چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز
بررسی 6 راهکار برای تولید کمپین بازاریابی با فرمت ویدئو

چالش طراحی متن در بازاریابی ویدئویی

4 سال پیش ( 1399/2/18 )
پدیدآورنده : جورج رولاندز   پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : کمپین بازاریابی  

بازاریابی دیجیتال جذابیت های بسیار زیادی برای برندها دارد. اغلب صاحبان کسب و کار بودجه های قابل توجهی به فعالیت بازاریابی اختصاص می دهند. دلیل این امر تلاش برای جلب نظر مخاطب هدف و بهبود شرایط برندشان در بلندمدت است. چالش اصلی در فعالیت بازاریابی فاصله میان اهداف موردنظر برند و کیفیت کمپین نهایی است. به عبارت بهتر، همیشه فاصله ای میان طرح و برنامه مدیران ارشد برند و نحوه فعالیت بازاریاب ها وجود دارد.

تمام برندها در زمینه بازاریابی دارای داستان، احساسات و تلاش برای تعامل یا مخاطب هدف هستند، با این حال تعداد قابل توجهی از آنها در عمل توانایی جلب نظر مخاطب هدف را ندارند. مهم ترین نکته برای شروع طراحی کمپین بازاریابی توجه به متن اصلی ویدئو است. ما بدون طراحی متن امکان ساماندهی موفقیت آمیز کمپین های بازاریابی را نخواهیم داشت.

چالش طراحی متن بازاریابی ویدئویی

امروزه بازاریابی با استفاده از فرمت ویدئو محبوبیت بسیار زیادی دارد. براساس گزارش موسسه اوبرلو 88 درصد از بازاریاب ها در پی استفاده از فرمت ویدئو اعلام رضایت از نتیجه نهایی کرده اند. این میزان از رضایت نسبت به کاربرد ویدئو در صنعت بازاریابی فاصله قابل توجهی با دیگر نمونه ها دارد بنابراین ما نیز باید استفاده از این الگو را مدنظر قرار دهیم.

بدون تردید بازاریابی موفق در دنیای دیجیتال حاصل فعالیت مشترک تیم های بازاریابی است. ما امکان مدیریت تمام امور در کنار هم را نداریم بنابراین باید از بازاریاب های حرفه ای برای پیشبرد امور استفاده کنیم. نکته مهم در این میان امکان پیگیری برخی از امور اساسی از سوی تیم مدیریتی شرکت است. به هر حال ما به عنوان مدیرعامل شرکت باید بر روی فرآیند کلی بازاریابی برندمان نظارت داشته باشیم. ما در ادامه به بررسی برخی از بهترین راهکارها برای نظارت بر بازاریابی دیجیتال با استفاده از فرمت ویدئو خواهیم پرداخت. این امر با هدف افزایش تاثیرگذاری کمپین های بازاریابی صورت خواهد گرفت.

مطلب مرتبط: هرآنچه باید در مورد بازاریابی ویدئویی بدانیم

چرا ما باید نسبت به تهیه متن پیش از فیلم‎برداری کمپین بازاریابی اقدام کنیم؟

متن کمپین پیش از تهیه آن بیانگر جهت‏گیری کلی تیم بازاریابی است. طراحی و تهیه ویدئوهای بازاریابی شباهت بسیار زیادی به فیلم های سینمایی دارد. کارگردان ها پیش از ساخت یک فیلم با دقت فیلمنامه را مطالعه می کنند. این امر جهت‎گیری بهتری در اختیار آنها قرار می دهد. اگر ما نسبت به این نکته مهم بی‎توجه باشیم، در فرآیند ضبط ویدئو با پرسش ها و کاستی های متعددی مواجه خواهیم شد.

متن ویدئوی بازاریابی به ما در زمینه چارچوب‎بندی مسیر پیش روی کمک خواهد کرد. بسیاری از مدیران ارشد برندها همیشه نگران ناتوانی تیم بازاریابی در تحقق اهداف تعیین‎شده هستند. نکته مهم در این میان توافق بر سر متن ویدئوی بازاریابی است. تمام بحث ها و تبادل‎نظرها در این مرحله اتفاق می افتند. بنابراین اگر شما مرحله کنونی را مورد توجه قرار ندهید، در کل فرصت طلایی برای هم‎اندیشی و افزایش تاثیرگذاری برندتان را از دست داده اید.

اگر شما به عنوان طراح تبلیغات یا مدیر بخش بازاریابی شرکت فعالیت ندارید، باید نسبت به ایجاد هماهنگی میان خود و آنها اقدام کنید. بسیاری از برندها در عمل وظیفه بازاریابی را به طور مستقل در اختیار تیم بازاریابی قرار می دهند. امروزه در حوزه کسب و کار تمام بخش های شرکت باید با یکدیگر تعامل سازنده داشته باشند. در غیر این صورت امکان کسب موفقیت برای آنها فراهم نخواهد شد.

ما در این مقاله به بررسی برخی از راهکارهای مناسب برای طراحی متن ویدئوهای بازاریابی خواهیم پرداخت. توجه به نکات مورد بحث علاوه بر بازاریاب های حرفه ای، برای مدیران کسب و کارها نیز کاربردی خواهد بود.

6 گام اساسی برای نگارش متن های بازاریابی ویدئویی

هرچه برنامه‎ریزی بیشتری در فرآیند بازاریابی صورت گیرد، اجرای طرح نهایی آسان تر خواهد بود. بسیاری از برندها در عمل ماه ها مشغول برنامه‎ریزی هستند. به این ترتیب فرآیند ضبط ویدئو در عمل چند ساعت بیشتر زمان نخواهد گرفت.

1. تعیین هدف ویدئوی بازاریابی

ویدئوهای بازاریابی برای ارائه محتوا و انتقال پیامی طراحی می شوند. اغلب برندها در همان گام نخست فرصت کافی برای تعیین هدف اصلی را از دست می دهند. ما باید همیشه کارمان را از نقطه اول درست شروع کنیم. ویدئوهای بازاریابی دارای اهداف مختلفی هستند. به عنوان مثال، برخی از ویدئوهای بازاریابی در تلاش برای آموزش مخاطب هستند. بدون تردید چنین الگویی از محتوای بازاریابی شیوه تولید متفاوتی با ویدئوهای محصول‎محور دارد. ما در ویدئوهای محصول‎محور قصد معرفی محصول تازه شرکت مان به مخاطب را داریم. اگر ما از همان ابتدا نسبت به تفاوت های اهداف کمپین مان آگاهی داشته باشیم، امکان انتخاب یک هدف مشخص و تلاش برای جلب نظر مخاطب بر محور آن فراهم خواهد شد.

اگر شما در زمینه تعیین هدف بازاریابی تان با مشکل مواجه هستید، توجه به مخاطب هدف بهترین راهکار خواهد بود. تمام فعالیت های بازاریابی با هدف جلب نظر مخاطب هدف صورت می گیرد. برندها در نهایت قصد فروش محصولات شان به مشتریان را دارند بنابراین با بررسی نحوه رفتار یا سلیقه مشتریان امکان دستیابی به اطلاعات ارزشمند فراهم می شود. هرچه توانایی ما در استفاده از اطلاعات ارزشمند در کمپین مان بیشتر باشد، واکنش مخاطب هدف بهتر خواهد بود.

یکی از اشتباهات برندها در زمینه تعیین اهداف بازاریابی توجه به اهداف متعدد است. سطح انتظارات ما از کمپین بازاریابی باید منطقی باشد. تلاش برای تحقق اهداف چندگانه از دل یک ویدئوی 60 ثانیه ای امر منطقی نیست بنابراین اتکا بر یک هدف مشخص به جای تلاش برای تحقق اهداف مختلف منطقی تر خواهد بود.

برخی از برندها در زمینه تعیین هدف اصلی با توجه به مشتریان نیز مشکل دارند. این امر اغلب موجب سردرگمی برندها می شود. توصیه نهایی من در این بخش توجه به ماهیت کسب و کارمان است. فقط در این صورت امکان کسب موفقیت برای برندها فراهم خواهد شد.

مطلب مرتبط: ایده هایی جالب برای بازاریابی ویدئویی تأثیرگذار

2. چکیده ساختار ویدئو

چکیده ساختار کمپین برند شامل اصول و خطوط اصلی فعالیت برای تحقق هدف نهایی است. ما پیش از نگارش متن اصلی باید محورهای اصلی ویدئو برای انتقال پیام موردنظر یا دستیابی به هدف اصلی را مدنظر قرار دهیم. بسیاری از کمپین های بازاریابی در عمل دارای زاویه نگاه مناسب، هدف واحد و ساز و کار اجرایی مناسب هستند، اما شیوه هدایت مخاطب هدف به سوی نقطه پایانی ویدئو همراه با کاستی های بسیار زیادی است. این امر شامل ارائه خیل عظیمی از داده ها به مخاطب هدف یا حتی ناتوانی در زمینه انتخاب یک مسیر مستقیم برای هدایت مخاطب هدف است. نتیجه نهایی این امر کاهش انگیزه مخاطب هدف برای مشاهده ویدئوی ما خواهد بود. امروزه در عرصه بازاریابی شهرت منفی برندها برای مدت‎زمان طولانی همراه شان خواهد بود بنابراین ما باید تا جای ممکن از کسب شهرت منفی دوری کنیم.

متن های بازاریابی حرفه ای همیشه از سوی بازاریاب های کارکشته طراحی نمی شود. امروزه فرمول مشخصی برای دستیابی به متن بازاریابی جذاب وجود دارد بنابراین با رعایت آن هر فردی، حتی بدون دانش تخصصی در حوزه بازاریابی، امکان طراحی متن های جذاب را دارد. تنها مهارت موردنیاز در اینجا اندکی حوصله است. ما باید شیوه های مختلف جلب نظر مخاطب هدف و طراحی ویدئوهای جذاب را به طور جداگانه امتحان کنیم. شیوه آزمون و خطا در بسیاری از کسب و کارها کاربرد دارد. اگر ما نسبت به این شیوه تردید داشته باشیم، در عمل امکان بازاریابی مناسب را از دست می دهیم. تمام برندهای موفق در حوزه بازاریابی از همین شیوه ساده پیروی می کنند بنابراین تلاش برای استفاده از شیوه های دیگر، در عین جذابیت، فقط موجب اتلاف بودجه و ناتوانی در زمینه دستیابی به هدف اصلی برند می شود.

بخش های اصلی یک متن بازاریابی برای استفاده در قالب فرمت ویدئو به شرح ذیل است:

آغاز: در این مرحله ما باید گزارش کوتاهی از ماهیت کسب و کار و فعالیتی که انجام می دهیم، ارائه کنیم.

معرفی: استفاده از این بخش دلبخواهانه است. به این ترتیب برندها پیش از پرداختن به موضوع اصلی اقدام به معرفی خود می کنند. اگر ما در این زمینه توانایی بالایی نداشته باشیم، بدون تردید با مشکلات عمده ای مواجه خواهیم شد. اختصاص زمان کوتاه به این بخش دارای اهمیت حیاتی است. اگر بخش موردنظر طولانی شود، فرصت کافی برای اصل کمپین از بین می رود.

مسئله: هر کمپین برای پاسخگویی به یک مسئله در میان مشتریان ساخته می شود. ما باید به خوبی مسئله موردنظر را بیان کنیم. این امر موجب تقویت انگیزه مشتریان برای خرید محصول ما خواهد شد. برخی از برندها در عین تولید محصولات جذاب به دلیل ناتوانی در جلب نظر مخاطب هدف امکان فروش موفقیت‎آمیز آنها را از دست می دهند.

راهکار: پس از بیان مسئله و مشکل پیش روی مشتریان باید راهکار طلایی برند ما معرفی شود. این امر نقطه اوج عامل ما با مشتریان خواهد بود. بنابراین باید تمام جوانب کار مورد بررسی قرار گیرد. اگر سطح تعامل ما با مخاطب هدف دستخوش تغییر شود، تمام برنامه های قبلی نابود خواهد شد.

ترغیب مخاطب به سوی عمل و خداحافظی: در نهایت ما باید مخاطب هدف را برای خرید محصول موردنظر ترغیب کنیم. در غیر این صورت کمپین ما فقط جنبه سرگرمی خواهد داشت. امروزه توانایی برندها برای فروش محصولات به میزان تاثیرگذاری بر مخاطب هدف بستگی دارد. هرچه توانایی ما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بیشتر باشد، امکان فروش بالاتری خواهیم داشت. سطح رابطه ما با مشتریان در این میان اهمیت بسیار زیادی دارد.

تا اینجا متن بازاریابی ما تا حد زیادی کامل شده است. بسیاری از برندها در چنین مرحله ای به سراغ سایر اصول اساسی بازاریابی می روند بنابراین باید به دنبال راهکارهای دیگر برای ادامه فرآیند تاثیرگذاری کمپین مان باشیم.

3. تصویرسازی طرح های اولیه

بدون تردید هر برندی برای اجرای متن بازاریابی اش طرح های بصری خاصی مدنظر دارد. این طرح ها از تجربه قبلی ما حاصل می شود. تجربه اجرای کمپین های بازاریابی در گذشته همیشه تاثیر قابل توجهی بر روی کمپین های پیش روی دارد بنابراین ما باید توجه ویژه ای به کمپین های قبلی برندمان داشته باشیم.

صاحبان کسب و کار یا مدیران ارشد اغلب طرح های بصری خاصی مدنظر دارند. این امر اغلب موجب دخالت های آنها در فرآیند فعالیت تیم بازاریابی می شود. نکته مهم در این میان توجه به میزان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. اگر طرح های قبلی ما میزان رضایت اندکی در میان مشتریان ایجاد کرده است، باید به راحتی آنها را کنار گذاشت.

مطلب مرتبط: هرآنچه باید در مورد بازاریابی ویدئویی بدانیم

وقتی ما قصد بازاریابی ویدئویی برای مخاطب هدف را داریم، در حقیقت جلوه های بصری اهمیت فوق‎العاده ای خواهد یافت. تمام بحث های مربوط به نحوه تصویرپردازی کمپین باید در این مرحله صورت گیرد. بدون تردید تیم مدیریتی در این بخش همکاری نزدیکی با بازاریاب ها خواهد داشت. نکته مهم توجه به آمارها و اطلاعات رسمی در رابطه با برندهاست. در غیر این صورت ما امکان جلب نظر مخاطب هدف را از دست می دهیم. فرآیند بازاریابی محل رقابت میان تیم بازاریابی و مدیریتی شرکت نیست. در عوض همه ما باید به بهبود کیفیت کمپین کمک کنیم در غیر این صورت امکان تاثیرگذاری مناسب بر روی مخاطب هدف از دست خواهد رفت.

بسیاری از بازاریاب ها باید طرح های اصلی شان برای تصویرسازی کمپین را به تیم مدیریتی ارائه کنند. بدون شک تیم مدیریتی دارای دانش تخصصی در حوزه بازاریابی نیست بنابراین بازاریاب ها باید اطلاعات و داده های موجود را به ساده ترین شکل ممکن ارائه کنند. در غیر این صورت رضایت هیأت مدیره جلب نخواهد شد. اغلب اوقات بحث های طولانی در خلال ارائه طرح نهایی صورت می گیرد. نکته مهم در این میان توجه به هدف اصلی برند است. ما باید در نهایت برای دستیابی به هدف نهایی برندمان آماده شویم. در غیر این صورت بحث های موجود به صورت بی‎نتیجه ای ادامه خواهد یافت.

4. نگارش دیالوگ ها

پس از تصویرسازی نوبت به نگارش دیالوگ ها می رسد. در این مرحله ما صحنه های اصلی را ترسیم کرده ایم، با این حال صحنه خالی به کار ما نمی آید. بنابراین باید دیالوگ‎های مشخصی نیز به صحنه اضافه کنیم. اغلب برندها در فرآیند نگارش دیالوگ طرح های بیش از اندازه ساده ای را مدنظر قرار می دهند. به این ترتیب توانایی آنها برای جلب نظر مخاطب هدف به طور قابل ملاحظه ای کاهش می یابد.

بهترین راهکار برای جلب نظر مخاطب هدف از طریق بازاریابی ویدئویی و نگارش دیالوگ قرار دادن خودمان در وضعیت آنهاست. به این ترتیب امکان جلب نظر آنها با ارجاع به مشکلات شان فراهم خواهد شد. اغلب برندها در این حوزه مشکلات بسیار زیادی دارند. دلیل این امر ناتوانی برای درک مشتریان است. هرچه فاصله میان ما با مشتریان بیشتر باشد، درک آنها سخت تر می شود. ما باید همیشه ارتباط نزدیکی با مشتریان داشته باشیم. در غیر این صورت فرآیند جلب نظر آنها بیش از اندازه دشوار می شود.

یکی از اشتباهات اصلی برندها در زمینه بازاریابی ویدئویی و طراحی دیالوگ ها مربوط به تلاش برای تمام نکات است. گاهی اوقات ما باید با استفاده از تصویر نکات مدنظرمان را بیان کنیم. استفاده بیش از اندازه از دیالوگ در عمل موجب رنجش مخاطب هدف خواهد شد بنابراین ما باید توجه ویژه ای به این بخش از کسب و کارمان داشته باشیم. هرچه ویدئوی ما طبیعی تر به نظر برسد، میزان تاثیرگذاری اش بر روی مخاطب هدف افزایش خواهد یافت.

5. پیش‎خوانی متن نهایی

بدون تردید هر متن بازاریابی دارای ایرادهای خاصی است بنابراین پیش‎خوانی متن موردنظر قبل از اجرا اهمیت دارد. هرچه دامنه افراد موردنظر برای پیش‎خوانی متن بیشتر باشد، امکان تاثیرگذاری نهایی بر روی مخاطب هدف افزایش خواهد یافت. از نقطه نظر مخاطب کمپین های بازاریابی هیچ نکته ای بیشتر از اشتباهات موجود در ویدئو اذیت‎کننده نیست بنابراین ما باید با بازخوانی مکرر متن نهایی اقدام به کاهش کاستی ها و خطاهای موجود کنیم. در غیر این صورت هرگز توانایی تاثیرگذاری مناسب بر روی مخاطب هدف را نخواهیم داشت.

یکی از نکات مهم در زمینه بازخوانی متن بازاریابی تلاش برای کاهش دیالوگ های اضافی است. هرچه توانایی ما برای بیان مطالب بیشتر با استفاده از لغات کمتر افزایش یابد، تاثیرگذاری نهایی کمپین بهتر خواهد بود بنابراین بیان دیالوگ های طولانی به معنای تضمین موفقیت بازاریابی یک برند نخواهد بود.

6. تبدیل طرح نهایی به ویدئو

در اینجا ما طرح نهایی کمپین مان را داریم بنابراین باید نسبت به اجرای آن اقدام کنیم. هرچه توانایی ما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بیشتر باشد، نتیجه نهایی کارمان بهتر خواهد بود. برخی از برندها برای نهایی ساختن طرح شان وسواس بی‎مورد دارند. شما پس از طی مراحل مورد بحث در این مقاله آمادگی لازم برای اجرای طرح تان را دارید. تلاش برای صبر یا دستکاری بیشتر طرح اغلب موجب کاهش کیفیت نهایی آن می شود. پس از پایان بازنگری در متن نهایی باید اقدامات لازم برای اجرای آن را مدنظر قرار دهیم. این امر شامل تعیین روز مشخص برای ضبط ویدئو است. توصیه اصلی من در اینجا بازنگری در طرح نهایی پس از پایان ضبط ویدئو است. گاهی اوقات برخی از صحنه های ویدئوی بازاریابی معنای خاصی ندارد بنابراین با حذف آنها امکان رعایت اختصار در انتقال پیام به مخاطب هدف فراهم خواهد شد.

بسیاری از برندها در زمینه ضبط ویدئوی بازاریابی مهارت کافی ندارند. در اینجا تکنیک صبر و شکیبایی کاربرد دارد. همانطور که پیش از این بیان شد، صبر و شکیبایی برای دستیابی به متن نهایی ویدئو اهمیت زیادی دارد. در اینجا نیز در صورت ناتوانی برند ما برای تهیه ویدئوی بازاریابی مناسب باید فرآیند موردنظر را بارها و بارها تکرار کنیم. فقط در این صورت امکان دستیابی به نتیجه مناسب در نهایت فراهم می شود.

هر ویدئوی بازاریابی باید دارای توضیحات متنی نیز باشد. کاربران در شبکه های اجتماعی به توضیحات ویدئوها توجه زیادی دارند. نکته مهم در این میان رعایت اختصار 150 کلمه ای برای بیان توضیحات است. هرچه توضیحات ما کوتاه تر باشد، شانس بیشتری برای جلب نظر مخاطب هدف خواهیم داشت.

اجرای طرح نهایی اغلب باید مورد تایید هیأت مدیره نیز قرار گیرد بنابراین ویدئوی نهایی پس از اصلاح های اساسی باید برای هیأت مدیره به نمایش گذاشته شود. اغلب اوقات هیأت مدیره نکات تازه ای به طرح اضافه می کند. رعایت این نکات برای دستیابی به همگرایی در شرکت ضروری است. در غیر این صورت شاید تیم مدیریتی هرگز راضی به نمایش عمومی ویدئوی موردنظر نشود.

مطلب مرتبط: بهترین و مفیدترین راه های استفاده از بازاریابی ویدئویی

وقتی ویدئوی بازاریابی برای هیأت مدیره در حال نمایش است، باید در هر لحظه توضیحات جانبی را ارائه کنیم. گاهی اوقات اعضای هیأت مدیره ایده های ما را به خوبی متوجه نمی شوند. در این صورت باید نمایش ویدئو را متوقف کرده، به توضیح جزییات بپردازیم. در غیر این صورت احتمال نارضایتی از طرح ما افزایش خواهد یافت.

اگر ویدئوی بازاریابی ما برای اعضای هیأت مدیره بسیار پیچیده و سخت فهم باشد، به احتمال زیاد در رابطه با مخاطب هدف نیز دچار چنین مشکلی خواهیم شد بنابراین پیش از نمایش عمومی باید نسبت به بازآفرینی بخش های پیچیده ویدئو اقدام کنیم.

جمع‎بندی

بسیاری از بازاریاب ها و صاحبان کسب و کار به دنبال راهکارهایی ساده و مطمئن برای تولید محتوای ویدئویی هستند. هرچه در این زمینه تلاش کنیم، هیچ راهکار واحدی برای موفقیت تمام برندها وجود ندارد. بدون تردید شما امکان استفاده از استراتژی های گام به گام مقاله کنونی یا سایر منابع معتبر را دارید، اما در نهایت براساس ماهیت کسب و کار و امکانات در دسترس باید دست به اقدام بزنید. در غیر این صورت هیچ‎گاه امکان موفقیت در حوزه بازاریابی را نخواهید داشت.

منبع : learn.g2
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/DoJGgShj
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه