جمعه, ۱۲ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Fri, 3 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

کار کردن از خانه یکی از تجربه های لذت بخش برای هر کسی محسوب می شود، البته تا وقتی که اعضای خانواده و دیگر موارد مزاحم کارتان نشوند. امروزه بسیاری از کسب و کارها به دلیل شرایط ناشی از کرونا کار از خانه را به عنوان یک استراتژی اساسی مورد پذیرش قرار داده اند. این امر کارآفرینان و کارمندان را در شرایط تازه ای قرار داده است. با این حساب شما شرایط دشواری در صورت عدم پذیرش این استراتژی در پیش خواهید داشت. 

بدون تردید هر تجربه ای مانند دورکاری یا کار از خانه حتی نزدیک به کار در دفتر رسمی یک شرکت نیست. ارتباطات نزدیک میان اعضای مختلف برای بهبود وضعیت کسب و کارها امر مهمی محسوب می شود. بسیاری از برندها در این زمینه شرایط بسیار دشواری پیش رو دارند. 

چالشی به نام کار از خانه و راهکارهای آن

دلیل این امر عدم آمادگی برای مواجهه با شرایط کار از خانه است. وقتی شما برای این کار مهم آماده نباشید، به طور مداوم شرایط تان سخت و دشوار خواهد شد. بنابراین شرط نخست برای استفاده درست از فرآیند کار از خانه آشنایی با الزامات آن است. 

اغلب کارمندان در طول یک سال و نیم اخیر تجربه های متفاوتی از کار از خانه داشته اند. دلیل این امر وجود المان های مزاحم متعدد در خانه است. چنین المان هایی به طور مداوم مانع از تمرکز افراد بر روی کار می شود. همچنین اگر خانواده پرجمعیتی داشته باشید، خیلی زود دچار مشکل خواهید شد. این امر دردسرهای بسیار زیادی برای ادامه کار از خانه به همراه دارد. 

مطلب مرتبط: چه تجهیزاتی برای دورکاری در خانه نیاز است؟

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از راهکارهای مناسب برای پرهیز از دردسرهای کار از خانه است. در ادامه برخی از نکات مهم در این راستا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. با این حساب شما آماده کار از خانه با بهترین کیفیت ممکن خواهید شد. 

صحبت کردن با اعضای خانواده در مورد شرایط کاری

نخستین گام در مسیر کار از خانه با کیفیت عالی شروع به گفت وگو با اعضای خانه است. اگر شما دیگر به محل کار مراجعه نمی کنید، به معنای بیکاری مطلق نیست. شما همچنان باید در ساعت‏ های اداری حتی از خانه مشغول به کار باشید. بنابراین از اعضای خانواده برای رعایت سکوت در ساعت‏ های اداری و در صورت امکان عدم مراجعه به اتاق تان درخواست نمایید. این امر حال و هوایی شبیه به دفتر کار برای شما به همراه خواهد داشت. بنابراین دیگر نیازی برای نگرانی مداوم نخواهد بود. 

بسیاری از افراد شرایط کارشان را به هیچ وجه با خانواده در میان نمی گذارند. بدون تردید وقتی هیچ کس نسبت به شرایط کاری شما اطلاعی ندارد، همکاری با شما خیلی سخت می شود. شاید یکی از دوستان تان در میانه ساعت اداری به سراغ تان بیاید یا حتی اعضای خانواده یک مهمانی دوستانه ترتیب دهند. این امر کیفیت کاری شما را به طور قابل ملاحظه ای تحت تاثیر قرار می دهد. 

اغلب اوقات یک گفت وگوی دوستانه با اعضای خانواده یا به طور کلی تمام کسانی که در خانه شما حضور دارند، همه چیز را حل و فصل می کند. چنین کاری به شما فرصت کافی برای آگاه ساختن دیگران از شرایط کاری تان می دهد. با این حساب دیگر خبری از سختی های مسیر فعالیت کاری نخواهد بود. 

توجه به زمان های استراحت

همه کارمندان و مدیران در محل کار از زمان های استراحت مناسب استفاده می کنند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای کار درست و دقیق دارد. اگر شما تمام ساعت‏ های روز را مشغول به کار باشید، کارآفرین موفقی نخواهید بود بلکه فقط بی جهت خودتان را در شرایط دشواری قرار داده اید. 

استراحت های کوتاه در میانه روز کار چندان بدی نیست. شما قرار نیست تمام روز را بی وقفه کار کنید. این امر نه تنها کیفیت کاری تان را کاهش می دهد، بلکه برای سلامتی تان هم ضرر خواهد داشت. بنابراین در طول روز زمان های استراحت کوتاهی برای خودتان در نظر بگیرید در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی روند فعالیت کسب و کارتان نخواهید داشت. 

کار از خانه به دلیل اینکه تعاملی با همکاران به طور حضوری نیست، اندکی خسته کننده خواهد بود. درست به همین خاطر استفاده از زمان های استراحت به طور مداوم امر بسیار مهمی محسوب می شود. شما هر نوع تفریحی که بخواهید در زمان استراحت در دسترس تان خواهد بود. 

نکته مهم در این میان توجه به زمان کوتاه استراحت است در غیر این صورت شاید ساعت‏ ها به استراحت بپردازید و به طور کلی از کارتان غافل شوید. 

تعامل با دیگران انسان ها

وقتی شما در خانه مشغول به کار هستید، همیشه امکان غرق شدن در فعالیت کاری و فراموش کردن زمان وجود دارد. اغلب ادارات وقتی به طور حضوری دایر هستند، زمان مشخصی برای پایان کار روزانه دارند. این امر به معنای پایان کار از سوی تمام اعضا در ساعت مشخصی است. امروزه در کار از خانه اغلب اوقات زمان مشخصی برای کارمندان در نظر گرفته نمی شود. این امر شامل چند ساعت فعالیت مشترک همه کارمندان در صبح و سایر ساعت‏ ها به طور انعطاف پذیر است. 

تعامل با دیگران به شما اجازه می دهد اندکی از کار فاصله بگیرید. این امر نه تنها روحیه شما را عوض خواهد کرد، بلکه موجب فهم بهتر از شرایط جاری نیز می شود. این امر به طور مشخص در حوزه بازاریابی مصداق دارد. اگر شما اندکی از کار در طول روز یا هفته فاصله بگیرید و تعامل با دیگران را در دستور کار قرار دهید، درک بسیار بهتری از نظر مشتریان درباره کمپین ‏های تان خواهید داشت در غیر این صورت شاید ایده های تان به طور کلی از سلیقه مشتریان دور شود. 

مطلب مرتبط: تفاوت های دورکاری و کار از خانه در عرصه کسب و کار

آماده کردن وعده های غذایی از شب قبل

چالشی به نام کار از خانه و راهکارهای آن

اینکه در میانه روز برای آماده کردن ناهار یا دیگر وعده های غذایی از کار دست بکشید، همیشه ایده ناراحت کننده ای محسوب می شود. بسیاری از کارآفرینان در این صورت دیگر تمرکزشان به طور کامل از بین می رود. بنابراین شما باید از شب قبل نسبت به آماده کردن وعده های غذایی اقدام نمایید در غیر این صورت هیچ شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان نخواهید داشت. 

اگر غذای شما آماده باشد، حتی امکان میل کردنش در حین کار نیز وجود دارد. این امر اهمیت بسیار زیادی از نقطه نظر مدیریت زمان برای شما خواهد داشت. با این حساب دیگر نیازی به فاصله گرفتن از کار و سپس تلاش برای بازیابی روحیه قبلی نخواهد بود. 

تعیین زمان مشخص برای پایان دادن به روز کاری

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، کار از خانه همیشه ناتوانی برای اطلاع دقیق از زمان پایان بخشیدن به کار را به همراه دارد. بنابراین شما باید همیشه نسبت به این نکته مهم توجه داشته باشید در غیر این صورت شاید از شدت کار زیاد حسابی خسته شوید. خستگی زیاد در این شرایط به معنای از دست رفتن روز بعدی خواهد بود. به هر حال همه ما نیاز به بازیابی توان مان در طول روز داریم در غیر این صورت شرایط به طور کلی به هم خواهد ریخت.

تعیین ساعتی مشخص برای پایان دادن به روز کاری حتی وقتی کار از خانه را دنبال می کنید، بسیار مهم است. اگر شما به این نکته مهم توجه لازم را نشان ندهید، به طور کامل دچار مشکل خواهید شد. این امر به هیچ وجه قابل حل و فصل یا چشم پوشی نیست. 

اگر شما کارتان را از ساعت‏ های اولیه صبح شروع می کنید، پایان دادن به کار در نزدیکی ساعت سه ایده مناسبی خواهد بود. این امر نه تنها ساعت‏ های کاری را دربر می گیرد، بلکه به شما فرصت کافی برای استراحت در بقیه روز و آمادگی برای روز بعد را می دهد. بسیاری از کارآفرینان به این نکته مهم توجه نمی کنند. درست به همین خاطر همیشه با مشکلاتی در زمینه استراحت کافی و انرژی مناسب در طول روز مواجه هستند. اگر شما این نکته مهم را مدنظر قرار ندهید، شاید هرگز فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان پیدا نکنید. 

کار بیش از اندازه همیشه نشانه نتیجه بخشی آن نیست. گاهی اوقات شما هرچه بیشتر کار می کنید، کیفیت کاری تان کاهش پیدا می کند. بنابراین همیشه باید نسبت به کاهش ساعت‏ های کاری و تلاش برای فراهم سازی فرصتی برای استراحت در طول روز اقدام نمایید در غیر این صورت هرگز فرصتی برای بهبود شرایط تان نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: دورکاری و نکاتی که باید به آن توجه نمود

تغذیه و خواب مناسب

وقتی افراد از خانه کار می کنند، اغلب اوقات ساعت خواب و صرف وعده های غذایی شان به طور کامل به هم می ریزد. یکی از عادت های خطرناک در این میان حذف وعده ناهار است. این امر نه‏تنها کمکی به شما نمی کند، بلکه در طول کار به دلیل احساس گرسنگی مشکل ساز نیز می شود. اگر شما خواب و تغذیه مناسب نداشته باشید، در طول روز همیشه خسته خواهید بود. این امر هیچ کمکی به شما برای کار بهتر نمی کند، بلکه روز به روز کیفیت کاری تان را کاهش می دهد. درست به همین خاطر اغلب کارآفرینان در طول فرآیند کار از خانه به شدت با مشکل کیفیت کاری مواجه هستند.

اغلب شرکت های بزرگ به کارمندان شان لیست غذای مناسب برای زمانی که در شرکت حضور دارند، ارائه می کنند. اگر شما کار از خانه را برای مدت زمانی طولانی دنبال می کنید، باید همیشه این نکته را مدنظر قرار دهید که قرار نیست دیگر از شرکت برای شما غذا تهیه شود. با این حساب خودتان باید غذاهای متنوع برای طول هفته تدارک ببینید. 

پیش از این گفتیم که تهیه غذا در شب قبل ایده جذابی خواهد بود. این امر همیشه شما را دقیقا در برنامه کاری تان نگه می دارد. نکته مهم دیگر در این میان تلاش برای توجه به خواب درست و به اندازه است. اگر شما به خواب تان توجه نشان ندهید، تمام شرایط تان به هم می ریزد. بنابراین مشاهده ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و مدیریت درست شرکت در این شرایط امر عجیبی نخواهد بود. 

صحبت کردن با همکاران 

همکاران نقش مهمی در جذاب تر کردن ساعت‏ های کاری دارند. بسیاری از کارمندان وقتی در شرایط کار از خانه قرار می گیرند، انواع افسردگی را نیز تجربه می کنند. این امر شرایط بسیار دشواری برای برندها به منظور مدیریت کسب و کارشان ایجاد خواهد کرد. یکی از نکات مهم در این میان تلاش برای مدیریت شرایط در وضعیت موردنظر است.

تعامل نزدیک با همکاران، درست مانند زمان های عادی، نکته مهمی محسوب می شود. اگر شما این امر را مدنظر قرار ندهید، به هیچ وجه فرصتی برای تاثیرگذاری بر روی کسب و کار نخواهید داشت. این امر برای بسیاری از برندها نوعی چالش بزرگ و حل نشدنی محسوب می شود. 

راهکار اصلی در این میان برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار شامل تلاش برای ایجاد ارتباط بهتر میان کارمندان است. اگر شما به این نکته مهم توجه لازم را نشان دهید، به سرعت امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را خواهید یافت. 

اگر شما کارمند یک شرکت هستید، گفت وگو با مدیر بخش به طور مداوم ایده جذابی خواهد بود. این امر امکان آگاهی از شرایط با ساده ترین شکل ممکن را فراهم می سازد. به این ترتیب دیگر خبری از ناهماهنگی های مختلف نخواهد بود. بسیاری از برندها برای ارتباط مناسب با کارمندان شان مشکلات بسیار زیادی دارند. با این حساب زمان مناسب برای تغییر این وضعیت فرا رسیده است. اگر شما به این نکته مهم توجه نشان ندهید، به سرعت از فهرست برندهای مورد علاقه کارمندان حذف خواهید شد. 

همکاری با یک شرکت کارکشته در دورکاری و کار از خانه

چالشی به نام کار از خانه و راهکارهای آن

استفاده از تجربیات دیگران همیشه ایده بسیار جذابی به نظر می رسد. اگر شما در زمینه کار از خانه و نحوه مدیریت کسب و کار در این شرایط تجربه لازم را ندارید، باید همیشه از یک برند باتجربه استفاده کنید. این امر به معنای مراجعه به یک برند برای کسب تجربه نیست، بلکه اغلب اوقات چنین کاری با مشاهده و ارزیابی فعالیت برندهای بزرگتر به خوبی حاصل می شود. 

اگر شما بودجه کافی برای همکاری با یک شرکت کارکشته در زمینه کار از خانه را دارید، خوشبختانه امروزه موسسه های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد. این امر به معنای امکان مدیریت شرایط دورکاری به بهترین شکل ممکن از سوی شماست. بنابراین دیگر نیازی برای نگرانی در این وضعیت نخواهد بود. 

نکته اصلی در زمینه همکاری با موسسه های کار از خانه مربوط به تعیین انتظارات در همان گام نخست است. اگر شما این نکته را مدنظر داشته باشید، هرگز در تعامل با شرکت موردنظر دچار مشکل نخواهید شد. بسیاری از مشکلات در این زمینه به دلیل عدم تعیین اصلی انتظارات روی می دهد. بنابراین شما با رسیدگی به این امر هیچ مشکلی پیش روی تان نخواهد بود. 

مطلب مرتبط: پدیده دورکاری، ترند ماندکار دنیای کسب و کار

طوری رفتار کنید که انگار در شرکت هستید

اغلب اوقات حضور در خانه به معنای وقت گذرانی و بیخیال شدن کار است. با این حساب کار از خانه دردسر بزرگی محسوب می شود. یکی از توصیه های مناسب در این میان تلاش برای رفتار درست مانند زمان حضور در شرکت است. این امر شما را برای فعالیت مناسب در خانه آماده خواهد کرد. 

برخی از افراد حتی در زمان کار از خانه لباس اداری نیز به تن می کنند. این امر نقش مناسبی بر روی تصویرسازی محل کار دارد. بنابراین اگر فکر می کنید چنین امری به شما کمک خواهد کرد، حتما انجامش دهید. البته نکته اساسی در این میان تلاش برای رفتار درست مانند زمان حضور در شرکت است. 

تعیین مکان مشخصی از خانه برای کار

بی شک شما در خانه دفتر کار ندارید. بنابراین باید شرایط را براساس وضعیت موجود تنظیم نمایید، در غیر این صورت وضعیت تان به طور مداوم دشوار خواهد شد. چنین امری برای کارآفرینان به معنای از دست دادن موقعیت مناسب دفتر کار خواهد بود. بی تردید در دفتر کار سکوت مناسبی وجود دارد. خانه دست کم اغلب اوقات چنین شرایطی را ندارد. بنابراین شما در عمل با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهید شد. یکی از راهکارهای مناسب در این میان تعیین یک مکان مناسب در خانه و تغییر دکوراسیونش شبیه به دفتر کار است. این امر شما را برای کار بهتر از خانه آماده خواهد کرد. 

استفاده از بخش های ساکت تر خانه به عنوان دفتر کار همیشه ایده مناسبی است. اگر شما در پذیرایی بخشی را به عنوان دفتر کار قرار دهید، همیشه مشکل خواهید داشت. بنابراین باید رفتارتان در این رابطه به دقت تنظیم شود در غیر این صورت خبری از تاثیرگذاری بر روی وضعیت شرکت و بهبود شرایط کاری نخواهد بود. 

شبکه های اجتماعی را فراموش کنید

شبکه های اجتماعی جذابیت بسیار زیادی دارند. اگر شما در ساعت‏ های اداری حتی یک دقیقه موبایل تان را در دست بگیرید، شاید ساعت‏ ها مشغول گشت و گذار در شبکه های اجتماعی شوید. بنابراین باید همیشه نسبت به استفاده از شبکه های اجتماعی به طور درست اقدام نمایید. 

توصیه اصلی در این بخش فراموشی شبکه های اجتماعی در ساعت‏ های اداری است. هر نوع کار دیگری در این میان شرایط شما را دشوار و سخت خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: بهبود بهره وری در فرآیند دورکاری

بی تردید امروز کار از خانه دردسرهای بسیار زیادی دارد، اما ظاهرا تا مدت های زیادی گزینه ای اجتناب ناپذیر برای تمام برندها خواهد بود. با این حساب تلاش برای استفاده از برخی توصیه ها به منظور ساده تر ساختن این فرآیند ضروری به نظر می رسد. توصیه های مورد بحث در این مقاله شروع مناسبی برای شما خواهد بود. 

منبع : blog.hubspot
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/0C6ZnbRC
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه