شنبه, 30 شهریور 1398 - 14:32

فرصت امروز : امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بار دیگر توانست ۳۵۴۵ واحد رشد کند و تا عدد ۲۹۷ هزار و ۷۱۲ واحدی پیش رود. بدین ترتیب این شاخص بار دیگر مقداری به کانال ۳۰۰ هزار واحدی نزدیک شد.

شاخص کل هم وزن نیز با ۱۵۱۹ واحد رشد رقم ۸۵ هزار و ۷۶۶ واحدی را پشت سر گذاشت و همچنین شاخص آزاد شناور با ۴۸۲۸ واحد افزایش ۳۴۲ هزار و ۶۷۳ واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار اول و دوم نیز هر کدام به ترتیب ۲۸۰۷ و ۶۱۷۷ واحد رشد کردند.

رشد بی سابقه معاملات بورس تهران

معدنی و صنعتی گلگهر، گروه مپنا و ملی صنایع مس ایران هر کدام به ترتیب ۳۴۹، ۲۹۵ و ۲۶۸ واحد در رشد شاخص های بازار تاثیرگذار بودند در مقابل فولاد خراسان، بانک اقتصاد نوین، بانک پارسیان به ترتیب ۸۷، ۷۱ و ۴۴ واحد تاثیر کاهشی روی شاخص بازار سرمایه داشتند.

 

نماد معاملاتی شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان (لوتوس) پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر افزایش سرمایه، کاشی پارس (کپارس)، کارخانجات کمک فنر ایندامین سایپا (خکمک) باتوجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام واطلاعیه منتشر شده در سایت کدال بازگشایی شدند و نماد واسپاری ملت (ولملت ۱) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف. متوقف شد.

نماد معاملاتی شرکت سیمان تهران (ستران ۱) و لیزینگ خودروغدیر (ولغدر ۱) با توجه به تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام با وقفه همراه شدند و سرمایه گذاری صنعت نفت (ونفت)، حق تقدم استفاده نشده شرکت سیمان سفید نی ریز (سنیرح)، حق تقدم استفاده نشده شرکت پارس دارو (دپارسح) با توجه به عدم کشف قیمت در روز معاملاتی قبل بدون محدودیت نوسان قیمت حراج شدند.

در گروه بانک ها و موسسات اعتباری ۱.۶ میلیارد سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۵۳ میلیارد تومان دادوستد شد و بدین ترتیب این گروه بیشترین ارزش معاملات را به دست آورد.

در گروه خودرو نیز ۵۷۳ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۶۶ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و در این گروه بیشتر سهم ها با افزایش قیمت روبه رو بودند.

فلزات اساسی، شیمیایی ها، و مواد دارویی در رتبه بعدی از نظر ارزش معاملات قرار داشتند.

فعالان بازار امروز شاهد رشد قیمت ۲۵۶ سهم در بورس تهران و ۱۳۸ در فرابورس ایران بودند همچنین تعداد ۹۵، ۶۲ در فرابورس با افت قیمت روبه رو شدند.

ارزش کل معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۵۵ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از چهار میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار نیز تا ۳۷۲ هزار و ۷۹۹ پیش رفت.

آیفکس نیز با رشد ۶۶ واحدی روبرو شد و تا رقم ۳۹۵۲ بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۸۱۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۱۲۱ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت. تعداد معاملات این بازار عدد ۱۳۱ هزار و ۹ را تجربه کرد.

در جریان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۱٫۲۱ درصد رشد کرد؛ شاخص کل هم وزن نیز ۱٫۸۰ درصد مثبت بود. شاخص فرابورس نیز با افت ۶۶ واحدی به قله ۳ هزار و ۹۵۲ واحد دست یافت.

معاملات چهارشنبه گذشته بورس در حالی به پایان رسید که بخشی از فشار فروش در انتهای بازار کاسته شد و در ادامه این روند مثبت امروز شاخص بورس موفق شد قله ۲۹۷ هزار واحد را پس بگیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید