دوشنبه, 15 مهر 1398 - 19:16

شرکت تسلا که به دنبال تولید باتری های اتومبیل های برقی در کارخانه های خود است، شرکت باتری سازی کانادایی Hibar Systems را در سکوت خبری تصاحب کرد.

به گزارش دیجیاتو، به نقل از سایت Electric Autonomy، کمپانی باتری سازی مذکور متخصص ساخت باتری برای خودروهای برقی، لپ تاپ و محصولات مشابه بوده و اخیراً روی تولید یک باتری لیتیوم یون با بازدهی بالا کار کرده است.

تسلا شرکت باتری سازی Hibar Systems

شرکت تسلا در تاریخ دوم اکتبر (دهم مهرماه)، کمپانی باتری سازی Hibar را به زیرمجموعه های خود اضافه کرده است ولی تاریخ دقیق عقد قرارداد با آن هنوز رسانه ای نشده است.

اقدامات اخیر شرکت تسلا در تصاحب شرکت های باتری سازی نشان می دهند عزم این شرکت برای تولید خانگی باتری های لیتیوم یونی جدی است. این خودروساز پیش از این کمپانی باتری سازی «مکسول» (Maxwell) را به زیرمجموعه های خود اضافه کرده بود که از مدت ها قبل در حال توسعه نسل بعد الکترودهای باتری های لیتیوم یون است.

شرکت تسلا علاوه بر تصاحب شرکت های باتری سازی، یکی از پژوهشگران ارشد دپارتمان شیمی دانشگاه دالهاوزی به نام «Jeff Dahn» را نیز به خدمت گرفته است. از این فرد به عنوان مغز متفکر در توسعه باتری لیتیوم یونی برای لپ تاپ و تلفن هوشمند یاد می شود.

«ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس اخیراً گفته بود که او و تیمش در تسلا به دنبال ساخت باتری با طول عمری برابر با یک میلیون مایل (تقریباً 1600000 کیلومتر) هستند. مقاله ای که «Dahn» در ماه سپتامبر منتشر کرده نشان می دهد تولید باتری با چنین طول عمر فوق العاده ای امکانپذیر است.

تصاحب شرکت Hibar Systems توسط تسلا نشان می دهد این شرکت قصد دارد باتری های لیتیوم یون را با سرعت بیشتری تولید کند. البته بعید است این شرکت غول هایی مثل پاناسونیک و ال جی را به این زودی ها کنار بزند اما می خواهد هرچه زودتر جای پای خود را در این زمینه محکم کند.

تولید باتری های جدید با عملکرد و دوام بالا می تواند به شرکت تسلا در رقابت با رقبای نوظهور و قدرتمندی همچون پورشه تایکان، برتری دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی