دوشنبه, ۱۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Mon, 30 Jan(1) 2023 /
           
فرصت امروز

با بررسی آمارهای شبکه اجتماعی اینستاگرام متوجه این موضوع خواهید شد که شاهد یکی از 5 شبکه اصلی هستیم که با توجه به فعالیت تخصصی در زمینه ارسال عکس، مورد توجه افراد مشهور مختلفی از سراسر جهان نیز قرار گرفته است. حضور میلیاردها کاربر نیز این موضوع را تضمین می کند که شما شانس رشد بسیار بالایی را خواهید داشت. با این حال در هر حوزه ای همواره جا برای رشد بیشتر وجود دارد. به همین خاطر ابدا شما نباید به سطحی مشخص قانع باشید. درواقع در بازار به شدت رقابتی حال حاضر اگر عملکرد سریعی نداشته باشید و به صورت مداوم به دنبال کاهش ضعف ها نگردید، طبیعی است که بازار را به نفع برندی دیگر از دست خواهید داد. در ادامه 7 روشی را بررسی خواهیم کرد که کمک می کند تا در این شبکه جذاب، فروش بالاتری را داشته باشید. درواقع تنها معیار واقعی برای سنجش موفقیت یک صفحه تجاری، میزان فروش آن است. در این راستا حتی اگر مخاطبان میلیونی شما منجر به مشتری سازی مناسب نشوند، ابدا نمی‎توان عملکرد شما را مثبت ارزیابی کرد. 

چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

1-به دنبال رشد ارگانیک و بهبود ارتباط خود با مخاطبان باشید 

نکته منفی در رابطه با بسیاری از برندها این است که به دنبال رشد بیش از حد سریع هستند و فکر می کنند تا زمانی که حداقل 10 هزار دنبال ‏کننده را به دست نیاورده باشند، نباید اقدامی جدی را در دستور کار خود قرار داد. همین امر باعث می شود تا فعالیت را با یک نیروی غیرمتخصص شروع کرده و طبیعی است که نتایج بدی را هم به دست آورید. نکته ای که در این بخش باید به آن توجه داشته باشید این است که چنین مخاطبانی، حتی از دنبال کردن صفحه شما آگاهی نداشته و اکثریت آنها پیج‏ های فیکی هستند که فعالیتی را ندارند. با این حال اگر یک برنامه منطقی داشته باشید و تنها بر روی رشد طبیعی تمرکز نمایید، بدون شک بهترین نتایج را به دست خواهید آورد. درواقع این موضوع به مراتب بهتر است که شما از 50 مخاطب اول خود 10 مشتری را داشته باشید تا اینکه از هزاران مخاطب حتی یک مشتری را هم به دست نیاورید. این رشد طبیعی به شما امکان سنجش آمارها را می دهد و می توانید از همان ابتدا، رابطه خوبی با مخاطبان خود ایجاد نماید. اشتباه بزرگ بسیاری از برندهای تجاری این است که به اینستاگرام نگاه یک تابلوی تبلیغاتی را دارند. تحت این شرایط طبیعی است که اقدام شما بیش از حد تبلیغاتی باشد و دنبال کردن صفحه شما جذابیت لازم را به همراه نداشته باشد. درواقع در شبکه های اجتماعی تولید محتوا باید انجام شود و در کنار آن به دنبال بهبود ارتباط خود با مخاطبان و در نتیجه افزایش درآمد بالاتر باشید. این موضوع که مخاطب قانع نشده باشد تا از محصولات شما استفاده کند، امری بسیار مهم بوده و تولید محتوا باعث آگاهی بخشی و احساس نیاز خواهد شد. در این راستا اینستاگرام تنها به ارسال عکس محدود نبوده و در چند سال اخیر به بستری جذاب برای اشتراک گذاری ویدئو نیز تبدیل شده است. 

مطلب مرتبط: چگونه با سرویس خرید اینستاگرام فروش برندمان را افزایش دهیم؟

2-از هشتگ ها استفاده کنید 

چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

استفاده از هشتگ باعث خواهد شد تا پست های شما در دسته بندی های گوناگون قرار گیرد که تحت این شرایط شانس دیده شدن در جست و جوهای افراد را پیدا خواهید کرد. با این حال بسیاری از برندها در انتخاب هشتگ اشتباهات زیادی را دارند. به همین خاطر بهتر است که از سایت های موجود برای شناخت هشتگ های مهم و ترندهای موجود در این زمینه استفاده کنید. با این اقدام می توانید از هشتگ های خود، ورودی مخاطب بالایی را نیز داشته باشید. به صورت کلی در هر پست شما باید بیش از 15 هشتگ را مورد استفاده قرار دهید. با این حال در صورتی که با اینفلوئنسرها نیز همکاری داشته باشید، می توانید از هشتگ های مشترک استفاده کرده و یا حتی هشتگ های مخصوص به خود را ایجاد کنید. این اقدام باعث خواهد شد تا یک اتفاق جدید و یک راه جذاب برای افزایش دامنه مخاطبان شما شکل گیرد. درواقع افراد می توانند تمامی پست های مرتبط با کسب و کار شما که ممکن است توسط افراد دیگر نیز تولید شده باشد را از این طریق به خوبی مشاهده کنند. با بررسی هشتگ ها نیز می توانید مخاطبان جدید را پیدا کنید. برای مثال فردی که هشتگ های مرتبط با کسب و کار شما را دنبال می کند، طبیعی است که شانس بالایی برای تبدیل شدن به مشتری را داشته باشد.

3-تنها تصاویر حرفه ای را به اشتراک بگذارید 

چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

اکر تصور می کنید که با یک گوشی تلفن همراه و بدون ادیت عکس ها می توانید جذابیت بصری لازم را برای مخاطبان خود داشته باشید. باید بدانید که واقعیت کاملا متفاوت بوده و نیاز است تا در این زمینه توجه ویژه ای را داشته باشید. درواقع اگر امکانات تهیه عکس های جذاب را ندارید، لازم است تا از فردی حرفه ای در این رابطه استفاده کنید. با توجه به این امر که عکس، نخستین چیزی است که مخاطب آن را مشاهده می کند، طبیعی است که در جلب نظر مخاطبان بالاترین حد تاثیر را خواهد داشت. درواقع تاثیر این اقدام درست به مانند انتخاب تیتر مناسب در زمینه تولید محتوای متنی است. با این حال شیوه تهیه عکس ها و ادیت آنها کاملا به نوع کسب و کار شما بستگی دارد. برای مثال یک برند نوشیدنی می تواند تصاویر جذاب، سرگرم کننده و با اشباع رنگ بالایی را مورد توجه خود قرار دهد. با این حال یک برند کلاسیک و یا لوکس، بدون شک باید سبک خاص خود را داشته باشد. در این زمینه بدون شک اگر از فردی حرفه ای کمک بگیرید، خود او تمامی این نکات را رعایت خواهد کرد. با توجه به این امر که امروزه دوربین های عکاسی به سطح پیشرفته‏ ای رسیده ‏اند که در زمینه فیلم برداری نیز بسیار خوب عمل می کنند می توانید از این افراد برای تولید ویدئوهای جذاب نیز استفاده کنید.

مطلب مرتبط: 21 راهکار افزایش شانس فروش محصول در اینستاگرام

 4-از بخش تبلیغات اینستاگرام استفاده کنید 

چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

اینستاگرام برای کمک به کسب و کارها و کسب درآمد، بخش تبلیغاتی خود را راه اندازی کرده است که از آن می توانید برای ایجاد شانس بیشتر جهت دیده شدن و فروش بالاتر استفاده کنید. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از طریق چنین امکانی شما می توانید فروش مستقیم را هم داشته باشید که باعث خواهد شد تا افراد دیگر نیازی به مراجعه به سایت نداشه باشند و طبیعتا کار ساده تر شود. براساس آمارها این اقدام باعث خواهد شد تا بازدید پست شما بیش از 80 درصد افزایش پیدا کند. همکاری اینستاگرام با Shopify باعث شده است تا شما بتوانید در این زمینه به خوبی اقدام کنید. درواقع مخاطبان نیز به برندهایی که از این طریق اقدام می کنند، اعتماد بالاتری را خواهند داشت. 

5-کمپین های مختلف ایجاد نمایید 

چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

کمپین ها کمک می کنند تا تمایل برای خرید در یک مقطع زمانی به مراتب بیشتر شود. در این زمینه بهترین توصیه این است که نمونه های موفق را مشاهده کنید. شما در این رابطه می توانید به بهانه های مختلف، کمپین های متنوع را ایجاد کرده و با این اقدام شاهد چند برابر شدن فروش خود باشید. برای گسترس کمپین خود نیز می توانید از تبلیغ استفاده نمایید.

مطلب مرتبط: جدیدترین آمارها درباره اینستاگرام

6-با اینفلوئنسرها همکاری داشته باشید 

چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

بدون همکاری با اینفلوئنسرها، تصور این امر که یک برند بتواند رشد بالایی را داشته باشد بسیار کم خواهد بود. در این زمینه فراموش نکنید که اینفلوئنسر صرفا یک فرد نبوده و ممکن است صفحه ‏ای باشد که به صورت تخصصی در حوزه کسب و کار شما فعالیت می کند. برای مثال ممکن است شما در زمینه فروش لوازم خانگی فعالیت داشته باشید. یک صفحه دکوراسیون‏ های مختلف را به اشتراک می گذارد و تحت این شرایط طبیعی است که همکاری با چنین صفحه ‏ای، برای شما نتیجه بسیار خوبی را به همراه داشته باشد. نکته مهم در این بخش، پیدا کردن بهترین اینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه کسب و کار شما است که در این زمینه نیز انواع سایت ها وجود دارد. بهترین نتایج را از این اقدام خود زمانی به دست خواهید آورد که به دنبال تبلیغات غیرمستقیم در دل فعالیت عادی اینفلوئنسر موردنظر باشید. 

7-محصول خود را در حین استفاده نشان دهید 

چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

یکی دیگر از اقدامات رایج و کاملا اشتباه بسیاری از برندها این است که تصاویر محصولات خود را در محیط یک آتلیه نشان می دهند. با این حال مشتری قرار است که از محصول استفاده نماید و لازم است تا این اقدام در هنگام استفاده صورت گیرد. برای مثال GoPro از فیلم ها و تصاویر ارسالی مشتریان خود استفاده می کند تا کیفیت کار خود را در عمل نشان دهد. این موضوع باعث می شود تا مشتری نیز صرفا بازدیدکننده اقدام شما نباشد و ارتباط بهتری شکل گیرد. یکی از دلایل جالب خرید محصولات گوپرو، قرار گرفتن محتواها در صفحه رسمی است که بدون شک برای هر فردی جذابیت بالایی را به همراه دارد. در این زمینه شما می توانید از اینفلوئنسرها نیز به عنوان افرادی که محصولات شما را تست می کنند هم استفاده کنید. بدون شک آنباکس کردن نیز در این حوزه قرار می گیرد که متاسفانه کمتر در اینستاگرام شاهد آن هستیم. حمایت از محتواهای شناخته شده از سوی مشتریان به حدی مهم است که از آن به عنوان یک استراتژی جداگاه بازاریابی نیز نام برده می شود. 

8-موضوعات مرتبط را مورد توجه قرار دهید

چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده اید که میان خودتان با حوزه های مشابه ارتباط لاز را برقرار کنید؟ این موضوع کمک خواهد کرد تا شانس جذب مخاطبان گروه ‏های دیگر را داشته باشید. با این حال این امر یک هنر بزرگ محسوب شده و نیاز به خلاقیت بالایی دارد. در این زمینه ایجاد همکاری های مشترک با برندهای دیگر نیز می تواند شما را در مدت زمانی کمتر به این خواسته برساند. 

مطلب مرتبط: بازاریابی و توسعه برند با سرویس ریلز اینستاگرام

9-هر روز از استوری استفاده کنید 

چگونه فروش بالاتری در اینستاگرام داشته باشیم؟

استوری به خاطر حالت پخش خودکار و از بین رفتن بعد از 24 ساعت، محبوبیت بسیار بالایی را پیدا کرده و هم اکنون پرکاربردترین قابلیت اینستاگرام محسوب می شود. به همین خاطر شما باید از آن به صورت روزانه استفاده نمایید. با این حال این امر که چه موضوعاتی را مطرح کنید، کاملا به سبک کسب و کار و سلیقه شما وابسته است. با این حال تحلیل اقدامات دیگران، به شما کمک بسیاری را خواهد کرد. در این زمینه شما می توانید از فیلم، عکس و یا صرفا صدا استفاده کنید. 

10-اصرار به خرید نداشته باشید 

اصرار به خرید مخاطب را با واکنش منفی مواجه می سازد. در این زمینه شما باید روند کاری عادی خود را داشته باشید و اجازه دهید تا مشتری خود به این نتیجه برسد که باید از محصولات شما استفاده کند. بدون شک تاکید بر خرید، نتیجه ای را برای شما به همراه نخواهد داشت. 

در آخر توجه داشته باشید که ترندها را مورد توجه جدی خود قرار داده و از این فرصت ها، برای جذب مشتریان بیشتر استفاده کنید. 

منبع : jeffbullas
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/5XPY7HDG
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه