جمعه, ۱۱ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Fri, 1 Mar(3) 2024 /
           
فرصت امروز
بررسی جنجالی ترین ترند سال های اخیر دنیای کسب و کار

آینده محصولات بازیافتی

2 هفته پیش ( 1402/11/23 )

بازیافت یکی از مهمترین راه های کاهش آلودگی محیط زیست و حفظ منابع طبیعی است. با بازیافت، موادی که به عنوان زباله دور ریخته می شوند، دوباره به چرخه تولید بازگشته و از تولید مواد اولیه جدید جلوگیری می شود. 

شاید تعریف بالا برای بسیاری از کسانی که دنیای کسب و کار را دورادور زیر نظر دارند، جذاب به نظر برسد. خب این تعریف به شما کمک می کند تا خیلی از تغییرات در دنیای اطراف را متوجه شوید، اما توضیحی درباره محبوبیت بی چون و چرای این مدل تولید محصولات نمی دهد. خب تا همین چند دهه قبل کسی فکرش را هم نمی کرد یک روز برندهایی مثل گوچی یا نایک سراغ تولید محصولات با استفاده از مواد اولیه بازیافتی بروند. 

در سال های اخیر، توجه به بازیافت در سراسر جهان افزایش یافته است. این امر به دلیل عوامل مختلفی از جمله افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت بازیافت، اعمال قوانین و مقررات سختگیرانه ‎تر در این حوزه و توسعه فناوری های نوین رخ داده است. شاید در این میان انتشارات مردم از برندها نقش محوری را ایفا می کند. همه ما گزارش هایی درباره میزان بالای آلودگی زیست محیطی در سطح جهان به گوش مان خورده است. با این حساب طبیعی است همه ما گارد سفت و سختی در برابر آلودگی بیشتر داشته باشیم.

آینده محصولات بازیافتی

در کنار مسئله بالا، در زمینه استفاده از مواد بازیافتی در تولید محصولات نیز شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده ا‎یم. در گذشته، محصولات بازیافتی اغلب کیفیت پایین تری نسبت به محصولات ساخته شده از مواد اولیه جدید داشتند. با این حال، امروزه با پیشرفت فناوری های بازیافت، کیفیت مواد بازیافتی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است بنابراین خرید محصولات بازیافتی دیگر یک گزینه نه چندان دلچسب نیست. ماجرا جالب شد، نه؟

باور کنید یا نه، محصولات ساخته شده از مواد بازیافتی نیز کیفیتی مشابه محصولات ساخته شده از مواد اولیه جدید دارند. این امر باعث شده است که استفاده از مواد بازیافتی در تولید محصولات، روز به روز رواج بیشتری پیدا کند. 

مطلب مرتبط: بازیافت بلند پروازانه زباله

ما در این مقاله قصد داریم نگاهی به آینده محصولات بازیافتی در دنیای کسب و کار بیندازیم. این امر به شما کمک خواهد کرد تا چشم انداز بهتری نسبت به این نوع محصولات داشته باشید. اگر شما هم دنبال تولید این دسته از محصولات هستید، بد نیست در ادامه با ما همراه شوید.

عوامل موثر در آینده محصولات بازیافتی

عوامل موثر در آینده محصولات بازیافتی

ما در روزنامه فرصت امروز پیش ‎بینی می کنیم در آینده استفاده از مواد بازیافتی در تولید محصولات، به یک امر رایج تبدیل شود. این امر دلایل مختلفی دارد. ما در این بخش قصد داریم سراغ برخی از مهمترین دلایل در این حوزه برویم. پس با ما همراه باشید تا یک بار برای همیشه تکلیف این مدل محصولات را روشن کنیم. 

افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت بازیافت

افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهمیت بازیافت

در سال های اخیر، آگاهی عمومی نسبت به اهمیت بازیافت افزایش یافته است. مردم بیشتر از قبل با پیامدهای زباله ‎های پلاستیکی، آلودگی هوا و گرمایش زمین آشنا شده اند. این امر باعث شده است که مردم بیشتر به بازیافت اهمیت دهند و از محصولات بازیافتی حمایت کنند.

شاید تا یکی دو دهه قبل صرف اینکه محصولات ارزان و باکیفیت به دست مشتریان برسد، برای آنها کافی بود. با این حال اکنون ماجرا کاملا فرق کرده است؛ چراکه مشتریان حاضر نیستند به هر قیمتی یک محصول ارزان قیمت دریافت کنند. در عوض نکاتی مثل حفاظت از محیط زیست و اطمینان از تولید محصولات بدون آسیب دیدن به طبیعت یا آزمایش های حیوانی عجیب در کانون توجه قرار دارد. چه بسا مشتریان حاضر باشند قیمت های بالاتری برای محصولات به ظاهر ساده، اما بازیافتی، پرداخت کنند. این نکته ای است که در آینده بیشتر از اینها به چشم خواهد آمد. 

اعمال قوانین و مقررات سختگیرانه تر در زمینه بازیافت

اعمال قوانین و مقررات سختگیرانه تر در زمینه بازیافت

در بسیاری از کشورها، قوانین و مقررات سختگیرانه تری در زمینه بازیافت وضع شده است. این قوانین، به تولیدکنندگان محصولات فشار می آورد تا از مواد بازیافتی بیشتری در تولید محصولات خود استفاده کنند بنابراین دیگر خبری از تولید به هر قیمتی نخواهد بود. در عوض کارآفرینان باید حساب و کتاب های بی نهایت دقیق تری انجام دهند. این نکته ای است که برای بسیاری از کارآفرینان باید در طول سال های پیش رو توجه بیشتری به آن داشته باشند. 

بی شک اعمال قوانین به تنهایی برای ترغیب کسب و کارها به سوی تولید محصولات با استفاده از منابع اولیه بازیافتی کافی نیست. با این حال محرک مناسبی برای شروع این ماجراجویی از سوی بسیاری از برندها خواهد بود. به همین خاطر ما در روزنامه فرصت امروز طرفدار پر و پاقرص توسعه قانونگذاری سفت و سخت در این حوزه هستیم. احتمالا شما هم در آینده ای نزدیک باید خودتان را برای رقابت در چنین حوزه ای آماده کنید؛ چراکه انتظارات اصلی مشتریان نیز به سوی قوانین سفت و سخت در رابطه با حفاظت از محیط زیست می رود. 

مطلب مرتبط: محصولات سازگار با محیط زیست؛ تازه ترین تغییر بازار!

توسعه فناوری های نوین بازیافت

توسعه فناوری های نوین بازیافت

فناوری های نوین بازیافت  امکان بازیافت موادی را فراهم کرده که در گذشته قابل بازیافت نبودند. این فناوری ها باعث می شوند که مواد بازیافتی با کیفیت بالاتری تولید شوند و کاربردهای بیشتری داشته باشند.

مثلا در صنعت پوشاک خیلی ها هنوز هم باور نمی کنند الیاف بازیافتی کیفیتی دقیقا مشابه محصولات اصلی داشته باشند. دقیقا به همین خاطر بسیاری از مشتریان در برابر خرید این مدل پوشاک مقاومت می کنند. البته برگزاری رویدادهای اختصاصی برای معرفی البسه بازیافتی نقش مهمی در تغییر نگرش عمومی در این حوزه داشته است. به طوری که حالا خرید لباس های بازیافتی نه تنها یک گزینه اخلاقی محسوب می شود، بلکه مقرون به صرفه نیز هست. 

به طور کلی در طول سال های اخیر به لطف توسعه فناوری، تولید محصولات بازیافتی هزینه کمتری روی دست برندها می گذارد. این در حالی است که قبلا اوضاع کاملا متفاوت بود. به طوری که تولید محصولات با استفاده از مواد بازیافتی حتی هزینه ای چند برابری روی دست تولیدکنندگان می گذاشت. 

گسترش کاربرد محصولات بازیافتی

گسترش کاربرد محصولات بازیافتی

انتظار اصلی در آینده توسعه تولید و صدالبته خرید محصولات بازیافتی است. این نکته در بسیاری از حوزه ها مثل خدمات بهداشت و درمان، بسته بندی و تولید لوازم الکترونیکی دور از ذهن نخواهد بود. نکته کلیدی در این میان آمادگی کسب و کارهای چنین حوزه های برای تغییر الگوی فعالیت شان است. خب اگر قرار باشد همه برندها در برابر این تغییر مقاومت کنند، یکی پس از دیگری از بازار حذف خواهند شد. 

ما در روزنامه فرصت امروز معتقدیم کاربردهای محصولات بازیافتی در طول سال های پیش رو تنوع بیشتری خواهد یافت. مثلا در حوزه پزشکی تولید انواع لوازم پزشکی با استفاده از مواد اولیه بازیافتی در دستور کار قرار خواهد گرفت. این نکته نه تنها به تعهدات اخلاقی برندها ربط دارد، بلکه به خاطر تحولات تکنولوژیک امکان پذیر می شود. 

کاهش هزینه های تولید محصولات بازیافتی

کاهش هزینه های تولید محصولات بازیافتی

با پیشرفت فناوری های بازیافت انتظار می رود هزینه های تولید محصولات بازیافتی کاهش یابد. این امر باعث می شود که محصولات بازیافتی با قیمتی رقابتی تر در بازار عرضه شوند. 

مطلب مرتبط: درآمد بیشتر با 8 شغل محیط زیست گرایانه

ما در روزنامه فرصت امروز معتقدیم تولید محصولات بازیافتی به لطف هزینه پایین آنها در سال های پیش رو تقویت خواهد شد بنابراین شما باید توانایی تان در این حوزه را به طور قابل ملاحظه ای تقویت کنید. اینطوری شانس بیشتری برای اثرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهید داشت. 

افزایش کیفیت محصولات بازیافتی

افزایش کیفیت محصولات بازیافتی

با پیشرفت فناوری های بازیافت احتمالا کیفیت نهایی محصولات نیز افزایش چشمگیری خواهد داشت. این امر باعث می شود که محصولات بازیافتی کیفیتی مشابه محصولات ساخته شده از مواد اولیه جدید داشته باشند. با این حساب خرید چنین محصولاتی دیگر یک ضرر مطلق برای مشتریان نخواهد بود. 

بی شک همه ما نسبت به ارزش های محیط زیستی حساسیت زیادی داریم، اما گاهی اوقات این حساسیت برای خرید یک محصول کافی نیست. خوشبختانه در طول سال های پیش رو با توسعه هرچه بیشتر فناوری های تولیدی شاهد رواج تولید و مصرف محصولات بازیافتی خواهیم بود. این امر به شما کمک می کند تا نیازتان برای بازاریابی چنین محصولاتی به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد. خب مگر یک کارآفرین در این حوزه دیگر چه چیزی برای موفقیت در فروش محصولات بازیافتی لازم دارد؟

مشتریان این روزها بیشتر از قیمت نهایی یک محصول به کیفیت آن فکر می کنند بنابراین اگر برندی بتواند هم کیفیت و هم قیمت مناسب را کنار هم قرار دهد، به یک ترکیب ایده آل درست خواهد یافت. به طوری که همین عامل باعث افزایش شمار مشتریان وفادارش می گردد. 

نتیجه‎ گیری

چشم اندازی نسبی از آینده دنیای محصولات بازیافتی

بازیافت یکی از راه های مهم برای کاهش آلودگی محیط زیست و حفظ منابع طبیعی است. استفاده از مواد بازیافتی در تولید محصولات نیز یکی از راه های کلیدی برای ترویج بازیافت است. پیش بینی ما در روزنامه فرصت امروز گسترش استفاده از مواد بازیافتی در آینده نزدیک است. این امر به دلیل عوامل مختلفی از جمله افزایش آگاهی عمومی، اعمال قوانین و مقررات سختگیرانه تر و توسعه فناوری ‎های نوین بازیافت خواهد بود. 

حالا شما چشم اندازی نسبی از آینده دنیای محصولات بازیافتی دم دست دارید. خب منتظر چه هستید؟ همین حالا دست به کار شده و اوضاع را به سود خود تغییر دهید. هر جا هم به مشکلی برخورد کردید، کارشناس های ما در روزنامه فرصت امروز آماده کمک به شما هستند. پس تعارف را کنار گذاشته و با ما در ارتباط باشید. 

منابع:

www.linkedin.com

https://recyclinglives.com

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/k7LDfWC2
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید بلیط هواپیماخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوش
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه