پنجشنبه, ۲۷ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 18 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

اگر در گذشته دورکاری مختص به فریلنسرها تلقی می ‎شد، در حال حاضر تمامی برندها محکوم به ادامه فعالیت ‎های خود از این طریق هستند. این مسئله اگرچه نتایج خوبی را در پس دارد، با این حال به علت عدم آشنایی و مرحله‎ ای نبودن این اتفاق، زمینه مشکلات بسیاری را برای کارمندان به همراه داشته است. درواقع برای افرادی که با تکنیک ‎های دورکاری آشنایی ندارند، این موضوع بسیار سخت خواهد بود. تحت این شرایط صحبت در زمینه دورکاری، به یک الزام تبدیل شده است. در این راستا به بررسی چند تکنیک خواهیم پرداخت که باعث می ‎شود تا دورکاری بدون دردسری را داشته باشید. تحت این شرایط حتی ممکن است در پساکرونا نیز اولویت شما ادامه فعالیت‎ ها به این شیوه جذاب باشد.

1-ابزارهای اولیه را مهیا سازید

دورکاری بدون دردسر

برای یک دورکاری موفق، ابتدایی ‎ترین شرط در اختیار داشتن ابزارهای موردنیاز خواهد بود. در این رابطه یک شبکه ارتباطی که امکام تماس تصویری را نیز مهیا نماید، بسیار حیاتی خواهد بود. در این رابطه نکته‎ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هماهنگ‎ سازی‎ های لازم را میان دستگاه‎ های خود انجام دهید. تا در زمانی که به لپ ‎تاپ خود دسترسی ندارید، از طریق تلفن همراه نیز بتوانید بخش اعظمی از اقدامات را انجام دهید. همچنین آشنایی با نحوه کار نرم‎ افزارهایی نظیر Evernote به شما کمک خواهد کرد تا سهولت به مراتب بالاتری را داشته باشید. در این رابطه نکته ‎ای که نباید فراموش کنید این است که برای جلوگیری از خستگی، شما باید یک میز و صندلی استاندارد را داشته باشید و ورزش‎ هایی را انجام دهید که منجر به تقویت عضلات گردن و کمر شما خواهد شد، با این حال با توجه به این امر که تحرک شما در هنگام دورکاری به حداقل می ‎رسد، توصیه ما این است که حتما ورزش کامل و مداومی را داشته باشید. این امر در حفظ روحیه شما در شرایط سخت حال حاضر نیز کاملا تاثیرگذار خواهد بود.

مطلب مرتبط: دورکاری موفق با 8 راهکار ساده

2-از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه نمایید

با توجه به این امر که شما در شرکت حضور ندارید، از دست دادن یک فایل می ‎تواند زمان زیادی را از شما اشغال نماید. در این رابطه با توجه به این امر که مرز میان دفتر کار و خانه شما از بین می ‎رود، همواره این احتمال وجود دارد که بنا به دلایلی نظیر استفاده کودکان از سیستم شما، اطلاعات مهمی را از دست بدهید. در این رابطه تنها مسئله اطلاعات نبوده و ممکن است بخشی از اقدامات شما نیز از دست برود که حاصل فعالیت چند روزه است. به همین خاطر توصیه می ‎شود که در صورت آنکه قصد ترک سیستم خود را دارید، حتما از قبل یک نسخه پشتیبان از اقدامات خود تهیه کنید. در این رابطه استفاده از فلش و یا هارد، گزینه به مراتب بهتری خواهد بود. علت این امر به این دلیل است که همواره احتمال دارد که برای سیستم شما مشکلی پیش بیاید. بدون شک در شرایط حال حاضر، تعمیر آن ممکن است زمانبر باشد، با این حال اگر شما در فضایی دیگر اطلاعات را ذخیره کرده باشید، می‎توانید از سیستم سایر اعضای خانواده استفاده نمایید. در کنار این موضوع توصیه ما این است که حتی برای استراحت ‎های کوتاه نیز لوازم را تا حد امکان جمع نمایید. در این رابطه قفل کردن درب اتاق نیز یک اقدام سودمند خواهد بود. در این رابطه فراموش نکنید که تمامی لوازم و اقداماتی که برای آنها وقت می ‎گذارید، به صورت الکترونیکی نبوده و آسیب وارد شدن به آنها به معنای الزامی به انجام مجدد آنها خواهد بود. به همین خاطر ضروری است که تا حد امکان، فضایی مشخص را برای فعالیت‎های خود داشته باشید و از آن نهایت مراقبت را انجام دهید. در این رابطه گفت و گو با اعضای خانواده و روشن ساختن اقداماتی که نباید انجام شود نیز کاملا سودمند خواهد بود.

3-تمامی موارد آسیب ‎رسان به تمرکز خود را کنار بگذارید

توصیه ما به همه دورکارها این است که تمامی مواردی که باعث برهم خوردن تمرکز آنها می ‎شود را کنار بگذارند. در این رابطه گوشی ‎های تلفن همراه، رایج‎ ترین دلایل نابود کننده تمرکز هستند. تحت این شرایط ضروری است که در زمان انجام کارهای خود، آن را در فضایی دور از دسترس قرار داده و یا تمامی نوتیفیکیشن ‎ها را غیرفعال نمایید. در این رابطه بدون شک درخواست برای ساکت بودن اعضای خانواده در حین انجام کار، تا حدود زیادی خود خواهی خواهد بود. تحت این شرایط استفاده از گوشی ‎های کاهش ‎دهنده صدای محیط، بهترین اقدامی است که شما می ‎توانید انجام دهید. در کنار این موضوع نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در شرایط حال حاضر به علت کاهش حجم فعالیت ‎های اکثر شرکت‎ ها، دیگر نیازی به فعالیت چند ساعته وجود ندارد. تحت این شرایط توصیه ما این است که از زمان‎ سنج ‎ها استفاده کنید و برای هر فعالیت خود، محدوده زمانی کمی را تعیین کنید تا وظایف، به اقدامی زمانبر تبدیل نشود. همچنین با توجه به این امر که شما دیگر نیازی به رفت و آمد به شرکت ندارید و بسیاری از اقدامات متفرقه از بین می ‎رود، اگر فعالیت‎ های شما در نصف زمان عادی به اتمام نرسد، بدون شک لازم است تا در نحوه انجام اقدامات بازنگری داشته باشید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که حضور در خانه، باعث خواهد شد تا توقعات جدی ‎ای از شما ایجاد شود. به همین خاطر ضروری است که زمان کافی را برای خود ایجاد نمایید. همچنین قرنطینه خانگی، فرصتی را مهیا کرده است که افراد به تقویت مهارت‎ های خود بپردازند که به سادگی با حضور در دوره‎ های آنلاین، امکان ‎پذیر خواهد بود. درواقع شما نباید اجازه دهید که فرصت حال حاضر صرفا به کار و اقدامات معمولی سپری شود. تحت این شرایط در رمان پساکرونا شما می‏توانید شایستگی ارتقای شغلی و یا پیدا کردن فرصتی بهتر را داشته باشید. نکته دیگری که اهمیت کاهش زمان انجام کارها را تشدید می ‎‏کند این است که زمان بیشتر، ممکن است شما را ترغیب نماید که شغل دیگری را نیز پیدا نمایید. درواقع در شرایط سخت حال حاضر، این امر طبیعی است که هر فردی تمایل به افزایش و تنوع بخشیدن مناسب درآمدی خود داشته باشد، با این حال اگر زمان کافی را در اختیار نداشته باشید، این امر عملا غیرممکن خواهد بود.

4-انجام چند فعالیت به صورت همزمان را فراموش کنید

یکی از اقدامات بسیار عجیب بسیاری از کارمندان این است که در دورکاری تلاش می ‎کنند که همزمان چند اقدام را انجام دهند. در این رابطه نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر فردی در بهترین حالت تنها قادر خواهد بود تا دو فعالیت را به صورت همزمان انجام دهد که در برخی از شرایط کاملا سودمند است. درواقع در ترکیب یک فعالیت غیرمهم با فعالیتی که به تمرکز زیادی نیاز ندارد، شما نتایج خوبی را به دست خواهید آورد.

مطلب مرتبط: تکنیک هایی برای دورکاری موفق

برای مثال گوش دادن به پادکست و یا کتاب صوتی در حین رانندگی، از نمونه ‎های آن محسوب می‎ شود، با این حال در سایر شرایط، مضرات این اقدام بیشتر از نتایج آن خواهد بود. درواقع طولانی شدن انجام یک فعالیت و کاهش کیفیت آن، تنها نتیجه ‎ای خواهد بود که به دست می ‎آورید. این امر در حالی است که اکثر افراد تصور می ‎کنند که این اقدام آنها نتیجه‎ بخش خواهد بود. در این راستا توصیه می ‎شود که در هنگام انجام اقدامات مهم، تنها بر روی آن تمرکز داشته باشید تا امکان به اتمام رساندن آن در مدت زمانی کم و یا کیفیت مناسب، مهیا باشد.

در نهایت مشورت گرفتن از همکاران و آشناهایی که تجربه بیشتری در زمینه دورکاری دارند، به شما کمک خواهد کرد تا به این شیوه علاقه‎ مند شده و سهولت بالایی را تجربه کنید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Xiq61o7M
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه