سه شنبه, 14 مرداد 1399 - 10:15

امروزه ویدئوها در صدر علایق افراد قرار دارد. در این رابطه ضروری است تا در استراتژی تولید محتوای شما، این اصل مورد توجه جدی ‎تری قرار گیرد. با این حال یکی از سوالات اصلی این است که چه موضوعاتی برای یک صفحه تجاری، با بازخورد بالا همراه خواهد بود . درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که به تفاوت ‎های یک برند تجاری با سایر برندها آگاهی نداشته و این امر باعث می ‎شود تا با مشکلات بسیاری مواجه شوند. در ادامه هفت موضوع محبوب را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-آموزش

چالش ساخت ویدئوی تجاری

در صدر تمامی موارد، محتواهای آموزشی قرار دارد. علت این امر به این خاطر است که مورد فوق، باعث افزایش اندوخته‎ های افراد می ‎شود و سودمندی بالایی را دارد. در این رابطه شیوه آموزش نیز مهم بوده و مرز میان موفقیت و یا نادیده گرفتن را ایجاد خواهد کرد . نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که با توجه به فعالیت گسترده برندهای دیگر، اقدامات ضعیف شما تنها باعث می‎ شود تا افراد به سمت برندهای دیگر سوق پیدا کنند. در این رابطه بررسی اقدامات انجام شده از سوی سایر برندها، یک راهکار کاملا درست خواهد بود. برای مثال در شرایط حال حاضر، مسائل آموزشی مرتبط با کرونا، در صدر توجهات قرار دارد.

مطلب مرتبط:  8 روش مناسب برای بازاریابی ویدئویی آنلاین

2-سرگرمی

مواردی که سرگرم ‎کننده هستند، به علت ایجاد فضای مفرحی که دارند، محبوبیت بسیار بالایی پیدا کرده و حتما باید در برنامه‎ های شما قرار گیرد. برای مثال برند Dorito’s به خوبی در این بخش فعالیت می‎ کند. در این راستا توجه داشته باشید که شناخت مخاطب بسیار مهم خواهد بود. درواقع ممکن است مواردی که از نظر شما جذابیت بسیار بالایی را دارد، برای مخاطب بدون تاثیرگذاری لازم باشد. در نهایت برای سرگرم بودن، اقدامات شما باید توانایی ایجاد دو حس هیجان و خنده را داشته باشد.

3-مستند

در این رابطه تفاوتی ندارد که اقدام به تولید یک انیمیشن نمایید یا اینکه فیلم‎ برداری انجام دهید. در این رابطه برخی از برندها، ترکیبی از هر دو را انتخاب می ‎کنند. این امر باعث خواهد شد تا اطلاعات مخاطب شما در رابطه با یک موضوع افزایش خوبی را داشته باشد. این امر به افزایش تعداد مشتری منجر خواهد شد. برای مثال یک برند فعال در زمینه تولید وسایل کوهنوردی، با تهیه مستندهایی در این رابطه، تمایل به این اقدام را در افراد افزایش می‏‎ دهد که به معنای بیشتر شدن تعداد مشتری ‎های آنها است. در این راستا از توجه به افراد مهم برند خود و یا حوزه کاری نیز غافل نشوید.

4-توضیحات

همه ما با برگه‎ هایی در کنار محصول مواجه شده ‎ایم که نحوه کار را توضیح داده و برخی از نکات را یادآور می ‎شود، با این حال توجه داشته باشید که امروزه دیگر افراد تمایل چندانی به مطالعه نداشته و ترجیح می‎ دهند که مشاهده‎ گر باشند. بدون شک توضیح دادن بسیاری از موارد، به صورت تصویری، راحت ‎تر خواهد بود. این امر از نظر مسائل زیست محیطی نیز دارای اهمیت بوده و باعث می ‎شود تا نیاز به کاغذ و تولید زباله، کاهش پیدا کند. در این راستا NinjaBag یک مثال بسیار خوب محسوب می شود. درواقع این نینجا به صورتی جذاب، تمامی مواردی که مشتری باید از آن آگاه باشد را بیان می ‎کند. در این راستا توجه داشته باشید که رعایت اصل اختصار بسیار مهم بوده و بهتر است که در هر ویدئو، تنها یک هدف را مورد توجه قرار دهید.

5-رویدادها

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، رویدادها است. درواقع این بخش باعث خواهد شد تا مخاطب بدون نیاز به حضور در اجلا‎س ‎های مختلف، خود را در این شرایط احساس کرده و از موارد دور نماند. در این رابطه کیفیت صدا و تصویر بسیار مهم بوده و لازم است تا زاویه خوبی را انتخاب کنید. در کنار این موضوع، در بخش توضیحات، دلایل اهمیت مشاهده ویدئو را نیز ذکر کنید. درواقع با توجه به این امر که رویدادها معمولا یک ساعت زمانی را اشغال می ‎کنند، لازم است که از قبل، مخاطب شما به خوبی نسبت به اهمیت مشاهده ویدئو، قانع شده باشد. در کنار این موضوع توجه داشته باشید که شما می ‎توانید به کار خود تنوع دهید . برای مثال در کنار قرار دادن فایل کامل یک رویداد، آن را به بخش ‎های مختلف نیز تقسیم کنید. برای مثال ممکن است فردی تمایل داشته باشد که صرفا محصولات معرفی شده را مشاهده کند و فردی دیگر، سخنرانی ‎ها را اولویت اول خود بداند. این اقدام شما کمک خواهد کرد تا شانس دیده شدن بالاتری را داشته باشید و میزان رضایت نیز افزایش پیدا کند.

6-نمایش محصول

این بخش طیف وسیعی را شامل می ‎شود. برای مثال ویدئوهای تبلیغاتی یکی از نمونه‎ های آن محسوب می‎ شود. در کنار این موضوع، تست محصول، از دیگر اقداماتی است که باید انجام شود. در این راستا توصیه می ‎شود که با رعایت اصل عدالت، اقدام به نمایش محصول خود درست به مانند یک مشتری نمایید. این امر از زمان بازکردن جعبه، آغاز خواهد شد. در این راستا می ‎توانید برای کاهش هزینه و نیاز به اقدامات خود، با ایجاد مسابقه‎ هایی، اقدام به استفاده از محتواهای تولید شده از سوی مخاطبین، نمایید.

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی

7-نمایش شرکت

نمایش محیط شرکت در کنار کارمندان و خودتان به عنوان مدیر شرکت، امری بسیار مهم بوده و باعث خواهد شد تا شانس موفقیت بسیار بالایی را داشته باشید. در این راستا توصیه می ‎شود تا افتخارات و روند رو به رشد شرکت خود را تشریح کرده و حرفه ‎ای بودن خود را نشان دهید. در کنار این موضوع، نمایش فرهنگ شرکت نیز جذابیت و اهمیت بسیار بالایی را به همراه خواهد داشت. همچنین می‎ توانید مراحل طی شدن تولید محصولات را نیز نشان دهید. با این حال در این رابطه به نحوی رفتار کنید که زمینه سوء استفاده رقبای شما، شکل نگیرد. برای مثال دلیلی برای نمایش تمامی بخش‎ ها، وجود ندارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید