پنج شنبه, 09 مرداد 1399 - 18:09

بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلف نظیر تحصیل، تمایل به فعالیت پاره ‎وقت دارند. در این رابطه سوالی که همواره ذهن افراد را به خود مشغول کرده است این است که بهترین برندهای فعال در این زمینه کدامند؟ با این حال قبل از آن بهتر است تا نگاهی به مزیت‎ های این شیوه کاری بپردازیم. فشار کمتر، انعطاف زمانی و امکان انجام یک فعالیت دیگر، از جمله مواردی است که باعث جذابیت این اقدام می ‎شود. در این رابطه شما حتی می ‎توانید به صورت دورکاری نیز فعالیت داشته باشید. با این حال معایبی نظیر شرایط سخت ‎تر برای ارتقای شغلی، عدم بیمه و مزایای بازنشستگی نیز وجود دارد. به همین خاطر لازم است تا با دقت بالایی این حوزه را انتخاب کنید.

1-Chipotle

بهترین شرکت برای علاقه مندان کار نیمه وقت

بزرگترین رستوران زنجیره‎ ای کشور مکزیک با شعبه‎ های متعدد در سراسر جهان، انتخابی فوق ‎العاده برای علاقه‎ مندان به کار نیمه وقت محسوب می‎ شود. آنها تمامی کارکنان خود را بیمه کرده و پس از یک سال، امکانات فوق ‎العاده‎ ای نظیر تخفیف ‎های ویژه برای خرید از فروشگاه‎ ها را دارند. در کنار این موضوع، یکی از فرهنگ ‎های سازمانی برند مذکور، حمایت از محصلان است. در این راستا تمامی هزینه‎ های تحصیلی افراد را برعهده گرفته و تا 44 ساعت امکان مرخصی برای این دسته از کارکنان را در اختیار آنها قرار می‎ دهند. به همین خاطر نیز بسیاری از افراد تمایل دارند تا با این برند همکاری داشته باشند. این اقدامات اگرچه در ظاهر هزینه‎ های بالایی را برای شرکت به همراه دارد، با این حال منجر به محبوبیت بالای آن در بین مشتری و ایجاد تصویر بسیار مثبت شده است. درواقع می ‎توان این اقدامات را یک روش بازاریابی نیز تلقی نمود.

2-Macy's

این فروشگاه زنجیره‎ ای حتی برای کارمندان پاره وقت خود مزایای بازنشستگی را نیز مدنظر قرار داده است. با این حال شما باید حداقل پنج سال فعالیت کرده باشید که شامل این طرح شوید. در کنار این موضوع آنها به وضعیت سلامتی کارکنان خود نیز توجه داشته و با برخی از مراکز درمانی، قرارداد هایی را امضا کرده ‎اند. در کنار این موضوع امکان خرید با تخفیف ‎های ویژه از هر یک از شعبه‎ ‏های این فروشگاه در کنار اختصاص ساعتی از کار به آموزش و کسب مهارت بیشتر، از جمله مزیت‎ های این برند محسوب می‎ شود.

مطلب مرتبط: 10 شغل پاره وقت پردرآمد برای دانشجویان

3-REI

این برند در زمینه اجاره لوازم مختلف ورزشی و سفری فعالیت داشته و برای آن دسته از کارکنان پاره‎ وقتی که بیش از 12 ساعت در هفته کار می ‎کنند، بسته‎ های حمایتی جالبی را مشخص کرده است. برای مثال هزینه‎ های درمانی رایگان و کمک به تهیه مایحتاج زندگی، از جمله این موارد محسوب می‎ شود. همچنین به ازای هر شش ماه فعالیت، امکان یک سفر رایگان نیز وجود دارد. برای کارکنان ورزشکار نیز تخفیف‎ های خوبی مدنظر قرار گرفته است. برای مثال اگر قصد فتح قله اورست را دارید، این شرکت شما را در تهیه تجهیزات و تامین هزینه سفر، کمک خواهد نمود.

4-Costco

این فروشگاه زنجیره ای برای کارمندانی که در طول سال، 180 روز فعالیت دارند، تمامی هزینه‎ های پزشکی آنها را تقبل خواهد کرد. در کنار این موضوع فرزندان زیر 18 سال افراد نیز شامل این طرح می ‎شوند.

5-Lowe's

این برند در زمینه اجاره خانه و اقامتگاه فعالیت داشته و تمامی کارمندان آن، پاره‎ وقت هستند. در کنار تمامی هزینه‎ های درمانی کارکنان، انواع بیمه‎ ها نظیر بیمه بازنشستگی و ناتوانی نیز به آنها اختصاص پیدا می‎ کند. همچنین برای آن دسته از کارکنانی که قصد ادامه تحصیل داشته باشند، این شرکت شرایط را مهیا خواهد کرد.

6-Staples

این برند در زمینه تولید و فروش تجهیزات اداری فعالیت داشته و در حال حاضر بیش از 2 هزار شعبه در سراسر جهان دارد. این شرکت کارمندان خود را در برابر حوادث بیمه کرده و هزینه ‎های درمانی آنها را برعهده گرفته است.

7-Starbucks

بزرگترین کافی ‎شاپ زنجیره‎ ای جهان، تقریبا تمامی بیمه‎ های موجود را برای کارمندان پاره‎ وقت خود در نظر گرفته است. همچنین آنها برنامه ‎ای خاص برای افراد مشغول به تحصیل داشته که شامل مرخصی در کنار کمک هزینه است . در نهایت یک روز در هفته کارکنان می ‎توانند به صورت رایگان از خدمات هر یک از کافی‎شاپ ‎ها استفاده کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید