یکشنبه, ۱۰ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Sun, 1 Aug(8) 2021 /
           
فرصت امروز

افزایش فروش در اینستاگرام با 4 اقدام ساده

1 سال پیش ( 1398/6/27 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : روکو بالداسار   پدیدآورنده : فروش  

بدون شک در حال حاضر اینستاگرام یکی از سریع ترین مکان ها برای پیدا کردن مشتری محسوب می شود. همین امر نیز باعث شده است تا بسیاری از برندها در آن حضور داشته باشند، با این حال یک تصور کاملا غلط در این رابطه وجود دارد. درواقع بسیاری از برند ها خصوصا برندهای نوپا و شرکت های کوچک، تصور می کنند که برای موفقیت، نیاز به صرف هزینه های هنگفت داشته و بدون آن شانسی را نخواهند داشت. اگرچه نمی توان تاثیر اختصاص بودجه مناسب را برای کسب موفقیت انکار کرد، با این حال نباید آن را همه چیز تصور کرد. درواقع برخی از راهکارهای بسیار ساده نیز وجود دارد که می تواند تعداد مشتریان شما را افزایش دهد. به همین خاطر نباید بهانه ها را به سدی برای تلاش نکردن تبدیل کرد. در همین راستا و در ادامه به بررسی چهار مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-جذابیت و کیفیت بالایی را داشته باشید

افزایش فروش در اینستاگرام

در ابتدا لازم است تا به دنبال حداقل یک خلاقیت، برای ایجاد تمایز با سایرین باشید. درواقع ممکن است شما قادر به عقد قرار دادن با بهترین تیم فیلم برداری و عکاسی نباشید، به همین خاطر در راستای رقابت، لازم است تا به دنبال ارائه خلاقیت هایی جذاب باشید. فراموش نکنید که یک اقدام جدید حتی اگر جذابیت بصری فوق العاده ای را نیز به همراه نداشته باشد، بدون شک با مخاطبان خوبی همراه خواهد بود. به همین خاطر حتی اگر قادر به پیدا کردن یک نوآوری جدید نیستید، لازم است تا در شیوه انجام یک کار تکراری، خلاقیت هایی را داشته باشید. در نهایت فراموش نکنید که امروزه دیگر تبلیغات مستقیم تاثیر لازم را به همراه نداشته و لازم است تا به صورت غیرمستقیم برند و محصولات خود را معرفی و تبلیغ کنید. در این رابطه تولید و یا ترجمه محتواهای ارزشمند در کنار ارسال مطالب آموزشی، کاملا مهم خواهد بود، با این حال بهتر است تا از یک آموزش طولانی جلوگیری کرده و آن را به چندین جلسه کوتاه تبدیل کنید. این امر درست اقدامی است که در هر حرفه ای کاملا قابل اجرا خواهد بود. برای مثال یک عکاس می تواند تکنیک های ویرایش عکس را منتشر کند که برای آن تنها به یک برنامه ضبط صفحه لپ تاپ و یا گوشی تلفن همراه خود، نیاز خواهید داشت.

مطلب مرتبط: 21 راهکار افزایش شانس فروش محصول در اینستاگرام

2-مخاطبان خود را بشناسید

اگرچه این امر بیش از حد ساده به نظر می رسد، با این حال واقعیت این است که بسیاری از صفحات در اینستاگرام با مشکل در این زمینه مواجه هستند. همین امر نیز باعث می شود تا آنها به اقداماتی بپردازند که کاملا مخالف نیاز و انتظارات مخاطبان است. برای این امر تغییر صفحه خود به حالت تجاری گام نخست بوده و لازم است تا از اطلاعات آن، برای بهبود عملکرد خود استفاده کنید، با این حال اقدامات خود را به این سطح محدود نکرده و برای برنامه ریزی و کسب اطلاعات مفید تر، لازم است تا از نرم افزارهای دیگری نظیر گوگل آنالیز نیز استفاده کنید. ایجاد نظرسنجی نیز از دیگر مواردی است که باعث خواهد شد تا به سطح ایده آل خود نزدیک تر شوید. در این رابطه بررسی اقدامات مشابه سایر برندها نیز می تواند کاملا سودمند باشد، با این حال بهتر است تا از طریق اطلاعاتی که به دست آورده اید به دنبال راهکارهای جدیدتر و جذاب-تری باشید.

3-از قابلیت استوری برای درگیر کردن مخاطبان خود استفاده کنید

شما باید در تلاش برای ایجاد ارتباط دوطرفه باشید. درواقع صرف هزینه کمتر، به معنای نیاز به فعالیت بیشتر خواهد بود. به همین خاطر ضروری است تا از تمامی قابلیت های این شبکه، به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. برای این امر به هر میزانی که مطالب شما درگیرکننده تر باشد، با استقبال بیشتری همراه خواهد شد. به همین خاطر در استوری های خود می توانید حتی با یک سوال ساده نیز مخاطب را به خوبی درگیر کنید. با این حال نباید از اهمیت برگزاری مسابقات و چالش های مختلف، غافل شد. درواقع شما باید افراد را به کاری تشویق کنید تا به خوبی برند شما در ذهن آنها حک شده و دلیل برای بازدید روزانه از صفحه شما داشته باشند. بدون شک ایجاد ارتباط خوب، خود عاملی برای تبدیل آنها به مشتریان وفادار خواهد بود. این امر درست اقدامی است که بسیاری از اینفلوئنسرها انجام می دهند. درواقع آنها در ابتدا ارتباط خوبی را با مخاطبان خود ایجاد می کنند و بعد بر پایه دوستان و طرفدارانی که برای خود پیدا کرده اند، در زمینه تبلیغات و یا ایجاد یک برند، فعالیت می کنند که معمولا با رشدی سریع همراه است. به همین خاطر نباید در زمینه وقت گذاشتن برای مخاطبان، کوتاهی کنید.

مطلب مرتبط: چگونه با سرویس خرید اینستاگرام فروش برندمان را افزایش دهیم؟

4-صدا و تصویر خود را نشان دهید

اعتمادسازی، مهم ترین اقدامی است که باید در زمینه فعالیت و فروش اینترنتی انجام داد. درواقع با توجه به انواع کلاهبرداری ها در این زمینه، ضروری است تا اقدامات لازم را برای جلب اعتمادها انجام دهید. برای این امر نمایش تصویر و صدا، از جمله موارد الزامی محسوب می شود. به همین خاطر به صورت مکرر در قسمت لایو در این زمینه فعالیت کرده و با مخاطب به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید. فراموش نکنید که این امر تنها باید در قسمت لایو انجام گیرد. علت این امر به این خاطر است که در پست و استوری، امکات ارسال مطالب از پیش تهیه شده وجود داشته و این امر اعتماد لازم را به وجود نخواهد آورد. در نهایت تنها نشان دادن تصور خود کافی نبوده و لازم است تا محصولات را نیز در لایو خود به خوبی نشان داده و حتی از بسته بندی آن باز کنید. دنبال کردن صفحات متعدد نیز از دیگر مواردی است که باید مورد توجه خود قرار دهید. درواقع با توجه به این امر که شما به محبوبیت لازم دست پیدا نکرده اید، لازم است تا به این طریق سایرین را از وجود خود مطلع سازید. درواقع بالا بودن تعداد صفحاتی که دنبال می کنید، ابدا یک ضعف محسوب نشده و نباید عقاید نادرستی را در این زمینه داشته باشید.

منبع : entrepreneur
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/F37oCbnv
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه