پنجشنبه, ۱۶ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 7 Jul(7) 2022 /
           
فرصت امروز

هر روز اخبار تازه ای درباره فناوری ابری به گوش می رسد. این فناوری در طول یک دهه اخیر بسیاری از معادلات در عرصه کسب و کار را به هم زده است. اکنون نیز دامنه هرچه وسیع تری از برندها به دنبال استفاده از مزایای آن در حوزه کسب و کار هستند. 

بدون تردید آشنایی با فناوری فضای ابری فقط یک روی سکه در بحث های پردامنه کسب و کار است. نکته اساسی در این میان آشنایی با کسب و کارهایی است که بیشترین تاثیر را از این نوآوری پذیرفته اند. هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از کسب و کارهایی است که تاثیرات بسیار زیادی از فناوری فضای ابری پذیرفته اند. این امر به شما برای استفاده از فناوری موردنظر و ایجاد تحول در کسب و کارتان کمک خواهد کرد. اگر شما هم به دنبال آشنایی بیشتر با فناوری فضای ابری و استفاده از آن در کسب و کارتان هستید، این مقاله نکات کاربردی برای شما دارد. در ادامه برخی از مهمترین کسب و کارهایی که از فناوری ابری تاثیر پذیرفته و حسابی تغییر کرده اند، مورد بررسی قرار خواهیم داد. 

فناوری ابری چه کسب و کارهایی را متحول کرد

صنعت مخابرات

صنعت مخابرات در دنیای آنلاین هم اهمیت بالایی دارد. هنوز هم بسیاری از انسان ها برای ایجاد ارتباط با هم به جای استفاده از اپ های پیام رسان به تماس تلفنی و ارسال پیامک اتکا دارند. همچنین ارائه خدمات اینترنتی نیز به طور کامل متکی بر دسترسی به خطوط مخابراتی پرسرعت است. همین امر استفاده از فناوری ابری در این صنعت را بدل به امری مهم کرده است. 

مطلب مرتبط: چرا استفاده از فضای ابری الزامی است؟

پیش از ورود فناوری ابری برای ارائه خدمات از سوی شرکت های مخابراتی نیاز به فضای ذخیره سازی فیزیکی بسیار زیادی بود. این امر به طور سنتی شامل انواع هاردهای پرحجم می شد. امروزه با استفاده از فضای ابری دیگر نیازی به اختصاص فضای مشخص برای دخیره سازی اطلاعات نیست. نکته جالب اینکه فرآیند ذخیره سازی ابری در فرآیند دورکاری نیز تاثیر قابل ملاحظه ای دارد. درست به همین خاطر شما باید در تلاش برای استفاده از این فناوری در کسب و کار مخابراتی تان باشید.

ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن به لطف فناوری ابری در بسیاری از شرکت های مخابراتی روی داده است. این امر نه تنها فرآیند دورکاری را ساده کرده است، بلکه جست و جو در میان اطلاعات مختلف را نیز تبدیل به کاری راحت و سریع نموده است. با این حساب دیگر خبری از معطلی طولانی مدت کاربران برای دسترسی به اطلاعات موردنیازشان در رابطه با شرکت های مخابراتی نیست. 

صنعت مخابرات به طور سنتی یک حوزه کند محسوب می شود. با این حال فناوری ابری به صاحبان کسب و کار در این عرصه کمک شایانی برای افزایش سرعت فعالیت شان کرده است. به همین خاطر اولین صنعت مورد بحث ما در این مقاله خدمات مخابرات بود. 

خدمات آموزش

استفاده از خدمات آموزشی در دوران کرونا امر بسیار دشواری به نظر می رسد. در این میان فرقی میان مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه هم نیست. بسیاری از افراد نسبت به کیفیت پایین خدمات آموزشی در دوران کرونا شکایت دارند. همین امر شرکت های فعال در این حوزه را به سوی استفاده از خدمات ابری برای ارائه آموزش های باکیفیت تر هدایت کرده است. به لطف فناوری ابری مدارس و دانشگاه ها در دوران کرونا امکان ادامه به کار را پیدا کرده اند. 

نکته مهم درباره بحران آموزش مجازی نهادهای مختلف امکان آزمایش کاربردهای فناوری ابری در میان دانشگاه ها و نهادهای مختلف بود. این امر خیلی سریع کاربردهای فناوری ابری در میان چنین خدماتی را نشان داد. شکل گیری ابزارهایی مثل اسکولوجی (Schoology) و مودل (Moodle) یکی از نشانه های این امر محسوب می شود. این تغییر در گرایش برای تدریس به بسیاری از موسسه های آموزشی برای ادامه کار در فرآیند کرونا کمک کرد. 

اگر شما هم در زمینه خدمات آموزشی فعالیت دارید، به احتمال زیاد تا به حال از ابزارهای گوناگونی برای خدمات آنلاین آموزشی استفاده کرده اید. نکته مهم در این میان تلاش برای سرمایه گذاری بر روی ادامه این روند در زمینه آموزش است، در غیر این صورت شما خیلی زود با مشکلات اساسی مواجه خواهید شد. امروزه حتی بسیاری از نهادهای آموزشی در حال برنامه ریزی برای ادامه استفاده از فناوری ابری به منظور آموزش مجازی حتی در دوران پساکرونا هستند. 

صنایع تولیدی

صنایع تولیدی به طور سنتی براساس کلیشه «پیچ و مهره» مورد ارزیابی کارشناس ها قرار می گیرد. این امر به صاحبان کسب و کار برای پیشبرد فرآیند کاری شان براساس الگویی متکی بر نیروی کار در بسیاری از جهات کمک می کرد. با این حال دوران کرونا فقدان کارایی این الگو را تا حدود زیادی نشان داد. امروزه کسب و کارها نیاز به شیوه هایی برای ادامه روند تولید حتی در صورت دورکاری کارکنان شان دارند. در این میان فناوری ابری به صنایع تولیدی برای پیگیری کارهای چندگانه به طور همزمان کمک می کند. معنای این امر کاهش نیاز برای استفاده از نیروی کار پرتعداد و در نتیجه کاهش هزینه هاست. 

فناوری ابری در ترکیب با هوش مصنوعی امکان پیگیری خودکار بسیاری از امور را به کسب و کارها می دهد. درست به همین خاطر طرفدارهای آن در صنایع تولیدی بسیار زیاد است. اگر شما هم در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی روند تولید شرکت تولیدی تان هستید، فناوری ابری یکی از مهمترین نکات خواهد بود. این امر به شما برای بهبود روند جلب نظر مشتریان  تولید باکیفیت تر کمک خواهد کرد.

حوزه سلامت و درمان

بروز کرونا فقط از نقطه نظر کسب و کارهای تجاری یک فاجعه تمام عیار نبود، بلکه بسیاری از موسسه های خدمات بهداشت و درمان را نیز دچار مشکل کرد. امروزه فناوری ابری به چنین موسسه هایی برای ارائه خدمات براساس فرآیند دورکاری کمک می کند. بدون تردید شما هم در طول نزدیک به دو سال اخیر تجربه استفاده از اپ های پزشکی و دریافت خدمات بهداشتی به طور دورکاری را داشته اید. این امر نه تنها کیفیت خدمات موردنظر را کاهش نمی دهد، بلکه از شیوع بیشتر ویروس کرونا نیز جلوگیری به عمل می آورد. 

فناوری ابری در میان کسب و کارها بیشتر از همه به کمک حوزه بهداشت و درمان آمده است. این امر به خاطر حساسیت حوزه مورد بحث است. درست به همین خاطر استفاده از این فناوری حتی در صورت پایان یافتن روند ابتلا به ویروس کرونا نیز اهمیت بالایی دارد. 

بسیاری از افراد در طول دوران کرونا برای دریافت خدمات پزشکی سطحی به جای مراجعه به مراکز درمانی استفاده از انواع اپ ها و شیوه های غیرمستقیم را انتخاب کرده اند. همین امر به تنهایی موفقیت فناوری ابری در کمک به این حوزه را نشان می دهد. 

خدمات مالی

خدمات مالی یکی از مهمترین ابزارهای کمکی برای کسب و کارهای بزرگ محسوب می شود. بدون خدمات و مشاوره های مالی بسیاری از برندها به سرعت با شکست و بحران های مالی رو به رو می شوند. این امر اهمیت ادامه ارائه این خدمات حتی در شرایط کرونایی را نشان می دهد. درست به همین خاطر فناوری ابری به سرعت از سوی کسب و کارهای فعال در این حوزه مورد استفاده قرار گرفت. 

مطلب مرتبط: رایانه های ابری چطور عرصه کسب و کار را تغییر می دهند؟

نکته مهم اینکه دیگر کسب و کارها نیازی به مراجعه به موسسه های مالی در ساعت های کاری ندارند. فناوری ابری امکان دریافت مشاوره های دقیق در هر زمانی از شبانه روز را میسر کرده است. به همین خاطر بسیاری از کارشناس ها حوزه خدمات مالی را همراه با یک تحول کامل مورد بررسی قرار می دهند. این تحول حتی پس از پایان بحران کرونا نیز ادامه خواهد داشت. 

امروزه فناوری ابری بیش از هر زمان دیگری مدنظر کسب و کارها قرار گرفته است. با این حال صنایع مختلف به طور متفاوتی از این نوآوری تاثیر پذیرفته اند. هدف اصلی در این مقاله بررسی پنج حوزه با تاثیرپذیری بیشتر در رابطه با فناوری ابری بود. این امر به شما برای استفاده از این نوآوری مهم کمک خواهد کرد. اگر شما هم به دنبال استفاده از چنین خدماتی هستید، باید هرچه زودتر اقدام به استفاده از آن نمایید، در غیر این صورت زمان را از دست خواهید داد.

منبع : readwritereadwrite
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/9bpxv37s
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه