سه شنبه, 13 اسفند 1398 - 10:13

در رابطه با افراد موفق، همواره از اقداماتی که انجام می دهند، سخن به میان آورده می‎شود، با این حال تاکنون به این امر فکر کرده اید که چه اقداماتی خط قرمز این افراد محسوب می شود؟ درواقع برخی از اقدامات ابدا مورد استفاده قرار نگرفته و این امر خود باعث می شود تا به موفقیتی چشمگیر دست پیدا کنند. آگاهی نسبت به این قضیه می‎تواند یک امتیاز کاملا ویژه باشد. علت این امر به این خاطر است که شما تجربیاتی که برای دیگران گران‎قیمت به دست آمده است را به صورت رایگان در اختیار قرار خواهید گرفت. در این رابطه به بررسی 10 مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-ترس از نمایش خود حقیقی (گرنت کاردون)

افراد موفق چه اشتباهاتی را انجام نمی دهند

بسیاری از افراد ترس از متفاوت بودن را دارند و این امر باعث می شود تا کاملا شبیه به سایرین رفتار کنند. درواقع اگر اعتماد به نفس لازم را نداشته باشید، هیچ‎گاه استعدادهای شما کشف نخواهد شد. به همین خاطر ضروری است تا ترس‎های بیهوده را کنار گذاشته و سبک زندگی مخصوص به خود را شکل دهید. این امر باعث می شود تا امکان رسیدن به هر هدفی وجود داشته باشد. در این رابطه فراموش نکنید که درک هدف شما ممکن است برای بسیاری از افراد غیرقابل فهم باشد. علت این امر به خاطر تفاوت نگرش افراد بوده و نباید اجازه دهید که این مسئله شما را ناراحت کند. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که بی‎تحرکی و عدم تلاش از سوی شما به سادگی منجر به شکست خواهد شد. درواقع برای موفقیت هیچ فرمول یک شبه ای وجود ندارد. به همین خاطر ضروری است تا جسارت خارج شدن از منطقه امن زندگی خود را داشته باشید. در آخر فراموش نکنید که هیچ زمانی برای شروع کسب موفقیت زود و یا دیر محسوب نمی‎شود.

مطلب مرتبط: 6 اشتباهی که افراد موفق دوباره تکرار نمی کنند

2-بها دادن به تنبلی (مایکل اوویتز)

همه افراد میل به تنبلی دارند. علت این امر به خاطر رفاه‎طلبی است. درواقع این امر بسیار طبیعی است که افراد استراحت کردن را به فعالیت ترجیح دهند، با این حال شما باید قدرت کنترل آن را داشته باشید. در غیر این صورت زندگی شما با حسرت سپری خواهد شد. بدن انسان به نحوی است که به سرعت می تواند به شرایط جدید خود عادت کند. به همین خاطر برای ایجاد برخی از عادت ها، نیاز به تحمل فشار همیشگی نیست. بدون شک به هر میزان که تلاش بیشتری را داشته باشید، نتایج بهتری را نیز به دست خواهید آورد. درواقع جهان پر است از افراد خوش‎فکر، با این حال موفقیت شما را اقدام هایی که انجام می دهید، رقم خواهد زد.

3-نگرش منفی (باربارا کورکران)

اگر نگاهی به تمامی افراد موفق جهان بیندازید، یک ویژگی مشترک را در آنها مشاهده خواهید کرد که نگرش مثبت است. درواقع افراد منفی‎باف همواره به مشکلات توجه داشته و این امر باعث می-شود تا از دیدن فرصت ها و پیدا کردن راه حل محروم بمانند. بدون شک کسب موفقیت با چنین نگرشی عملا غیرممکن خواهد بود. این امر در حالی است که جهان در دستان مثبت‎اندیشانی قرار دارد که به آنها اتهام خوش‎خیالی و در رویا سیر کردن، زده شده است. تحت این شرایط اگر نظر دیگران بیشتر از باور قلبی شما دارای اهمیت باشد، بدون شک شایستگی قرار گرفتن در دسته افراد موفق را نخواهید داشت.

4-صبر بیش از حد برای اتخاذ تصمیمات (شاون راولز)

برای تصمیم‎گیری های خود بهتر است تا در بهترین حالت تنها 70درصد اطمینان وجود داشته باشد. این امر برای تصمیمات ساده تر، تنها 40درصد کافی خواهد بود. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که فرصت ها ابدا برای فردی خاص ایجاد نشده و تعلل شما باعث می شود تا فردی دیگر امکان استفاده از آن را پیدا کند. به همین خاطر بسیار مهم است که قدرت تصمیم‎گیری سریع را داشته باشید. در این رابطه بدون شک افراد شکست هایی را نیز متحمل خواهند شد. درواقع این مسئله اجتناب‎ناپذیر بوده و حتی افراد محافظه‎کار نیز درگیر آن می شوند، با این حال اگر تحلیل درستی را از شکست‎های خود داشته باشید و انگیزه خود را از دست ندهید، بدون شک بهترین آینده ممکن را خواهید داشت.

5-بداخلاقی (هالی پارکر)

خوش‎اخلاقی راز نفوذ بر قلب ها محسوب می شود. این امر چه در زمینه مدیریت تیم کاری و چه در زمینه ارتباط با مشتری و حتی زندگی شخصی بسیار مهم خواهد بود. درواقع در بسیاری از شرایط حتی یک لبخند ساده تاثیری معجزه‎آسا را به همراه داشته است.

6-چندهدفی (جیمز دیلی)

بسیاری از افراد چند هدف را به صورت همزمان در دستور کار خود قرار می دهند و این امر باعث می-شود که حتی در یک مورد از آنها نیز به سطح مطلوبی دست پیدا نکنند. این امر در حالی است که اگر چهار سال تمرکز خود را بر روی یک حوزه قرار داده و برای آن تلاش و مطالعه مداومی داشته باشید، بدون شک به سطحی فوق‎العاده دست پیدا خواهید کرد. درواقع برای افراد توانا، حتی در بدترین بازارها نیز فرصت های شغلی فوق العاده ای وجود داشته و حتی می تواند باعث شود که زمینه کاری در کشورهای دیگری نیز به وجود آید. به همین خاطر ضروری است تا در کنار عدم انجام چند فعالیت به صورت همزمان، از چند هدفی نیز فاصله بگیرید. درواقع تنها کافی است تا در راستای علاقه خود گام بردارید.

7-عدم استفاده از تقویم (دنیس ناجر)

تقویم را باید ابزار مقدس افراد موفق به حساب آورد. درواقع بدون آن امکان برنامه‎ریزی و انجام درست کارها عملا غیرممکن خواهد بود. خوشبختانه امروزه اپلیکیشن هایی در این رابطه وجود دارد که در کنار امکانات فوق‎العاده نظیر زنگ هشدار، برنامه‎ریزی و پیگیری زمان انجام کارها را بسیار ساده کرده است. به همین خاطر ضروری است تا از آن به صورت مداوم استفاده کنید. در نهایت مطالعه مداوم مقالات مرتبط با اصول مدیریت زمان و برنامه‎ریزی کارها، راهنمای عمل بسیار خوبی برای شما خواهد بود.

8-تقلید کورکورانه (لوک فریلر)

بدترین تصمیم ممکن است این است که بخواهید دقیقا مشابه فردی دیگر رفتار کنید. به این نکته همواره توجه داشته باشید که ویژگی های افراد با یکدیگر متفاوت بوده و شرایط نیز متفاوت است. برای مثال ممکن است یک اقدام، در پنج سال قبل کاملا تاثیرگذار باشد و انجام آن در زمان فعلی تنها ضرر برساند. در این رابطه ضروری است تا الگوبرداری از یک نفر را فراموش کرده و افراد متعددی را مورد بررسی قرار دهید. با این حال ویژگی های آنها باید مورد تجزیه و تحلیل لازم قرار گیرد تا نسبت به نتیجه بخش بودن آنها اطمینان حاصل کنید. همچنین فراموش نکنید که هر اقدامی می تواند با توجه به نیاز شما، شخصی‎سازی شده و تغییراتی را داشته باشد. درواقع شما با انجام دقیق همه کارهای فردی مانند استیو جابز، ابدا به سطح او نخواهید رسید.

9-تلاش برای کنترل همه چیز (آلون راجیج)

حتی اگر یک ابرقهرمان نیز باشید، امکان کنترل همه چیز وجود نخواهد داشت. به همین خاطر ضروری است تا این مورد را فراموش کرده و تنها به دنبال کنترل مواردی باشید که ضروری هستند. برای مثال حتی در شرکت، نیازی به کنترل و زیر ذره‎بین قرار دادن کارمندان وجود نداشته و این امر تنها فشار کاری بیش از حدی را برای شما و نارضایتی شغلی را برای کارمندان به همراه خواهد داشت.

مطلب مرتبط: 14 عادت روزانه افراد موفق چیست؟

10-دست‎کم گرفتن خود (جیمز اسمیت)

اگر خودتان را دست‎کم بگیرید، عملا شانس رسیدن به بالاترین سطح را از دست خواهید داد. دراقع تا زمانی که خود را شایسته تصور نکنید، دیگران نیز چنین عقیده ای را پیدا نخواهند کرد. در نهایت فراموش نکنید که ممکن است از کار خود اخراج شوید، شکست بخورید و بدترین روزها داشته باشید، با این حال چنین موقعیت هایی برای افرادی که به خود ایمان دارند، کاملا موقتی خواهد بود. درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که زندگی حال حاضر افراد موفق را نگاه می کنند. این امر باعث می شود تا تصورات غیرواقعی در رابطه با کارآفرینی و کسب موفقیت داشته باشند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید