر می‎ رسد، با این حال کاملا دشوار است. در این رابطه فراموش نکنید که حتی ممکن است مورد تمسخر اطرافیان خود نیز قرار بگیرید. در این راستا این موضوع نباید منجر به ناامیدی شما شود. در این رابطه شما باید روحیه بالایی را داشته باشید که حتی در سخت ‎ترین شرایط نیز از اتخاذ تصمیمات بزرگ، واهمه نداشته باشید. در کنار این مسئله فراموش نکنید که تنها تصمیم‎ گیری مهم نبوده و لازم است تا به آن وفادار باقی بمانید.

مطلب مرتبط: اصول موفقیت مدیران

2-ارتباط خوبی با دوستان خود داشته باشید 

به هر میزان که دوستان بیشتری را داشته باشید، با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد. در این رابطه نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که باید برای نزدیک نگه داشتن دوستان، برنامه‎ ریزی داشته و اجازه ندهید که فاصله ایجاد شود، با این حال این امر نیز طبیعی است که هر فردی را نباید به عنوان دوست خود بدانید. درواقع معیار اصلی این است که افرادی را پیدا خواهید که جهان ‎بینی مشترکی با شما دارند. همچنین فراموش نکنید که شما حتی می ‎توانید رقبا را به دوستان خود تبدیل کنید. به همین خاطر در این زمینه ابدا محدودیتی وجود ندارد.

3-قدردان داشته باشید 

دو شیوه تفکر کلی در جهان وجود دارد. افرادی که قدردان داشته‎ ها هستند و آنهایی که مدام گله دارند. نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که افکار منفی، روحیه افراد را نابود خواهد کرد. در کنار این مسئله تا زمانی که به مشکلات توجه دارید، نمی‎توانید به راه حل فکر کنید. در کنار این موضوع ما باید قدردانی خود را از افرادی که در کنار شما هستند، انجام دهید. برای مثال اگر تیمی را برای خود دارید، به صورت مداوم ارزش آنها را یادآوری کنید. این امر باعث خواهد شد تا انگیزه تلاش آنها نیز بیشتر شود که در نهایت به نفع شما خواهد بود. 

4-برندسازی شخصی را جدی بگیرید 

درواقع اگر اعتبار خوبی را در بازار داشته باشید، تقریبا هیچ مشکلی نمی ‎تواند مانع شما شود. درواقع اعتبار را می توان یک تعریف ساده از برندسازی شخصی تلقی نمود. شما باید در تلاش برای ایجاد وجهه ‎ای باشید که زمینه رشد برند را به همراه دارد. درواقع تا زمانی که شما به عنوان مدیر شرکت، اعتبار لازم را نداشته باشید، برند شما نیز رشد نخواهد کرد. 

5-فرصت ‎ها را غنیمت شمارید 

در هر شرایطی، موقعیت‎ های مختلف شکل می گیرد که ابدا به نام فرد خاصی نبوده و به دست آوردن آن می تواند برای هر فردی اتفاق بیفتد، با این حال اگر شما تعلل داشته باشید، این احتمال وجود دارد که فردی دیگر به آن توجه کند. این امر نکته بسیار مهمی بوده و لازم است تا همواره به دنبال فرصت های جدید باشید. درواقع اگر تنها در یک حوزه فعالیت کنید که در اصطلاح به آن تک محصولی بودن گفته می ‎شود، شرایط سختی را تجربه خواهید کرد. در نهایت فراموش نکنید که این شیوه رفتاری، اقدامی پرریسک بوده و ممکن است موقعیت جدید، نتیجه لازم را به همراه نداشته باشد، با این حال این مسئله نباید منجر به ترس شما شود. درواقع لازم است تا نگرش خود نسبت به مقوله شکست را تغییر داده و آن را تنها اخطاری بدانید که به شما آماده نبودن را یادآوری می‎ کند. 

6-از اشتباهات درس بگیرید 

با توجه به بخش قبل، ابدا ایرادی ندارد که شما دچار اشتباه شوید و این امر کاملا طبیعی خواهد بود، با این حال شما نباید شکست ‎ها را فراموش کنید. درواقع لازم است تا از هر یک از آنها درس گرفته و عملکرد خود را بهبود بخشید. درواقع اگر یک اشتباه تکراری را مرتکب شوید، این امر دیگر طبیعی نخواهد بود و بدترین اتفاق ممکن است. در کنار این مسئله توجه داشته باشید که همواره راهکارهایی برای کاهش احتمال وقوع شکست وجود دارد. برای مثال استفاده از تجربیات دیگران، از جمله این موارد محسوب می‎ شود. 

7-شیوه منحصر به فرد خود را داشته باشید 

اگرچه مطالعه زندگی افراد موفق جهان امری کاملا موثر خواهد بود، با این حال این امر به معنای تقلید از اقدامات آنها نبوده و لازم است تا هر فردی، مسیر موفقیت خاص خود را داشته باشد. تحت این شرایط، شانس کسب بالاترین حد نتایج را خواهید داشت. در این راستا نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که شیوه منحصر به فرد، امری ثابت نبوده و در طول مسیر ممکن است بارها با تغییراتی مواجه شود. 

مطلب مرتبط: 5 راز موفقیت

8-نقاط قوت خود را بشناسید 

بدون شک همه ما ضعف‎ هایی را داریم. در این راستا بسیاری از افراد در تلاش برای بهبود آنها هستند. این امر در حالی است که برای موفقیت لازم است تا شیوه نگرش متفاوتی را داشته باشید. درواقع در کنار ضعف‎ ها هر فردی یکسری نقاط قوت نیز دارد. در این راستا ضروری است تا به آنها توجه بیشتری را نشان داده و براساس آن، هدف اصلی را تعیین نمایید. این امر باعث خواهد شد تا شانس رسیدن به آنها افزایش پیدا کند. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هیچ فردی به اندازه خودتان نمی‎ تواند نظری واقعی را داشته باشد، با این حال برای شناخت خود ممکن است نیاز به طی کردن یک دوره خودآگاهی داشته باشید. این امر به معنای آن است که برای شناخت خود، زمان گذاشته و در این زمینه، حوزه‎های مختلف را امتحان نمایید تا در نهایت علاقه اصلی را پیدا کنید. بدون شک اگر در یک زمینه علاقه بالایی را داشته باشید، دیگر کار برای شما معنای متفاوتی را پیدا خواهد کرد. 

منبع : tweakyourbiz
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/LdKMbTFH
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه