چهارشنبه, ۱۹ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Wed, 10 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز
چگونه عوامل حواس پرتی را کاهش دهیم؟

کاهش حواس پرتی در عرصه کسب و کار

1 سال پیش ( 1399/7/13 )
پدیدآورنده : علی آل علی  

فعالیت روزانه در عرصه کسب و کار همیشه همراه با چالش های متعددی است. یکی از پرسش های مداوم کارآفرینان در مورد چالش های کسب و کار مربوط به چگونگی مدیریت المان های پرت کننده حواس است. بسیاری از کارآفرینان در طول روز به راحتی حواس شان از کارهای اصلی پرت می شود بنابراین رسیدگی به وضعیت برندها در این زمینه دارای اهمیت بسیار زیادی است. برخی از پروژه های کاری در صورت حتی یک روز تاخیر در ارائه نیز برای کسب و کارها مشکل ایجاد می کنند بنابراین در بلندمدت باید تمام عناصر ایجاد کننده حواس پرتی از عرصه کسب و کار حذف شود. در غیر این صورت کیفیت کلی عملکرد برند به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در ادامه برخی از مهمترین نکات در این زمینه مورد بررسی دقیق کارشناس های مختلف انجمن کارآفرینان جوان قرار خواهد گرفت.

کاهش حواس پرتی عرصه کسب و کار

نقش تلفن ها

کریس کریستوفر: موسسه مانستر اینسایت

تلفن ها و گوشی های همراه بدون تردید مهمترین عامل حواس پرتی در عرصه کسب و کار محسوب می شود. اغلب کارمندان در طور روز به کوچک ترین سر و صدایی از سوی گوشی شان به راحتی حواس شان پرت می شود بنابراین باید فکری اساسی برای کاهش استفاده از گوشی های همراه و تلفن ها در محل کار کرد. تقاضا از کارمندان و مدیران ارشد شرکت برای قرار دادن گوشی های همراه در وضعیت سکوت یا خاموشی کلی شان بهترین ایده در این میان خواهد بود.

مطلب مرتبط: چگونه از حواس پرتی در محل کار خود جلوگیری کنیم

کارهای جانبی

ساموئل تیموتی: موسسه OneIMS

کارهای جانبی همیشه موجب حواس پرتی کارآفرینان می شود. این امر در شرکت های بزرگ امکان ایجاد بحران های عجیب و غریب را دارد. شاید شما نیز گاهی اوقات خود را در حال کار بر روی فرآیندهای جانبی یافته اید. نکته جالب اینکه اغلب افراد ساعت های متمادی در طول روز مشغول به این کار هستند بنابراین وضعیت کاری شان در مقیاسی کلان به شدت تحت تاثیر رسیدگی به فعالیت های جانبی قرار می گیرد. تعریف دقیق فعالیت های اصلی و تلاش برای پرهیز از کارهای جانبی مهمترین نکته در زمینه فعالیت بهینه کارمندان خواهد بود. اگر این نکته مدنظر برندها قرار گیرد، بسیاری از مشکلات شان حل و فصل خواهد شد.

تیک تاک و اینستاگرام

فریتز کلکل: موسسه ABN Circle

تیک تاک و اینستاگرام مهمترین عوامل حواس پرتی در میان کارآفرینان محسوب می شود. بسیاری از افراد به همین خاطر اقدام به صرف نظر از حضور در این فضا می کنند. نکته جالب اینکه صرف نظر کامل از شبکه های اجتماعی در محیط کار بسیار دشوار است. کارمندان در طول روز نیاز به روحیه بخشی و استفاده از ابزارهای سرگرمی دارند. در غیر این صورت انگیزه شان برای بهبود وضعیت کاری به شدت کاهش خواهد یافت. اگر کسب و کار شما نیز به دنبال بهبود وضعیت کاری اش است، باید تعیین ساعت های مناسب برای تفریح کارمندان در طول روز را مدنظر قرار دهد. کار فشرده همیشه موجب دلسردی کارمندان می شود بنابراین باید به طور مناسب میان کار و فعالیت های روزانه تعادل ایجاد کرد.

رسیدگی به چند کار به صورت همزمان

توماس گریفین: موسسه آپتین مانستر

انجام چندین کار به صورت همزمان ایده جذابی در حوزه کسب و کار محسوب می شود. متاسفانه بسیاری از کسب و کارها در این زمینه با شرایط دشواری مواجه می شوند. افراد در زمینه رسیدگی به امور مختلف دارای محدودیت توانایی هستند. این امر نوعی نقطه ضعف محسوب نمی شود. اگر کارمندان اقدام به مدیریت 4 یا 5 پروژه به صورت همزمان نمایند، وضعیت کاری شان به شدت دشوار خواهد شد بنابراین باید همیشه به دنبال راهکارهایی برای بهبود وضعیت شرکت در قالب رسیدگی به تعداد کارهای مناسب بود. انگیزه برخی از کارمندان برای مدیریت چندین کار به صورت همزمان ناشی از عدم تجربه در این زمینه است بنابراین پیش از تایید مدیریت چندین پروژه از سوی کارمندان باید به نکات مهم تر نیز توجه کرد. در غیر این صورت کارمندان به طور مداوم با حواس پرتی مواجه خواهند بود.

کانال های چت کسب و کار

جان براکت: موسسه اسمش بالون

امروزه کانال ها و انجمن های بسیار زیادی برای افراد درگیر در عرصه کسب و کار ایجاد شده است. برخی از کارمندان در طول روز اقدام به حضور در کانال های چت مختلف می کنند. این امر شاید در نگاه نخست نوعی تفریح کم هزینه باشد، اما به ساعت های بسیار زیادی از کارمندان خواهد گرفت بنابراین باید همیشه با احتیاط نسبت به حضور کارمندان در چنین عرصه ای قضاوت کرد. اگر کارمندان ساعت های بسیار زیادی در کانال های موردنظر حضور داشته باشند، در عمل وقتی برای رسیدگی به کارهای اساسی باقی نخواهد ماند بنابراین باید همیشه نسبت به محدودسازی حضور کارمندان در چنین کانال هایی، به ویژه در ساعت های کاری، اقدام کرد.

مطلب مرتبط: آثار مخرب حواس پرتی فراتر از تصور شماست!

صداهای آزاردهنده محیط

جاش کاهلباچ: موسسه هولسیل سویت

برخی از کسب و کارها در دفتر کاری شان با مشکل صدای پس زمینه مواجه هستند. این امر دلایل متنوعی دارد. گاهی اوقات در اطراف محل کار سر و صدای زیادی وجود دارد، گاهی هم سر و صدای سایر کارمندان بسیار زیاد است. مشکل موردنظر هرچه باشد، باید به سرعت نسبت به رفع اش اقدام کرد. در غیر این صورت حواس پرتی در میان کارمندان به شدت افزایش خواهد یافت.

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/OF20IBJP
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه